Myślenice

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy

W ramach obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w powiatowej komendzie w Myślenicach odsłonięto tablicę pamiątkową na której znaleźli się komendanci, kierujący jednostką od 1990 roku

Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach dziękując staroście oraz swoim poprzednikom za przybycie. Zaznaczył, że inicjatywa zamieszczenia pamiątkowych tablic na auli wpisuje się w obchodu 100-lecia Policji Państwowej i jest wstępem do obchodów, jakie zaplanowano na 25 lipca na myślenickim rynku.

Na tablicy znalazły się sylwetki inspektora Bogdana Białka, który pełnił funkcję komendanta powiatowego policji w okresie 31.07.1990 – 07.06.1999, inspektora Wojciecha Szeteli – komendanta w okresie 09.06.1999 – 15.02.2007, inspektora Zbigniewa Filiczaka (01.03.2007 – 27.02.2012), inspektora Artura Święcha (09.03.2012 – 27.02.2017) i młodszego inspektora Michała Gamrata (01.05.2017 – 08.03.2018).

Ponieważ Bogdan Białk i Wojciech Szetela nie byli obecni na spotkaniu, ich tablice odsłonił starosta Józef Tomal. Pozostali byli komendanci KPP w Myślenicach zrobili to osobiście. Obecnie w czynnej służbie pozostaje tylko mł. insp. Michał Gamrat, który jest Komendantem Powiatowym Policji w Chrzanowie.

 

Powiązane tematy

Policja świętuje swoje 100-lecie
Myślenice 16

Policja świętuje swoje 100-lecie

Dokładnie sto lat temu Sejm Ustawodawczy uchwalił ustawę o Policji Państwowej, która stała się symbolem wolnej Polski wracającej na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów. Dzisiaj na Rynku funkcjonariusze tej formacji celebrować będą swoje święto Uroczysty apel odbył się na myślenickim rynku. To wydarzenie było okazją do wręczenia awansów, odz...

Komentarze

 • 19 lip 2019

  Czyli zastosowano pisowską metodę wymazywania gumką i zakłamywania historii. Jeśli 100-lecie tej formacji to dlaczego ujęto ostatnie 30 lat? Jakiś problem z latami 1919-1990? Komendantów wtedy nie było? A jeśli wystawa podlega ustawie dezubekizacyjnej to czemu tam jest pan Białek. Ustawa wyraźnie wskazuje daty. Wystarczy że ktoś służył 1 dzień a dla naszego rzadu jest już ubekiem.

  23 10 Odpowiedz
 • 19 lip 2019

  Ciekawe, kto wpadł na taki pomysł i kto jest sponsorem gumki do mazania... Małpują senatorów. Na pocieszenie dodam: mam nadzieję, że może nie są to malowane za 8 tys. zł portrety takie, jaki ma Karczewski. Na razie Karczewski swój portret schował do piwnicy. Swoją drogą,gdybym byłą byłym komendantem, z szacunku dla poprzedników nie uczestniczyłabym w tej pożałowania godnej imprezie.

  15 5 Odpowiedz
 • 19 lip 2019

  Śmieszne to i ahistoryczne. Dla mnie historia zaczyna się od rządu dobrej zmiany a historia Myślenic to dopiero od jesieni 2018 roku , kiedy burmistrzem został jaśniej panujący nam pan Szlachetka też Jarosław.

  13 7 Odpowiedz
 • 19 lip 2019

  I to jest apolityczna Policja ? Ale, ego oczekiwiac

  9 3 Odpowiedz
 • 19 lip 2019

  Ostatni mój wpis to błąd drukarski

  2 2 Odpowiedz
 • 19 lip 2019

  Zgadzam się w zupełności z przedmówcami. Nie można tak po prostu zapomnieć o tych co byli przed 1990 rokiem. Nie wiem z jakich powodów nie było na tej tzw uroczystości panów B. Białka i W. Szeteli. Może uznali, że nie bedą honorować swoimi osobami tak wybiórczego traktowania historii myślenickiej Policji. Jeśli tak było to - szacunek dla Panów.
  Przy okazji pozdrawiam pana insp. Bogdana Białka - naprawdę mam za co.?

  7 2 Odpowiedz
 • 20 lip 2019

  Przykrym jest, że Policja tak jawnie daje się wciągać w politykę.

  9 1 Odpowiedz
 • 21 lip 2019

  Przeciętna ofiara deformy Zalewskiej dostała komunikat; policja istnieje od 1990 roku .Wcześniej była czarna dziura, Obywatele byli poddawani samosądom, nie było też Prokuratury i Sądów. Komuś przez gardło nie przejdzie słowo Milicja. W 1990 roku zmieniono nazwę Milicji na Policję. Dzień przed zmianą nazwy Milicja miała zaufanie 20 - 30 % społeczeństwa. Na następny dzień, już jako Policja miała 70 - 80 % zaufania społecznego. W większości z tymi samymi ludźmi, starymi nyskami , rozklekotanymi maszynami do pisania, przykłady mogę mnożyć. Zajmijcie się tym historycy. W Myślenicach jest Was co najmniej kilku. I zapamiętajcie, oprócz przeklętych było też normalne życie. Z historią nie należy kombinować. Ona po prostu była. Możemy tylko z niej wyciągać wnioski na przyszłość.

