Jawornik

Jawornik. Ostatnia droga Wacława Szczotkowskiego

Jawornik. Ostatnia droga Wacława Szczotkowskiego
Fot. UMiG Myślenice

Rodzina, znajomi, mieszkańcy wsi, poczty sztandarowe, orkiestra i samorządowcy wzięli udział w ostatniej drodze Wacława Szczotkowskiego, przewodniczącego rady miejskiej w Myślenicach  

 

Ceremonia pogrzebowa zmarłego Wacława Szczotkowskiego odbyła się 6 maja w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaworniku. Po zakończeniu nabożeństwa zmarły w asyście rodziny, pocztów sztandarowych, orkiestry reprezentacyjnej, samorządowców i mieszkańców został odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu w Jaworniku.

Podczas uroczystości pogrzebowej Wacław Szczotkowski pośmiertnie został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, a odznaczenie na ręce żony - Krystyny Szczotkowskiej przekazał Ryszard Pagacz - wicewojewoda małopolski. 

Z kolei Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski, rodzinie zmarłego przekazał Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego razem z Robertem Bylicą, radnym wojewódzkim oraz burmistrzem Jarosławem Szlachetką.

Wacław Szczotkowski zmarł w nocy z 3 na 4 maja. Z samorządem związany był przez lata, a mandat radnego sprawował od 2010 r.

Wyborach Samorządowych w 2018 r. startował do rady miejskiej z listy Prawa i Sprawiedliwości. W okręgu nr 2 obejmującym sołectwa: Bęczarka, Bysina, Głogoczów, Jasienica, Jawornik zdobył 881 głosów. Był to drugi wynik po Mateuszu Sudrze (1023 głosy) wśród kandydatów z tego ugrupowania.

W październiku 2021 roku na stanowisku przewodniczącego rady zastąpił Jana Podmokłego (WDG). W kadencji 2018-2024, w radzie pełnił też funkcję przewodniczącego klubu PiS.

 

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej