Sport

Piłka nożna: Sezon 10/11 dla Dalinu to będzie wyzwanie

Piłka nożna: Sezon 10/11 dla Dalinu to będzie wyzwanie
Miała być tragedia, miało nie być trenera i miała być powolna agonia. Tymczasem piłkarze w dwóch pierwszych meczach zdobyli komplet punktów, strzelili 5 bramek, stracili 2 i zajmują 4 miejsce w tabeli


W taki rozwój wypadków mało kto wierzył. Piłkarze biało-zielonych w ostatnich chwili przekładali mecz inaugurujący rozgrywki III ligi z Unią Tarnów. Powód? Luki w kadrze i nie przygotowanie wszystkich dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia rozgrywek. Do końca nie było pewne, którzy piłkarze zostaną w drużynie. W ostateczności z Dalinu do Mogilan odszedł Kamil Myśków i Jakub Niedźwiedź, a do Orkan Szczyrzyc Tomasz Stelmach.

Skład udało się skompletować i zawodnicy wyszli na boisko w Starachowicach. Pod wodzą nowego trenera Roberta Nowaka, zdołali przywieźć trzy punkty. Pierwszą bramkę dla Dalinu w tym sezonie strzelił Dawid Kałat. Skromne zwycięstwo na początek (1:0), przez wielu mogło zostać odebrane jako szczęśliwy zbieg okoliczności, co Gazecie Myślenickiej przyznał nowy trener biało-zielonych: - Każdy wynik był w tym meczu możliwy. Mogliśmy też przegrać i zremisować, ale i wygrać wyżej, bo mieliśmy ku temu inne okazje poza bramkową.

O ile pierwszy mecz i zwycięstwo jedną bramką można traktować w kategorii farta, to o zwycięstwie 4:2 z Nidą taka teoria zaczyna tracić na wiarygodności. Mimo zdobytych czterech bramek, Dalin aż raził nieskutecznością, ale liczby mówią same za siebie po dwóch spotkaniach piłkarze z Myślenic zajmują 4 miejsce, mają jeden zaległy mecz i strzelili 5 bramek przy 2 straconych.

Pomimo dobrego wyniku w dwóch pierwszych kolejkach w naszej ankiecie na dzień 26 sierpnia 2010 na pytanie: czy piłkarze Dalinu Myślenice utrzymają się w III lidze w sezonie 2010/2011, głosy są równo podzielone. Zarówno 43% ankietowanych wierzy w sukces zespołu, ale taka sama liczba nie daje wiary w Dalin. Natomiast 14% ciągle nie wie co sądzić na ten temat.

W rozmowie z Gazetą Myślenicką trener Robert Nowak mówi, że ten sezon to dla niego prawdziwe wyzwanie. W podobnym tonie wypowiada się prezes klubu Zbigniew Lijewski: Największym wyzwaniem było utrzymać drużynę. Kolejnym jest stabilizacja sytuacji w klubie, bowiem jest on zadłużony w stosunku do kontrahentów, pracowników i zawodników.

Najlepszy sprawdzian przed drużyną biało-zielonych już 28 sierpnia o godz. 17 w Wieliczce, gdzie piłkarze zmierzą się z Górnikiem Wieliczka, zespołem mocnym, choć w tym sezonie przegrywającym dwa mecze 0:1 i mającym na koncie zaledwie 3 pkt. A więc zespołem, który będzie chciał za wszelką cenę wyjść z inauguracyjnej zapaści kosztem drużyny z Myślenic.

Powiązane tematy

Piłka nożna 10/11: Dalin-Unia 2:1
Sport 5

Piłka nożna 10/11: Dalin-Unia 2:1

Piłkarze Dalinu w zaległym meczu pokonali Unię Tarnów 2:1. Obecnie drużyna z Myślenic zajmuje 4 miejsce w tabeli mając 3 pkt. straty do pierwszej Janiny Libiąż

Komentarze (10)

Zobacz więcej