Miasto

Stanisław Jawor: Myślenice nocą

Stanisław Jawor: Myślenice nocą
Im ciemniej tym ciekawiej, taką zasadę można by przyjąć podejmując temat miejskiej, nocnej fotografii. Wiele razy będąc wieczorem w centrum Myślenic zauważałem ciekawe sceny, najczęściej jednak nie miałem przy sobie aparatu - mówi Stanisław Jawor


- Tym razem postanowiłem poświęcić konkretny czas na robienie zdjęć.  Chciałbym tymi zdjęciami zwrócić uwagę na to, jak zmienia się nasze miasto, gdy zaświecają się lampy. Są  w Myślenicach „klimatyczne” zaułki i  ciekawe miejsca, niektóre z nich przestają być ciekawe gdy zachodzi słońce , ale inne stają się interesujące, gdy zaświecają się sztuczne światła.  Takie miejsca zawsze nastrajają wrażliwość na czulsze tony.  Trzeba jednak powiedzieć, że wielką zmorą naszego miasta są reklamy. Odnosi się wrażenie, że hasło „reklama dźwignią handlu” traktowane jest nazbyt serio. Kamieniczki naszego śródmieścia mogły by się prezentować w pełniejszej  krasie, ale cóż, pewnie trzeba będzie na to jeszcze trochę poczekać. Tym czasem zapraszam do krótkiego foto-kastu  „ŚWIATŁA MIASTA” - zachęca fotograf, którego prace były już kilkakrotnie prezentowane na portalu Miasto-info.pl.


Stanisław Jawor

jest współzałożycielem Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej MGFoto i organizatorem warsztatów fotograficznych. Jego zdjęcia publikowano w wydawnictwach: Poznaj Świat, PWN, PWF w książkach i gazetach a także na łamach National Geographic. Jego zdjęcia zdobią stacje warszawskiego metra, restauracje i prywatne wnętrza. Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych.

Powiązane tematy

Komentarze (34)

 • Brak zdjęcia
  14 wrz 2010

  Cześć Staszku tych zdjęć będę oczekiwał z niecierpliwością. Również nocnych. A co do gościa to się chyba domyślisz jestem M. J.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 wrz 2010

  Gościu - oj doczekasz się. Może w nieco szerszym kontekście. Cierpliwości :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 wrz 2010

  Panie Stanisławie zdjęcia super, ale to nie stare czasy kiedy w piwnicy wywoływało się zdjęcia a i sprzęt też nie taki sam. Teraz dobry aparat, program do obróbki zdjęć trochę zamiłowania do tego co się robi i efekty mogą być nie złe.
  A Ja czekam jak Pan zrobi zdjęcia z Polanki i co z tego wyjdzie. A może seria zdjęć podzielona na najbliższe okolice Zawada, Jawornik itd.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 13 wrz 2010

  zupełnie nie znam się na robieniu zdjęć posiadając "głupiego jasia" więc nie wdając się w ocenę techniczną stwierdzam, że mi się podoba. Przedmioty na które nie zwracamy w dzień uwagę wydają się w tym wydaniu jakby nie stąd. Do tego dobra oprawa audio. Świetne!

  Odpowiedz
 • Piotr 13 wrz 2010

  @Zgred:
  Twój komentarz nie wnosi nic do dyskusji, co więcej obrażasz osobę która potrafiła przyznać się do błędnej interpretacji i przeprosić za swój błąd - za co należy się jej szacunek - bo umięjętność publicznego przyznania się do błędu jest niestety unikatem...

  Wnioskuję do Redakcji o usunięcię komentarza @Zgred i ban!
  Komentarz jest obraźliwy i nie na temat.

  Odpowiedz

Zobacz więcej