Miasto

Czyste Myślenice: Dbając o miasto dbasz o siebie

Czyste Myślenice: Dbając o miasto dbasz o siebie
Akcja „Czyste Myślenice” wystartowała! Uczniowie w szkołach podstawowych i  gimnazjach z terenu gminy Myślenice otrzymali foldery z informacją, na koszach, ławkach i przystankach pojawiają się naklejki, a wszystko po to, aby zachęcić was do dbania o wspólne dobro, jakim jest przyroda 

- W ramach akcji staramy się promować dbanie o dobro wspólne, jakim są czyste i zadbane Myślenice. Powinniśmy wszyscy pamiętać o wymiernych korzyściach płynących z takiej akcji, zarówno tych materialnych jak oszczędność pieniędzy przez UMiG na szkodach mienia czy egzystencjalnych, jak ogólnie życie w lepszych warunkach. Warto zwrócić uwagę, iż taki wizerunek miasta w dłuższym okresie czasu wpłynie pozytywnie nawet na ruch turystyczny i inwestycje a więc nowe miejsca pracy i wyższe zarobki dla wszystkich mieszkańców – mówi Łukasz Dragosz z Face2Face, inicjator akcji.

Wszyscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu myślenickiej gminy otrzymali foldery z informacją o akcji. Oprócz tego naklejki pojawia się na koszach, ławkach i busach.
Weź udział w akcji!

Czyste Myślenice to nie puste hasło - czystość naszego miasteczka przekłada się realnie na jakość życia mieszkańców. Malownicze, zadbane i czyste miasteczko = więcej turystów i inwestorów = więcej pieniędzy na rynku lokalnym = więcej miejsc pracy i wyższe zarobki = bogatsze społeczeństwo w czystym mieście!

Każdy może walczyć o takie Myślenice, o jakich wszyscy marzymy poprzez segregację odpadów, dbałość o mienie we wspólnej przestrzeni, wyrzucanie śmieci do koszy, a nie na ulicę, użytkowanie ekologicznych środków transportu, udział w cyklicznej akcji sprzątania Myślenic. Każdy może też informować wydziału mienia urzędu miejskiego o wszelkich wydarzeniach wpływających niekorzystnie na czystość Myślenic:

Dla najbardziej aktywnych uczestników przewidziano nagrody, m.in. telewizory ufundowane przez UMiG oraz darmowe wejściówki do Parku Przygody ufundowane przez Face 2 Face.

Nie niszcz mienia!

Koszty, które gmina ponosi z tytułu zniszczonych znaków i koszy na śmieci to aż 200 tys. zł rocznie. Wyobraź sobie, na co można byłoby przeznaczyć taką kwotę! Mniej zniszczonego mienia to nie tylko piękniejsze miasto, ale także więcej pieniędzy na inne inwestycje.

Pamiętaj, czego gmina nie wyda na naprawę koszy na śmieci, znaków drogowych, przystanków i innych elementów krajobrazu, przeznaczy na organizację imprez plenerowych dla wszystkich mieszkańców!Segreguj!


Segregacja odpadów to podstawa troski o środowisko. Powtórnie przetworzone surowce nie zaśmiecają miasta, ale pracują na jego korzyść! Do pojemników na szkło wrzucaj butelki po napojach i słoiki.

Do pojemników na plastik wrzucaj plastikowe butelki (najpierw je zgnieć), kubeczki po jogurtach, lodach itp., reklamówki foliowe i opakowania po chemii gospodarczej.

Do pojemników na makulaturę wrzucaj gazety, kolorowe magazyny, torebki papierowe np. po mące czy ryżu, zeszyty, ulotki, foldery reklamowe, koperty.

Baterie i akumulatory wyrzucaj wyłącznie do pojemników do tego przeznaczonych. W Myślenicach punkty, w których można zostawić zużyte baterie i akumulatory znajdują się m.in. w Gimnazjum nr 1.

Jesteś tym, co pijesz!

Pamiętaj, że Raba wpada do zbiornika Dobczyckiego, który jest podstawowym źródłem wody w naszych domach. Wyższe koszty oczyszczania rzeki to realne koszty nie tylko dla gminy, ale przede wszystkim dla każdego z nas – jeśli zastanawiałeś się kiedyś czemu woda, której używasz jest coraz droższa to już wiesz. I dzięki temu możesz pomóc to zmienić. Nie zaśmiecaj Raby – elementu nie tylko myślenickiego krajobrazu, ale także Twojego domu!

Za wywóz śmieci na terenie gminy Myślenice odpowiedzialna jest firma RPGK MyśleniceRejonowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Do ich zadań należy m.in: bieżące (min. 3 x w tygodniu) opróżnianie wszystkich koszy i wywóz nieczystości, a w okresie wakacyjnych upałów codziennie w dzielnicy Zarabie, dokładne uporządkowanie terenu wokół koszy ulicznych przy ich opróżnianiu, dbałość o kosze (mycie , czyszczenie) w miarę potrzeby, dokładne uporządkowanie terenu wokół koszy i przystanków - w miarę potrzeby likwidacja, ogłoszeń, oczyszczenie siedzisk oraz wykoszenie trawy.

Wszystkie spostrzeżenia (np. dotyczące przepełnionych koszy) można zgłaszać telefonicznie lub mailowo: Tel: +48 12 272 03 29, E-mail: rpgk@SOTIKO.pl

Urząd Miasta i Gminy Myślenice Wydział Mienia  48 12 639 23 35

Organizatorzy:

Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Face 2 Face – Park Przygody, Hotmind, Miasto-info.pl

Powiązane tematy

Czyste Myślenice 2011: Uporządkujmy miasto
Miasto 29

Czyste Myślenice 2011: Uporządkujmy miasto

Uczniowie w szkołach podstawowych i gimnazjach z terenu gminy Myślenice w najbliższym czasie przeprowadzi akcję sprzątania swojej okolicy. Na najaktywniejszych czekają nagrody

Komentarze (20)

 • 12 maj 2010

  psie kupy się rozłożą ale co z nieznośnym smrodem spalanych śmieci w piecach toksyczne substancje wydobywające się wraz z dymem odkładają się w naszych organizmach to jest problem!!!!!!!!!!!!!!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2010

  DO ZARZĄDÓW RZĄDÓW : " GDZIE POJEMNIKI DARMOWE NA PSIE KUPY " ???

  Odpowiedz
 • Łukasz Dragosz 19 maj 2010

  Psie kupy + ogłoszenia na drzewach zostaną dodane do tematyki akcji.

  Natomiast w wyniku zawirowań podczas ostatnich 2 tygodni oraz powodzi akcja Czyste Myślenice na razie wstrzymana.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 maj 2010

  a mi się ten pomysł podoba, żal mi się robi jak widzę jaka bysinka jest zaśmiecona, im dalej od centrum tym gorzej, i zamiast uroczego widoku, mamy widok jak na wysypisku, tylko problem w tym, że rzeki się zaśmiecają podczas wezbrania wody, płyną do nas śmieci no i zostają na brzegu , tak się zastanawiałam, czy rpgk, tez jest za sprzątnięcie tych odpadów odpowiedzialne.
  Generalnie gratuluję inicjatywy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 maj 2010

  A CO Z PSIMI KUPAMI?
  JAK ZWYKLE NIE MA PROBLEMU?

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej