Myślenice

Rusza Myślenicki Alarm Smogowy. Ma dbać o czystość powietrza i angażować władze samorządowe

Rusza Myślenicki Alarm Smogowy. Ma dbać o czystość powietrza i angażować władze samorządowe

Myślenicki Alarm Smogowy, to ruch społeczny założony przez mieszkańców powiatu myślenickiego. „Działamy na rzecz poprawy jakości powierza. Każdy może dołączyć” – zapowiadają organizatorzy

Na czwartek 7 marca na godz. 17:30 zaplanowano spotkanie nowo powstałej organizacji, które odbędzie się w restauracji „Młynek” (Rynek 30). Jak zapowiadają pomysłodawcy Myślenickiego Alarmu Smogowego – do ich inicjatywy może dołączyć każdy.

Zawiązująca się organizacja ma reprezentować mieszkańców, którzy od kilku lat borykają się z problemem zanieczyszczenia powietrza na terenie powiatu myślenickiego. Głównym celem założycieli jest dbałość o czystość powietrza i angażowanie w te działania mieszkańców oraz władze samorządowe.

Jak czytamy w komunikacie Myślenickiego Alarmu Smogowego:

Mieszkańcy powiatu myślenickiego od dawna borykają się z problemem zanieczyszczenia powietrza. Walka ze smogiem to przede wszystkim obowiązek samorządów. Niestety problem jest zaniedbywany, a działania władz niewystarczające.

Co roku ponosimy tego konsekwencje. W sezonie grzewczym cierpimy na bóle głowy, zapalenie spojówek, nosa i gardła. W gorszych przypadkach trafiamy do szpitala z powodu chorób płuc i chorób sercowo naczyniowych. Nie chcemy stracić połowy życia lecząc się lub chowając w domu.

Działania mieszkańców innych gmin pokazują, że zmiana jest możliwa. Dlatego podejmujemy szereg inicjatyw, by doprowadzić do odczuwalnej poprawy jakości powietrza w naszym regionie. Dołącz do nas! Wspólnie możemy zrobić coś wielkiego i ważnego.

 

Czy uważasz, że Myślenicki Alarm Smogowy to organizacja, która jest potrzebna mieszkańcom?

 • TAK TAK 52%
 • NIE NIE 40%
 • TRUDNO POWIEDZIEĆ TRUDNO POWIEDZIEĆ 8%
 • Głosów: 695

Powiązane tematy

Komentarze (31)

 • mknp@o2.pl 4 mar 2019

  są znane jakieś konkrety? Co ma zamiar robić ten ruch oprócz istnienia? W jaki sposób ulepszycie technologie wytwarzania ciepła? Macie tam jakiś naukowców pracujących przy fuzji jądrowej? Może chcecie zmniejszyć koszty bardziej ekologicznych źródeł energii cieplnej? Jeśli tak, to jestem za, jeśli jednak celem istnienia ruchu będzie wprowadzanie zakazów, dodatkowych opłat itd to od razu mówię, że to nic nie da.

  37 4 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 4 mar 2019

  potrzebna inicjatywa ale szkoda ze rusza po sezonie grzewczym - mimo wszystko popieram! trzeba wplywac na rzadzacych zeby cos robili w tej kwestii bo sie podusimy

  30 6 Odpowiedz
 • 4 mar 2019

  Sezon grzewczy pojawi się znów - tak jak i związane z nim atrakcje, więc po sezonie, czy przed sezonem.... popieram

  21 6 Odpowiedz
 • 4 mar 2019

  Nawet dobrze, że teraz. Zobaczymy co ruch pokaże. Myślę, że głównie będzie to informacja i edukacja do ludzi, a przez okres do kolejnej zimy może trochę osób załapie, że można lepiej palić i mniej syfić. Oczywiście namiętnych palaczy śmieci to pewnie nie będzie obchodzić

  11 2 Odpowiedz
 • 4 mar 2019

  Rozumiemy, rozumiemy. Czyste powietrze wymaga oczyszczenia portfeli...

  11 4 Odpowiedz

Zobacz więcej