Okolice

Wybory 2010: Tokarnia: Władysław Piaściak nowym wójtem

Wybory 2010: Tokarnia: Władysław Piaściak nowym wójtem

W drugiej turze wyborów samorządowych na wójta swojej gminy mieszkańcy Tokarni wybrali 51-letniego Władysława Piaściaka (PiS). Zagłosował co drugi wyborca

Dotychczasowy gospodarz Edward Zadora (PO) otrzymał 1653 głosy (46,43 proc.), a jego kontrkandydat 1907 głosów (53,57 proc.). Do urn karty do głosowania wrzuciło 55,02 proc. uprawnionych do tego mieszkańców gminy Tokarnia. Frekwencja w Polsce wyniosła 35,31 proc, a w województwie małopolskim 37,19 proc.

W I turze wyborów frekwencja była wyższa (57,07 proc.) i to wójt Zadora otrzymał więcej głosów, bo 1681, a na Władysława Piaściaka postawiło wówczas 1509 głosujących. Trzeci z kandydatów Jarosław Korabik otrzymał 380 głosów.

 

Powiązane tematy

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy
Miasto 58

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy

Przegrałem w wyborach na stanowisko burmistrza. Jednocześnie odnieśliśmy sukces w wyborach do rady miasta i gminy. KWW Wiktora Kielana uzyskał 4 mandaty. Ja również zostałem radnym, więc to polityczny początek Kielana niż jego koniec - mówi Wiktor Kielan

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  6 gru 2010

  Brawo Panie Piaściak!!!!!!!!!!!
  Serdecznie panu gratulujemy!
  Świetna zmiana dla gminy :)
  Dobra robota :)

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2010

  Beznadziejnie gorszej osoby nie można sobie wyobrazic na tym stanowisku

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2010

  Nareszcie nastał kres Zadory! Wkońcuuuuu
  Super panie Władysławie!

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2010

  Serdeczne gratulacje! Gmina Tokarnia potrzebuje zmian i dobrze, że zaczęliśmy od wójta!

  PS
  nikt nie opłacił mojego posta;)

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2010

  Jestem daleko od Tokarni .Pamietam ze władze w niej uosabiał Zadora .Zadora naczelnik ,Zadora wojt.Czas na zmiany .demokracja wybrała Piasciaka.Gratuluje mieszkancom!

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2010

  no nareszcie jakas zmiana na lepsze :)

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2010

  Gościu njaoau lepiej nie mogło się stać gratuluję , WŁADKA znam ze szkoły super Gościu , wiedza , doświadczenie , szkoda że nie mieszkam w okolicy bo cieszyłabym się takim Wójtem, Władku gratuluję i mieszkańcom też, bo jest czego gratulować.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2010

  Zadora dużo zrobił dla Tokarni. Piaściak to pisowiec- populista, który będzie żerował na poprzedniku, jak Obajtek w Pcimiu. Tokarnia dużo straci

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2010

  Populista? A pamiętasz święto parafialnego odpustu w Twojej miejscowości? Najjaśniejszy wójt Zadora wraz z senatorem Bisztygą (a jak, trzeba się pokazać z gruba ryba) przywitani z ambony przez księdza proboszcza, aż mnie na mdłości zbierało... populizm w najczystszej formie! A co do zarzutu ze pisowiec - no fakt, wójta Zadory nie dało się przypisać na dłużej do żadnej partii bo zmieniał przynależność wraz z nadchodzącymi wyborami. Nie da się ukryć, że w ostatnim roku ruszyły inwestycje w Tokarni, ale ta gmina to także pięć innych wiosek! Co z obietnicami sprzed czterech lat, że to miała być ostatnia kadencja odchodzącego wójta?

  Mimo wszystko życzę sobie i mieszkańcom Gminy aby zachować trochę zimnej krwi i dystansu oraz poczekać z pierwszymi ocenami nowego Wójta przynajmniej do wiosny. Osobiście uważam, że najbliższe cztery lata pod rządami Pana Piaściaka będą o niebo lepsze od tych które właśnie przechodzą do historii.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2010

  Piaściak to zero, pokazał się już jako radny i nawet nikt nie zna jego barwy głosu nie mówiąc o innych działaniach.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2010

  brawo Piaściak!

  zazdrośnicy Zadorscy !

  jakżesz dobrze, że w końcu pozbyliśmy się tego wójta który wykazał się nadzwyczajnym wręcz brakiem umiejętności gospodarowania i rozwoju gminy, a przede wszystkim totalną niewiedzą w zakresie środków zewnętrznych, żeby tyle szans zaprzepaścić!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2010

  wkońcu wyborcy to docenili!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2010

  [quote=gość: Kliszczak] Osobiście uważam, że najbliższe cztery lata pod rządami Pana Piaściaka będą o niebo lepsze od tych które właśnie przechodzą do historii. [/quote]

  racja! również tak uważam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2010

  [quote=gość: wybory] brawo Piaściak!

  zazdrośnicy Zadorscy !

  jakżesz dobrze, że w końcu pozbyliśmy się tego wójta który wykazał się nadzwyczajnym wręcz brakiem umiejętności gospodarowania i rozwoju gminy, a przede wszystkim totalną niewiedzą w zakresie środków zewnętrznych, żeby tyle szans zaprzepaścić! [/quote]
  Zadora wydreptał mnóstwo pieniędzy unijnych i nie tylko, kłamiesz bratku. Ale to takie pisowskie. Afiszując się z PiS-em Tokarnia wiele straci, bo Zarząd Województwa to PO, podobnie było z Pcimiem w poprzedniej kadencji, gdzie Wójt Obajtek [ pisowski ] na kredytach jechał. Zresztą niech Pan Bóg broni Piaściaka, aby z takim kimś , jak Obajtek się łączył.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2010

  Po śmiałości wypowiedzi śmiem twierdzić, że to sam ex przewodniczący Rady Gminy zaszczycił nas swoją obecnością na forum.

  1)Bardzo śmieszył mnie w kampanii argument, że skoro w województwie rządzi PO to wójt również powinien wywodzić się z tej partii - a przepraszam bardzo, nie liczą się już argumenty merytoryczne na których powinna opierać się współpraca samorządu? Mamy jedynie bazować na powiązaniach partyjnych? Nie przepadam za partią Jarosława Kaczyńskiego, ale zastanów się czy na poziomie polityki gminnej znaczek partyjny jest aż tak bardzo ukierunkowuje działania samorządu? Ileż to koalicji na poziomie sejmików wojewódzkich (przedsionek wielkiej polityki) miedzy PO i PiS?

  2) niemal 90% poparcia dla Pana Obajtka chyba jednak coś znaczy?

  3) Moje wykształcenie trochę wiąże się z tematyką kredytów i rachunkowości zarządczej i każdy dobry przedsiębiorca powie Ci, że koszt pozyskania kapitału ze źródeł obcych jest o wiele niższy niż finansowanie inwestycji ze środków własnych. W dobrze zarządzanym przedsiębiorstwie kapitał w 50-60 procentach stanowią kredyty krótko i długoterminowe.
  Drugim stroną medalu oczywiście jest fakt, że w Gminie Tokarnia nikt nie umiał przez ostatnie osiem lat złożyć porządnego wniosku o kredyt....

  4) Proszę mi wskazać gdzie te pieniądze unijne zostały wyłożone w miejscowościach takich jak Bogdanówka, Więciórka czy Krzocznów? Nie można całej reklamy świetnego korzystania z dotacji opierać jedynie na hucznie otwieranej swego czasu oczyszczalni do której podłączone jest kilkadziesiąt gospodarstw.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2010

  nareszcie nastał kres Zadory!!!! :)

