Miasto

Zwłoki noworodka w budynku starej przepompowni

Zwłoki noworodka w budynku starej przepompowni

W jednym z pomieszczeń starej przepompowni w Myślenicach, popularnie zwanej „patelnią”, znaleziono zwłoki noworodka

fot. KPP Myślenice

Przepompownia znajduje się przy ul. Bergela. Ciało dziecka zostało znalezione przez przypadkową osobę, która o swoim odkryciu powiadomiła policję w niedzielę, 20 lutego około godz. 16.

Zwłoki znajdowały się w niewykorzystywanym zbiorniku na wodę. –  Były w daleko posuniętym rozkładzie. Aby dostać się do wspomnianego pomieszczenia trzeba było przejść przez blisko metrową rurę – mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Zwłoki noworodka zostaną zbadane w Zakładzie Medycyny Sądowej CM UJ w Krakowie, co pozwoli na ustalenie kluczowych kwestii: przyczyny zgonu, ewentualnych obrażeń oraz płci dziecka. Na miejscu zabezpieczono różnego rodzaju ślady, badane będą również DNA oraz fragmenty znalezionej tam odzieży.

- Prosimy o wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu przyczyn i przebiegu tego tragicznego zdarzenia. Osoby, które są w posiadaniu jakichkolwiek informacji na ten temat proszone są o kontakt pod numerem tel. (12) 372-92-00 (centrala) oraz (12) 272-06-31 – aparat zgłoszeniowy służb kryminalnych dla osób chcących zachować anonimowość lub pod numerami alarmowymi 112 lub 997 – apeluje Szymon Sala.

Powiązane tematy

Komentarze (150)

 • Brak zdjęcia
  21 lut 2011

  Przypadkowa osoba przechodziła przez taką rurę?? No ciekawe. Ale ogólnie to masakra, miejmy tylko nadzieje że ten kto porzucił to dziecko nie zabił go, tylko porzucił ciało. Totalna MASARNIA

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lut 2011

  tak...zdecydowanie ja jestem za karą śmierci...morderstwo, gwałt, pedofilia--- za to śmierć... nie ma miejsc w więzieniach przez takich dla złodziejów i innych przestępców!!!!

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lut 2011

  No i co wy na to? Czy w takiej sytuacji kara śmierci była by tu odpowiednia? Za dużo takich przypadków bezkarnie uchodzi złoczyńcom płazem. Odsiedzą kilka lat, wyjdą na wolność a sumienie i tak ich nie ruszy....Może właśnie kara śmierci odstraszyła by takich nikczemników i te wredne matki dzieciobójczynie i w końcu mniej by było słychać o tak zatrważających dramatach...

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lut 2011

  Biadolenie i współczucie, ale jak 16-letnia córka sąsiadki zajdzie w ciąże, to jest o czym przez miesiąc pod sklepem plotkować! Nie daj boże, żeby zostawiła dziecko w szpitalu to by jej przecież żyć nie dali! Taka już nasz polska mentalność. Szkoda dzieciaka, nic tego nie usprawiedliwia, ale nasze konserwatywne społeczeństwo potrafi zaszczuć i złamać nawet najbardziej odpornych.

  PS Nie pisze z własnego doświadczenia, ale z obserwacji naszej szarej codzienności.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  NIC NIE TŁUMACZY TEJ MAKABRYCZNEJ ZBRODNI!!! K****!CZYM ZAWINIŁO TO DZIECIĄTKO NA TAKI LOS?!!!! MAM NADZIEJE ,ŻE ŻYCIE WYMIERZE WŁASNĄ SPRAWIEDLIWOŚĆ DLA OSOBY KTÓRA TO ZROBIŁA!

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej