Miasto

Myślenice: Gdzie parkuje się niezgodnie z przepisami?

Myślenice: Gdzie parkuje się niezgodnie z przepisami?
W Myślenicach kierowcy potrafią zaparkować na chodnikach, trawnikach, a nawet na pasach dla pieszych. Wspólnie tworzymy mapę miejsc parkujących niezgodnie z przepisami. Czekamy na Wasze zdjęcia, informacje i opinie dotyczące sposobów parkowania


Postanowiliśmy poruszyć ten temat po kilku mailach, jakie otrzymaliśmy od naszych Czytelników. Dotyczyły one parkowania na ul. Reja i naprzeciwko budynku Starostwa Powiatowego. Tutaj kierowcy zostawiają swoje samochody na chodniku zapominając o przepisowej odległości 1,5 m. dla pieszych.

Podobnie  zachowują się na ul. Sobieskiego przy budynku Muzeum Regionalnego Dom Grecki i Gimnazjum nr 1. Tutaj samochody stoją wzdłuż całej ulicy, niejednokrotnie zasłaniając przejście dla pieszych. Pojazdy zaparkowane na rogu ul. Sobieskiego blokują widoczność nadjeżdżającym z ul. Dąbrowskiego.

Według kodeksu drogowego parkowanie 10 m od skrzyżowania i od przejścia dla pieszych jest zabronione, nawet jeśli nie ma w takim miejscu stosownych znaków. W ostatnich miesiącach, zwłaszcza w dni targowe (poniedziałek, piątek) również płyta Rynku zamienia się w parking.

Czekamy na Wasze zdjęcia z miejsc, gdzie parkuje się niezgodnie z przepisami. Wspólnie stworzymy mapę miejsc, gdzie kierowcy utrudniają ruch innym jego uczestnikom.

Zdjęcia można przesyłać na adres redakcja@miasto-info.pl a linki wklejać w temacie poniżej lub w wiadomości prywatnej na konto
Redakcja

W galerii pierwsze zdjęcia ul. Sobieskiego i okolic kościoła NNMP autorstwa bartka i Darka

Powiązane tematy

Komentarze (136)

 • Brak zdjęcia
  5 cze 2012

  Ulicę szpitalną dopuszczono do parkowania-ustawiono znak:)Ulicę Kościuszki także...natomiast nic tak nie wkurza jak- niedziela godzina 11-12 przejścia przez chodnik na Zarabiu koło kościoła-brak.Niektórzy kierowcy swoimi terenówkami blokują cały chodnik.W sumie to dziwię się,że wysiadają z tych swoich wozików i stoją pod murem-lepiej byłoby opuścić szybę i wysłuchać mszy siedząc.:)

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  moze stad wniosek ze zamiast budowac strzelnice mozna wybudowac parkingi! kiedys gdzies czytalem o podziemnym czy pietrowym parkingu na slowackiego przy busach - wie ktos cos o tym?

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  Zgadzam się ,przepisy należy przestrzegać ale w takim razie ile samochodów można zaparkować w sumie w Myślenicach zgodnie z przepisami ???
  NIE WSZYSCY NALEŻĄ DO UPRZYWILEJOWANEJ KASTY KTÓRA PARKUJE NA RYNKU, tylko nie mówcie że to wszyscy inwalidzi bo mnie trafi.
  JEŻELI PRZED OKNAMI BURMISTRZA NIE PRZESTRZEGA SIĘ PRAWA TO CO WYMAGAĆ GDZIE INDZIEJ.
  Oczywiście Straż Miejska każe mandatami ale tych maluczkich pewnych fur nie widząc.
  Przykład,koło Carrefoura wzdłuż ulicy Słowackiego ciągle ktoś parkuje ,nawet na pasach,jest kamera przejeżdża Policja czy Straż Miejska i nic.

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  ULICA MICKIEWICZA Z DWÓCH STRON ZAPARKOWANA !
  SAMOCHODY ABY SIĘ WYMINĄĆ MUSZĄ SIĘ COFAĆ !
  DRAMAT !

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2010

  Koło Sokoła. Samochody zaparkowane na całej szerokości chodnika. Straż Miejska przechodzi obok i nic. Zakładam,iż to pojazdy kolegów z Urzędu Miasta:)
  Poza tym nagminne parkowanie na chodnikach,gdzie nie można przejść,nie mówiąc o przejechaniu wózkiem dziecięcym.

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...