Miasto

Policja czyści miasto z narkotyków. Kolejne zatrzymania w Myślenicach

Policja czyści miasto z narkotyków. Kolejne zatrzymania w Myślenicach

Myśleniccy policjanci zatrzymali 6 osób i przechwycili ponad 6,5 kg marihuany oraz 1,1 kg amfetaminy

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych przez policjantów substancji to około 300 tys. zł. Taka ilośc pozwalałaby na wyprodukowanie około 8 tys. działek dilerskich. Kryminalni rozpracowali sprawę operacyjnie. Wytypowali miejsca oraz osoby, które mogą trudnić się handlem substancjami psychoaktywnymi.

Podczas przeszukania posesji w Myślenicach policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 6,5 kg nielegalnego suszu, ponad kilogram amfetaminy oraz mniejsze ilości mefedronu i ekstazy.

Do policyjnych aresztów trafiło 6 podejrzanych. Trzech z nich usłyszało zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych. Na wniosek policjantów i prokuratora wobec 34-latka jego o 3 lata starszego wspólnika oraz 32-letniego mężczyzny myślenicki sąd środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznych aresztów. Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Trzej pozostali mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Wobec nich zastosowane zostały policyjne dozory i poręczenia majątkowe. Grozi im kara do 3 lal pozbawienia wolności.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

Zobacz więcej