Kultura

Konkurs fotograficzny MG Foto: Wystawa nadesłanych prac

Konkurs fotograficzny MG Foto: Wystawa nadesłanych prac

Konkurs fotograficzny zorganizowany przez Myślenicka Grupę Fotograficzną dobiegł końca. W Muzeum Regionalnym "Dom Grecki" odbyła się pokonkursowa wystawa zdjęć wraz z ogłoszeniem wyników konkursu i wręczeniem nagród dla autorów najlepszych prac

Pierwsza nagroda w kat. świat Dziecka. Zdjęcie pt. "Razem raźniej" autorstwa Justyny Pory

Do konkursu można było wysyłać zdjęcia w dwóch tematach: „Świat dziecka” i „Myślenice w detalu”. Zgłoszono 91 zdjęć w obu tematach, ale konkurs zdominowały fotografie dzieci, których było 72.

Jury, pod przewodnictwem Stanisława Jawora zdecydowało o nieprzyznawaniu nagrody głównej. W kategorii "Świat Dziecka" pierwszą nagrodę ex aequo otrzymały: Justyna Pora z Myślenic oraz Anna Rozwadowska z Gorzowa Wielkopolskiego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Iwona Palmirska z Krakowa. Wyróżnienia otrzymali: Anita Kępa z Osieczan, Agnieszka Turska z Myślenic, Joanna Mleczek z Trzemeśni, Filip Matejczyk z Myślenic, Gabriel Turski z Myślenic i Weronika Gądek z Czechówki.

W kategorii "Detal Myślenicki" nie przyznano nagrody głównej i nagrody pierwszej. Drugą nagrodę ex aequo otrzymali Rafał Hechsman z Myślenic i Marcin Kaciuba z Sułkowic.

Była to już czwarty ogólnopolski konkurs fotograficzny organizowany przez Myślenicką Grupę Fotograficzną. Poprzednie edycje odbyły się w roku 2006, gdzie tematem były "Myślenice i okolice w zimowej szacie", w roku 2009 były dwa tematy: "Myślenice i okolice w jesiennej szacie" oraz "Fotoreportaż - pocztówka z podróży", natomiast w roku 2010 tematami konkursu były: „Myślenice i okolice w wiosennej szacie” i „Sport, ruch, akcja”.

Powiązane tematy

Komentarze (13)

Zobacz więcej