  Wkońcu zacznie się coś robić!!!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2010

  mam nadzieje że nowy wójt coś zmieni na lepsze i nie bedzie sie tylko opierac na poprawie swojej miejscowosci(krzczonów)tylko zrobi cos dla calej gminy i ze jego polityka nie bedzie się tylko opierać na pomocy zaprzyjażnionych ludzi ocenimy go za jakis czas miałem kiedys okazje rozmawiac z jednym wspolpracownikiem i naprawde nie przyjemny typ no ale moze piasciak lepszy a co do pana zadory to dobry człowiek wiele zrobil dla gminy nie mozna go teraz oczerniac tylko podziekowac bo moze nie kazy go lubil ale wiele dobrego zrobil i prrzeciez reprezentowal nas przez 8 lat dziekujemy

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2010

  'Drugim stroną medalu oczywiście jest fakt, że w Gminie Tokarnia nikt nie umiał przez ostatnie osiem lat złożyć porządnego wniosku o kredyt....'. Pierdoły Waść prawisz. Na kredyt ogłasza się przetarg, gmina to nie firma. Pan Obajtek startował sam i uzyskał nieco ponad 85 %. A broń Boże, żeby Piaściak brał takie kredyty jak Pan Obajtek; 15 mln kredytów komercyjnych po najniższej linii oporu, prawie 5 mln odsetek i to na przeżarcie , bo pozyskał niewiele środków unujnych. Tokarnia zaś się nie zadłużyła i środków unijnych zyskała 5 razy więcej niż Pcim. Nie sprawdzaj; to są fakty. Zadorę trzeba docenić, a Piaściakowi życzyć powodzenia i ostrzec przed Obajtkiem. Upolitycznianie samorządu tego małego gminnego jest blędem i może się odbić źle na Tokarni i Pcimiu. Nieważne kto to robi; PO czy PiS. Przywieźć Wojewodę, Marszałka , ale nie Kaczyńskiego, czy innego aparatczyka partyjnego. Piaściak jest uczciwszy od Obajtka, Hobota, Pajki i innych pisowców w powiecie. No i jabłek nie spożywa. Przejąć zgodnie pałeczkę, docenić Zadorę i pchać razem wózek. Za 4 lata jego też opcenią. Im mniej teraz mówi, bardziej będzie szczęśliwy za 4 lata.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 gru 2010

  proszę bardzo:

  http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Tokarnia/podmiotowe/Budzet+i+majatek/Dlug+publiczny/2010/

  o to świetna kondycja finansowa gminy tokarnia.

  Kredyt na inwestycje to rozłożenie kosztów w czasie, nie wszystkich stać na jednorazowe wyciągnięcie dużej kwoty która zachwiała by budżetem. Banki preferują gminy jako kredytobiorców i nie żądają zabezpieczeń lub wymagają jedynie tzw weksla in blanco. Gmina tak samo jak firma musi opracować plan spłaty zadłużenia, "wyspowiadać" się ze wszyskich dotychczas zaciąganych kredytów, przedstawić jak kształtować się będą dochody i wydatki - z tym że nad Gmina czuwa Regionalna Izba obrachunkowa więc Gmina może zaciągnąć tylko taki kredyt , który jest w stanie spłacić. Nie rozumiem skąd ta niechęć społeczeństwa do zadłużeń bankowych. Przecież podpisujemy umowę gdzie dokładnie mamy określone raty, odsetki, a także wszelkiego rodzaju prowizje i opłaty stąd wynika jasny harmonogram jak kształtować się będą nasze wydatki w ciągu okresu spłaty, czyli widzimy ile będziemy wydawać przez 2,3 - 5 lat... Dyskusyjna jest jedynie kwestia odsetek, ale przecież od tego zaczyna się rozmowa dotycząca kredytu.

  Powtarzam pytanie - gdzie są środki unijne widoczne we Wsi Bogdanówka, Więciórka, Krzczonów?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 gru 2010

  Kliszczak zgadzam się z Tobą!

  nie wiem czy ludzie sa az tak naiwni czy ślepi!

  Zadora nawet budując centrum Tokarni nie potrafił pozyskać środków wydatkując 581.866,86 zł ze środków władnych, (żenada) a wspominany Obajtek odnawiając centrum Pcimia pozyskał 1mln 008 tyś 517,22 zł!

  toż ro nawet nie ma co porównywać!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 gru 2010

  Zadora nawet budując centrum Tokarni nie potrafił pozyskać środków wydatkując 581.866,86 zł ze środków władnych, (żenada) a wspominany Obajtek odnawiając centrum Pcimia pozyskał 1mln 008 tyś 517,22 zł!
  pierdoły Waść prawisz, jak tak dbasz o fakty, to ZADORA tym bardziej jest w porządku. Na takich dupków nie ma rady i najbardziej wkurzają. Do kościoła po pisowsku łazisz, a łżesz, jak kacap.
  Obajtek wydał na centrum Pcimia 1 mln 700 tysięcy złotych, a pozyskał tylko 950 tysięcy, bo projekt spieprzył. Unia dofinansowuje w 75 % , policz sobie straty. Ponadto kredyty na 10 lat są najdroższe i nijak się nie dadzą wytłumaczyć, bo nawet przy pozyskaniu środków z zewnątrz bilans jest ujemny. A tych środków się nie pozyskuje. Piaściak miał prawo startować i miał prawo wygrać, ale WY kundelki przestańcie łgać. Po pisowsku łgać.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 gru 2010

  nie nie słoneczko, ale się spieniłeś/aś :)
  przecież nie mówię, że wydał 1mln 008 tyś 517,22 zł - tylko tyle środków pozyskał :):) usmiech :) :) a centrum Pcimia wyniosło 1mln 440 tys 738,98 zł :)
  dobry gospodarz i tyle :)
  zresztą wyborcy sowicie go nagrodzili - 88% poparcia i 15 radnych -->
  --> chyba to tak naprawdę najbardziej niektórych boliiiiiiiiii :)
  wyborcy najlepiej potrafią rozliczyć, więc nie bądźmy tacy nieuprzejmi
  serdecznie pozdrawiam :):):):)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 gru 2010

  Najlepiej by było, gdybyś przeniósł się do Pcimia, w Tokarni by powietrze świeższym się stało, o Obajtku cicho, bo CBA w tle, a tamtejsza opozycja celowo go zostawiła, aby posprzątał, po złym gospodarzeniu i stąd sam startował, insza rzecz, że przerażony [ a ma czym być ] zrobił wszystko, aby wyciąć opozycję, pomógł mu Szlachetka i Kaczyński, lecz już widać, że nie na długo.
  Pajka zaś wykończył PiS w powiecie. Piaściak ma niewesoło i na tym się nie dbający za nic o fakty ględoło skup. Bedzie wesoło , bo fakty wcześniej czy później powychodzą, bo na razie lud przyjął zawoalowaną w pisowski sos papkę. Poczekajmy. Nie kłam i nie łgaj , trochę dbałości o fakty. Tego Ci życzę , pro publico bono.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 gru 2010

  Chyba pora skończyć ta dyskusje bo zaczyna sięgać dna.

  Nie wiem skąd taka frustracja aby każdego kto krytykuje Twoje zdanie wyzywać od pisowców i "kacapów"? Chyba zdajesz sobie sprawę, że poza Twoim matriksem żyją również ludzie którzy głosowali na Piasciaka, a nie są sympatykami PiS'u?

  Zrozum człowieku, duża część lokalnej społeczności potrzebowała i potrzebuje alternatywy dla rządów Zadory, a to że najsilniejszy kontrkandydat ma barwy PiS'u niewiele zmienia bo na takim szczeblu metka polityczna niewiele daje - jest sprawą drugorzędną, przynajmniej dla potencjalnego wyborcy. Kariera wójta Obajtka również niewiele mnie interesuje, dla mnie sprawą priorytetową jest Nasz Gmina. Skoro jesteś tak doskonale zorientowany to proponuje start w najbliższych wyborach, najlepiej w Pcimiu bo widzę, ze temat jest ci znany.

