Miasto

Gmina szuka pieniędzy na zabezpieczenie brzegów Raby

Gmina szuka pieniędzy na zabezpieczenie brzegów Raby

Gmina Myślenice prowadzi rozmowy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie sfinansowania zabezpieczenia brzegów Raby

fot. Anna Nowak

Rozmowy dotyczą przekazania przez Skarb Państwa pieniędzy do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej na wykonanie prac zabezpieczających Rabę na odcinku w Myślenicach. Całość ma kosztować 20 mln zł. Gmina stara się o to, aby w 2011 roku RZGW dostało 10 mln, natomiast kolejne 10 mln w 2012.

Do tej pory gmina Myślenice przekazała 90 tys. zł na opracowanie projektu budowlanego zabezpieczenia brzegów rzeki Raby na odcinku od Zbiornika Dobczyckiego do Dolnego Jazu. Urząd planuje przekazanie do RZGW 65 tys. złotych na opracowanie części projektu zabezpieczenia brzegów na odcinku od Dolnego Jazu do granicy z Gminą Pcim – podaje UMiG.

Powiązane tematy

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej
Miasto 5

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej

Trwa budowa sieci kanalizacyjnej na Zarabiu. Rozkopane są drogi i pobocza. Utrudnienia potrwają do końca roku, natomiast odbudowa dróg zaplanowana jest na wiosnę 2014

Komentarze (31)

 • Brak zdjęcia
  18 lut 2011

  pozwolę sobie zauważyć, że podczas budowy zakopianki kilka lat temu, Raba została zasypana kamieniami, aby można było wybudować drogę itp., jednak po budowie, pozwolono, aby rzeka zalała owe kamienie, bez ich wybrania (do dziś widać usypane wyspy kamieni pośrodku rzeki...) więc skoro zasypano koryto rzeczne - to automatyczne się spłyciło - czego rezultatem jest fakt, że nie mieści tyle wody, ile powinno.
  nie jestem ekspertem w sprawie regulacji rzek, ale wg. mnie przydałoby się gruntowne pogłębienie koryta, potem powbijanie larsenów i usypanie na nich wałów. I dopiero wtedy zabieranie się za wizualna stronę Zarabia.

  1 Odpowiedz
 • 11 lut 2011

  [quote=gość: Anita25] Niech gmina sprzeda chale sportową i strzelnice. [/quote]
  albo burmistrza...

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lut 2011

  Raba sobie poradzi, z tymi średniowiecznymi zabezpieczeniami a sprzedać hali i strzelnicy nie można bo pierwsza przynosi tzw. ujemne dochody a druga pójdzie w jej ślady.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lut 2011

  zorro - ja obstawiam ze do 1 wielkiej wody, raba po cooperem sama sobie koryto zrobi

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lut 2011

  W tym już mają doświadczenie, nic innego przy Rabie nie zrobią. Techonologia z lat 60-tych, albo i wcześniejszych;-)

  Odpowiedz

Zobacz więcej