  6 1 Odpowiedz
  • 21 lip 2019

   Ale ty nie wyciągnąłeś wniosków, obrażasz pamięć wyklętych, a gloryfikujesz UBeków,. PZPRowców,, którzy firmowali i wspomagali system zniewolenia narodu. Ci młodsi założyli SLD - córkę PZPR i dalej zakłamują.

   2 8 Odpowiedz
 • 21 lip 2019

  Sajgonie, jesteś żywym przykładem i, ofiarą deformy Zalewskiej.Nikogo nie gloryfikuję.Człowieku: nie było PZPR=u,? Nie było UB i SB i nie ma SLD ? Nie było też Wałęsy. Co do przeklętych... Postrzelili moją Prababcię. Bo nie chciała im dać ostatniego bochenka chleba, który miała dla swoich dzieci.

  4 1 Odpowiedz
  • 21 lip 2019

   Wyjątki się zdarzają, które psują opinie o wszystkich. Podobnie teraz większość księży jest ok , ale zdarzy się przypadek i... Także wśród większości dobrych policjantów zdarza się wyjątek. Ale w poprzednim systemie wszyscy którzy należeli do milicji , UB, PZPR, ZSL niestety wiedzieli jaki system zniewolenia Polaków firmują i wspomagają.. Ci którzy nie należeli nie mieli dostępu do niczego. Byli katowani i bici za byle co. Udajesz , że tego nie wiesz?

   1 4 Odpowiedz
 • 21 lip 2019

  Sajgonie, uwierz mi, nie mam powodu kochać przeklętych.

  5 1 Odpowiedz
 • 23 lip 2019

  Sajgon.
  Z tego co piszesz wnioskuję, ze jesteś mlodym człowiekiem zindoktrynowanym pisowską paplaniną. Otoż wiedz, że w tej nieboszczce milicji służyli ludzie, których ni cholery nie obchodziła ideologia socjalizmu. Chcieli po prostu łapać zwyczajnych bandytów. Do jednego wora wrzucasz tych, którzy "krzewili socjalizm" i tych, którzy narażali swoje życie żeby dopaść zwyczajne szumowiny, bandytów i seryjnych morderców takich jak Władysław Mazurkiewicz, Zdzisław Marchwicki, Karol Kot, Joachim Knychała czy Leszek Pękalski. Przynależność do PZPR tez traktujesz jako zbrodnię. Zastanawiam sie tylko czy członków jedynie słusznej partii zwanej przewrotnie Prawem i Spawiedliwością, ktorzy w przeszłości byli aktywnymi członkami PZPR też wrzucisz do tego kotła zdrajców czy wielkodusznie rozgrzeszysz z tej plugawej przeszłości.

  5 Odpowiedz
 • 26 lip 2019

  Zbyszku963, takiej historii uczone są obecnie nasze dzieci.

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon
Myślenice 16

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon

Dwaj mieszkańcy gminy Myślenice w wieku 21 i 18 lat usłyszeli zarzuty i trafili za kratki, po tym jak pobili kolegę pięściami i kastetem, aby zabrać mu portfel i telefon Był wieczór 17 stycznia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zgłosił się 17-letni mieszkaniec Sułkowic. Okazało się, że dzień wcześniej jego dwaj koledzy, z którymi...

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?
Myślenice 52

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

Trwają rozmowy burmistrza z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie i nr 5 na Dolnym Przedmieściu. Ich tematem ma być zamknięcie tych placówek z dniem 1 września 2020 roku O planach związanych z zamknięciem szkół podstawowych na Chełmie i na Dolnym Przedmieściu informujecie od kilku dni. Do tej pory odbyły się zebrania z rodzicami ucz...

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście
Myślenice 59

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

Pięć kursów dziennie po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście, Bysinę i Jasienicę - to trasa linii miejskiej, jaką dzisiaj zainaugurowała gmina Wystartowała pilotażowa linia miejska, w ramach której kursować będzie bus. Wystartuje w Jasienicy, następnie pojedzie przez Bysinę, G...

Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł
Społeczeństwo 14

Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł

„To jest niewyobrażalne! Myślenice są naprawdę wielkie. Znów mamy REKORD i to jaki!” – piszą organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Myśleniczanie wrzucili do puszek z czerwonymi serduszkami ponad 205 tys. zł WOŚP 2020 pod hasłem "Wiatr w żagle" idzie na rekord. Zarówno w skali kraju jak i lokalnie, ponieważ w tym roku myśleniczanie z...

Nie czekaj - ratuj. Mówią uczennice II LO w Myślenicach
Edukacja 0

Nie czekaj - ratuj. Mówią uczennice II LO w Myślenicach

Projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady polega na przeprowadzeniu szeregu akcji związanych z tematyką pierwszej pomocy, które mają na celu uświadomienie mieszkańcom regionu jak ważna jest szybka reakcja w przypadku zagrożenia życia. - Staramy się zachęcić ludzi poprzez szkolenia, media społecznościowe do podjęcia w odpowiednim przypadku d...