Myślenice

Radni KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przekładają sesję. „To jest cyrk” - komentują radni PiS

Radni KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przekładają sesję. „To jest cyrk” - komentują radni PiS

Tematem piątkowej sesji rady gminy miało być omówienie audytu przeprowadzonego w MZWiK.Radni Klubu Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przegłosowali jej przerwanie na 6 dni. „To jest cyrk” – komentują radni PiS

Po tym jak radni ustalili ceny za wodę i kanalizację na wniosek klubu PiS zwołano kolejne posiedzenie rady, które w całości miało być poświęcone przedstawianiu informacji na temat przyjętych uchwał przez radę nadzorczą Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, a także przedstawieniu informacji o stanie spółki oraz wynikach przeprowadzonego w niej audytu przez nową prezes Katarzynę Burdę oraz burmistrza Jarosława Szlachetkę (PiS).

Na samym początku obrad przewodniczący rady Jan Podmokły (KW Macieja Ostrowskiego) zgłosił wniosek formalny o przerwę w obradach do czwartku 13 czerwca do godz. 15.

Jan Podmokły, przewodniczący rady (KW MO): Materiał, który otrzymaliśmy wpłynął za późno i nie byliśmy w stanie się z nim zapoznać. Myślę, że w audycie znajduje się wiele tematów związanych z byłym prezesem, więc ewentualnie zaproszę go na najbliższą radę.

W związku z tym, że był to wniosek formalny przewodniczący poddał go pod głosowanie. Za sześciodniową przerwą w obradach było 11 radnych (9 z KW Macieja Ostrowskiego i 2 z Bez Układów), natomiast przeciw 9 radnych z Prawa i Sprawiedliwości.

W trakcie zapisywania wniosku głos chciał zabrać burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS), jednak przewodniczący powołując się na regulamin rady nie udzielił mu głosu. "To jest cyrk!”, "Wstyd!" "Hańba!", „Czego się tu bać?” - takie głosy z sali można usłyszeć po zakończeniu głosowania.

 

„Maski opadły. To jest cyrk”

Po zakończeniu obrad burmistrz Jarosław Szlachetka wraz z radnymi PiS przed kamerami komentowali wydarzenia jakie miały miejsce w sali obrad.

Jarosław Szlachetka, burmistrz miasta i gminy Myślenice: Zdumiewające jest dla mnie uzasadnienie wniosku jaki złożył Pan Jan Podmokły, że radni otrzymali materiały stosunkowo za późno i w odpowiedni sposób nie mogli się zapoznać z zapisami audytu. Ten dotyczył funkcjonowania spółki w 2018 roku, jest to raptem około 60 stron. Do tego dochodzi sprawozdanie z Rady Nadzorczej o które sam Pan przewodniczący wystąpił. Myślę, że 2-3 dni to wystarczający okres w którym radni - jeżeli by chcieli - mogli się zapoznać.

Dla mnie to sprawa związana z tym, aby mieszkańcy nie mogli zapoznać się z nieprawidłowościami jakie zachodziły przede wszystkim za rządów Pana prezesa Andrzeja Urbańskiego, za czasów kiedy nadzór nad spółką sprawował Pan Maciej Ostrowski.

(...) Radni Grażyna Ambroży i Wojciech Malinowski z komitetu Bez Układu pokazują, że od początku trwania tej nowej kadencji samorządu są z układem, który wcześniej był w urzędzie miasta w większości rady miejskiej w Myślenicach i chcą pewne sprawy z radnymi z klubu Macieja Ostrowskiego ukrywać.

Mirosław Fita (PiS): Źle się stało, że sesja została przerwana. Maski opadły. Klub Macieja Ostrowskiego i Bez Układów cementują układ, który był kiedyś i nie mają za grosz poszanowania dla mieszkańców miasta i gminy Myślenice, to jest kolokwialnie mówiąc cyrk. (...) Apeluję do mieszkańców, którzy mieli do czynienia z byłym prezesem Andrzejem Urbańskim. Zapraszam na kolejną sesję.

 

fot. mzwikmyslenice.com.pl

Spółka Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Myślenicach jest jednoosobową komunalną spółką prawa handlowego, której wszystkie udziały w kapitale zakładowym należą do Gminy Myślenice. Spółka jest właścicielem praktycznie całego istniejącego majątku w zakresie gospodarki wodno - ściekowej. MZWiK prowadzi działalność w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na podstawie zezwolenia wydanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice nr RI6452-3/9/02 z dnia 7 sierpnia 2002 roku.

Przedmiot działalności przedsiębiorstwa stanowi: zbiorowe zaopatrzenie w wodę, ujmowanie, uzdatnianie i dostarczanie wody usługobiorcom za pomocą urządzeń wodociągowych, zbiorowe odprowadzanie ścieków, oczyszczanie i odprowadzanie ścieków dostarczonych przez usługobiorców, za pomocą urządzeń kanalizacyjnych.

W listopadzie 2018 prezesem zarządu MZWiK została Katarzyna Burda. Główne cele jakie stawiał przed nią nowy burmistrz to poprawa funkcjonowania spółki gminnej, usprawnienie oczekującym mieszkańcom możliwości przyłączy do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, wizerunkowa zmiana podejścia do kompleksowej obsługi mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice oraz przeanalizowanie możliwości obniżenia taryf.

Powiązane tematy

Komentarze (45)

 • 8 cze 2019

  Czyli sesja miała mieć przebieg "procesów stalinowskich"? Winny (już zaocznie skazany bez prawa do obrony na podstawie przygotowanych zarzutów ) ( już na poprzedniej sesji padły słowa o niezgodnym z prawem dokapitalizowaniu,które okazało się nadinterpretacja Pana Burmistrza i sprostowane przez Panią Prezes).
  Ja z miłą chęcią wysłucham jak będzie bronił się Pan były Prezes. I Ufam że jeśli zarzuty wobec niego się potwierdza (co jest co chwilę głoszone przez Pana Burmistrza) to zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej na drodze sądowej a nie tylko rzucaniem na prawo i lewo oskarzeniami. Audyt MiG już przecież się zakończył i miało być wielkie sadzenie winnych a tu cisza. To będzie Prawe i Sprawiedliwe.

  55 9 Odpowiedz
 • Artur 8 cze 2019

  Wielkie mi halo Panie Burmistrzu. Podyskutujecie merytorycznie za tydzień. Chyba że audyt jest tak marny, że przez tydzień znajdą się w nim luki.

  56 12 Odpowiedz
 • 8 cze 2019

  Odpowiedz w stylu :
  "Skomentuję chociaż nie przeczytałem ze zrozumieniem "

  46 3 Odpowiedz
 • 8 cze 2019

  Myślę, że większym cyrkiem jest zachowanie radnych jak dzieci w przedszkolu, kiedy im się zabawkę weźmie. Przepraszam, ale takie naburmuszone miny w oświadczeniu i rzucanie oskarżeń to po prostu nie przystoi. Państwo (a raczej Panowie) jesteście politykami, reprezentujecie Gminę.

  47 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 cze 2019

  Buhahah, będzie audyt jak ten z zarządzania gminą?

  - Uwaga, uwaga, mieszkańcy, czy mnie słyszycie? Bo wdociągami to zarządzało towarzystwo wzajemnej adoracji - dowodem lista wydatków ogłoszona na BIP.

  Czekam z niecierpliwością...

  Robi audyty jak jego mentor - mafiozo z pciomia. No dajesz pan, wstydu nie szczędź!

  35 12 Odpowiedz

Zobacz więcej