Miasto

Zwłoki noworodka w budynku starej przepompowni

Zwłoki noworodka w budynku starej przepompowni

W jednym z pomieszczeń starej przepompowni w Myślenicach, popularnie zwanej „patelnią”, znaleziono zwłoki noworodka

fot. KPP Myślenice

Przepompownia znajduje się przy ul. Bergela. Ciało dziecka zostało znalezione przez przypadkową osobę, która o swoim odkryciu powiadomiła policję w niedzielę, 20 lutego około godz. 16.

Zwłoki znajdowały się w niewykorzystywanym zbiorniku na wodę. –  Były w daleko posuniętym rozkładzie. Aby dostać się do wspomnianego pomieszczenia trzeba było przejść przez blisko metrową rurę – mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Zwłoki noworodka zostaną zbadane w Zakładzie Medycyny Sądowej CM UJ w Krakowie, co pozwoli na ustalenie kluczowych kwestii: przyczyny zgonu, ewentualnych obrażeń oraz płci dziecka. Na miejscu zabezpieczono różnego rodzaju ślady, badane będą również DNA oraz fragmenty znalezionej tam odzieży.

- Prosimy o wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu przyczyn i przebiegu tego tragicznego zdarzenia. Osoby, które są w posiadaniu jakichkolwiek informacji na ten temat proszone są o kontakt pod numerem tel. (12) 372-92-00 (centrala) oraz (12) 272-06-31 – aparat zgłoszeniowy służb kryminalnych dla osób chcących zachować anonimowość lub pod numerami alarmowymi 112 lub 997 – apeluje Szymon Sala.

Powiązane tematy

Komentarze (150)

 • Brak zdjęcia
  21 lut 2011

  Przypadkowa osoba przechodziła przez taką rurę?? No ciekawe. Ale ogólnie to masakra, miejmy tylko nadzieje że ten kto porzucił to dziecko nie zabił go, tylko porzucił ciało. Totalna MASARNIA

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lut 2011

  Biadolenie i współczucie, ale jak 16-letnia córka sąsiadki zajdzie w ciąże, to jest o czym przez miesiąc pod sklepem plotkować! Nie daj boże, żeby zostawiła dziecko w szpitalu to by jej przecież żyć nie dali! Taka już nasz polska mentalność. Szkoda dzieciaka, nic tego nie usprawiedliwia, ale nasze konserwatywne społeczeństwo potrafi zaszczuć i złamać nawet najbardziej odpornych.

  PS Nie pisze z własnego doświadczenia, ale z obserwacji naszej szarej codzienności.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  NIC NIE TŁUMACZY TEJ MAKABRYCZNEJ ZBRODNI!!! K****!CZYM ZAWINIŁO TO DZIECIĄTKO NA TAKI LOS?!!!! MAM NADZIEJE ,ŻE ŻYCIE WYMIERZE WŁASNĄ SPRAWIEDLIWOŚĆ DLA OSOBY KTÓRA TO ZROBIŁA!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lut 2011

  Winni takich czynów, są ci którzy spłodzili traktując kobietę jako grzeszne narzędzie szatana,mający móżg między nogami. :(

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lut 2011

  ''zlesiedzieje'' trzeba piętnować postawy lewackie. Lewaki tu będą mówić że są za biednymi , że chcą pomagać , mianują się jacy to oni są moralni a podpisują się pod wyrokiem na tysiącach istnień ludzkich popierając aborcje (holocaust XXI) Przypomnę jeszcze że pierwszym który odważył się podnieś rękę na bezbronne dzieci był wredny lewak lenin. Pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował zabijanie poczętych dzieci, był Związek Radziecki 18 listopada 1920 roku. Ludobójca - komunista Lenin, po zwycięstwie rewolucji bolszewickiej zrealizował swoją wcześniejszą dyrektywę ''domagać się bezwarunkowego zniesienia wszystkich ustaw ścigających sztuczne poronienia'' W całej ówczesnej Europie prawo chroniło życie ludzkie. Obecna unia jewro'pejs'ka (związek socjalistycznych-lewackich państw) promuje cywilizacje śmierci!

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej