Piłka nożna

Górki nadal wiceliderem [GALERIA]

Górki nadal wiceliderem [GALERIA]

Chociaż szanse ekipy na mistrzostwo i awans do klasy okręgowej mocno zmalały, to drużyna do końca zapewnia walkę o najwyższe lokaty

Podopieczni trenera Wojciecha Czajki w ostatnim czasie przegrali z Jordanem Zakliczyn 2:1, zremisowali w zaległym meczu z Lubomirem Wiśniowa 1:1 i pokonali u siebie Iskrę Głogoczów 2:0.

W drugi weekend maja, Górki rozgrywały jedno z najważniejszych spotkań sezonu, w którym na wyjeździe zmierzyły się z Jordanem Zakliczyn. Lider od samego początku dyktował trudne warunki gry, przeważając w ofensywie.

Chociaż w spotkaniu pierwsi na prowadzenie dosyć niespodziewanie wyszli myśleniczanie, to w kolejnym fragmencie meczu gospodarzy wyrównali, a potem na kwadrans przed końcem zapewnili sobie bardzo ważne trzy punkty. Gola dla Górek zdobył Ignacy Dudek.

Remis z Lubomirem

W środę, 15 maja, na sztucznym boisku na Zarabiu odbyło się zaległe spotkanie z 21. kolejki, w którym myśleniczanie w roli ekipy przyjezdnej rywalizowały z Lubomirem Wiśniowa. W starciu to podopieczni trenera Wojciecha Czajki przeważali w grze, jednak mieli problemy ze sforsowaniem linii obronnej.

Strzelecką niemoc wykorzystali w 77. minucie zawodnicy z Wiśniowej, jednak już chwilę później, dzięki trafieniu Pawła Dąbrowy było już 1:1. Takim rezultatem ostatecznie zakończyło się starcie, a Górki opuszczały boisko ze sporym niedosytem.

Wygrana z Iskrą

W minioną sobotę, podopieczni trenera Wojciecha Czajki rywalizowali przed własną publicznością z ekipą walczącej o utrzymanie Iskry Głogoczów. W tych zawodach postawa Górek była już zdecydowanie lepsza, a ekipa dzięki trafieniom Mateuszów - Sabały i Bieli, dosyć przekonywująco, a co najważniejsze pewnie pokonała zespół 2:0. Piąta wygrana w rundzie wiosennej i trzynasta w całym sezonie była przerwaniem niekorzystnej passy czterech meczów bez zwycięstwa i potwierdzeniem, że myśleniczanie dalej liczą się w walce o najwyższe lokaty.

Drużyna Górek na pięć meczów do końca sezonu plasuje się w tabeli ligowej na drugiej lokacie, z dorobkiem 44 punktów. Chociaż szanse ekipy na mistrzostwo i awans do klasy okręgowej mocno zmalały, to drużyna do końca zapewnia walkę o najwyższe lokaty. W kolejnym meczu myśleniczanie na wyjeździe zmierzą się z najsłabszą na wiosnę Iskrą Brzączowice.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej