Miasto

Zarabie: Wyniki ankiet dotyczących parku miejskiego

Niedawno pisaliśmy o ankietach za pomocą których gmina badała oczekiwania mieszkańców względem zagospodarowania parku miejskiego na Zarabiu. Dziś przedstawiamy ich wynikiWyniki prowadzonej przez gminę ankiety zostały opublikowane w Gazecie Myślenickiej. "Badanie dotyczy Państwa preferencji i oczekiwań względem zagospodarowania parku w Myślenicach oraz rewitalizacji parku miejskiego na obszarze od ul. Piłsudskiego do Restauracji Banderoza" – czytaliśmy 19 stycznia na stronie gminy, skąd można było pobrać ankiety. Urzędnicy pytali w nich m.in. o to jak często chodzimy do parku na Zarabiu, w jakim celu, o to jakie atrakcje powinny się w nim znaleźć oraz o to jaki powinien być.

Jak podaje Gazeta Myślenicka łącznie rozdano ponad 1000 ankiet, a do rąk  urzędników wróciło blisko 600 uzupełnionych, dodatkowe 33 przesłano drogą mailową i 1 tradycyjną pocztą.

Z przeprowadzonych badań wynika, że do parku miejskiego na Zarabiu najczęściej przychodzą osoby w wieku 28-38 lat (50%) oraz w wieku 39-49 lat (28%). Rzadziej odwiedzają go mieszkańcy w wieku 17-27 lat (13%), natomiast pozostały odsetek to osoby starsze. Jako cel wizyt w parku ankietowani najczęściej wymieniali spacer, zabawy z dziećmi, a na kolejnych miejscach znajduje się odpoczynek i uprawianie sportu.

Według ankiet przeprowadzonych przez UMiG Myślenice, na pytanie jaki powinien być park 24% odpowiedziało, że przystosowany zarówno dla dzieci jak i osób starszych, 20% uważa, że powinien być bezpieczny i dostępny przez całą dobę, 18% ankietowanych wskazało park jako miejsce wypoczynku, wycieczek i pikników, a 16% wyobraża sobie tą część miasta jako miejsce do uprawiania sportu. Najmniej, bo 11% respondentów uznało, że park powinien być wizytówką miasta i miejscem, gdzie odbywać się będzie wiele wydarzeń miejskich oraz na to, że powinien być zadbany pod kątem zieleni i małej architektury (również 11%).

Rewitalizacja parku miejskiego na Zarabiu ma ruszyć w lutym - podaje Dziennik Polski.

W sierpniu oceniliście Zarabie na -2

 Pod koniec sezonu letniego 2010 ofercie turystycznej Zarabia wystawiliście ocenę -2. Na pytanie na jaką ocenę zasługuje oferta turystyczna Zarabia w sezonie letnim w 2010 roku, 58% z Was wystawiło tej części miasta ocenę niedostateczną. Na dopuszczającą, czyli w skali szkolnej pozytywną, Zarabie ocenia 18% z Was, natomiast na dostateczną 12%. Ocenę bardzo dobrą i dobrą dzielnicy wystawiło po 6% biorących udział w ankiecie. Po przeliczeniu głosów procentowych na stopnie, Zarabie zostało sklasyfikowane na dopuszczający z minusem.

http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1112584-budzet-pelen-czystej-wody.htmlhttp://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1112584-budzet-pelen-czystej-wody.html

Powiązane tematy

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej
Miasto 5

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej

Trwa budowa sieci kanalizacyjnej na Zarabiu. Rozkopane są drogi i pobocza. Utrudnienia potrwają do końca roku, natomiast odbudowa dróg zaplanowana jest na wiosnę 2014

Komentarze

 • 30 sty 2011

  Ankieta źle sformułowana pod względem merytorycznym.. w niepełnym stopniu oddała oczekiwania mieszkańców, jak też nie przyniosła wystarczającej ilości danych do sporządzenia na jej podstawie pełnego planu rewitalizacji. Ele mele dudki...

  Odpowiedz
 • 30 sty 2011

  Czysta propaganda i manipulacja , to jest czysty PRL pod względem informacji publicznej - choć przynajmniej w PRL budowano w Myślenicach ładne obiekty nie niszcząc niepotrzebnie przyrody miejskiej (ja rozumiem że jeżeli istnieje potrzeba to tak ,a le nie dla tego że jakiś nadęty koleś o super ego z ambicjami chce sobie zrobić swoją wizję manipulując opinią społeczną) , ale jak chcecie róż kostki brukowej , monitoring Wielkiego Brata i niskopienną pustynną roślinność zamiast kwintesencji wolności jakim jest obecny park to proszę bardzo ).

  Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 30 sty 2011

  Pełna zgodnoś mieskańuw miast Myslenice z Panem Burmiszczem Maciejem!
  Pan Burmiszcz z mieskańcami, mieskańcy z Panem burmiszczem Maciejem!
  zezpowarzamniem
  Zdzichó

  Odpowiedz
 • 30 sty 2011

  INTERNET BEZPRZEWODOWY Wi-Fi DLA PARKU !!!

  Odpowiedz
 • 30 sty 2011

  Modle się za decydentów żeby niczego już nie schrzanili.

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 30 sty 2011

  a te poznaczone na pomaranczowo drzewa to oznaczone do sciecia podczas rewitalizacji??? bo jest ich w parku sporo

  Odpowiedz
 • 30 sty 2011

  Wycinanie drzew w parku to według mnie szczyt chamstwa. Między innymi po to są drzewa, by oczyszczały powietrze i dawały cień oraz chłód w upalne dni. Można poprawić nawierzchnię alejek, zamontować nowe ławki, jakieś gustowne latarnie, by ładnie oświetlały park po zmroku, może jeszcze jakąś zgrabną fontannę zbudować ale nie można wycinać drzew.

  „Miejcie szacunek dla drzewa, które jest jednym wielkim cudem i które dla naszych przodków było rzeczą świętą. Wrogi stosunek do drzewa jest cechą narodu o małej wartości i cechą człowieka nikczemnego”.

  - Aleksander von Humbolt

  "Drzewa moje ojczyste! Jeśli Niebo zdarzy,
  bym wrócił was oglądać, przyjaciele starzy,
  Czyli was znajdę jeszcze? Czy dotąd żyjecie?
  Wy, koło których niegdyś pełzałem jak dziecię;
  (...) Pomniki nasze! ileż co roku was pożera
  kupiecka lub rządowa, moskiewska siekiera!"

  - Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz"

  Odpowiedz
 • 30 sty 2011

  nie dobrze jest jak ktoś zapomni, że istotą władzy otrzymanej w demokracji jest służba.

  Odpowiedz
 • 30 sty 2011

  istotą demokracji jest głupota , o czym świadczy wybór tych ludzi do rady miejskiej i tego burmistrza .
  Luna absolutnie się zgadzam , rozumiem wycinać drzewa pod jakieś niezwykle ważne inwestycje ale nie rozumiem gdy jest to tylko dla autoreklamy i kilkuset wygodnisiów którzy ruszają się tylko do budki z hamburgerem.

  Odpowiedz
 • 30 sty 2011

  Mołodiec no to ja Ci życzę powodzenia w żuciu bo kandydatów było 3 przy czym nie wiadomo ale jeden z nich nie miał żadnej siły przebicia a może szkoda bo trzeba było iść w tym kierunku. Wybór był i tyle dobrze że tak wybraliśmy.

  A co do ankiety to nie wiem kto ją układał ale podziwiam !

  W parku zamontujmy wi-fi, lasery, kamery, myślałem jeszcze nad jakimiś multimedialnymi prezentacjami miasta itp. wytnijmy wszystkie drzewa, zabetonujmy trawniki, a i ławki najlepiej w ogóle ich nie robić krzesła barowe najlepiej bo do czego służy park (do picia). Aha i zaprojektujmy wszystko tak żeby jednym rzutem oka można było całą przestrzeń zaobserwować, przecież młode pary nie znajdą sobie miejsca to spędzenia z sobą miłych chwil, lepiej jak zostaną w domu i popiszą na nk.

  Odpowiedz
 • 30 sty 2011

  Rewitalizacja = cięcie drzew (!)
  Gdzie byli urzędnicy do tej pory żeby zasadzić młode drzewka parę lat temu ?
  Dziś już wyrosłyby i dopiero możnaby rozmawiać o 'rewitalizacji'..
  Posadzili młode drzewka wzdłuż Raby powyżej Górnego Jazu i jak dzisiaj wyglądają, ile z nich ocalało, a drzewa wokół placu zabaw wycięte w pień !!!

  Odpowiedz
 • 30 sty 2011

  Naszego Burmistrza na Prezydenta Krakowa i po Plantach a Błonia wyłożone kostką brukową.

  Odpowiedz
 • 31 sty 2011

  Nic to nie da, musielibyście odwołać naszego "burmiszcza".........

  Odpowiedz
 • 31 sty 2011

  A Ja natomiast popieram naszego Pana Burmistrza.

  Chciałbym swoje przemyślenia Wam przekazać
  - Cały park na Zarabiu powinniśmy wyciąć, po co tam drzewa jak ktoś chce to niech sobie do lasu na Polankę pójdzie albo do puszczy do Niepołomic pojedzie.
  - Targowisko powinno być całkowicie zlikwidowane a nie jak to jeden z radnych wymyślił ze parking nad nim powinien być wybudowany, gdzie to rozum?? pytam gdzie?? jak ktoś chce sobie na targu kupić to niech walcuje na nogach na dolne !!
  - podobnie z "ORLIKAMI" jak są już ustalone to po co jakąś hale budować koło szkół,choćby tych orlików cała wieś nie chciała to ma być i koniec bo taka jest koncepcja. A dzieci jak nie mają co w zimie robić to niech do piwnicy zejdą drzewo babci na opał narąbać

  Pozdrawiam foRUMowiczów

  Odpowiedz
 • 31 sty 2011

  TO BĘDZIE TEN INTERNET Wi-FI W PARKU i ŁAWECZKA :
  Z KAMERKĄ NADAJĄCĄ OBRAZ DO INTERNETU ,

  TAKA AKCJA : UŚMIECHNIJ SIĘ DO KAMERKI NADAJĄCEJ OBRAZ Z PARKU DO INTERNETU :) :) :)

  Odpowiedz
 • 31 sty 2011

  Monitoring? Na pewno zminimalizowałoby akty wandalizmu i zwiększył bezpieczeństwo w godzinach nocnych - nie umiemy uszanować dóbr publicznych, klasycznym na to dowodem jest tradycja zwana Dziady w okolicach Wiśniowej. Monitoring w ciągu dnia - nie, w nocy - tak; wątpliwość jest taka - czy mieszkańcy mogliby czuć się swobodnie (w końcu od tego jest park) posiadając zapewnienie, że obowiązuje tylko i wyłącznie monitoring nocny? Kamery mogą wiele osób zniechęcić do korzystania z parku.

  Odpowiedz
 • 31 sty 2011

  Ludzie czy wy macie oczy???przecież w parku jest takie zagęszczenie drzew ze ledwo one żyją!! Drzewa w parku należy przerzedzić...poza tym jak chcecie miec tez ładna trawkę a nie chaszcze to wypadałoby zeby slonce padało co nieco na ziemie...niestety ale takie skupisko drzew w tym obecenie nie pomaga!

  Jestem za przerzedzeniem drzew w parku!!!!!

  Dodatkowo chcialabym aby dabano o park i zeby nie leżały tam smieci na każdym metrze kwadratowym parku...dziwie sie ze szkoły nie opiekują się parkiem??

  Odpowiedz
 • 31 sty 2011

  i jeszcze jedno....uwazam ze plac zabaw dla dzieci w parku to poroniony pomysł!! jak przy piskach i krzykach dzieciaków bedzie sie można zrelasowac???

  PLAC ZABAW zostawcie tam gdzie jest a nie przenoscie placu zabaw do parku ktory powinien być ostoją spokoju i miejscem zadumy a nie miejscem wrzesków, płaczu dzieciarni..

  Odpowiedz
 • 31 sty 2011

  Przerzedzenie, wyeliminowanie szkodliwych okazów - jak najbardziej, byle nie za dużo... Wg informacji do których dotarł DP wyciętego ma być połowa drzewostanu liczącego ok. 1200 sztuk. Byłoby szkoda.. Też uważam, że plac zabaw nie pasuje do tego miejsca; stoły do ping ponga, piaskownice, szachownice, itp. lepiej umieścić w okolicach jazzu, gdzie miejsca na to nie brakuje. Tu wystarczą ławeczki, fontanna mogłaby być.

  Odpowiedz
 • 31 sty 2011

  no już zaczeli wycinać drzewa tak dla informacji :(

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  [quote=gość: park]
  ..dziwie sie ze szkoły nie opiekują się parkiem?? [/quote]

  Dlaczego szkoły mają się opiekować parkiem???

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  właśnie dlaczego dzieci ze szkół mają zbierać śmieci w parku?? gmina ma od tego ludzi. stare drzewa są płucami miasta ale nie może tak być żeby ich rosło tyle ze w dzień pod nimi jest tak ciemno jak w nocy. te od strony kościoła na zarabiu na obrzeżach powinny pozostać stare drzewa a po środku pas zieleni.
  Co do wprowadzania psów które s..ją wszędzie powinny się tym zając służby odpowiednie. właściciel idzie na spacer z 4-nogiem to niech sprząta po nim !!!!
  Po 2 na Zarabiu powinien być fotoradar straży miejskiej ograniczenie do 50 a nikt tego nie respektuje. przynajmniej gmina by sobie dorobiła na tym.

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  INTERNET Wi-Fi ( BEZPRZEWODOWY DLA PARKU ) !!!

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  W KOŃCU Z PARKU KORZYSTAJĄ GŁÓWNIE TURYŚCI SPOZA MYŚLENIC , NP. Z KRAKOWA , LUB CI KTÓRZY JADĄ ZAKOPIANKĄ , POTRZEBNE OZNACZENIE / TABLICE --->> JAK DOJECHAĆ DO PARKU OD ZAKOPIANKI , OPŁATY DLA OSÓB SPOZA GMINY MYŚLENIC ,HA HA ;)

  WI- FI INTERNET OCZYWIŚCIE !!!
  KAMERKI Z PRZEKAZEM " LIVE" DO INTERNETU / NA JEDNĄ NP. ŁAWKĘ POPIERAM !!!

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  Tutaj sritutitu o jakiejś ankiecie a drzewka w parku od wczoraj koszą...

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  jak to dlaczego dzieci powinny sprzątać park???

  bo po pierwsze uczą się przez to dbania o środowisko, po drugie robia cos pozytecznego.
  Nie wiem jak wy ale ja jak byłam w podstawówce (8 klasa) to mieliśmy przydzielony skrawek zieleni którą sie opiekowaliśmy ( plewienie, podlewanie, sprzątanie).Żaden rodzic się jednak nie bulwesrował...

  No ale rodzice w dzisiejszych czasach ( jak widac zresztą po reakcjach)wola jak dzieci robią "cos pozytecznego" w grach typu the sims :((

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  Kosza bo władza LEPIEJ WIE OD WAS jakie macie potrzeby !!
  Jeszcze to do was nie dotarło????

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  Zastanów sie czy chciałbyś/chciałabyś by Twoje dziecko chodziło po parki i sprzątało odchody zwierząt bo właściciel zabrał czworonoga na spacer a już po nim nie posprzątał. co innego opiekowanie sie drzewkiem a co innego sprzątanie łajna po czyichś pupilach lub śmieci, zużytych kondomów itp.

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  co do ankiety to wiekszosc z Was wie ,ze mozna pytania tak ułożyc by uzyskac oczekiwaną przez siebie odpowiedź

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  moim zdaniem fajny pomysł żeby wprowadzić internet bezprzewodowy wi-fi w parku i na rynku

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  DZIAŁACZ PRAW DZIECKA :

  DZIECI NIC NIE MUSZĄ , DZIECI MOGĄ JEŚLI CHCĄ .. :)

  POZDROWIONKA

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  [quote=gość: Józef B.] Pozdrawiam foRUMowiczów [/quote]

  Józefie B. (dobrze, że chociaż swoje imię piszesz poprawnie), jakbyś pozdrawiał smakoszy RUMu to miałbyś wybaczone ale na forum pozdrawia się FOROWICZÓW !

  Polaku za piątkę...

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  FOR"U"MOWICZ to jest FOR"Ó"mowicz któremu czegoś brakuje #polaku mały# dobrze zauważyłeś ale jeszcze troche spostrzegawczości Ci zabrakło

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  Gadka szmatka.. był ktoś na Zarabiu? Jak nie wiadomo, co robić, to się przegadują;-)

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  ps
  W słowniku można by przytoczyć obie formy, ze wskazaniem na forumowicza jako wariant wprawdzie częstszy, ale środowiskowy.

  — Mirosław Bańko, PWN

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  [quote=gość: Józef B.] FOR"U"MOWICZ to jest FOR"Ó"mowicz któremu czegoś brakuje #polaku mały# dobrze zauważyłeś ale jeszcze troche spostrzegawczości Ci zabrakło [/quote]

  tekst do wykasowania moja gafa z "ó"

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  czy wiadomo coś na temat : czy będzie bezpłatny internet w Parku , to super ???

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  W lecie będzie niezła patelnia w miejscu gdzie kiedyś był park.
  Tak się rozpędzili z tą wycinką że aż serce ściska jak się patrzy na te stare drzewa które teraz wycinają...

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  [quote=gość: J�zef B.] tekst do wykasowania moja gafa z "ó" [/quote]

  PRZEPROŚ !

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  za co?? i tak Twoja racja jest tylko częściowa a na dodatek po mniejszej części

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  Byłem w parku, na oko tak gdzieś 1/3 może 1/4 drzew ścinają. Zobaczymy co będzie bliżej Piłsudskiego, gdzie powierzchnia i zagęszczenie większe. Pomarańczowy X na drzewach pod ścinkę, uciekłem przed chłodem - może ktoś orientacyjnie policzy? Widziałem wytrwałe osoby, przeważnie emerytów, stojących na warcie. Zgadzam się z twierdzeniami, że plac zabaw, stoły do ping-ponga tutaj nie pasują.. dzieciaki będą skakać za piłeczką po lasku i niszczyć florę; tu wystarczyłaby najprawdziwsza cisza.. Plac zabaw istniał koło jazzu i ta lokalizacja była ok. Fontanna na otwartej przestrzeni, bez sąsiedztwa drzew, bo inaczej czyścić trzeba będzie często (a z tym sami już wiemy jak jest) - zatem nie tu, może gdzieś bliżej Banderozy lub nieopodal obecnego głównego deptaku? Ale - jak zrobią, to zrobią.. ludzi o za wiele nie chcą pytać.

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 1 lut 2011

  skoro juz tam bywacie i patrzycie na scinke to robcie zdjecia, wrzuccie cos na youtube niech inni tez zobacza cos sie tam dzieje

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  Nie cudujcie,że dzieje się niewiadomo co w tym parku, wycinają drzewa nareszcie, bo to juz była najwyższa pora. Nie mieszkacie tu to nie wiecie jak przy jakimś mocniejszym wietrze ludzie boją się o swoje domy. Mieszkam tu i widzę, drzewa są stare, niektóre juz dawno sie łamały spadały na ulicę, ogrodzenia, więc dawno powinny być usunięte i zasadzone nowe. Przecież odrosną i też będą wysokie. Drzewa te które są obecnie mają w wiekszości ponad 70-80 lat, sadzili je mój dziadek ze swoim ojcem i kuzynem jak byli mali. Mimio tego że sadzili sami uważają, że drzewa te należy już usunąc gdyż stwarzają niebezpieczeństwo. Więc darujcie sobie swoje gadtki, nagle ekolodzy sie odezwali od siedmiu boleści, a wcześniej Was nie było, ale park zaśmiecacć to umiecie cały rok. Tak więc dajcie spokój czekajmy co zrobią z parkiem, chodź już od lat mógł być piękny i czysty, ale niestety Burmistrz bał się, iż niejaki inwestor z Myślenic jeśli zrobi z parkiem będzie chciał go kupić, a on jedynie chciał sobie nazwać park swoim imieniem. Dla mnie może sobie widnieć napis "Park imieniem ........ ........." byle był ładny i przyjemnie w nim się czas spędzało. Koniec tematu.

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  [quote=trekk] Widziałem wytrwałe osoby, przeważnie emerytów, stojących na warcie.
  [/quote]

  Ci emeryci pytali wycinających czy można odkupić ścięte drzewo, a nie stali na warcie. Tak właśnie rośnie plotka ...

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  Gwoli wyjaśnienia: ludzie starsi stali, np. pod sklepem spożywczym i patrzyli na ścinających.. jak na warcie. Z jakiego powodu - nie wiem... Dlaczego plotka, nie rozumiem?

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  A co z tym INTERNETEM Wi-FI

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  Wi-Fi? -Wątpliwe.. zresztą po co komu net w parku, wystarczy że ma go w domu. Pana burmistrza trza by pomęczyć na jego blogu, choć ostatnio na pytania nie odpowiada. W trakcie kampanii odpowiadał za to bardzo gorliwie...

  Odpowiedz
 • 1 lut 2011

  Ciekaw jestem kto "naznacza" te drzewa do wycinki, komu ślicznie podziękować... ehhhhhhhhh :(

  Odpowiedz
 • 2 lut 2011

  a po co wam te drzewa? lepiej tam zbudowac parkingi zebym mial gdzie zostawic mojego golfa 4 bo te kolo black&white to idzie na nich urwac zawieszenie. ma byc gladki parking zeby sie turlaly fele

  Odpowiedz
 • 2 lut 2011

  Wyciąć wszystko,kto to widział w mieście taki chaszcz.
  Pozyskane drewno rozdać tym co mają kominki bo biedni wolą zapomogi na opał.

  Odpowiedz
 • 2 lut 2011

  Zarabie to miejsce rekreacyjne dla Myślenic więc powinno się w nie inwestować, a tymczasem jest tam dziad z babą :/

  Odpowiedz
 • 3 lut 2011

  o fontanne wna rynku burmistrz nie umie zadbac a planuje nastepna hehhe po to chyba zeby nastepna stala zaniedbana jak tereska

  Odpowiedz
 • 5 lut 2011

  wytnijmy wszystkie drzewa i w ich miejsce zamontujmy kamery co 2 metry najlepiej
  taaak i duuuuuużo kostki brukowej żeby kolejna powódź miała co zabrać nad zalew Dobczycki tam też potrzebują kostki brukowej heheheheh
  normalnie tragedia

  Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 4

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”
Myślenice 29

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”

Przez kilka dni pod internetową petycją o ocalenie drzew przed wycinką planowaną w ramach rewitalizacji centrum podpisało się ponad 700 mieszkańców, a kolejna grupa zdecydowała się nagłośnić sprawę, organizując pikietę pn. „Stop wycince drzew na rynku w Myślenicach” Przypomnijmy; we wrześniu mają ruszyć prace związane z rewitalizacją myślenickiego...