Kultura

Konkurs MG Foto wygrali: Barbara Łapa i Filip Matejczyk

Konkurs MG Foto wygrali: Barbara Łapa i Filip Matejczyk
Trzeci Konkurs Fotograficzny Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto w kategorii "Myślenice i okolice w wiosennej szacie" wygrała Barbara Łapa, natomiast w kategorii "Sport, ruch, akcja" Filip Matejczyk

Finałowa gala konkursu i rozdanie nagród odbyło się w Muzeum Regionalnym Dom Grecki. Zgłoszone prace oceniano w dwóch kategoriach: "Myślenice i okolice w wiosennej szacie "i  "Sport, ruch, akcja". W pierwszej, główną nagrodę przyznano Barbarze Łapie za całokształt prac i próbę odnalezienia tegorocznej wiosny. Otrzymała aparat fotograficzny typu Canon PowerShot SX 120 IS oraz upominek od burmistrza Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Pierwsze miejsce w kat. "Myślenice i okolice w wiosennej szacie". Barbara Łapa za całokształt prac i próbę odnalezienia tegorocznej wiosny

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Dorota Ruśkowska za zdjęcie "Krokus", Patrycja Serafin za zdjęcie "Mały gość", Elżbieta Dymek za zdjęcie "Idzie wiosna", Katarzyna Żak za zdjęcie "Zawilce". Do kategorii: "Myślenice i okolice w wiosennej szacie" zgłoszono 39 zdjęć. Z powodów regulaminowych odrzucono 2 z nich.

W kategorii "Sport, ruch akcja" pierwsze miejsce przypadło Filipowi Matejczykowi za całokształt pracy. Jury oceniło bardzo wysoko te zdjęcia i zgodnie przyznało im nagrodę główną, którą był profesjonalny aparat fotograficzny NIKON D3000 wraz z obiektywem AF-S DX Nikkor 18-55 VR.

Pierwsza nagroda w kat. Sport, ruch, akcja. Filip Matejczyk za całokształt pracy

Drugą nagrodę otrzymał Marcin Kaciuba również za całokształt pracy, natomiast trzecie Piotr Jagniewski za zdjęcie pt. "Za późno". Wyróżnienie w tej kategorii przypadło Sebastianowi Kucharzowi za zdjęcie pt. "Poprzez wodę", Piotrowi Małyszowi za zdjęcia "Rajd Sardyni", Krzysztofowi Wierzyńskiemu za zdjęcie "Peleton" i Marcinowi Woźniakowi za zdjęcie "Jurgis".

Do kategorii: „Sport, ruch, akcja” zgłoszono 52  zdjęcia. Wszystkie zdjęcia przyjęto do konkursu. Ogółem do konkursu 20 uczestników zgłosiło 91 prac. Gratulujemy współpracującym z nami Piotrowi Małyszowi (wyróżnienie) i Piotrowi Jagniewskiemu (3 miejsce).

W skład Jury weszli: Mieczysław Nowak - przewodniczący jury, prezes Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej „mgFoto”, Małgorzata Trolka- Kierownik Biura Strategii i Rozwoju Gospodarczego oraz Promocji  UMiG Myślenice, Natalia Nowacka - Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Bożena Kobiałka- Dyrektor Muzeum Regionalnego „Dom Grecki” w Myślenicach, Bogdan Żak – fotografik, Stanisław Jawor – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej „mgFoto”.

Powiązane tematy

Konkurs fotograficzny MG Foto: Wystawa nadesłanych prac
Kultura 13

Konkurs fotograficzny MG Foto: Wystawa nadesłanych prac

Konkurs fotograficzny zorganizowany przez Myślenicka Grupę Fotograficzną dobiegł końca. W Muzeum Regionalnym "Dom Grecki" odbyła się pokonkursowa wystawa zdjęć wraz z ogłoszeniem wyników konkursu i wręczeniem nagród dla autorów najlepszych prac

Komentarze (13)

Zobacz więcej

Muzeum Niepodległości otwarte nocą
Kultura 0

Muzeum Niepodległości otwarte nocą

Noc Muzeów to okres w którym placówki otwarte są do późnych godzin nocnych. Co w tym roku mieszkańcom zaoferowało Muzuem Niepodległości?   Obchody Nocy Muze...