Myślenice

Radni Bez Układów: Od burmistrza Szlachetki domagamy się przeprosin i zaprzestania języka poniżania

fot. kadr z filmu kmy.pl

Grażyna Ambroży i Wojciech Malinowski z KWW Bez Układów domagają się od burmistrza Jarosława Szlachetki publicznych przeprosin i zaprzestania używania „języka poniżania i nienawiści”

Radni Bez Układów Grażyna Ambroży i Wojciech Malinowski wydali oświadczenie, które jak mówią jest reakcją na „pewne wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnim okresie”. Od burmistrza Jarosława Szlachetki domagają się publicznych przeprosin oraz „zaprzestania używania języka poniżania i nienawiści”, jaki ma kierować w stronę radnych opozycyjnych.

Grażyna Ambroży (Bez Układów): (…) W ciągu ostatniego okresu czasu z ust pana burmistrza Szlachetki padło wiele gorzkich, nieprawdziwych stwierdzeń, które głęboko nas ranią. Skierowano pod naszym adresem wiele nieprawdziwych słów i inwektyw, które mijają się z prawdą, a mają na celu jedynie budowanie złego i nieprzyjaznego wizerunku nas jako radnych.

Wypowiedziane podczas spontanicznej konferencji prasowej oraz na ostatniej sesji stwierdzenia nie przystojną i godzą w urząd burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Podobnie jak Pan burmistrz zostaliśmy powołani do pracy na rzecz dobra miasta i gminy Myślenice i z całych sił i z zaangażowaniem wypełniamy powierzone nam obowiązki. Nie pozwolimy na szarganie naszego imienia i poniżanie nas w oczach wyborców, a stwierdzenia jakie zostały skierowane pod adresem moim i kolegi wymagają naszej interwencji i stanowczego sprzeciwienia się szerzącej ze strony pana burmistrza wrogiej propagandy.

Postanowiliśmy powiedzieć temu zdecydowanie dość! Panie burmistrzu, najwyższy czas przyjąć do świadomości, że ktoś kto ma odmienne zdanie, ktoś kto polemizuje z Panem nie jest Pana przeciwnikiem. Nam zależy na wspólnej pracy, dla dobra mieszkańców i naszej małej ojczyzny.

Domagamy się od Pana publicznych przeprosin oraz zaprzestania języka poniżania i nienawiści, jaki kieruje Pan w stronę radnych opozycyjnych.

Nie należy obrażać się na rzeczywistość. Tak wybrali wyborcy i z ich decyzją należy się pogodzić. (…) Jako radni wielokrotnie wyciągaliśmy dłoń w Pana stronę, a ta została odrzucona. (…) Oświadczamy ponadto, że nie jesteśmy w koalicji z żadnym klubem ani Prawa i Sprawiedliwości, ani Macieja Ostrowskiego, natomiast spotykamy się i rozmawiamy z każdym kto nas o to poprosi.

 

"Maski opadły. To jest cyrk"


Radni nie precyzują dokładnie o które wydarzenia chodzi, ale nawiązują do ostatnich nadzwyczajnych sesji rady miejskiej poświęconych sytuacji w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji oraz konferencji prasowej radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy zachowania komitetu Bez Układów komentowali m.in. słowami „Maski opadły. To jest cyrk”, a burmistrz Jarosław Szlachetka mówił m.in. „(...) Radni Grażyna Ambroży i Wojciech Malinowski z komitetu Bez Układu pokazują, że od początku trwania tej nowej kadencji samorządu są z układem, który wcześniej był w urzędzie miasta w większości rady miejskiej w Myślenicach i chcą pewne sprawy z radnymi z klubu Macieja Ostrowskiego ukrywać”.

Powiązane tematy

Były prezes MARG trafi przed sąd
Myślenice 15

Były prezes MARG trafi przed sąd

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowie na oskarżenia o działania na szkodę spółki Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez radę nadzorczą w styczniu tego roku. W marcu podczas konferencji prasowej, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) zaprezentował wyniki „audytu otwarcia”  przeprowadzonego w urzędzie mia...

Komentarze

 • 18 cze

  ..."którzy zachowania komitetu Bez Układów komentowali m.in. słowami „Maski opadły. To jest cyrk”, a burmistrz Jarosław Szlachetka mówił m.in. „(...) Radni Grażyna Ambroży i Wojciech Malinowski z komitetu Bez Układu pokazują, że od początku trwania tej nowej kadencji samorządu są z układem, który wcześniej był w urzędzie miasta w większości rady miejskiej w Myślenicach i chcą pewne sprawy z radnymi z klubu Macieja Ostrowskiego ukrywać”.
  Personalny atak na "zdradzieckie mordy" raytasem politycznym.

  36 15 Odpowiedz
 • 18 cze

  Bo buta i chamstwo nie dorosły do demokracji. Jak ktoś nie głosuje po linii partii i nie zgadza się z obecną władzą to robi cyrk, jest anty-Polakiem i trzeba go zgnoić. To działa i ma posłuch wśród chamów i dyktatorów. Następna faza to sugestie, że mają układ, że chcą coś ukryć, że nieuczciwi, że...... szczujnia potrzebuje igrzysk, więc wystarczą słowa a tłum sam się z nimi rozprawi. Typowo bolszewickie metody - znane i sprawdzone nie tylko wśród Sowietów.

  44 29 Odpowiedz
 • 18 cze

  Język poniżania i nienawiści? Ja to widzę tak, że mamy dwie grupy radnych z pisu i z antypisu i chciałbym mieć możliwość wyrażania swojej opinii w tym temacie. A dopóki pani Ambroży nie powie konkretnie o co jej chodzi, to ja to rozumiem tak, że poglądy na temat radnych, z którymi się nie zgadza, są wg pani radnej poniżeniem i wynikają z nienawiści do jej osoby, co jest totalną bzdurą.

  44 19 Odpowiedz
 • 18 cze

  Już pod postem o wodociągach pisałem że odpowedź burmistrza do p.Malinowskiego była chamska i nie dziwie się reakcji radnych.

  Odpowiedź na pytanie p. Malinowskiego była czystym przejawem i pokazaniem gdzie ma radnych innych niż pisu. Dobrze ze w końcku ktoś się sprzeciwił temu co wyprawia burmistrz na sesjach !

  Niech wraca do sejmu tam jest miejsce na wygłupy w tym stylu.

  37 31 Odpowiedz
 • 18 cze

  [...]"Postanowiliśmy powiedzieć temu zdecydowanie dość! Panie burmistrzu, najwyższy czas przyjąć do świadomości, że ktoś kto ma odmienne zdanie, ktoś kto polemizuje z Panem nie jest Pana przeciwnikiem. Nam zależy na wspólnej pracy, dla dobra mieszkańców i naszej małej ojczyzny."[...]
  Trzy przeciwstawne stwierdzenia w trzech zdaniach. Ja też uważam że polityka nie jest dla wszystkich, wróć - nie wszyscy nadają się do polityki.
  Polityka nie jest "personalna" i relatywnie ktoś komu się wydaje że takie polemiki to ataki osobiste to albo:
  1. Czuje się zobowiązany za względu na przynależność.
  2. Jest wiecznym oponentem i jak nie po naszej myśli to przeciwko nam.
  W polityce często padają "ostre słowa pod adresem" polityków i nie ma to dla nich żadnego znaczenia. Dokładnie tak jak na tym forum - to tylko polemika, czasem dosadna i "personalna".
  Pozostaje fakt że gdy polityk poczuwa się do winy zaczyna się atak. Bo właśnie atak jest najprostrzą formą obrony.
  Cytując lokalnego klasyka -"A są to jedynie konfabulacje sfrustrowanych opozycjonistów"

  14 32 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   18 cze

   Czyli według Ciebie można każdemu powiedzieć wszystko, jeśli nawet go to obraża? Napisz do Ziobry, bo trzeba natychmiast znowelizować kodeks karny z tytułu artykułu 212. Absurd totalny. Jednakże przyzwyczaiłeś już wszystkich na forum, ze wszystko bądź wszyscy kontestujący obecna partie, władze i burmistrza są wrogami. Wy zaś jesteście „wiejskie nalepioki”.

   Co do sfrustrowanych opozycjonistów od 2009 roku jak ta strona powstała, byłeś w opozycji do poprzednika. Nie przejmuj się - Twoje koryto tez się skończy. Każde się kończy.

   31 7 Odpowiedz
   • 18 cze

    I widzisz, nie przeszkadzało mi to wtedy i nie przeszkadza mi to teraz. Na pewno się nie obrażę tak jak radni z powyższego artykułu. Reprezentant ma "twardy być, nie miętki".

    6 21 Odpowiedz
    • 18 cze

     Ciekawi mnie na jakim stanowisku siedzisz?

