Karate

Grad złotych medali i pierwsze miejsce w klasyfikacji drużyn

Podczas ogólnopolskiego turnieju karate kyokushin "Gwarek Cup" zawodnicy z Myślenic zdobyli  24 medale i zajęli pierwsze miejsce w kategorii drużyn

W ogólnopolskim turnieju "Gwarek Cup", który odbył się w Libiążu wzięło udział 204 zawodników z 19 klubów karate kyokushin. Turniej odbywał się w kategoriach wiekowych od 5 do 15 roku życia. Myślenicką Akademię Karate reprezentowało 32 zawodników, którzy zdobyli łącznie 24 medale. 7 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych.

Takie wyniki indywidualne dały zawodnikom z Myślenic 1 miejsce w rywalizacji drużynowej. Na drugim miejscu znalazł się jeden z najlepszych Polskich klubów karate z Wrocławia, a trzecie miejsce zajęły Siemianowice Śląskie.

Złote medale zdobyli: Lila Sidor, Amelka Makselon, Hubert Ziembla, Miłosz Pilch, Karol Motyka, Maja Ulman oraz Wojtek Swachta (w kategorii kata); Srebrne: Radek Pulchny, Nina Szczerbaniuk, Maksym Romanik, Maja Toch, Hania Kłeczek oraz Wojtek Swachta (w kategorii kumite); Brązowe: Kuba Motyka, Damian Stanek, Weronika Per, Mateusz Krzak, Kacper Jania, Iza Per, Ola Wieliczko, Mikołaj Śliwa, Dawid Burkat, Adrian Paszkowski, Mirek Litwa.

- Wszystkim naszym zawodnikom należą się wielkie słowa uznania i "Gwarek Cup" był dla nas świetnym podsumowaniem tego roku treningowego, który był wyjątkowo trudny dla zawodników i klubu nie tylko ze względu na pojawienie się koronawirusa - mówi trener Marcin Sturgulewski.