Juniorzy Orła walczą o awans do I ligi

Bardzo emocjonujące i stojące na wysokim poziomie spotkanie juniorów starszych Orła Myślenice z Karpatami Siepraw zakończyło się zasłużonym zwycięstwem podopiecznych Kamila Ostrowskiego. Mecz do końca trzymał w napięciu, gdyż Orłowcy strzelili dwa gole w doliczonym czasie gry i wygrali 3:1

Już w piątej minucie mogło być 1:0, gdy po podaniu Nawieśniaka w dogodnej sytuacji znalazł się Marzec, a piłka po jego strzale odbiła się od słupka, przeleciała wzdłuż linii bramkowej i odbijając się od drugiego słupka wróciła na boisko. Kilka minut później było już 1:0, dośrodkowanie Dominika Górki z prawej strony piękną główką wykończył Daniel Nowak, ale piłka znów ostemplowała słupek, popularny "Patelniarz" poszedł jednak za akcją do końca i bez problemów z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki.

Odpowiedź Karpat była natychmiastowa.Tylek przedarł się prawą stroną i strzelił z ostrego kąta, a Stanek sparował piłkę wprost pod nogi Dawida Łapy, który bez problemów doprowadził do remisu. W końcówce pierwszej połowy jeszcze jedną okazję miały Karpaty, ale tym razem bez zarzutu spisał się golkiper Orła Myślenice.

Po zmianie stron tempo gry nie słabło i obie drużyny stworzyły wiele widowiskowych akcji, po których brakowało tylko bramek. Dwie dogodne okazje miały Karpaty, jednak Stanek najpierw świetnie sparował strzał jednego z napastników, a później futbolówka poszybowała obok słupka.

Orzeł nie pozostawał dłużny i kilka razy strzelać próbowali między innymi Zborowski, Nawieśniak, Górka i Januszewski, ale za każdym razem albo piłka trafiała w ręce bramkarza albo strzały były minimalnie chybione. Kluczowe dla losów meczu były ostatnie minuty spotkania. W 90. minucie Marzec znakomicie wypatrzył wprowadzonego kilka minut wcześniej Pawła Motykę, a ten ograł bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce.

Dwie minuty później zrozpaczonych zawodników Karpat Siepraw dobił Damian Surlas, który wykorzystał podanie z głębi pola i popisał się skutecznym lobem w sytuacji sam na sam. Obie drużyny stworzyły świetne widowisko i przybyli na ten mecz kibice nie mieli czego żałować.

Po tej wygranej Orzeł plasuje się na 3. pozycji w II lidze juniorów i traci zaledwie punkt do liderujących Jordanu Zakliczyn i Beskidu Tokarnia. W walce o awans liczą się nadal Karpaty Siepraw i Pcimianka Pcim, które depczą po piętach Orłowi.

Orzeł Myślenice - Karpaty Siepraw 3:1 (1:1)