Miasto

Myślenice: Napad na bank i bomba na Osiedlu Tysiąclecia

Myślenice: Napad na bank i bomba na Osiedlu Tysiąclecia
Dzisiaj po godzinie 10 do oddziału Minibanku przy ul. Ogrodowej weszła kobieta, która po sprzeczce z obsługą i grożeniu niezidentyfikowanym przedmiotem zostawiła na miejscu pakunek przypominający ładunek wybuchowy

fot. Piotr Jagniewski

Jak udało nam się ustalić z zeznań świadków, kobieta była w wieku około 40-45 lat. Po godzinie 10 weszła do placówki banku i wdała się w sprzeczkę z obsługą. Zażądała wydania pieniędzy grożąc niezidentyfikowanym przedmiotem. Pracownica banku nie dała się jednak zastraszyć, nie wydała kobiecie pieniędzy, a ta wychodząc z banku przed drzwiami zostawiła niewielki pakunek twierdząc, że znajduje się tam bomba.

- Natychmiast po przyjęciu zgłoszenia i pierwszej relacji wysłanego na miejsce patrolu, policjanci powołali sztab do działań związanych ze zdarzeniem. Na miejsce skierowano grupę minersko – pirotechniczną, powiadamiając wcześniej pozostałe służby, takie jak pogotowie ratunkowe i straż pożarną – mówi Szymon Sala, rzecznik myślenickiej policji.

Paczka cały czas znajdowała się na chodniku. Wokół niej utworzono specjalną strefę, do której nikt nie miał dostępu. Mieszkańcy sąsiedniego bloku zostali poproszeni o opuszczenie mieszkań. Podobnie okoliczni sklepikarze. Nie podjęto ewakuacji przedszkola.

- Zachowanie użytego na miejscu psa policyjnego, przeszkolonego do wyszukiwania ładunków wybuchowych, wskazywało na to, że pakunek może zawierać niebezpieczne substancje – relacjonuje Szymon Sala.

Po godzinie 13 na miejscu pojawił się krakowski pododdział antyterrorystyczny policji. Paczka została przez nich zabrana i zdetonowana. Akcja zakończyła się o godzinie 14.

– Podczas całego zajścia nikt nie ucierpiał. Wciąż poszukujemy kobiety, która wywołała zagrożenie. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie prosimy o kontakt pod nr tel. (12) 372-92-00 – mówi Szymon Sala.

Powiązane tematy

Tak mogła wyglądać kobieta, która napadła na bank
Miasto 16

Tak mogła wyglądać kobieta, która napadła na bank

Policja poszukuje kobiety podejrzewanej między innymi o usiłowanie rozboju w punkcie bankowym przy ul. Ogrodowej na Osiedlu Tysiąclecia w Myślenicach do jakiego doszło 5 marca. Właśnie otrzymaliśmy portret pamięciowy poszukiwanej

Komentarze (57)

 • Brak zdjęcia
  5 mar 2010

  eno nie zrobili mi fotki ;d

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 mar 2010

  Ciekawe czy ktoś odpowie za decyzje włączania kamery na rogu bloku 1 tylko na weekendy ??????????????

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 mar 2010

  Wersja prawdziwa jest tak że policja rozpetała to całe piekiełko mają swojego rzecznika więc umiejętnie poprzestawia tak fakty żeby opinie publiczną zmylić. Policja myślenicka- ŻENADA!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 mar 2010

  ale przedczkole? jestes nieodpowiedzialnym rodziciem piszac w ten sposob na publicznym forum :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 mar 2010

  nasze przedczkole jest wogule nie odpowiedzialne w sytułacjach niebezpiecznych dla dzieci a miałam tego dowód juz nie raz

  Odpowiedz

Zobacz więcej