     18 7 Odpowiedz
     • 18 cze

      Ciekawość to pierwszy stopień do piekła ;)

      Powodzianin napisał/a:

      Czyli te teksty, rzucane raz za czas na forum, sugerujące, że jesteś pewną osobą "z otoczenia", to jednak prawda?
      Czyżbyś właśnie nie dokonał legitymacji swoich buńczucznych wypowiedzi na forum?
      Wszyscy czytający tą stronę doskonale wiedzą, że nie jesteś człowiekiem znikąd, ani "zatroskanym" łobywatelem.

      "Łobywatelem" nie. Wolakiem też nie. Chodziłem do "Kościuszki razem z Ostrowskim i Vivaldim to obecnym Burmistrzem też nie mogę być. A to klops!
      Nota-bene, zawsze trzymam się blisko. Jak to mawiał wielki strateg Sun-Tzu "Żyj z przyjaciółmi blisko, a z przeciwnikami jeszcze bliżej".
      Nic tak nie uszlachetnia jak agresywna krytyka.

      4 19 Odpowiedz
      • Brak zdjęcia
       19 cze

       Chodzić do Kościuszki to trochę wstyd teraz, przy tym pikującym niskim poziomie...

       9 4 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     18 cze

     Czyli te teksty, rzucane raz za czas na forum, sugerujące, że jesteś pewną osobą "z otoczenia", to jednak prawda?
     Czyżbyś właśnie nie dokonał legitymacji swoich buńczucznych wypowiedzi na forum?
     Wszyscy czytający tą stronę doskonale wiedzą, że nie jesteś człowiekiem znikąd, ani "zatroskanym" łobywatelem.

     Co do radnych z KW Bez Układów oczekiwałbym konkretnych cytatów z wypowiedzi, które im nie pasują.

     22 5 Odpowiedz
 • 18 cze

  Co tu dużo pisać, szlachetny zdaje się być w ciągłej walce m.in. o miejsca dla kolejnych pisowskich matołków. Zgorszenie idzie od góry.
  zdjecie

  16 10 Odpowiedz
  • 19 cze

   prywatnie, nie potrafisz się wypowiedzieć żeby kogoś nie przezwać? Kto tu mówi o mowie nienawiści?

   3 3 Odpowiedz
 • 18 cze

  Taki krótki apel/prośba do radnych obu stron barykady:

  1. Przestańcie kopiować dzikie obyczaje z polityki krajowej i zacznijcie ze sobą rozmawiać na sesjach rady, twarzą w twarz, a nie poprzez media. Za to Wam płacimy i oczekujemy profesjonalnej dyskusji, a nie lansowania się przed kamerami bez obecności przeciwnika.

  2. Zacznijcie patrzeć na sprawy przez pryzmat potrzeb miasta i ich mieszkańców, a nie swoich partii i grup interesów. Zobaczycie jak łatwo można zyskać szacunek i poparcie kogoś, kto wcześniej nie podałby Wam ręki.

  17 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 18 cze

  Jeszcze przed wyborami nie wierzyłem komuś, kto nagle pojawia się w polityce, nie wiadomo skąd i twierdzi że jest bez układów. Bycie zwykłym człowiekiem beż żadnych układów jest bardzo trudne, a bycie politykiem bez układów to już utopia. Radni pseudo bez układów już na pierwszej sesji pokazali, że są powiązani z panem Maciejem. Gdyby faktycznie byli niezależni, to nie pozwolili by na to, aby ugrupowanie, które zdobyło najwięcej mandatów nie miało ani jednego wice przewodniczącego w radzie.

  16 15 Odpowiedz
 • 18 cze

  Szlachetka- wypad z Myślenic! Albo nie- zasiej nienawiść która masz wrodzoną i podsyconą przez innych towarzyszy z partii jaśnie wielmoznego prezesa i sklóć do reszty i tak już podzielone miasto

  23 17 Odpowiedz
 • 19 cze

  Strasznie delikatni Ci nasi radni .....jak na polityków :-)))
  Ja jeszcze nie widziałem w żadnym kraju kurtuazyjnych polityków. Zazwyczaj Ci co stroją miny są nieszczerzy a o ważnych sprawach mówić trzeba prosto - tak tak a nie nie.
  Jedni i drudzy : robić swoje na argumenty a nie łapać się za pierdoły, nie strzelać fochów, są ważniejsze sprawy do rozwiązania. Jak w piaskownicy, jak w piaskownicy.

  https://www.youtube.com/watch?v=vMVSunDPRXs

  4 19 Odpowiedz
 • 19 cze

  Czego się spodziewać, to nie są żadni radni bez układów tylko dawniejsza nowoczesna, mąż tej pani jak i ona działacze nowoczesnej startowali do sejmu z nich list, a dzisiaj pod przebraniem i w trosce o gminę udają lokalnych patriotów, sumiennych chętnych do pracy na rzecz gminy, a w rzeczywistości są przeciwko wszystkiemu co nie pochodzi od komitetu ostrowskiego, aby stwarzać obraz jaki to jest zły i beznadziejny, konfliktowy szlachetka i radni z pis.

