Myślenice

Radni Bez Układów: Od burmistrza Szlachetki domagamy się przeprosin i zaprzestania języka poniżania

Radni Bez Układów: Od burmistrza Szlachetki domagamy się przeprosin i zaprzestania języka poniżania
fot. kadr z filmu kmy.pl

Grażyna Ambroży i Wojciech Malinowski z KWW Bez Układów domagają się od burmistrza Jarosława Szlachetki publicznych przeprosin i zaprzestania używania „języka poniżania i nienawiści”

Radni Bez Układów Grażyna Ambroży i Wojciech Malinowski wydali oświadczenie, które jak mówią jest reakcją na „pewne wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnim okresie”. Od burmistrza Jarosława Szlachetki domagają się publicznych przeprosin oraz „zaprzestania używania języka poniżania i nienawiści”, jaki ma kierować w stronę radnych opozycyjnych.

Grażyna Ambroży (Bez Układów): (…) W ciągu ostatniego okresu czasu z ust pana burmistrza Szlachetki padło wiele gorzkich, nieprawdziwych stwierdzeń, które głęboko nas ranią. Skierowano pod naszym adresem wiele nieprawdziwych słów i inwektyw, które mijają się z prawdą, a mają na celu jedynie budowanie złego i nieprzyjaznego wizerunku nas jako radnych.

Wypowiedziane podczas spontanicznej konferencji prasowej oraz na ostatniej sesji stwierdzenia nie przystojną i godzą w urząd burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Podobnie jak Pan burmistrz zostaliśmy powołani do pracy na rzecz dobra miasta i gminy Myślenice i z całych sił i z zaangażowaniem wypełniamy powierzone nam obowiązki. Nie pozwolimy na szarganie naszego imienia i poniżanie nas w oczach wyborców, a stwierdzenia jakie zostały skierowane pod adresem moim i kolegi wymagają naszej interwencji i stanowczego sprzeciwienia się szerzącej ze strony pana burmistrza wrogiej propagandy.

Postanowiliśmy powiedzieć temu zdecydowanie dość! Panie burmistrzu, najwyższy czas przyjąć do świadomości, że ktoś kto ma odmienne zdanie, ktoś kto polemizuje z Panem nie jest Pana przeciwnikiem. Nam zależy na wspólnej pracy, dla dobra mieszkańców i naszej małej ojczyzny.

Domagamy się od Pana publicznych przeprosin oraz zaprzestania języka poniżania i nienawiści, jaki kieruje Pan w stronę radnych opozycyjnych.

Nie należy obrażać się na rzeczywistość. Tak wybrali wyborcy i z ich decyzją należy się pogodzić. (…) Jako radni wielokrotnie wyciągaliśmy dłoń w Pana stronę, a ta została odrzucona. (…) Oświadczamy ponadto, że nie jesteśmy w koalicji z żadnym klubem ani Prawa i Sprawiedliwości, ani Macieja Ostrowskiego, natomiast spotykamy się i rozmawiamy z każdym kto nas o to poprosi.

 

"Maski opadły. To jest cyrk"


Radni nie precyzują dokładnie o które wydarzenia chodzi, ale nawiązują do ostatnich nadzwyczajnych sesji rady miejskiej poświęconych sytuacji w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji oraz konferencji prasowej radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy zachowania komitetu Bez Układów komentowali m.in. słowami „Maski opadły. To jest cyrk”, a burmistrz Jarosław Szlachetka mówił m.in. „(...) Radni Grażyna Ambroży i Wojciech Malinowski z komitetu Bez Układu pokazują, że od początku trwania tej nowej kadencji samorządu są z układem, który wcześniej był w urzędzie miasta w większości rady miejskiej w Myślenicach i chcą pewne sprawy z radnymi z klubu Macieja Ostrowskiego ukrywać”.

Powiązane tematy

Komentarze (31)

 • mknp@o2.pl 18 cze 2019

  Język poniżania i nienawiści? Ja to widzę tak, że mamy dwie grupy radnych z pisu i z antypisu i chciałbym mieć możliwość wyrażania swojej opinii w tym temacie. A dopóki pani Ambroży nie powie konkretnie o co jej chodzi, to ja to rozumiem tak, że poglądy na temat radnych, z którymi się nie zgadza, są wg pani radnej poniżeniem i wynikają z nienawiści do jej osoby, co jest totalną bzdurą.

  44 19 Odpowiedz
 • 18 cze 2019

  Bo buta i chamstwo nie dorosły do demokracji. Jak ktoś nie głosuje po linii partii i nie zgadza się z obecną władzą to robi cyrk, jest anty-Polakiem i trzeba go zgnoić. To działa i ma posłuch wśród chamów i dyktatorów. Następna faza to sugestie, że mają układ, że chcą coś ukryć, że nieuczciwi, że...... szczujnia potrzebuje igrzysk, więc wystarczą słowa a tłum sam się z nimi rozprawi. Typowo bolszewickie metody - znane i sprawdzone nie tylko wśród Sowietów.

  44 29 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 cze 2019

  Czyli według Ciebie można każdemu powiedzieć wszystko, jeśli nawet go to obraża? Napisz do Ziobry, bo trzeba natychmiast znowelizować kodeks karny z tytułu artykułu 212. Absurd totalny. Jednakże przyzwyczaiłeś już wszystkich na forum, ze wszystko bądź wszyscy kontestujący obecna partie, władze i burmistrza są wrogami. Wy zaś jesteście „wiejskie nalepioki”.

  Co do sfrustrowanych opozycjonistów od 2009 roku jak ta strona powstała, byłeś w opozycji do poprzednika. Nie przejmuj się - Twoje koryto tez się skończy. Każde się kończy.

  31 7 Odpowiedz
 • 18 cze 2019

  ..."którzy zachowania komitetu Bez Układów komentowali m.in. słowami „Maski opadły. To jest cyrk”, a burmistrz Jarosław Szlachetka mówił m.in. „(...) Radni Grażyna Ambroży i Wojciech Malinowski z komitetu Bez Układu pokazują, że od początku trwania tej nowej kadencji samorządu są z układem, który wcześniej był w urzędzie miasta w większości rady miejskiej w Myślenicach i chcą pewne sprawy z radnymi z klubu Macieja Ostrowskiego ukrywać”.
  Personalny atak na "zdradzieckie mordy" raytasem politycznym.

  36 15 Odpowiedz
 • 18 cze 2019

  Już pod postem o wodociągach pisałem że odpowedź burmistrza do p.Malinowskiego była chamska i nie dziwie się reakcji radnych.

  Odpowiedź na pytanie p. Malinowskiego była czystym przejawem i pokazaniem gdzie ma radnych innych niż pisu. Dobrze ze w końcku ktoś się sprzeciwił temu co wyprawia burmistrz na sesjach !

  Niech wraca do sejmu tam jest miejsce na wygłupy w tym stylu.

  38 31 Odpowiedz

Zobacz więcej