Rozrywka

Myślenickie Parkowanie, czyli Dzień Dziecka w Parku Miejskim

Już w sobotę 1 czerwca w Parku Miejskim na Zarabiu odbędzie się kolejna edycja Dnia Dziecka organizowanego przez Miasto i Gminę Myślenice pod nazwą „Myślenickie Parkowanie”.

Zapraszamy od godziny 15:00 do 19:00, a w programie przewidziano mnóstwo atrakcji!

- Tegoroczne Myślenickie Parkowanie będzie przebiegało w scenerii prosto z Dzikiego Zachodu, zarówno scenografia jak i atrakcje przeniosą nas w kowbojski klimat, a imprezę poprowadzi Szeryf, który spodziewa się na scenie specjalnych gości z Disneylandu. Każde dziecko będzie mogło liczyć na mnóstwo zabawy na dmuchanych zamkach, kowbojskim torze przeszkód, czy przy wspólnym budowaniu miasteczka kowbojskiego z kartonów – mówi Barbara Bylica z Wydziału Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Scenografia ma przypominać kowbojską wioskę ze snopami siana, beczkami, namiotem indiańskim, czy rozwieszonymi listami gończymi. W planie imprezy są też między innymi kowbojska lekcja tańca, malowanie „bladych twarzy”, gorączka złota, czyli poszukiwanie złota przesiewając piasek przez sitko, a także profesjonalny pokaz tańca w stylu Western. Zatańczą między innymi uczestnicy telewizyjnych show, a w plenerowym karaoke każde dziecko będzie mogło powalczyć o amulet Pocahontas.

- W programie są też gry i zabawy, czy konkursy z nagrodami jak na przykład strzelanie z łuku, pojedynek kowbojski z pistoletami na wodę, plecenie sznura, czy przeciąganie liny. To tylko niektóre atrakcje, bowiem nie chcemy przed imprezą zdradzać wszystkich niespodzianek. Serdecznie zapraszamy dzieci ze swoimi rodzicami, a z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – wspominają organizatorzy.

Imprezę zwieńczy spektakl Taneczno-Pantomimiczny pod tytułem „Alicja w krainie czarów”, a podczas trwania imprezy warsztaty plastyczne i plenerową wystawę prac „WesternCity” poprowadzi Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

- Do zabawy z językiem angielskim wszystkich chętnych zaprosi szkoła językowa McGregor oraz miś Teddy Eddie, która poprowadzi zajęcia zarówno ze sceny jak i w swoim namiocie. Do wygrania będą ciekawe nagrody oraz vouchery na zajęcia językowe. Swoje umiejętności na scenie zaprezentują także tancerki z klubu Lady Fitness, reprezentujące Myślenice na mistrzostwach Polski i Europy, a nieco z innej beczki animatorzy z Thinkville przedstawią Myślenice jako miasto zagadek i żywej historii. Dzieci w ramach geochachingu ruszą na poszukiwanie skarbów na terenie Parku na Zarabiu – dodaje Barbara Bylica.

W ramach Giełdy Pomysłów Instytucji Kultury w organizację imprezy włączyły się też między innymi Szkoła Muzyczna, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Muzeum Niepodległości oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Dla fanów dwóch kółek do miasteczka rowerowego zaprosi Michał Śliwa, a wszystkich chcących spróbować swoich sił pod okiem mistrza Świata, Europy oraz Polski prosimy o zabranie kasku i rowerka.

Na wydarzenie zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

 

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice 

Powiązane tematy

Nowe inwestycje w skateparku w Myślenicach
Miasto 6

Nowe inwestycje w skateparku w Myślenicach

Młodzi ludzie uwielbiający sporty wyczynowe na deskorolkach, hulajnogach, rowerach BMX, czy rolkach mogą być zadowoleni z ostatnich inwestycji w myślenickim skateparku.

Koncerty dla młodzieży - Majówka Młodych już w sobotę!
Miasto 15

Koncerty dla młodzieży - Majówka Młodych już w sobotę!

W najbliższą sobotę 11 maja w Myślenicach odbędzie się Majówka Młodych, czyli wydarzenie skierowane głównie do młodzieży, zwieńczone koncertami zespołów Tau, Wyrwani z niewoli, czy ks. Jakuba Bartczaka, które odbędą się na myślenickim Rynku

Komentarze

Zobacz więcej

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy
Dobczyce 0

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy

Po Sułkowicach swoje święto obchodziły Dobczyce, a na scenie ustawionej pod zaporą zagrał Gromee, Czadoman i Michał Leja Jako jedyne Dni Dobczyc trwają przez trzy dni, a weekendowe granie rozpoczął swoim występem zespół IMMERSJA, a następnie piątkowa gwiazda wieczoru Gromee, który zaserwował publiczności najpopularniejsze kawałki w zupełnie nowej...

Dni Sułkowic otworzyły miesiąc festiwali [WIDEO]
Rozrywka 3

Dni Sułkowic otworzyły miesiąc festiwali [WIDEO]

W tym roku lipiec to miesiąc imprez i festiwali. Swoimi imieninami rozpoczęły go Sułkowice, które świętowały 50-lecie przyznania praw miejskich. Gwiazdami tegorocznych Dni Sułkowic był Kordian i Feel