  Mimo to pozdrawiam i życzę trochę powściągliwości w ocenach.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 gru 2010

  ja nie mogę ale ludzie ten gość Wi%u0119ci%uFFF nerwowy bardzo.
  Ale Kliszczak dobrze podsumował te śmieszne wywody

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 gru 2010

  Nie dość, że frustrat to jeszcze kulturą nie grzeszy... Proszę cie człowieku skończ już!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 gru 2010

  Żal mi was. Zobaczymy za 4 lata. Gmina Tokarnia nie wie co straciła ale w najbliższym czasie się dowie. Pan Piaściak nie ma pojęcia o zarządzaniu gminą i będzie tylko marionetką pewnych ludzi. Nie sztuka jest wygrać wybory, sztuką jest wygrać je uczciwe a nie podstępem, a potem przepraszać Pana Zadorę że gdyby nie kłamstwa na jego temat jakie rozpowiadali to wyborów by nie wygrał. Pogadamy za 4 lata w jakim stanie Pan Piaściak będzie przekazywał gminę mam nadzieję nowemu wójtowi a jaką on otrzymał - praktycznie bez długów i z 6 mln zł które Pan Zadora pozyskał na inwestycję. Pożyjemy zobaczymy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 gru 2010

  Nie przenoście nam stolicy do krzczonowa!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 gru 2010

  Mam taką małą prośbę jakie to były kłamstwa o panu Z bo jakoś czytałem ulotki biuletyny obu Panów i wydaje mi się ze pan P miał racje, ale moze czegoś nie wiem?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 gru 2010

  no właśnie ja tez pierwsze słyszę?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 gru 2010

  Na kłamstwie jeszcze nikt nie wygrał więc pożyjemy zobaczymy...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 gru 2010

  właśnie tak czytacie ulotki !!! wierzycie w coś co ktoś napisał tylko po to by wygrać wybory, gdyby P pisał prawdę to by nie wygrał, zresztą jak sam wyznał. Jakbyście porównali to co napisał P z danymi udokumentowanymi które są w Gminie to głupio by wam było bo nic w tych ulotkach nie jest prawdą. Ale sami zobaczycie jak wam te wybory wyjdą na lepsze...... mnie na szczęście to nie dotyczy bo nie mieszkam w Gminie ale pracuje i mam wiele informacji tajnych o których nie macie pojęcia. Także czekam z niecierpliwością na podsumowanie rządów P za 4 lata bo uważam że nic z tego co obiecał nie zrobi. Także pożyjemy zobaczymy.....

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 gru 2010

  tajne? a co w gminie może być tajne? to się pod prokuraturę nadaje...
  Pan Z natomiast zainwestował mocno tylko w roku wyborczym. Telefony po prywatnych gospodarstwach domowych żeby zagłosować na jedynego słusznego wójta to tez była codzienność dla Pana Z. A na pracowników Gminy padł blady strach - tez bym się bał gdyby mi sie "szef" zmienił, nie widzę w tym nic dziwnego.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 gru 2010

  wracając dp pani V latwo jst kogoś oskarżać lub szkalować bedąc anoniowym no ale cóż...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 gru 2010

  stuknijcie się w głowę wy nie mądrzy ludzie. Nie macie bladego pojęcia o gminie. A co do telefonów Pana Z to jakaś bzdura za to pan P wydzwaniał i w czasie ciszy wyborczej jeszcze chodził i namawiał do głosowanie na jego osobę. I to jest w porządku?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 gru 2010

  Tak jest! Gmina to siedziba czarów i magów, posiadaczy tajemnych ksiąg, a uciemiężony i ciemny lud ma siedzieć cicho i pokornie czekać na decyzje wielkich, którzy jako jedynie posiedli najwyższy stopień wtajemniczenia. Niech moc będzie z wami! Tylko zapomnieliście, że mamy XXI wiek, a mentalnie ciągle siedzicie w czasach naczelników gminy.

