Miasto

Tak mogła wyglądać kobieta, która napadła na bank

Tak mogła wyglądać kobieta, która napadła na bank
Policja poszukuje kobiety podejrzewanej między innymi o usiłowanie rozboju w punkcie bankowym przy ul. Ogrodowej na Osiedlu Tysiąclecia w Myślenicach do jakiego doszło 5 marca. Właśnie otrzymaliśmy portret pamięciowy poszukiwanej

Na jego podstawie ustalono, że sprawczyni opisywanego przestępstwa ma około 45 lat, wzrost około 170 cm, jest krępej sylwetki, ma okrągłą twarz z lekko śniadą cerą, ciemne oczy, krótki nos i dość grube usta. Jej cecha charakterystyczna to niski głos.

- Podczas zdarzenia na głowę miała naciągnięty kaptur kurtki z futrzanym obszyciem. Wszelkie informacje na temat poszukiwanej prosimy kierować pod nr tel. służby dyżurnej KPP w Myślenicach (12) 372-92-00, pod nr alarmowe 112 lub 997 oraz do funkcjonariuszy ogniwa kryminalnego myślenickiej policji – dla osób pragnących zachować anonimowość – tel. (12) 272-06-31 – informuje Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

W dniu 5 marca kobieta weszła do oddziału Minibanku przy ul. Ogrodowej i wdała się w sprzeczkę z obsługą. Zażądała wydania pieniędzy grożąc niezidentyfikowanym przedmiotem. Pracownica banku nie dała się jednak zastraszyć, nie wydała kobiecie pieniędzy, a ta wychodząc z banku przed drzwiami zostawiła niewielki pakunek twierdząc, że znajduje się tam bomba.

Paczka przez kilka godzin leżała na chodniku. Wokół niej utworzono specjalną strefę, do której nikt nie miał dostępu. Mieszkańcy sąsiedniego bloku zostali poproszeni o opuszczenie mieszkań. Podobnie okoliczni sklepikarze. Nie podjęto ewakuacji przedszkola.

Paczka została zdetonowana przez krakowski pododdział antyterrorystyczny policji.

Powiązane tematy

Myślenice: Napad na bank i bomba na Osiedlu Tysiąclecia
Miasto 57

Myślenice: Napad na bank i bomba na Osiedlu Tysiąclecia

Dzisiaj po godzinie 10 do oddziału Minibanku przy ul. Ogrodowej weszła kobieta, która po sprzeczce z obsługą i grożeniu niezidentyfikowanym przedmiotem zostawiła na miejscu pakunek przypominający ładunek wybuchowy

Komentarze (16)

 • Brak zdjęcia
  26 mar 2010

  Bartek zeby móc kamery wyłączyć to najpierw trzeba je właczyć i proszę przestancie mowic o jakis nagraniach.
  Czy nie dociera do Was ze gdyby kamera była właczona to nie byłoby problemu z portretem kobiety,która dokonała napadu,albo z rozpoznaniem samochodu jakim sie poruszała.
  Ludzie kiedy zrozumiecie ze to wszystko to tylko jedna wielka mistyfikacja?????????????

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 mar 2010

  zapewniam cie kosiarzu ze taki portret policja potrafilaby zrobic jeszcze tego samego dnia kiedy sie to wydarzylo. podejrzane jest to ze w zadnej wypowiedzi rzecznika na temat tej sytuacji, nie ma mowy o monitoringu. ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 mar 2010

  [quote]kosiarz napisał: [br]Czy wy może wiecie, że na monitoringu nie siedzą policjanci ale pracownicy cywilni którzy mają stanowisko na portierni na komendzie, oraz straż miejska?? Wiec nie rozumiem skąd nagonka na f-szy policji. a co do portretu, to nie jest ot tak jak ktoś wyżej napisał namalować na drugi dzień. Pierwsze są potrzebne zeznania świadków, potem ekspertyza a na końcu obróbka przez specjalistę. Śmieszą mnie wypowiedzi ludzi którzy się w ogóle nie znają na pewnych sprawach, a jedyne co umieją to siać propagandę i krytykować. [/quote]

  A mnie śmieszy Twoja wypowiedź...
  Gdzie jest nagranie z monitoringu (ktokolwiek by przy nim nie siedział) ?! Czy kamera zarejestrowała cokolwiek czy była wyłączona a osobnik mający ją obsługiwać na zakupach ?!

  Kpiny sobie z ludzi robicie ? Jak społeczeństwo ma się czuć bezpiecznie mając świadomość, że kamery są czy... tylko atrapy ?!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 mar 2010

  [quote]maciu napisał: [br]a jaka nagroda za podanie informacji :D?[/quote]
  Dostaniesz kamerę do monitoringu :D:D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 mar 2010

  a jaka nagroda za podanie informacji :D?

  Odpowiedz

Zobacz więcej