Miasto

Myślenice: Bezpańskie psy na ul. Średniawskiego

Po naszej ulicy od kilku miesięcy biegają całe hordy psów, które są groźne i budzą strach nie tylko u dzieci, ale i dorosłych – w liście do redakcji pisze jedna z mieszkanek ulicy Średniawskiego

Z listu mieszkanki ul. Średniawskiego przesłanego na redakcja@miasto-info.pl wynika, że od dłuższego czasu wałęsają się tam bezpańskie psy. - Tu biegają całe hordy psów, które są groźne i budzą strach nie tylko u dzieci, ale i dorosłych – pisze nasza Czytelniczka.  

Z listu wynika, że nikt w tej sprawie nie interweniuje, a mieszkańcy i autorka boją się zwierząt, a przede wszystkim o swoje dzieci, które muszą obok nich przechodzić.

- Duży brązowy wilczur biega bez obroży i kagańca, ściga samochody, goni rowerzystów i straszy pieszych. Ostatnio na ulicy spotkać można całe stadka psów. Aż strach puszczać dziecko do szkoły, czy samemu wracać z zakupami. Bo jak można wysłać dziecko do szkoły, skoro wraca sparaliżowane ze strachu, bojąc się przejść obok takiego stadka? – pyta autorka listu.

Komentarze

 • 12 gru 2009

  ....ja bym wystrzelał wszystkie gady, albo kiełbasę zatrutą rzucił..... niech zdychają jeżeli są niebezpieczne, a nie ma pana do nich.....

  Odpowiedz
 • 12 gru 2009

  ....ja bym wystrzelał wszystkie gady, albo kiełbasę zatrutą rzucił..... niech zdychają jeżeli są niebezpieczne, a nie ma pana do nich..... bo Straż Miejska ma to gdzieś - oni potrafią dać tylko mandat za picie piwa - taka prawda.

  1 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 12 gru 2009

  ale macie tam na gornym: kaczki,morderstwa,dzikie psy - makabra :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 gru 2009
  Odpowiedz
 • 12 gru 2009

  No to trzeba zgłosić problem do urzędu. Ten następnie w trybie natychmiastowym, dwóch tygodni wyda decyzję o zagrożeniu. Jeżeli psy w tym czasie nie wyzdychają z głodu, Straż Miejska przyjedzie i "zlikwiduje" problem. Mam nadzieję bo ten "aplikatur" to jeszcze trzeba szybko i umiejętnie załadować. Stadko rozwścieczonych ratlerków, to nie to samo co wielkogabarytowa sarna czy jeleń. W jelenia każdy głupi trafi, nie to co grożny i krwiożądny ratlerek. :D Zanim znowu naładują, stadko zdąży się rozproszyć na okoliczne domostwa. Teraz już nikt mnie nie przekona że strzelnica nie jest potrzebna!!! A gdzię będzie Straż Miejska szkoliła strzelanie do ratlerków??? No? Na ratlerkach ma się szkolić? Od tego bedzie strzelnica!!!
  Gdzie tu jest jakiś hycel?

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 12 gru 2009

  strzelnica juz niebawem zostanie oddana :) 21 grudnia radni przeglosuja uchwale o swobodnym posiadaniu broni na terenie miasta i kazdy mieszkaniec bedzie mogl tam cwiczyc obrone przed psami i innymi niebezpieczenstwami

  Odpowiedz
 • 12 gru 2009

  A przed Urzędem jak się obronić, też będą szkolić? ;)

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 12 gru 2009

  codzinnie o 12 na srodku rynku beda pojedynki jak na dzikim zachodzie :D

  Odpowiedz
 • 12 gru 2009

  A, to dlatego Maciej już nieskory na następną kadencję. Wie co go czeka :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 gru 2009

  No, rzeczywiście całe hordy psów.Ten samochód w tle to aż zatrzymał się z przerażenia. Pewnie się przestraszył , że te hordy psów rzucą się na niego i rozszarpią....Ale dramat.

  Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 12 gru 2009

  Panie Burmiszczu namawiam rzeby zrobiono usunięcie wszystkich psuw i kotuw z miasta Myslenice. To nie do pojęcia ten brud na trawniku i te wieczne ujadanie. Normalni mieszkańcy nie mogą z tym wyczymać. Miasto ma być dla ludzi czy dla zoo?
  pozdrawiam
  Zdzichó
  ps. ciesze sie mer rze my sie znuw tutaj zgadzamy, to nie do wiary w tym podobienstwie do pomyślenia

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 gru 2009

  Jaka dzielnica taka "ekipa" :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 gru 2009

  Dobrze że w końcu ktoś to zgłosił,bo w końcu te psy pogryzą jakieś dziecko i wtedy będzie tragedia!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 gru 2009

  Mieszkam przy ul.Średniawskiego i wpełni się zgadzam z autorką listu.Ja też kiedyś zgłaszałam ten problem w Straży Miejskiej i na Policji, ale powiedziano mi,że nie mają hycla a do póki nikogo nie pogryzły to nie ma żadnego problemu. Może nasz Radny lub Dzielnicowy pomoże w tej sprawie.

  Odpowiedz
 • 14 gru 2009

  Nie mają hycla? W zakładce sportowej wypowiadał sie hycel może nie jest zawodowcem , ale te małe burki powinno mu sie udać złapać.

  Odpowiedz
 • Radosław Skałka 14 gru 2009

  Piotr moim zdaniem nie ma racjii ponieważ strzelanie do zwierząt jest zabronione i mam nadzieje że nigdy nie będzie zazwolone... są naprawde inne sposoby by zapobiec temu co sie dzieje na ul. Średniawskiego... napewno ktoś jest bądz był właścicielem tych psów i niech znają delikwenta i pociągną do odpowiedzialności... lub chycle niech te psy wyłapują i do schroniska albo wiele innych aspektów rozwiązania tego problemu bo nie ukrywam mnie również to burwersuje ale tak jak mówie są inne sposoby niż urządzenie wielkiego polowania no coś co jest bezbronne w porównaniu do broni ..

  Odpowiedz
 • 14 gru 2009

  to samo jest na dolnym przemieściu, kiedyś gdy wracałem do domu, zupełnie z niczego podbiegł do mnie z za pleców jakiś większy kundel ugryzł mnie w noge, a gdy sie odwrociłem zeby mu sprzedać buta to uciekł.. a władze mają to gdzieś.

  Odpowiedz
 • 14 gru 2009

  Tym problemem powinna się zajać straż miejska, rozumiem że pełno etatowy hycel nie miał by co robić na dłuższą mete, ale kilku przeszkolonych strazników powinno się szybko uporać z bezpańskimi psami.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 gru 2009

  Tak... tylko z kąd sie biora te bezpańskie psy ??
  Bo gdy male to kochane ale potem juz bee gdy czeba wyjechac to ludzie wyrzucają te stworzenia, a za chwile nowe kupują!!To co sie dziwć że tyle tego sie plata po swiecie!

  Odpowiedz
 • 15 gru 2009

  To powinno się wszystkim psom tatuować numer przy pierwszym szczepieniu. I jak takiego bezpańskiego psa z numerem złapie Straż Miejska to mandat. Albo mikroczip. I też mandat. Obowiązkiem właściciela jest szczepienie psa na wściekliznę, to wtedy pieskowi mikroczip i już zarejestrowany.
  Co zrobić z włóczącymi się obecnie psami? Jak właściciel się nie znajdzie a do adopcji się nie nadadzą bo za stare no to uśpić. A jak zaraz podniesie sięwrzask że to niehumanitarne, to zapraszam najwięcej krzyczących do przygarnięcia tej "ekipy" z ul. Średniawskiego. Tylko najpierw obowiązkowe szczepienie i mikroczip.

  Odpowiedz
 • 15 gru 2009

  http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/myslenice/983723-sfory-psow-zagrazaja-dzieciom.html
  Artykuł mówi sam za siebie. Tylko zdjęcie bym zmienił i to szybko.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 gru 2009

  Problem psów jest problemem ludzi. W SEDNIE opisaliśmy dwukrotnie sytuację poszukiwania interwenta dla bezdomnych zwierząt, w każdym przypadku okazywały się one "pańskie". Jednego, którego samochód potrącił rano obok mojego domu właściciel odnalazł już w południe tego samego dnia. Wystarczyło zostawić ogłoszenie w warzywniaku ze zdjęciem.
  Ustawowo obowiązek reagowania na bezpańskie zwierzęta nałożony jest na gminę, jednak w Myslenicach nie jest to w żaden sposób rozwiązane. Straż miejska nie posiadała (może juz posiada?) narzędzi do podejmowania takich zwierząt z ulicy z wyjątkiem rękawiczek ochronnych i kawałka koca. I chociaż w moich przypadkach strażnicy wykazali się pozytywnie, reagując na sytuację to jak sami stwierdzili nie mają ani takich obowiązków ani koniecznego sprzętu.
  Policja odsyła z reguły do straży miejskiej a ta po godzinie, którejś tam, jest już w domu. W porze wieczornej ranny pies na ulicy np. po potrąceniu jest nie tylko bezpańskim psem ale bezpańskim zagrożeniem. Doswiadczył tego kolega z SEDNA próbując coś zrobić w sprawie bezpańskiego owczarka niemieckiego na ulicy Kościuszki w zeszłym roku w zimie. Wygłodzonego i prawie zamarzłego.
  Oczywiście winni są przede wszystkim nieodpowiedzialni wlasciciele!
  Mandaty, chipy, obroże. Jak najbardziej.
  Jednak regulatorem w tym wszystkim jest gmina. Bezskutecznie apelowaliśmy we wspomnianych artykulach w SEDNIE, żeby Urząd zbudował boks do choćby tymczasowego przechowywania psów odłowionych na mieście, żeby dać szansę na odnalezienie właściciela. Po kilkudniowej kwarantannie można by te psy odwozić dopiero do schroniska, żeby nie zmuszać właścicieli do poszukiwania ich poza granicami miasta. Oczywiście odbierający psa powinien być "upominany" a w przypadku recydywy karany mandatem.
  Tych, które są rzeczywiście bezpańskie należałoby otoczyć opieką w schroniskach. Usypianie drogi Myśleniczaninie to najgorsze z zmożliwych rozwiązań, stawiające pod znakiem zapytania humanitaryzm osób o nie postulujących.
  Żyjemy w XXI wieku i ten problem jest uwłaczający poziomowi cywilizacyjnemu jaki osiągnęliśmy. Zwłaszcza, że nie jest on problemem drastycznie kosztownym.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 gru 2009

  Co to za zdjęcie było ??

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 gru 2009

  Moi drodzy problem w tym,że te psy w większości przypadków mają właścicieli. Jeśli się komuś zwróci uwagę,to na ogół słyszy się,że to spkojny piesek i nic nikomu nie zrobi. Ci ludzie nie widzą żadnego problemu i powodu żeby się ktoś miał bać. Ktoś kto mieszka od kilkudziesięciu lat np przy Średniawskiego jest przyzwyczajony do tego,że psy biegają "wolno". I wątpię,że można by znaleźć właściciela i jeszcze liczyć na to,że odbierze z takiego boksu psa,ponieważ często te psy nie są nigdzie rejestrowane.

  Odpowiedz
 • 15 gru 2009

  To że nigdzie nie są rejestrowane, to już jest problem. Ale zaszczepione muszą być, bo to jest prawny obowiązek. Więc w obowiązki weterynaża powinno się wpisać mikroczipowanie psów. Ja rozumiem że mikroczip nie jest może tani, ale rozwiązuje masę problemów i obarcza właściciela psa obowiązkiem troszczenia się o czworonoga. Czy sobie go zarejestruje czy nie. Taki pies z mikroczipem, złapany na wałęsaniu sie bez kontroli, jest latwiejszy do znalezienia i ukarania właściciela, niż pies bez czipa, bez właściciela, bez przyszłości bo schronisko go "nie chce".
  I tu znów pojawia sie wątek niechęci z rozwiązaniem problemu u źródła. Ja rozumiem że można sie wzbraniać przed nowym zajęciem, obowiązkiem, nową technologią. Z drugiej jednak strony jeden mikroczip rozwiązuje masę innych problemów a przede wszystkim nakłada większą presję na właściciela. Z mikroczipem nikt nie wyprze się niechcianego "pupila". A chyba głownie o to tutaj chodzi. Skończmy przerzucac odpowiedzialność z jednych na drugich i nie szukajmy czyja to wina. Zrobić obowiązek mikroczipa a problem sam się rozwiąże. Sami własciciele o to zadbają.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 gru 2009

  [quote]piotrek napisał: [br]....ja bym wystrzelał wszystkie gady, albo kiełbasę zatrutą rzucił..... niech zdychają jeżeli są niebezpieczne, a nie ma pana do nich..... bo Straż Miejska ma to gdzieś - oni potrafią dać tylko mandat za picie piwa - taka prawda. [/quote]
  ale z ciebie wieśniak, tobie by taką kiełbasę podrzucić, też byłby spokój...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 gru 2009

  ...w pelni Cie popieram "ane" , temu wieśniakowi trzeba taka kiełbase podrzucić lub też odstrzelić... pzdr. dla normalnych kochajacych kudłate stworzenia .

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 gru 2009

  Nie chodzi o krzywdzenie psów, ale o to żeby były "pod kontrolą"

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2009

  Dokładnie!A nie kupować, wyrzucać a potem narzekać że zwierzęta sie błąkają po ulicy!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 mar 2010

  Piotrek ? ty zastanowiłeś się nad sobą co ty piszesz !.
  Jestem ciekawa/wy czy jakby cb tak powystrzelali albo twoją rodzine to by ci było fajnie ?!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 mar 2010

  No tak jasne tylko że dzieci jak biją je patykami albo kamieniami to jest ok ;| co wy w ogóle piszecie to !.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon
Myślenice 16

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon

Dwaj mieszkańcy gminy Myślenice w wieku 21 i 18 lat usłyszeli zarzuty i trafili za kratki, po tym jak pobili kolegę pięściami i kastetem, aby zabrać mu portfel i telefon Był wieczór 17 stycznia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zgłosił się 17-letni mieszkaniec Sułkowic. Okazało się, że dzień wcześniej jego dwaj koledzy, z którymi...

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?
Myślenice 53

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

Trwają rozmowy burmistrza z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie i nr 5 na Dolnym Przedmieściu. Ich tematem ma być zamknięcie tych placówek z dniem 1 września 2020 roku O planach związanych z zamknięciem szkół podstawowych na Chełmie i na Dolnym Przedmieściu informujecie od kilku dni. Do tej pory odbyły się zebrania z rodzicami ucz...

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście
Myślenice 59

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

Pięć kursów dziennie po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście, Bysinę i Jasienicę - to trasa linii miejskiej, jaką dzisiaj zainaugurowała gmina Wystartowała pilotażowa linia miejska, w ramach której kursować będzie bus. Wystartuje w Jasienicy, następnie pojedzie przez Bysinę, G...

Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł
Społeczeństwo 14

Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł

„To jest niewyobrażalne! Myślenice są naprawdę wielkie. Znów mamy REKORD i to jaki!” – piszą organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Myśleniczanie wrzucili do puszek z czerwonymi serduszkami ponad 205 tys. zł WOŚP 2020 pod hasłem "Wiatr w żagle" idzie na rekord. Zarówno w skali kraju jak i lokalnie, ponieważ w tym roku myśleniczanie z...

Nie czekaj - ratuj. Mówią uczennice II LO w Myślenicach
Edukacja 0

Nie czekaj - ratuj. Mówią uczennice II LO w Myślenicach

Projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady polega na przeprowadzeniu szeregu akcji związanych z tematyką pierwszej pomocy, które mają na celu uświadomienie mieszkańcom regionu jak ważna jest szybka reakcja w przypadku zagrożenia życia. - Staramy się zachęcić ludzi poprzez szkolenia, media społecznościowe do podjęcia w odpowiednim przypadku d...