  12 16 Odpowiedz
  • 19 cze

   Kłamstwo do kwadratu to dokładnie jak napisać że żona Szlachetki jest czołowym działaczem pisioków i startowała na wójta w Picmiu :)

   Widzę że pisiorki bardzo się boją że rodzi się dobra radna która wyróznia się na tle mieronty pisu. Przyklady - Grzybek czy Wierzba mieć takich radnych to dno , Dylągowa no cóż wystarczy poczytać co ta kobieta wypisuje poziom Pawłowicz choć dla tego ugrupowania to nobilitacja.

   12 9 Odpowiedz
   • 21 cze

    Weź się nie ośmieszaj, posłuchaj albo poczytaj jakie bzdury plecie ta pani która też nie ma zielonego pojęcia o funkcjonowaniu gminy sterowana przez własnego mężusia któremu nie powiodło się w wyborach parlamentarnych w raz z Nowoczesną jak i w wyborach do rady gminy aktualnie bawiącego się w dziennikarza którego to pani radna bez układów we wniosku do rady miasta zaproponowała jako zamiennik myślenickiej telewizji internetowej, a kiedy któryś z radnych zwrócił uwagę że rodząca się dobra radna uprawia prywatę wycofała wniosek który natychmiast został na nowo złożony przez radnego Wójtowicza. To jest ten brak układów tak?? Brak prywaty?? Nie wydaje mi się aby nowy dobry radny zaczynał swoją prace dla miasta od ustawienia własnej rodziny.

    4 6 Odpowiedz
 • 19 cze

  też mi to przebierańcami pachnie.... :-) nawet nie wiedziałem, że oni są od 6 króli :-) ale kabaret .... "prose Pana bo mnie za warkocyki szarpio" ..... to ja się pytam kto odda dług za Nowoczesną, dwie bańki z hakiem, znowu my wszyscy? ....... noooo to żeście wybrali swoich przedstawicieli, nie mają siły argumentu to zróbmy gównoburze i focha strzelmy. Dzisiaj obrazimy się i będziemy żądać przeprosin a jutro to się zobaczy za co się obrazimy....

  https://kabarety.tvp.pl/14886365/marcin-daniec-przed-murem

  7 16 Odpowiedz
 • 19 cze

  kiedys to było...... :-)))....nie to co teraz :-)

  Ty weź mi pokaż poziom nauczania nie pikujący.....wszędzie, nawet na dziennych, państwowych uczelniach

  2 10 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   19 cze

   Specjalista z biol-chemu, zwany SPYRA jest dowodem, że poziom w kościuszcze pikował już na przełomie ustrojów.

   7 2 Odpowiedz
 • 19 cze
  Konto usunięte napisał/a:

  Chodzić do Kościuszki to trochę wstyd teraz, przy tym pikującym niskim poziomie...

  Bo poziom jest dostosowywany do uczniów. Nie miej do mnie o to pretensji.

  9 Odpowiedz
 • 19 cze
  Konto usunięte napisał/a:

  Specjalista z biol-chemu, zwany SPYRA jest dowodem, że poziom w kościuszcze pikował już na przełomie ustrojów.

  podpisz się bo jak widzę to faktycznie poziom pikował zwłaszcza jak ktoś kręgosłup moralny ma potłuczony skoro zasłania się nikiem "konto usunięte". Chyba nie ma sensu z kimś takim rozmawiać. Bohater zza pleców Spyry :-))) czyli bez zmian :-) jak w LO :-)

  11 Odpowiedz
 • Strozaninek 19 cze

  Czy ktoś może zacytować konkretne sformułowania, które obrażają, bo czytam i artykuł i komentarze i może coś przeoczyłem? Czy chodzi o sformułowanie „cyrk”? Konkrety!

  6 4 Odpowiedz
 • 19 cze

  Mam wrażenie, że Pan Burmistrz jest burmistrzem za karę. Karę z Nowogrodzkiej. Do jesieni jakoś przetrzyma. Wtedy będzie ponownie startował do parlamentu. Wygra w cuglach. Pełniącym obowiązki zostanie pan Mateusz Suder. Może będzie to lepsze dla nas wszystkich...