  Jak bym ja tam wszedł jako zarządcza to rozgonił bym ta hołotę na cztery strony świata. Takiej ignorancji i braku kompetencji to jeszcze w żadnym urzędzie nie spotkałem! Wizyta u was dla 90% obywateli zło konieczne....

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 gru 2010

  dlaczego ktoś usunął moje komentarze???????????? prawda was boli????????????? porażka!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 gru 2010

  i dalej nie rozumiem dlaczego ktoś usunął moje komentarze? nikogo nie obraziłam, pisałam prawdę! nie ma wolności wypowiedzi? inni mogą tu pisać nie prawdę i obrażać drugiego człowieka a drudzy nie mogą? zero profesjonalizmu. Dziękuję!!!

  Odpowiedz

Zobacz więcej

A gdyby tak… rozbudować zaplecze sportowe LKS „Iskra” Głogoczów i postawić trybunę? Radny pyta o możliwości
Głogoczów 1

A gdyby tak… rozbudować zaplecze sportowe LKS „Iskra” Głogoczów i postawić trybunę? Radny pyta o możliwości

Radny powiatowy Robert Murzyn (PiS) w jednej z interpelacji pyta o możliwość budowy zaplecza sportowego dla klubu LKS „Iskra” Głogoczów oraz trybuny dla publiczności Radny w swojej interpelacji pyta; czy na terenie boiska piłkarskiego w Głogoczowie, leżącego na działkach 1668, 1641 i 1642 (obręb Głogoczów) „w ramach obowiązującego obecnie miejscow...

Wypadek quada na drodze. Kierowca trafił do szpitala
Tokarnia 0

Wypadek quada na drodze. Kierowca trafił do szpitala

Po wypadku do jakiego doszło na drodze gminnej w Tokarni, kierowca quada trafił do szpitala w Krakowie Dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem pojazdu Quad na drodze gminnej w miejscowości Tokarnia i osobie poszkodowanej znajdującej się pod pojazdem. Pierwsze czynności przy poszkodowanym podjęły dwie prz...

Czołowe zderzenie śmieciarki z dostawczakiem. Ten drugi skasowany. Kierowca w szpitalu
Łęki 0

Czołowe zderzenie śmieciarki z dostawczakiem. Ten drugi skasowany. Kierowca w szpitalu

Na granicy miejscowości Łęki i Trzemeśnia czołowo zderzyła się śmieciarka z samochodem dostawczym. Kierowca tego drugiego trafił do szpitala Do wypadku doszło dzisiaj przed południem. Dyżurny SKKP PSP w Myślenicach do działań zadysponował zastępy JRG oraz OSP Droginia i Trzemeśnia. Zniszczony samochód dostawczy całkowicie blokował przejazd drogą p...

Dobry moment na zakup OKIEN do domu
Biznes 0

Dobry moment na zakup OKIEN do domu

Jak to zwykle bywa, na wiosnę rusza sezon robót budowlanych. Wystarczy krótka przejażdżka po okolicy i nie sposób przegapić sporej liczby rozpoczętych i niezakończonych budów W ciągu ostatnich kilku lat nowe domy jednorodzinne powstawały jak grzyby po deszczu. To zasługa boomu gospodarczego, który wiosną tego roku został czasowo zamrożony z powodu...

Za szybcy jadą jak wściekli. Tylko w tym tygodniu prawo jazdy straciło 7 kierowców
Drogi 5

Za szybcy jadą jak wściekli. Tylko w tym tygodniu prawo jazdy straciło 7 kierowców

Najczęściej za zbyt szybką jazdę, a w dwóch przypadkach za „popełnienie rażących wykroczeń”. Jakich? Sprawę wyjaśnia policja Pierwsze interwencja, która zakończyła się zatrzymanie uprawnień miała miejsce w sobotę 16 maja w Borzęcie, kiedy policjanci zatrzymali do kontroli 57-letniego kierowcę. Jak się okazało ten przekroczył dozwoloną w obszarze z...