Miasto

Myślenice: Zderzenie dwóch karetek

Myślenice: Zderzenie dwóch karetek

Na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z łącznikiem drogi krajowej nr 7 w Myślenicach zderzyły się dwie pędzące na sygnałach karetki pogotowia jadące z chorą i do wypadku. Ranne zostały cztery osoby – kierowcy i członkowie zespołów ratowników. Przewożonej w jednej z karetek 86-letniej pacjentce nic się nie stało

Do wypadku doszło ok. godz. 6.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń ulicą Słowackiego jechała na sygnale karetka, która została wysłana do wypadku w Krzyszkowicach.

- Kierowca postanowił skręcić na skrzyżowaniu w lewo do wjazdu na „zakopiankę” w kierunku Krakowa. Prawdopodobnie nie zatrzymał się na czerwonym i zderzył się z jadącą prawidłowo druga karetką, która nadjechała od strony Dobczyc. W tym ambulansie – także na sygnale – ekipa ratowników wiozła pacjentkę do szpitala – wyjaśnia Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji. Po zderzeniu, jedna z karetek uderzyła w sygnalizator świetlny. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

Poszkodowani zostali czterej członkowie załóg obu karetek: kierowcy i ratownicy medyczni - trzej mężczyźni i kobieta. Ich obrażenia - złamania, stłuczenia, podejrzenie wstrząśnienia mózgu – nie zagrażają życiu. Myślenicka policja ustala przebieg i przyczyny tego zdarzenia drogowego.

Jadący do wypadku w Krzyszkowicach strażacy z PSP najechał na wypadek dwóch karetek pogotowia.

- Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, pomogli w transporcie osób poszkodowanych do  karetek. Ranni zostali przetransportowani do szpitala w Myślenicach. Po czynnościach operacyjnych policji. Uszkodzone karetki pogotowia zostały zabrane przez pomoc drogową. Na miejsce przybył Starosta Powiatu Myślenickiego oraz Dyrektor NZOZ w Myślenicach – podaje Marian Rokosz, rzecznik JP PSP w Myślenicach.

Komentarze (53)

 • Brak zdjęcia
  1 lut 2011

  pukneli się ślepy z głuchym jeden nie widział a drugi nie słyszał

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 sty 2011

  takie rzeczy tylko .... w Myślenicach

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 sty 2011

  [quote=michalsko1]
  Generalnie ten który jechał na zakopianke miał podobno zielone a ja jakbym miał możliwość to światła bym dał do przedszkola Jaki tuman robi estakade i pod spodem prawie rondo ze zniczami? [/quote]

  Ten tuman, który zaprojektował wiadukt (nie wiem, czy to odpowiednia nazwa, ale nie znam się drogowej nomenklaturze) zapewne zdawał sobie sprawę z faktu, iż pod zakopianką przelatuje jedna z dwóch głównych dróg prowadzących do Myślenic od wschodu. Problem dużego "ronda", które jest niebezpieczne wynika również z faktu, iż prowadzi ono do przemysłowej części miasta. Jak wiadomo, dla przedsiębiorstw które się tam znajdują priorytetem jest bardzo dobre logistyczne połączenie z zakopianką. Obawiam się, że zmniejszenie, a co za tym idzie, polepszenie bezpieczeństwa w tamtym miejscu było by niewykonalne. Powstanie wiaduktu samo w sobie polepszyło bezpieczeństwo, gdyż teraz samochody nie skręcające do Myślenic nie powodują bezpośredniego zagrożenia dla samochodów przecinających zakopiankę. Z dwojga złego, lepiej tak, niż jak było wcześniej.

  A co do wypadku - Kierowcy karetek do dobrzy kierowcy. Specjaliści w swojej klasie. Myślę, że nad wypadkiem unosił się duch przypadku o mniejszym prawdopodobieństwie niż wygranie w lotto. Tak myślę.

  Odpowiedz
 • 30 sty 2011

  [quote=Vivaldi] napisałem skrótem myślowym, mój błąd. Nie wszyscy są w stanie rozwinąć. Ale skoro tyle wiesz powiedz, który popełnił błąd ? Podpowiem, sprawa jest prosta.

  ...poprawnie jest : "tragedią". [/quote]
  Generalnie ten który jechał na zakopianke miał podobno zielone a ja jakbym miał możliwość to światła bym dał do przedszkola Jaki tuman robi estakade i pod spodem prawie rondo ze zniczami?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 sty 2011

  .lekko ryśnięte.polak potrafi się wyklepie ,nie takie autka się rozbijają

  Odpowiedz

Zobacz więcej