Sport

Marcin Sturgulewski trzecim karateką w Europie

Marcin Sturgulewski trzecim karateką w Europie

Marcin Sturgulewski powtórzył sukces z przed roku i przywiózł do Myślenic dwa medale z 33 Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin. To brąz w kat. kata i złoto w kata team

Mistrzostwa Europy odbyły się w Hali Orbita we Wrocławiu, gdzie konkurowało ze sobą 730 zawodników z 28 krajów.

Trener Myślenickiej Akademii Karate "Byakko" sensei Marcin Sturgulewski.
powtórzył sukces z przed roku i przywiózł do Myślenic dwa medale. Indywidualnie stanął na 3 miejscu podium w kategorii kata seniorów, pokonując 22 przeciwników.

Natomiast w kategorii Team Kata, 3 osobowa drużyna w składzie z Marcinem obroniła tytuł Mistrzów Europy. Za nimi na podium stanęły drużyny Węgier oraz Rosji.

Trzecią konkurencją, w której startował myśleniczanin było kumite full contact (walki bez ochraniaczy), w najliczniejszej kategorii seniorów do 70 kg. Zmagało się w niej 38 zawodników. W pierwszej walce zmierzył się z Rosjaninem - późniejszym zwycięzcą Mistrzostw. Początek walki zapowiadał się bardzo dobrze, niestety poprzez mocne kopnięcia w kolano, pojawiło się zagrożenie kontuzji stawu i Marcin zmuszony był poddać walkę.

Marcin Sturgulewski: Po raz pierwszy miałem okazję startować na imprezie tej rangi przed własną publicznością. To niesamowicie budujące mieć tak wspaniałych ludzi za sobą. Te medale to również wasza zasługa. Jak zwykle, stawiam sobie kolejne cele i będę je realizował ze świadomością, że przynosi to wiele emocji i radości również innym osobom.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej