Miasto

Myślenice: Gdzie parkuje się niezgodnie z przepisami?

Myślenice: Gdzie parkuje się niezgodnie z przepisami?
W Myślenicach kierowcy potrafią zaparkować na chodnikach, trawnikach, a nawet na pasach dla pieszych. Wspólnie tworzymy mapę miejsc parkujących niezgodnie z przepisami. Czekamy na Wasze zdjęcia, informacje i opinie dotyczące sposobów parkowania


Postanowiliśmy poruszyć ten temat po kilku mailach, jakie otrzymaliśmy od naszych Czytelników. Dotyczyły one parkowania na ul. Reja i naprzeciwko budynku Starostwa Powiatowego. Tutaj kierowcy zostawiają swoje samochody na chodniku zapominając o przepisowej odległości 1,5 m. dla pieszych.

Podobnie  zachowują się na ul. Sobieskiego przy budynku Muzeum Regionalnego Dom Grecki i Gimnazjum nr 1. Tutaj samochody stoją wzdłuż całej ulicy, niejednokrotnie zasłaniając przejście dla pieszych. Pojazdy zaparkowane na rogu ul. Sobieskiego blokują widoczność nadjeżdżającym z ul. Dąbrowskiego.

Według kodeksu drogowego parkowanie 10 m od skrzyżowania i od przejścia dla pieszych jest zabronione, nawet jeśli nie ma w takim miejscu stosownych znaków. W ostatnich miesiącach, zwłaszcza w dni targowe (poniedziałek, piątek) również płyta Rynku zamienia się w parking.

Czekamy na Wasze zdjęcia z miejsc, gdzie parkuje się niezgodnie z przepisami. Wspólnie stworzymy mapę miejsc, gdzie kierowcy utrudniają ruch innym jego uczestnikom.

Zdjęcia można przesyłać na adres redakcja@miasto-info.pl a linki wklejać w temacie poniżej lub w wiadomości prywatnej na konto
Redakcja

W galerii pierwsze zdjęcia ul. Sobieskiego i okolic kościoła NNMP autorstwa bartka i Darka

Powiązane tematy

Lampy będą oświetlać ulice krócej. Wójt szuka oszczędności
Siepraw 3

Lampy będą oświetlać ulice krócej. Wójt szuka oszczędności

Zaoszczędzone w ten sposób środki mają częściowo zrekompensować straty związane ze zmniejszeniem dochodów z udziału gminy w podatkach Wójt Tadeusz Pitala podjął decyzję o zmianie czasu świecenia lamp ulicznych ulicznego na terenie gminy Siepraw. Jak czytamy na oficjalnej stronie urzędu; "Do odwołania lampy uliczne świecić będą od zachodu Słońca, z...

Wójt uruchamia kolejną linię. Bezpłatny bus jedzie z Sieprawia do Myślenic
Siepraw 2

Wójt uruchamia kolejną linię. Bezpłatny bus jedzie z Sieprawia do Myślenic

Niespełna tydzień temu Tadeusz Pitala postanowił utworzyć bezpłatną linię z Sieprawia do Krakowa. Teraz uruchamia połączenie do Myślenic W związku z epidemią koronawirusa i wprowadzanych obostrzeń, które dotykają również transport publiczny, większość prywatnych przewoźników zawiesiła swoje kursy. Tydzień temu pisaliśmy o bezpłatnym połączeniu na...

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  Ulica Mickiewicza! Prawie pod samym okiem Policji - bez komentarza.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  parking jest kolo kosciola na rynku!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  Zgadzam się ,przepisy należy przestrzegać ale w takim razie ile samochodów można zaparkować w sumie w Myślenicach zgodnie z przepisami ???
  NIE WSZYSCY NALEŻĄ DO UPRZYWILEJOWANEJ KASTY KTÓRA PARKUJE NA RYNKU, tylko nie mówcie że to wszyscy inwalidzi bo mnie trafi.
  JEŻELI PRZED OKNAMI BURMISTRZA NIE PRZESTRZEGA SIĘ PRAWA TO CO WYMAGAĆ GDZIE INDZIEJ.
  Oczywiście Straż Miejska każe mandatami ale tych maluczkich pewnych fur nie widząc.
  Przykład,koło Carrefoura wzdłuż ulicy Słowackiego ciągle ktoś parkuje ,nawet na pasach,jest kamera przejeżdża Policja czy Straż Miejska i nic.

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  moze stad wniosek ze zamiast budowac strzelnice mozna wybudowac parkingi! kiedys gdzies czytalem o podziemnym czy pietrowym parkingu na slowackiego przy busach - wie ktos cos o tym?

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  Koło Sokoła. Samochody zaparkowane na całej szerokości chodnika. Straż Miejska przechodzi obok i nic. Zakładam,iż to pojazdy kolegów z Urzędu Miasta:)
  Poza tym nagminne parkowanie na chodnikach,gdzie nie można przejść,nie mówiąc o przejechaniu wózkiem dziecięcym.

  2 Odpowiedz
 • 17 sie 2010

  wywalić wszystkie samochody z rynku!

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  WZDŁUŻ RZEKI RABA : DOLNY I GÓRNY JAZ , CZASEM
  KTOŚ PARKUJE W RZECE , ŻEBY SAMOCHÓD UMYĆ ...

  " CZYLI WZDŁUŻ RZEKI : RABA " ( CAŁOŚĆ )

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  heh... jedno wielkie nieporozumienie... szkoda słów bo i tak to sie nie zmieni, ludzie i tak beda parkowac gdzie im wygodnie i gdzie chcą, mieszkam przy Gałczyńskiego z jednej strony bloku od rynku jest parking płatny a z drugiej parking dla mieszkańców i dostawców i sz*** mnie trafia i innych lokatorów bo niema sie gdzie zaparkować bo jakiemuś klientowi żal 2 złote na parking. to szczyt chamstwa. A żeby bylo smieszniej to niektórzy jak sie zaparkują to w ogóle przejazdu nie ma, a zakazy są z obu stron bloku przy wjazdach, no nic zaczelismy sobie radzić inaczej dzieki strazy miejskiej jest wiecej luzu i wkoncu mieszkancy mają gdzie zaparkować swoje samochody

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  szpitalna od ul Piłsudskiego do szpitala po prawej stronie. Jest tam zakaz. Żwirki i Wigury od Jagielońskiej w stronę szpitala.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  przed urzedem miasta! pod samymi oknami strazy miejskiej

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  ULICA MICKIEWICZA Z DWÓCH STRON ZAPARKOWANA !
  SAMOCHODY ABY SIĘ WYMINĄĆ MUSZĄ SIĘ COFAĆ !
  DRAMAT !

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  ul Reja od podwórka i Gałczyńskiego - koszmar! Klienci mięsnego i pobliskiego magla parkujący wprost przed wejściem do sklepu. Znaki z obu stron wjazdu nie robia na nich żadnego wrażenia.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  nastepne miejsce tj oś1000 lecia wzdluz blokow nr 5,4, samochody tam sa zaparkowane po obu str ulicy,czasem ciezko tam przejechac osobowym a co dopiero dostawczym samochodem!!!korek sie robi az po blok nr 6

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  ul.Słoneczna - szczególnie w sobotę. 3 pasy stojących samochodów t.j. 2 chodniki i jeden od strony dworca + dodatkowo mężowie na "awaryjnych" na środku ulicy czekający na żony wychodzące z ciastem od Sawickiego lub pobliskiego warzywniaka oczywiście wprost pod koła samochodów!!!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  z tego co zauwazylem tylko myslenicach jest taki burdel na drodze i zero kultury na drodze
  to sie nazywa myslenickie cwaniactwo :p

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  najlepsze akcje parkowania i tak są na przeciwko cukierni Sawickiego :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  nie przesadzajcie, komentarze zapewne piszą osoby które nie mają samochodów (tak twierdze po treści poprzednich komentów) Nic nie zrobimy na jedno mieszkanie w bloku przypadają nieraz 3 samochody, nie mówię już o różnorakich instytucjach... co do rozwagi kierowców w Myślenicach to powiem tak, jeżdżę już parę ładnych lat, nie maiłem jeszcze żadnej kolizji z udziałem lokalnego kierowcy.. czyli nie jest tak źle, co do parkowania to zawsze jest "jakieś" miejsce i to nie koniecznie za zakazem :D pozdrówka!

  1 1 Odpowiedz
 • Dariusz Szczotkowski 17 sie 2010

  Fajna inicjatywa, z którą się zgadzam. Niejednokrotnie parkowanie jest wykonywanie tragicznie.
  Jednak pozostaje jeszcze jedna kwestia - gdzie Parkować. Jak rozwiązac kwestie parkowania w mieście? Moze budowa niedaleko rynku dużego parkinku pientrowego? Rozszerzenie stref? Jakie macie propozycje?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  duży parking niedaleko rynku??? może na rynku, człowieku co ty możesz wiedzieć o planowaniu przestrzennym od tego są architekci -chłopie napij sie wódki lub innego napoju

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  to przepraszam gdzie ludzie mają parkować? może jak chcą iść do rynku niech parkują na pięknym parkingu koło cudownej hali? ktoś mi powie po co ten parking tam jak dziennie staje tam z 10 samochodów a miejsca jest na 10 razy tyle? znaczy no nasi myśleniccy chrześcijanie parkują tam w niedziele swoje samochody i wtedy przez godzine jest troche wiecej. Takto dla mnie ten parking jest chory no chyba że zbudowali go dla tych wieśniaków w przerobionych golfach co ich wieczorami tam się zbiera pare samochodów i polerują sobie.. felgi. A co do parkowania w centrum jeżeli chodzi o zrobienie zakupów naszczescie jest taki sklep jak jan gdzie można kupić wszystko i parking jest duży.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  W Myślenicach nie ma gdzie parkować. Dochodzi godzina 9:00 i wszystkie bezpłatne parkingi obstawione a 2 zł za godzinę zakładając postój 8h to lekka przesada. Jak ktoś z tych powyżej ma samochód to powinien z tego sobie zdawać sprawę. Liczba ulic co za tym parkingów od lat się nie zmienia a liczba samochodów niestety tak. Jedynym rozwiązaniem jest budowa parkingu bezpłatnego w obrębie rynku (nie mylić na płycie rynku) - miasto powinno taki zapewnić. (Może najpierw parkingi a potem nowe ronda) Inną kwestią jest jakość wykonywanych przez kierowców manewrów parkowania. Stanie na trawie albo na chodniku bez przepisowej odległości dla pieszych to z pewnością powinno być tępione.

  1 Odpowiedz
 • 17 sie 2010

  Do parkingu przy hali nie przyczepiałbym się. Urodą budynków tego typu jest to, że używane są co jakiś czas. Gdyby go nie było, to wtedy byłby lament, że Zarabie zastawione.

  Mam wrażenie, że częściowo problem, wynika z przekonania/przyzwyczajenia, że najlepiej podjechać pod drzwi sklepu, urzędu, pracy. Nie oszukujmy się, Myślenice nie są jakąś ogromną metropolią, żeby zaparkowanie poza centrum skazywało na pokonywanie dużych odległości pieszo.
  Przedmówca pisał o 8 godzinach parkowania, zakładam, że chodzi o parkowanie w czasie pracy. Wystarczy zaparkować trochę dalej i spacer kilka, kilkanaście minut. Czy w skali dnia to taki problem?
  Prawdą jest, że planowanie przestrzenne (w tym wypadku raczej urbanistyczne) w naszym mieście leży i kwiczy, ale akurat przy takiej skali miasta parkowanie to chyba nie jest najbardziej palący problem. Starajmy się jeździć jak najmniej, będziemy zdrowsi (i mniej wydamy na paliwo, pomożemy przyrodzie).
  A z infrastrukturą obsługi ruchu samochodowego jest tak, że jej rozrost nie rozładowuje problemu, tylko najczęściej zwiększa natężenie ruchu.

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  W Myślenicach nie ma miejsca do parkowania i wcale nie dziwię się tym, którzy parkują nieprzepisowo. Nie zdażyło mi się jeszcze zaparkować w niedozwolonym miejscu, ale niejednokrotnie przejechałam pół miasta, aby znaleźć miejsce. Najgorsze są dni targowe.
  Nawiązkując do przedmówcy: spacer kilka lub kilkanaście minut to jest problem w momencie, kiedy aby zaparkować trzeba kilka kilkanaście minut poszukać miejsca- i z tych kilkunastu minut robi się spore spóźnienie do pracy, a niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. A może samochodami jeżdżą, bądź wozi sie osoby chore, starsze, kobiety w ciąży...
  Pracuję z ludźmi i wiem, że osoby które nie znają miasta i przyjadą w godzinach szczytu mają ogromny problem, bo nie dość, że drogi jednokierunkowe, to brak miejsca do parkowania i naprawdę muszą się nieźle nagimnastykować i pozwiedzać miasta, aby gdzieś w tym labiryncie zostawić samochód.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  Sami się wywalcie! Ci co nie jeżdżą samochodami, tylko donoszą na straż miejską gdzie jest źle zaparkowany samochód... A kierowcy sie bo nie ma gdzie parkować. Z koro przed urzędem stoi pełno samochodów i burmistrz nie reaguje, oznacza to że według niego jest OK.. POTRZEBA WIĘCEJ MIEJSC PARKINGOWYCH!! To że sobie zrobicie mapkę gdzie nie należy parkować... śmiech! można też zrobić gdzie nie wolno wyprowadzać psa i jeździć na rowerze. Weźcie się za robotę!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  Oczywiście problemn znowu próbuje załatwic się od złej strony...Najpierw należy przedstawic kierowcą rozsądną alternatywę a potem wymagac...Póki co zupełnie nie ma gdzie samochodu zostawic...chyba że sie ma duuuużo szczęścia

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  dalej konfidenci donosić na kierowców to potraficie najlepiej ! co redakcja skasujecie komentarz czy zadzwonicie po straż miejską .!!!!!!!!!! ciekawe czy wy tak poprawnie parkujecie ?? a może za lizaniestraży miejskiej i nabijanie ich kieszeni macie względy????

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  [quote]ddd napisał: [br]a może za lizaniestraży miejskiej i nabijanie ich kieszeni macie względy????[/quote]

  wzgledy? jak mozna miec wzgledy za lizanie strazy miejskiej? :) dobrze ze rok szkolny sie zaczyna za 2 tygodnie :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  parkujecie gdzie popadnie, na pasach, na chodnikach na zakazach! straz miejska nie robi nic, ludzie nie maja jak pzejsc, a pamietajcie ze kierowca to nie jedyny uzytkownik - sa jeszcze piesi i rowerzysci

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  ul. Mickiewicza DRAMAT
  ul. Niepodległosci DRAMAT zreszta mozna wymieniac w nieskonczonosc

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  mer przedszkole jest całoroczne jak dopłacisz:)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  Niepodległości od strażnicy po "stary" Galalit - tam jest koszmar. Cały rząd zaparkowanych samochodów, jadące autobusy od strony strażnicy i nie można w ogóle się zmieścić !

  Myślę, że Myśleniczanie (do których i ja się zaliczam) nauczuli się wygodnictwa, najchętniej niemal do sklepu by wjechali samochodem bo chodzić się nie chce...
  Swoją drogą, wzorem innych krajów i innych POLSKICH miast - gdyby były ścieżki rowerowe - miejsca wydzielone i tym samym bezpieczne dla rowerzystów, oraz stojaki dla rowerów pod sklepami, urzędami to gwarantuję, że natężenie ruchu jak i w dużej części problem parkowania by się rozwiązał...
  A i komunikacja miejska powinna działać. Ja chętnie za jakieś drobne wsiadłbym do busa, podjechał do rynku i nie musiałbym się martwić o to gdzie zmieścić furę!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  Komunikacja miejska z przystankami co 100 metrów?
  Może metro?
  Miasteczko z dwoma głównymi ulicami na krzyż bez parkingów i obwodnicy musi się kiedyś zakorkować.W ciągu ostatnich 20 lat przybyło kilka razy więcej samochodów a co w tym czasie zrobiono z infrastrukturą komunikacyjną?
  Nic, zlikwidowano dworzec i bredzi się od kilku lat o komunikacji miejskiej.
  Wszystko w tym mieście działa na zasadzie jakoś to będzie ,byle do następnych wyborów.

  Odpowiedz
 • 17 sie 2010

  To ja poproszę zwolenników zwiększania ilości miejsc parkingowych o zaproponowanie miejsc, gdzie można byłoby to zrobić (byle nie tak: http://infobus.pl/busblog/img/28/image002.jpg ). Jak na razie to parkingi im się należą (najlepiej bezpłatne) ale miasto nie jest z gumy.
  W kwestii spóźnień do pracy: może trzeba wychodzić wcześniej.
  Pisanie o osobach starszych, w ciąży, chorych jest trochę argumentem nie fair. Ilu jest takich kierowców czy pasażerów?
  I jeszcze jedno zaczepne pytanie: czy możliwość dojazdu i zaparkowania gdzie się chce jest jakimś prawem, z którym nie można dyskutować?
  A tak na koniec ciekawy obrazek: http://www.rad-spannerei.de/blog/wp-content/2008/01/stadt-muenster-platzvergleich-2001.jpg

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  to zdjecie jest robione na bank w niedziele kiedy ludzie są w kościele. Nie ma gdzie stawać to wjeżdżają na rynek.. proste i logiczne ja też tak robie i jeszcze nigdy mandatu nie dostałem :):)

  Odpowiedz
 • 17 sie 2010

  Łojezu, czy nie widać, że to ilustracja pokazująca ile zajmuje miejsca w przestrzeni miasta dojazd takiej samej liczby ludności samochodami, autobusem i na rowerach.
  I uwierz mi, mieszkałem tam trochę, nie parkują tam auta na codzień ani od święta.

  Po chwili pomyślałem, że może to jednak była to uszczypliwa uwaga do naszych mieszczan

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  gościu, a kto powiedział, że co 1oom przystanek ?
  Wypowiadasz się jak większość - ze skrajności w skrajność. Nie kpij bo komunikacja miejska wszędzie rozwiązuje problemy komunikacjne miast.
  Ludzie mają nogi i podejdą kilkaset metrów i napewno na docelowym miejscu będą wcześniej aniżeli szukając miejsca do zaparkowania samochodu jeżdżąc po mieście.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  faktycznie z tymi osobami starszymi nie uściśliłam i nie dopisałam do końca. Poprostu kiedys byłam świadkiem jak straż miejska nosiła się z zamiarem założenia blokady, kiedy kierowca wrócił prowadząc ledwo idącą staruszkę. Było to pod gabinetem lekarskim. Coprawda nie w Myślenicach, ale przychodzi do głowy myśl, że różne są sytuacje i nie zawsze trzeba od razu dzwonić po straż.
  A co do budowy parkingu to istotnie nie ma gdzie, ale może znalazło by się troszkę miejsca na parking piętrowy i możnaby pomyśleć o komuniacji miejskiej.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  1. A kto z Was do cholery wie, że Urząd wydzielając strefy i pobierając opłaty za parkowanie w nich, ma psi obowiązek zabezpieczyć mieszkańcom parkingi poza strefami !!! Gdzie Ci ludzie mają zostawiać samochody? Czy ktoś z Was wyobraża sobie dymanie z Zarabia do Rynku na zakupy?
  2. Kolejnym problemem jest gangsterski system pobierania opłat. Podjeżdzam do sklepu na zakupy i podlatuje gość z kartką i tekstem - 2 zeta. Płacę za godz (nie mogę zapłącić za 10 czy 30 min) więc po co mam odjeżdzać po 10 min? Czy kiedyś będzie wreszcie siła na wywalenie tego archaiku z Myślenic. W wieliczce postawiono wszędzie parkomaty - najkrótszy czas postoju to 10 min i kosztuje - 10 gr. Dlaczego nie można tak u nas?

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  "Czy ktoś z Was wyobraża sobie dymanie z Zarabia do Rynku na zakupy?"

  Gdyby funkcjonowała komunikacja miejska np. Górne Przedmieście - Dolne Przedmieście - Zarabie nie byłoby ŻADNEGO problemu z zakupami.

  Odpowiedz
 • 17 sie 2010

  Kacper:
  Proszę wskaż nam, na jakiej podstawie ma taki obowiązek. Jeśli ma, to zacznę o jego respektowanie walczyć. A jak nie to może powinniśmy o taki obowiązek zawalczyć (i jeszcze darmowa myjnia co tydzień)?
  Problem opłat: pełna zgoda. Nic lepiej nie mobilizuje do racjonalnych zachowań niż pieniądze.

  Odpowiedz
 • 17 sie 2010

  @Kacper: na pewno płacisz za godzinę, czy za każdą rozpoczętą, bo to już różnica :) 2 zeta to nie majątek, a jak już zaparkujesz to możesz załatwić kilka spraw naraz, ale najlepiej postawać na pasach, przy skrzyżowaniach, na wjazdach do posesji, bo jest za free, co z tego, że inni nie mają jak przejść, wyjechać/przejechać samochodem...

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  Nomad
  Czy na pasach stoi jeden i ten sam samochód? Ja koło mojego domu w centrum nie mam tego problemu. Próbuję również zrozumieć ludzi, bo władzy w myślenicach nie sposób.
  Człowieku zrozum, że to nie ludzie są dla włądzy tylko władza dla ludzi i to dla wszystkich a nie dla wybranych ( parkingowi - Dalin Myślenice). Sięgnj do genezy systemu opłat - stworzono go po to by DALIN miał kasę. Później gdy zmieniła sie ustawa, pouwłaszczali się na nich ludzie. Zastanów się ile kasy wycieka z tego systemu i wierz mi, że parkomaty i 50% niższe opłaty jeszcze zwiększą ilość kasy wpływające do budżetu. Dlaczego się tego nie robi? Bo parkingowi robią politykę w czasie kampanii wyborczej? To miasto meczy choroba nowotworowa - wszystkie urzędy są zajęte.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  Ile miejsc parkingowych jest pod:
  1. Urzędem Skarbowym a ilu podatników przewija się tam dziennie ?
  2. "Geodezją" na Słowackiego (tam też jest "siwy dym" z parkowaniem!)
  3. Starostwem Powiatowym ?

  Ponadto w Myślenicach wydaje się decyzje/pozwolenia na działalność nie pytając o miejsca parkingowe czy też miejsce na "wyładunek" towarów, i tak:
  1. Pod Top Marketem (ul. 3-go Maja) - co tam się dzieje to dramat, do tego dochodzą jeszcze przystanki po obu stronach BEZ ZATOCZEK !
  2. Na Niepodległości - szereg sklepów, ani jednego miejsca parkingowego i stąd sznur samochodów, ponadto dostawa towarów do Hurtowni
  3. Piłsudzkiego od skrzyżowania z Mickiewicza - Kebaby, Waldi i inne lokale nie zapewniające klientom ANI jednego miejsca parkingowego.
  4. Sklepy na II osiedlu - ani jednego miejsca
  5. Cała Ogrodowa od Niepodległości niemal aż po pływalnię - koszmar (!)

  Jak sobie jeszcze przypomne to dopiszę...

  Odpowiedz
 • 17 sie 2010

  Średnio mnie obchodzi geneza opłat za parkowanie. W Krakowie i innych miastach też zbierają opłaty. Nie kwestionuję, że parkomaty byłyby lepsze, ale na to trzeba kasy i decyzji z UMiGu, a o to trudniej. Niemniej chciałem podkreślić to, że kierowcy nieraz pakują swoje wspaniałe samochody gdzie popadnie mając w poważaniu innych ludzi. Oczywiście w większości są to jednostki, ale są.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  doskonaly przyklad zdjecie 4 ! jak mozna w ten sposob zaparkowac?!

  Odpowiedz
 • 17 sie 2010

  jak to nie można? Przecież Należy mi się miejsce! A co tam piesi, jakby byli mądrzy, to też podjechaliby swoją furą.

  Inną sprawą jest to, że starostwo dzięki budowie ogrodzenia zlikwidowało istniejący miniparking (walka o miejsce z mieszkańcami była zbyt zajadła?), a przyzwyczajeń trudno się pozbyć

  Odpowiedz
 • 17 sie 2010

  3 i 4 mistrzostwo świata :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  brak alternatywy dla ruchu samochodowego np scieżki rowerowej przez całe miasto spowodował obecną sytuację w mieście, nawet na głównym ciągu ulic który powinien być wolny ze względów bezpieczeństwa (ruch poj jak straż )wytyczono miejsca parkingowe dotyczy to ul Słowackiego od strażnicy w dół cieżko tam przejechać osobówką a co dopiero wozem bojowym. Rozwiązaniem dla takiego stanu rzeczy jest budowa parkingów miejskich, stworzenie przewozów zbiorowych osób i ścieżek rowerowych, tylko te ostatnie są blokowane przez starostwo!!!-kiedy wyładunek?
  trzeba nam kompleksowego i racjonalnego rozwiązania

  Odpowiedz
 • 18 sie 2010

  Ostatnio koleje losu sprawiły, że po kilku latach w Krakowie znów mieszkam w Myślenicach i z tej perspektywy, jazda po mieście na rowerze wydaje się czystą przyjemnością, jest niewiele wolniej niż samochodem a czasem wcale (i te widoki). Może to lekceważenie problemu z mojej strony, ale chyba ruch nie jest aż taki, żeby konieczne były ścieżki. Fajnie by było, ale jako mieszkaniec, rowerzysta i kierowca wolałbym jednak zamiast ścieżek (na które zazwyczaj i tak nie ma miejsca) rozsądne inwestowanie środków publicznych. W kwestii bezpieczeństwa rowerzystów powiem tyle, jeżdżę w kasku krakowskim przyzwyczajeniem (co polecam), ale taki widok jest nieczęsty w mieście, może nie ma tutaj takiego ruchu, żeby trzeba byłoby go używać? Czyli może nie potrzeba ścieżek, jeśli na jezdni czujemy się bezpiecznie. Traktujmy się poważnie, skoro potrzeba ścieżek (czytaj jest niebezpiecznie na jezdni) to uważajmy na siebie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  patrząc na zdjęcie z zielonym fiatem punto to już widać że ludzie będą parkowali jak debili i wrzucali zdjęcia na tą stronę ze swoich "śmiesznych" parkowań

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  Byłam niedawno świadkiem takiej sytuacji-na ulicy szpitalnej-idzie drogą inwalida o kulach ,samochody na niego trąbią -bo zajmuje połowę drogi i nie da się przejechać-biedny zestresowany i widać ze ma problemy z poruszaniem sie a na dodatek nie wie co ma zrobić....nie może wejść na chodnik i iść jak należy-cały chodnik zajęty przez samochody i normalnie się przejść nie da a co dopiero matka z wózkiem bądź taka osoba niepełnosprawna.Niestety kierowcy nie szanują pieszych,nie szanują też -co bardzo mnie dziwi-swoich samochodów parkują byle gdzie byle"za darmo"Sama mieszkam dość daleko i pracuje w okolicach rynku-nie lada wyczyn przyjechać do pracy i znaleźć miejsce na 8 godzin-dlatego korzystam z busa a mam to szczęście ,że kursuje w moje okolice:))łatwo komuś powiedziec-wyjdź wczesniej i idź na nagach-proponuję taki spacer zwłaszcza w dzien deszczowy i drugie ubranko w plecaku na przebranie bo suchy nie dojdziesz na 100%-dziury w drogach zapewnią darmowy prysznic przez kierowców.Pozatym po-lub przed praca nas matki czekaja jeszcze zakupy-oczywiście dźwiganie to tez nasz przywilej:))

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  A może wrócić do tego pomysłu i zabudować Bysinkę tworząc parkingi ?

  Odpowiedz
 • 18 sie 2010

  [quote]pomidorek napisał: [br]A może wrócić do tego pomysłu i zabudować Bysinkę tworząc parkingi ?[/quote]
  Czy powódź nas niczego nie nauczyła?
  Nie mówię już, jak dramatycznie głupi jest to pomysł pod kątem jakości przestrzeni w mieście.
  [quote]matka polka napisał: [br]Pozatym po-lub przed praca nas matki czekaja jeszcze zakupy-oczywiście dźwiganie to tez nasz przywilej:))[/quote]
  A czy ojciec nie może zrobić zakupów?

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  spirytus, czego nas powódź nauczyła ?
  Co się stanie jeśli woda nawet wypełni koryto ???

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  a co się stanie pomidorku jeżeli pod parkingiem utworzy się zator z gałęzi śmieci itp. rzeczy. Bysinka będzie płyneła ulicą słowackiego ???

  Odpowiedz
 • 18 sie 2010

  HAHAH ludzie rozmawiacie na temat złego parkowania i pouczacie innych a sami parkujecie i jeżdzicie jak chcecie.
  I co wam da taka rozmowa ??
  Myslicie , żw władza , policja, straz miejska zrobią coś z tym ??
  Po żal się Boże.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  Właściwie jest mało parkingów, dlatego każdy się wciska gdzie może. Nie ważne czy to chodnik czy ulica byle tylko gdzieś stanąć. A czy ktoś z kierowców zastanowił się, że na chodniku jest miejsce dla pieszych.Na Mickiewicza nie przejdziesz, bo samochody na chodniku koło Dziadkowca to samo, a najlepiej to na osiedlu. Auta po obu stronach, mimo, że jednokierunkowa ciężko się przecisnąć,a na przeciwko "Rybki" przed optykiem to już zwyczajna samowola.Najgorzej ,to chyba jest przy starym dworcu PKS w stronę Sawickiego, bo tam chcący przejechać dostawczym czy busem, trzeba nie lada wyczynu. Może by się tak ktoś tym zajął, i na starym dworcu zrobił miejsca do parkowania.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  twister, w Myślenicach to prawie normalne, że chodniki są dla samochodów a ulice dla pieszych.

  (no bo którędy ten pieszy ma przejść jak na chodniku stoją samochody?)

  Odpowiedz
 • 18 sie 2010

  A ja powiem tak... jest piękny duży parking blisko starostwa i rynku.. a nazywa się Stara Cegielnia. Bezpłatny i przestronny, raptem 5 minut od samego centrum. Polecam bo blisko a każdemu spacerek się przyda a jak na zakupy to też blisko.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  a parking na placu targowym jeszcze bliżęj a nikt tam nie parkuje

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  Każdy ma po trochę racji. W Myślenicach jest źle. Straż miejsca interweniuje tylko na wezwanie bo chyba zdają sobie sprawę z tego co się dzieje (choć nie powinna wcale). Miejsca na parking: plac pod katedrą, plac targowy (a targ na dolne przedmieście), udostępnić parking na słowackiego (koło strażnicy - dlaczego jest płatny?), wybudować kilka pięter koło starego alberta (teraz jeszcze płatny zrobili 2zł/h). Hedon piszesz o parkingu pod starą cegielnią - nie zapomnij, że to parking prywatny. Po prostu miasto powinno pomyśleć o swoich mieszkańcach. Całe dolne przedmieście (strefa przemysłowa) - zrobić wielki parking i komunikację miejską. A propo spiritus movens - jak już było napisane, przed 9:00 nie ma miejsca poza strefą płatnego parkowania (Reja, Żeromskiego itd) więc gdzie ten spacerek? Jakby była miejsca komunikacja - łącząca kilka strategicznych miejsc to połowa samochodów zostawałaby by w domach. Mnie osobiście drałować się na nogach z zarabia do rynku nie chce. Zaraz, któryś powie, że są busy - tylko częstotliwość jazdy 1/h to stanowczo za mało. Do tego gro samochodów to nie mieszkańcy miasta tylko okolicznych wiosek i nie zawsze bus rozwiązuje sprawę. DO tego ktoś wspominał o inwalidach - jakoś dziwnie się mnożą na płycie rynku, ale jakby nie było społeczeństwo się starzeje i coraz więcej będzie takich uprzywilejowanych. Wracając to tematu poruszonego przez Kacper - to konkretnym rozwiązaniem były by parkomaty i do wyboru czas parkowania 10 min., 30 min. itp. - z całą pewnością zwiększyłoby to rotację samochodów na parkingach (w Krakowie działa) tyle, że w Krakowie oliwy mają nieco więcej w głowach i tam strefa jest od 10:00 do 18:00 i tylko od poniedziałku do piątku. Ciekawe na co idą pieniądze z opłat w Myślenicach bo na pewno nie nowe parkingi i całą infrastrukturę.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/039560316e046a63.html
  Parkingi w Myślenicach nawet troche ich jest :P

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  Zgodnie z "planem rozwoju lokalnego miasta i gminy Myślenice na lata 2007-2015 to:
  "II.2. Cel operacyjny:
  Zwiększenie dostępności komunikacyjnej stref aktywności gospodarczej
  Zadania:
  II.2.1. Przebudowa i rozwój gminnych ciągów komunikacyjnych prowadzących do stref aktywności gospodarczej.
  Plan Rozwoju Lokalnego Miasta i Gminy Myślenice 2007 - 2015
  II.2.2. Poprawa dostępności komunikacyjnej terenów zagospodarowania inwestycyjnego w tym budowa parkingów i organizacja systemów transportu zbiorowego oraz mieszanego..."
  Jakieś pytania?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  Cytat"gościu, a kto powiedział, że co 1oom przystanek ?"
  Dlatego nie co kilometr bo następny przystanek byłby już poza granicami miasta.Dwie główne ulice na krzyż i komunikacji miejskiej się zachciewa.Może szybki tramwaj albo metro?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  A parkingowi perfidni- pytasz ich, czy można parkować, a oni, że jak najbardziej tak.
  Dziś pod budynkiem straży miejskiej zaparkowałam, gdyż tam mnie parkingowy poprowadził, a wracając czekało na mnie wezwanie do zgłoszenia się!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  Szanowna Redakcjo, zdjęcie nr 7 zostało wykonane na ul. 3Maja

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  Zdjęcie nr 7 tyczy sie pojazdu który znajduje sie poza pasem ruchu drogowego! I nie wiem w czym problem? Że to ciężarówka?
  Zdjęcie djęcie nr 6 wykonane jest pod urzędem i nie wiem po co... Co tam sie niby dzieje? Chodnik jest po drugiej stronie, miejsce idealne do parkowania samochodów! To jest droga jednokierunkowa, ludzie... tam nie powinno być zakazu a nie tych samochodów!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  W ogóle to proponuje kontrtemat, mianiowicie: bezsensowne przepisy w Myślenicach. Zakaz parkowania pod urzedem, zakaz na ul Żeromskiego - totalna porażka tam wystarczy karać za nie pozostawienie przejscia na chodniku... Zakaz ruchu wewnątrz osiedla na ul Gałczyńskiego, jakim prawem? Co to jest teren prywatny, że przejechać tamtędy nawet nie wolno? Nie mówie o parkowaniu, mam na myśli sam przejazd tamtędy. Miałem przejścia tam ze strażą miejska, na szczęście mnie pouczyli ale poinformowali, że za to jest 5 pkt karnych!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  junior, naucz się czytać ze zrozumieniem, bardzo Cię proszę (zanim coś palniesz).
  Redakcja napisała: "Czekamy na Wasze zdjęcia z miejsc, gdzie parkuje się niezgodnie z przepisami. "

  Widzisz tam zakaz ????

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  Kolejne bóle kierowcy w Myślenicach - ul Kościuszki... zakaz po obu stronach drogi jednokierunkowej... brawo! Nie dotyczy dostawców, czyt. Nie dotyczy kongregacji... Wystarczy spojrzeć jakie i czyje auta tam stoją bez przerwy. I jak tu szanować przepisy w Myślenicach?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2010

  JK, po raz kolejny piszę że pojazd na zdj nr 7 moim zdaniem nie podlega pod ten zakaz. On jest zaparkowany na terenie gminy który jest dzierżawiony przez mieszkanców pod garaże z tego co wiem. Więc nie jest to pas ruchu drogowego, nie obowiazują na nim przepisy dot. zatrzymania pojazdów.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2010

  Fajne ujęcie ze zdjęcia 8- w tym momencie i tak to było malutko aut zaparkowanych wzdłuż drogi-w czasie upałów jest cały sznur-ale ciekawe czy" panowie Policjanci"-siedzący w radiowozie po drugiej stronie ulicy jedli sniadanie czy ogladali nogi dziewczyny z wózkiem,bo napewno nie zwrócili uwagi ze nie moze przejsc swobodnie przez chodnik koło zaparkowanych aut:))

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2010

  gość, dlatego m.in. Myślenice nie wykazują przestępczości bo Policja (nie pomijając Straży Miejskiej) jest po prostu ŚLEPA..

  Po tej stronie jezdni gdzie zaparkowane są te samochody (zdj. 8) jest kebab i tam często stoi kilka samochodów, których kierowcy mieliby za daleko na parking po drugiej stronie..

  Kolejny przykład nieprawidłowo parkujących samochodów (identycznie jak na zdj. 8) pojawił się od czasu otwarcia "nowej landryny" k/ kotłowni. Ludzie obchodzą zaparkowane samochody wchodząc na jezdnię !

  Odpowiedz
 • Piotr 19 sie 2010

  To i może ja jakieś przemyślenia swoje ;)

  junior: osobiście uważam że masz rację w kwestii zdjęcia nr.7, ciężarówka nie stoi "na chodniku" tylko poza nim więc jak dla mnie jest to obszar prywatnej (czy dzierżawionej - bez znaczenia) posesji... na dobrą sprawę mogłoby tam być ogrodzenie...

  Co do szpitalnej (zdj 5) to tu akurat zastanawiałby się wogóle nad zasadnością tego znaku... szeroka ulica jednokierunkowa, nawet na chodniku wyłożono "pasek" kostki sugerujący "dokąd można parkować" :) W tym miejscu jest całodobówka, a bieganie z 4 miesięcznym dzieckiem z pod nadleśnictwa w deszczu czy śniegu... no mam wątpliwości...

  Zdjęcie 8, no to jest właśnie myślenicki dramat, Piłsudskiego pod Kebabami - raz nawet radiowozem tak zajechali że ciężko było przejść ;) Daszyńskiego w niedzielę od cmentarza w kierunku studzienki (tam wogóle nie ma alternatywy - trzeba iść ulicą :)

  Odpowiedz
 • BEata 19 sie 2010

  Przy wjeździe ze słonecznej na Kazimierza Wielkiego, auta tam moga stac, ale czasem stoją tak blisko skrzyżowania, ze nic kompletnie nie widać, a no i SZPITALNA od MDK w dol do szpitala - tam zawsze ładny sznureczek stoi

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2010

  parkometry i po krzyku

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2010

  Zgadzam się, że nie ma gdzie parkować- ale apel do kierowców- postawcie się w sytuacji pieszego, który nie może przejść chodnikiem, bo tarasuje go samochód, ulicą- trąbią kierowcy,że to ich teren, a już wózek inwalidzki, czy dziecięcy-dramat. Nie mówiąc już o zatarasowanych wejściach na ścieżki, pasy itp. Staram się nie wchodzić w drogę kierowcom ale bez wzajemności!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2010

  Zdjęcie 8 - nie w ładny dzień, tylko jak jest mecz na Dalinie (inaczej policji by tam nie było) - a przecież kawałek dalej jest piękny parking pod Halą. Z kebabem też się zgadzam - ostatnio tam dwa samochody policyjne stały (jakby coś się stało). Jeszcze jedno fajne miejsce - dolny jaz - samochody stają po lewej (na trawniku) i po prawej na zakazie parkowania - tylko policja jest zbyt zajęta ochroną imprezy na Dalinie, aby przyjechać i coś z tym zrobić. A przejechać się w ładne dni nie da (a pieszych tam sporo).

  Odpowiedz
 • M G 19 sie 2010

  Zdjęcie 8 to wogóle ładne i fajne jest. :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2010

  noo ładne :) najfajniejsze z wszystkich mogłoby być więcej takich

  Odpowiedz
 • 20 sie 2010

  Właśnie chciałem zapytać o zdjęcie nr 8... ;) co tam robi z boku taki srebrny samochód??? :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sie 2010

  czycha na nadciągające zło :oD

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sie 2010

  Zdjęcie nr 8, BRAWO!!! Ciekawe jak wielu z was źle parkujący i mający najwięcej do powiedzenia kierowcy, spróbowało kiedyś przejechać wózkiem z dzieckiem przez Myślenice??? Na 3-go Maja tak poparkowane samochody że trzeba pchać wózek jezdnią a tam jeżdżą takie ciężarówki że aż strach, nie mówiąc już o innych ulicach które trzeba całe pokonać idąc jezdnią bo na wąskich chodnikach stoją samochody..... Dale... jak szanowni kierowcy zaparkują na pasach zasłaniając widoczność to jak przejść z wózkiem na drugą stronę nie narażając życia itd... wiele jest takich sytuacji ale to zupełnie nie obchodzi kierowców... bo po co iść z parkingu na targu, czy w janie, 5 min do miasta jak można podjechać pod same drzwi sklepu narażając życie innych...Nie ma co zwalać też całej winy na policję bo dopuki wy szanowni kierowcy nie nauczycie się kultury to problem się nie rozwiąże...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sie 2010

  Rapit-zanim napiszesz co wymysliłeś to sie dobrze zastanów-na ulicy szpitalnej jest całkowity zakaz zatrzymywania i postoju po prawej stronie a pasek na kostce to nie wydzielona strefa na której "można postawic koło" tylko dekor:))Jak mozna wydzielic miejsce do parkowania w miejscu gdzie obowiazuje zakaz???

  Odpowiedz
 • Piotr 20 sie 2010

  @gośc: "tu akurat zastanawiałby się wogóle nad zasadnością tego znaku" nie mówie że WOLNO, głośno się tylko zastanawiam czy ten zakaz akurat tam jest konieczny/zasadny... ulica jest jednokierunkowa i (nawet przy nieprawidłowo zaparkowanych samochodach) drożna - w przeciwieństwie np. do Żwirki i Wigury pod apteką gdzie dwu kierunkowy ruch jest utrudniony.

  Co było pierwsze kura (kostka która w zamyśle remontujących drogę miała wydzielić obszar parkowania) czy jajo (znak zakazu być może ustawiony na mocy jakichś późniejszych "widzimisię") tego nie wiem... Jeśli więc gośc'u masz taką wiedzę chętnie posłucham.

  Pozdro.

  Generalnie jestem przeciw złemu parkowaniu, uważam że "prawo jazdy" to przede wszystkim umiejętność "myślenia", ale z drugiej strony nie zawsze zgadzam się z wszystkimi ustawionymi znakami - choć muszę (i) je respektuje.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sie 2010

  junior napisał:
  "Zdjęcie nr 7 tyczy sie pojazdu który znajduje sie poza pasem ruchu drogowego! I nie wiem w czym problem? Że to ciężarówka?"

  Czy ten znak jest umieszczony przy ulicy, czy - jak widać na zdjęciu o cały metr od chodnika wgłąb ?
  Jeśli miałby dotyczyć ulicy to byłby ustawiony - tak jak ten w głębi zdjęcia - ok. 0,5m od krawężnika (!)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sie 2010

  mało tego... z drugiej strony tego "prywatnego" - jak go nazywają niektórzy - placu również stał znak zakazu parkowania odwrócony frontem do ul. wjazdowej w osiedle ale go wandale zniszczyli. Czy on też miał zakazywać parkowania na ul. 3Maja ?!

  Odpowiedz
 • 20 sie 2010

  @rapit
  Taki dekor, to dosyć częsty zabieg formalny, związany z tym, że wyznacza "opaskę bezpieczeństwa" pomiędzy jezdnią a chodnikiem (samochody są szersze niż rozstaw ich kół). Poza tym mam wrażenie, że gdyby miałyby być tam miejsca do parkowania, to nikt nie projektowałby w ten sposób (jakieś 20% powierzchni stanowiska postojowego w innym materiale na innej wysokości oddzielone podwyższonym krawężnikiem, nie mówiąc już o zbyt małej szerokości chodnika).

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 sie 2010

  jezu parkuje kozde resu ne sem reozebene awotomatik

  Odpowiedz
 • 22 sie 2010

  Ja dodam jeszcze parkowanie na ulicy słonecznej przy skrzyżówaniach z ulicami: Gen. Okulickiego i Armii Krajowej. Samochody stoją na chodniku zbyt blisko skrzyżowań bardzo ograniczając widoczność kierowcom wyjeżdżającym z tych dwóch ulic na Słoneczną. Podobnie jest w innym miejscach Myślenic. Np. przy gim. nr 1. , skrzyżowanie ul. Średniawskiego i Kniaziewicza, skrzyżowanie ul. Słonecznej i K. Wielkiego. Innym problemem jest nagminne parkowanie na pasach bądź też "tuż przy nich". Irytuje mnie, że Policja i Straż Miejska nie karzą takich kierowców. Niejednokrotnie byłem świadkiem jak Policja czy SM przejechała (przeszła) obok pojazdu zaparkowanego źle (nawet tak, że utrudniał ruch!) jak gdyby wszystko było OK. Nie pojmuję tego. Chyba jednak obowiązki służbowe do czegoś mundurowych zobowiązują? Czyż nie?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sie 2010

  e "profesorki" zanim się wypowiecie to popytajcie może rodziców ,dziadków lub prawdziwych zmotoryzowanych Myśleniczan o sprawę parkowania w M-cach, np.ul Niepodległości i Mickiewicza tam są bloki a w nich sporo mieszkań i sporo kierowców ,niby parkingi są ale na 20 mieszkań (nie liczą samochodów ) jest po 5 miejsc parkingowych a co ma robić reszta? jak komuś to przeszkadza to niech udostępni swój ogródek na parking, a na Słonecznej piękny duży parking po Dworcu odgrodzony od X czasu z panem pilnującym trawy to gdzie niby mają ludzie parkować? itd itp MY CHCEMY PARKINGÓW (najlepiej darmowych)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2010

  Mnie osobiście interesuje ostatnie zdjęcie. Czyżby stało tam zielone Volvo?

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 23 sie 2010

  przeciez to astra

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sie 2010

  Tak oczywiście to volvo brygady RR o ile sie nie myle ale numer :D

  Odpowiedz
 • 24 sie 2010

  Spora grupa kierowców
  uważa, że zakaz zatrzymywania się dotyczy wyłącznie jezdni, dlatego gdy potrzebują zaparkować w miejscu objętym ograniczeniem, wjeżdżają na chodnik. Takie zachowanie jest niezgodne z prawem i grozi mandatem.

  Według orzeczenia Sądu Najwyższego znak B-36 dotyczy drogi, czyli wydzielonego pasa terenu, w którego skład wchodzą jezdnia, pobocze, chodnik i ścieżka rowerowa. Nawet gdy chodnik jest wystarczająco szeroki i zaparkowany na nim samochód
  pozostawi 1,5 m szerokości przejścia dla pieszych, nie wolno na nim parkować, jeśli postawiony jest znak zakazu zatrzymywania.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2010

  Mam takie pytanie, jakie są planowane dalsze losy powyższej akcji? Czy redakcja zamierza zdjęcia i uwagi forumowiczów przekazać na ręce komendanta policji albo straży miejskiej?

  Podyskutowaliśmy sobie trochę, temat spada z pierwszej strony i staje się coraz mniej aktywny... a co z tego wyniknie?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2010

  Super! W takim razię z niecierpliwością czekam na pojawienie się tutaj lub w nowym artykule odpowiedzi od wyżej wymienionych służb!

  Dzięki za szybką odpowiedź!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2010

  Przewertowałem jeszcze raz zdjęcia - najbardziej interesuje mnie komentarz policji do zdjęcia nr 8 :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2010

  zrobbcie wiecej zdjec, zaznaczmy wiecej miejsc to bedize o co pytac wladze... niestety nie mam aparatu wiec sie nie przylacze ale naprawde cel jest dobry

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2010

  [quote]Redakcja napisał: [br]Zdjecia i pytania wyslemy do strazy miejskiej lub rzecznika policji[/quote]
  Droga Redakcjo, czyżby w Myślenicach ani Policja ani Straż Miejska nie widziały na codzień problemu, tylko mieszkańcy muszą podawać im jak na tacy przykłady łamania przepisów drogowych ?

  Przykładów jest wiele, wiele więcej, sam nieraz widziałem jak Policja przejeżdżała obok źle zaparkowanego samochodu i w ogóle się tym nie przejęła. Nie sądzę aby po tym artykule i monitach wypowiadających się tutaj cokolwiek się zmieniło...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2010

  ale wy jestescie wszyscy nieogarnieci... jedni wrzeszcza zeby to wysylac inni ze to nic nie da, no tak najlepiej krytykowac i siedziec na tyleczku i nic nie robic, bo tacy to wygodni mysleniczanie - jak siedzi w aucie wpakuje sie wszedzie, jak siedzi za biurkiem -p rzeszkadzaja mu samochody, jak cos pisze na forum to tak zeby komus dowalic- male podle polaczki nic wiecej

  Odpowiedz
 • 27 sie 2010

  a mi tam nic nie przeszkadza:P choć miejsc parkingowych jest mało, więc rozumiem kierowców...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 sie 2010

  Wczoraj wzdłuż ulicy Szpitalnej stał cały sznur samochodów, po prawej za znakiem- piesi mieli do wyboru: ulicę lub parking. Zadne służby nie widziały....

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 sie 2010

  Droga redakcjo aby uczyć innych nauczcie się najpierw sami przepisów ruchu drogowego samochód zaparkowany przy wyjeździe z rynku za pasami jest zaparkowany prawidłuwo poniewarz jest to ulica jednokierunkowa a na takiej wolno parkować bezpośrednio za pasami i wytłumaczcie mi co jest nieprawidłowego na zdjęciu gdzie przed blaszakami na ulicy 3-go maja zaparkowana jest ciężarówka stoi ona na placu poza ulicą a samochód osobowy stoi dwoma kołami na chodniku ale jest ponad 1,5 metra przejścia może zanim zamieścicie zdjęci dajcie to sprawdzić komuś co się na tym zna

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 sie 2010

  nie zauwazyles ze to strona spolecznosciowa a zdjecia sa jej uzytkownikow a nie redakcji?:) uwielbiam takich medrcow z ulicy

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 sie 2010

  Z tego co sie orientuję zdjęcie siódme z zaparkowana cieżarówką ma zwrócić uwogę na blokowanie przez nia i pozostałych samochodów wyjazdu z garazy.Zdjęcia może i są własnoscia uzytkowników ale to redakcja decyduje które zostaną pokazane-ja wysłalam zdjęcie z wiecznie zablokowanym chodnikiem tuż za urzedem miasta i niestety nie ukazało sie:)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 sie 2010

  alapatala, zanim zadasz pytanie poczytaj co zostało już napisane w temacie, że przypomnę co napisał ccc:
  "Czy ten znak jest umieszczony przy ulicy, czy - jak widać na zdjęciu o cały metr od chodnika wgłąb ?
  Jeśli miałby dotyczyć ulicy to byłby ustawiony - tak jak ten w głębi zdjęcia - ok. 0,5m od krawężnika (!)"

  P.S.
  Chodzi o znak zakazu i łamiące go samochody

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 wrz 2010

  Nie ma jak parkować przy sklepie monopolowym na osiedlu 1000-lecia koło bloku 8 na pasach pod kamerą. Szczyt debilizmu czy bezraności policji oraz strazy miejskiej.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 wrz 2010

  Za 2 tygodnie wrzucę kilka fotek

  Odpowiedz
 • Krystian 3 wrz 2010

  Sprawdzcie sobie w Trzemesni kolo poczty,stoja samochodami na chodniku 30-40 cm od ogrodzenia i aby przejechac wozkiem z dzieckiem trzeba wchodzic wprost pod jadace samochody nie mowiac juz o wyjsciu z budynku bo mozna stracic zycie tak podjezdzaja. GDZIE JEST POLICJA.Zapomnialem,zarabiaja na obiad

  Odpowiedz
 • 9 wrz 2010

  Pracuje przy jednym z takich platnych parkingow i ludzie do tej pory nie przyzwyczaili sie do placenia, a zwlaszcza buraki ktorych "stac" na dobre auto np mercedes, audi itp, zawsze sie wyklucaja ze on tylko na chwile i co bedzie jak nie zaplaci? Codziennie co najmniej jedna taka sytuacja sie zdarza. Przyjedzie wiesniak w fajnej furze i kozakuje. Pracuje taki wiesniak w Austrii albo jakiejs innej Irlandii i tam placi w centrum nie po 2 zl tylko po pare Euro za godz ale na wsi to za co ma takie panisko placic? Przeciez on gwiazdor z cywilizowanego swiata przyjechal!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 wrz 2010

  może mi ktoś powiedzieć czemu kobiety są takimi słabymi kierowcami? codziennie muszę jeździć po naszym mieście i czasem po prostu oczy mi wychodzą na kilometr co czasem kobiety robią za kierownicą. Nie mówie że my jeździmy perfekcyjnie ale tzw. "baby" .............

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 wrz 2010

  powiem tyle ze praktycznie wszedzie sa "Pańskie jaja" jesli chodzi o parkowanie w Myslenicach, ale coz straz miejska woli sie wozic po zarabiu czy osiedlu lub na parkingu nad basenem.... ot co

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 wrz 2010

  to nie fura burmistrza na 11 zdjęciu?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 wrz 2010

  Tak to fura burmistrza na 10000%

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 wrz 2010

  ogolnie rzecz biorac pwinny byc takie akcje o ile maja sens. w naszym miescie jest za duzo samochodow a za malo miejsc parkingowych, a jesli juz je mamy to wiekszosc platnych. nikt normalny kto chce wyskoczyc powiedzmy do bankonatu czy do sklepu po jedna rzecz nie chce parkowac na parkingo platnym bo sie nie kalkuluje wiec parkuje gdzie sie da. czasem potrzebuje zostawic auto na 10 min bo mam cos do zalatwienia i co... nie ma gdzie jedynie na platnym parkingu. to pomyslcie ile kasy w miesiacu to kosztuje. szalenstwo.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 wrz 2010

  Nie no bez przesady z tymi kosztami parkowania, liczmy że 3 razy w tygodniu mas potrzebę zaparkowania na płatnym parkingu to wychodzi 3x4x2=24 zł. Problem jest taki że na płatnych częściach ulic nie ma miejsca na zaparkowanie. Ot i co.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 paź 2010

  A ja się pytam gdzie jest Straż Miejska. Te darmozjady G robią w mieście a my ich do cholery utrzymujemy. Parkowanie na zakazie albo w inny niewłaściwy sposób to norma w Myślenicach, z którą nikt nie walczy!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 paź 2010

  Ja bym się Straży Miejskiej nie czepiała mandacik już płaciłam, a pozostali sfrustrowani już płacili albo będą płacić. Koncert życzeń ma każdy ale trzeba zacząć od siebie. Każdy w domu ma po dwa trzy samochody, a przestrzeń urbanistyczna nie da się już zbytnio poprawić. Kraków organizuje np. dzień bez samochodu, wygoda nas zgubi.A płatne parkingi i mandaty czy inne kary są wszędzie. Polecam rowerek albo pieszo robić zakupy, a swoją drogą panie jak panie ale panowie jeżdżą i parkują coraz bardziej agresywnie wszystkim się spieszy...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 paź 2010

  No cóż lepiej nie będzie, w porównaniu z zachodem mamy obecnie o jakieś 25% samochodów mniej na 1000 mieszkańców a już jest dramat.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 paź 2010

  Zastanawia mnie zdjęcie nr 15, obok pasów pod gimnazjum... Co jest nieprawidłowego w tym parkowaniu?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 paź 2010

  Przepraszam, teraz zauważyłem, że alapatala już zwracał na to uwagę... Może zatem należałoby to zdjęcie usunąć, chyba że tam faktycznie stać nie wolno, ale chciałbym, żeby ktoś oświecił mnie dlaczego.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 paź 2010

  Komuś pomyliły się przepis o zatrzymywaniu pojazdu za przejściem na drodze jednokierunkowej z dwukierunkową. Albo żal dupę ścisło, że kogoś stać na Q7.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 paź 2010

  na temat parkowania nie chcę się wypowiadać , bo musiałoby to być pi.. pi.. pi.. W Myślenicach płacimy haracze! za parkowanie Jak chcesz iść do banku płać! Jak chcesz iść do apteki płać1 Jak nawet chcesz załatwić służbową sprawę w pożal się boże urzędzie też głupku płać! Pytam dlaczego nie ma miejsc dla klientów banku? Większość parkujących na rynku tzw. inwalidów? to oszuści! Wiele pytań można tu zadać, ale myślę ,że szkoda czasu, bo i tak nikt tego nie zmieni! Przecież i tak nie zrozumieją o co chodzi!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 paź 2010

  Ciekawy jestem kiedy ktoś zrobi porządek z busem zastawiającym samochody na os 1000-lecia koło bloku nr 8. Samochód regularnie blokuje wyjazd z parkingu, stoi bezpośrednio pod kamerą na przeciwko sklepu całonocnego. PO CO KAMERA JEŚLI ANI STRAŻ MIEJSKA ANI POLICJA NIE REAGUJE !!!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Z dziką satysfakcją zadzwoniłem dziś do Straży Miejskiej, która po chwili pięknie przyozdobiła wycieraczki 12 samochodów parkujących bezczelnie na zakazie zatrzymywania się przy ul. Szpitalnej.

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  Trzeba przyznać że działają błyskawicznie

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  A mnie wkurzają urzędnicy, którzy wydaja pozwolenia na budowę nowych pubów, pizzerii, sklepów, itp. nie pytając w ogóle o to czy właściciel zapewni miejsca parkingowe dla klientów. Jeśli gdzieś w pobliżu jest miejsce gdzie można zaparkować to OK, ale np. taka Pizzeria za Kazimierza Wielkiego, naprzeciw przedszkola nr 7 - co prawda nie ma tam zakazu zatrzymywania ale samochody stojące bez przerwy na jezdni utrudniają ruch, a przecież to jest jedna z najbardziej ruchliwych ulic w mieście.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lis 2010

  to racja skepy, usługi, wynajem lokalu a zaplecza parkingowego niet, np. Słoneczna cukiernia, warzywa owoce, kwiaciarnia, wszystkich karać się nie da ale piesi też mają swoje prawa. Jedna pani wrzeszczała na strażnika jak blokadę jej z koła ściągał a stanęła na przejściu dla pieszych i wzdłuż chodnika takiej to mi nie szkoda nich płaci, rzecz w tym że ogarnąć tą dzicz jest ciężko wszędzie kierowcy pakują jak im się podoba. Podziwiam straż miejską i policję bo to nie lada wyzwanie.

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  "Podziwiam straż miejską i policję bo to nie lada wyzwanie."

  No to zerknij sobie czasem co się dzieje na ul. Mickiewicza (pod nosem Policji). Samochody parkują po obu stronach drogi i trzeba się przeciskać miedzy nimi żeby przejechać. Jak jeszcze z przeciwka ktoś nadjedzie to już w ogóle jest masakra. Straż miejska reaguje tylko gdy się zadzwoni do nich. Nasze "służby" mają wszysko w 4 literach - tak z tego wynika.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 sty 2011

  [quote=Redakcja]Zdjecia i pytania wyslemy do strazy miejskiej lub rzecznika policji [/quote]

  A można wiedzieć kiedy te pytania i odpowiedzi się pojawią?
  (przy okazji, widzę że po zmianie wyglądu strony zniknęły wszystkie wpisy redakcji...

  Odpowiedz
 • 6 lut 2011

  A gdzie jest straż miejska i policja od dawania mandatów!!?? Gdyby ktoś dostał raz mandat już by nie stawał w tych miejscach!
  A ulica koło szpitala.. no notorycznie stojące samochody!!
  Ale zgadzam się z tym, że parkingów powinno być zdecydowanie więcej, bo naprawdę nie ma gdzie zaparkować!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 cze 2012

  Ulicę szpitalną dopuszczono do parkowania-ustawiono znak:)Ulicę Kościuszki także...natomiast nic tak nie wkurza jak- niedziela godzina 11-12 przejścia przez chodnik na Zarabiu koło kościoła-brak.Niektórzy kierowcy swoimi terenówkami blokują cały chodnik.W sumie to dziwię się,że wysiadają z tych swoich wozików i stoją pod murem-lepiej byłoby opuścić szybę i wysłuchać mszy siedząc.:)

  3 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 3 lip 2014
  macioosiek napisał/a:

  Z dziką satysfakcją zadzwoniłem dziś do Straży Miejskiej, która po chwili pięknie przyozdobiła wycieraczki 12 samochodów parkujących bezczelnie na zakazie zatrzymywania się przy ul. Szpitalnej.

  Zobaczysz jak ciebie kiedyś ktoś nagra albo zgłosi z dziką satysfakcją na policje :) polsha kraj konfidentów .

  1 6 Odpowiedz

Zobacz więcej

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 23

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 3

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...

Dallas; Nowa restauracja już otwarta. Sprawdź jak powinna smakować kuchnia staropolska
Myślenice 0

Dallas; Nowa restauracja już otwarta. Sprawdź jak powinna smakować kuchnia staropolska

Dallas jest firmą zaangażowaną społecznie. Właścicielki przekazały darowiznę w wysokości 2000 złotych na sprzęt medyczny ratujący życie dzieci przebywających w myślenickim szpitalu.  Dallas uchodzi za idealne miejsce na organizację przyjęcia weselnego, komunii, chrzcin, rocznic i innych imprez okolicznościowych. Chwaleni za świetną domową kuchnię...