Siepraw

Wszedł do sklepu z nożem i chciał pieniędzy. Po napadzie schował się w lesie

Wszedł do sklepu z nożem i chciał pieniędzy. Po napadzie schował się w lesie

Po tym jak 36-latek ukradł pieniądze z kasy jednego ze sklepów spożywczych uciekł w kierunku lasu, gdzie próbował przeczekać. Dwie godziny po napadzie znalazł go pies tropiący. Grozi mu 12 lat więzienia

Policjanci znaleźli się na miejscu zaraz po zgłoszeniu o napadzie. Jeszcze roztrzęsiona ekspedientka przedstawiła im dokładny rysopis sprawcy i przebieg zdarzenia do którego doszło.

Według jej zeznań; nieznany mężczyzna wtargnął do sklepu i grożąc jej nożem, zażądał gotówki. Przerażona wołała o pomoc, jednak bezskutecznie – w pobliżu nie było nikogo. Wtedy napastnik otworzył kasę i zabrał pieniądze, po czym uciekł w kierunku Świątnik.

Po kilkunastu minutach od zgłoszenia okolice patrolowali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni. Na miejscu pojawił się również pies tropiący z przewodnikiem. Policjanci sprawdzali też tereny leśne między Sieprawiem i Rzeszotarami.

- Około 17:30 Właśnie pośród drzew, wypatrzyli postać kryjącą się w trawie. Okazał się być nim 36-latek z powiatu krakowskiego, który zrabowanymi pieniędzmi cieszył się niespełna 2 godziny. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu od 3 do 12 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

 

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • 6 kwi 2019

  do łagru z takimi,,,, prawie jak gang olsena:)

  7 3 Odpowiedz
 • 7 kwi 2019

  Kolejny bezrobotny bez kasy i żadnych perspektyw na jakąkolwiek pracę. Musiał być strasznie zdesperowany żeby to zrobić. Nie bronię go ale jednak żal takich ludzi wykluczonych społecznie i nieradzacych sobie w życiu. Choć z kradzieżą "poradził" sobie całkiem niezle

  2 4 Odpowiedz
  • Raphaell 8 kwi 2019

   Fakt-nieźle:) Ale obecnie jak Ktoś chce pracować zawsze znajdzie pracę więc jakieś perspektywy miał:)

   4 Odpowiedz
 • 11 kwi 2019

  gupi piniondze daje bankomat to nawet w przedszkolaki wiedza

  Odpowiedz
 • Piotr 16 kwi 2019

  Okazuje się że to dobrze znany Policji recydywista J. Kotlet po co ci to było - kolejne lata w pierdlu...

  Odpowiedz

Zobacz więcej