  6 4 Odpowiedz
 • 20 cze

  PatMat,masz rację, tylko jak dotrzeć do tego towarzystwa ? Niestety, wszystko upolitycznia się. Nawet dziury w drogach.Nie mam pewności, czy wybrani, niektórzy, radni wiedzą o czym mówią. Jeżeli bieżąca kadencja będzie okładaniem się łopatkami w piaskownicy, to ja jestem idiotką, która na toto głosowała.

  4 Odpowiedz
 • 20 cze

  [cytat]„(...) Radni Grażyna Ambroży i Wojciech Malinowski z komitetu Bez Układu pokazują, że od początku trwania tej nowej kadencji samorządu są z układem, który wcześniej był w urzędzie miasta w większości rady miejskiej w Myślenicach i chcą pewne sprawy z radnymi z klubu Macieja Ostrowskiego ukrywać”.[/cytat]

  No przepraszam bardzo, to dość mocne stwierdzenia - "układ", "ukrywać". Jeśli są dowody, to do prokuratury, a nie ciuciubabka.

  1 4 Odpowiedz
 • 21 cze

  Do Prywatnie,ci z układu powinni gnić w kryminale razem z mafią vatowską.

  2 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Na ul. Piłsudskiego 91-latek potrącił na pasach przechodnia
Myślenice 4

Na ul. Piłsudskiego 91-latek potrącił na pasach przechodnia

Mający 91 lat mieszkaniec Krakowa na ul. Piłsudskiego potrącił na przejściu pieszego. Mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala Do potrącenia doszło w czwartek 17 października na ul. Piłsudskiego, gdzie 91-letni mieszkaniec Krakowa jadący toyotą od ul. Słowackiego w kierunku Zarabia nie zauważył wchodzącego na pasy 46-letniego miesz...

Stacja Opieki Caritas pod nowym adresem
Myślenice 1

Stacja Opieki Caritas pod nowym adresem

Dobiegła końca budowy Stacji Opieki Caritas, która swoją nową siedzibę od września ma przy ul. Średniawskiego 35 Stacja stanęła na terenie byłego placu opałowego i w miejscu, gdzie w ostatnich latach znajdowały się mieszkania socjalne. Na mającej 20 arów działce, którą Caritas kupił od Gminy Myślenice niespełna 6 lat temu za 1 procent wartości, od...

Na wsiach powstają nowe place zabaw
Myślenice 0

Na wsiach powstają nowe place zabaw

Zasań, Poręba, Zawada i Krzyszkowice to miejscowości, w których otwarto nowe place zabaw. Oprócz urządzeń dla dzieci każdy z nich posiada siłownię plenerową Otwarte Strefy Aktywności, bo tak o placach zabaw mówi burmistrz Jarosław Szlachetka – został oficjalnie otwarte 4 października. Tereny do zabawy w Zasani, Porębie, Zawadzie i Krzyszkowicach k...

W #STYLOOK wiedzą jak sprawić, aby kobiety czuły się piękne
MODA 0

W #STYLOOK wiedzą jak sprawić, aby kobiety czuły się piękne

Naszym głównym zadaniem jest sprawić, aby odwiedzające nas kobiety niezależnie od wieku, czy rozmiaru – mogły poczuć się piękne i korzystając z fachowej pomocy znaleźć swój styl – mówi Karolina Obajtek, założycielka nowego butiku #STYLOOK #Stylook to nowy i zaskakujący podejściem butik, w którym najbardziej wymagające klientki znajdą coś dla siebi...

Metamorfoza z Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie – 30 kg
Społeczeństwo 0

Metamorfoza z Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie – 30 kg

Decyzję o przejściu na dietę, podejmujemy z różnych powodów - chęć zdrowszego odżywiania, udoskonalenie wyników badań czy poprawa samopoczucia, jednak najczęściej jest to po prostu osiągnięcie szczuplejszej sylwetki. Tak też było w przypadku Pani Ani– bohaterki naszej metamorfozy   Jak się Pani czuje po spadku 30 kg? Rewelacyjnie, stałam się w...

Krzysztof Druzgała z tytułem drugiego „Najlepszego Strażaka PSP” w Małopolsce
Społeczeństwo 0

Krzysztof Druzgała z tytułem drugiego „Najlepszego Strażaka PSP” w Małopolsce

Tytuł drugiego „Najlepszego Strażaka Państwowej Straży Pożarnej" podczas Małopolskiej Gali Strażackiej odebrał mł. ogn. Krzysztof Druzgała z Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach Podczas Małopolskiej Gali Strażackiej, która odbyła się w Lutosławicach rozstrzygnięto konkursy w kategoriach „Najlepsza Ochotnicza Straż Pożarna Województwa Małopolsk...