Myślenice

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy

W ramach obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w powiatowej komendzie w Myślenicach odsłonięto tablicę pamiątkową na której znaleźli się komendanci, kierujący jednostką od 1990 roku

Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach dziękując staroście oraz swoim poprzednikom za przybycie. Zaznaczył, że inicjatywa zamieszczenia pamiątkowych tablic na auli wpisuje się w obchodu 100-lecia Policji Państwowej i jest wstępem do obchodów, jakie zaplanowano na 25 lipca na myślenickim rynku.

Na tablicy znalazły się sylwetki inspektora Bogdana Białka, który pełnił funkcję komendanta powiatowego policji w okresie 31.07.1990 – 07.06.1999, inspektora Wojciecha Szeteli – komendanta w okresie 09.06.1999 – 15.02.2007, inspektora Zbigniewa Filiczaka (01.03.2007 – 27.02.2012), inspektora Artura Święcha (09.03.2012 – 27.02.2017) i młodszego inspektora Michała Gamrata (01.05.2017 – 08.03.2018).

Ponieważ Bogdan Białk i Wojciech Szetela nie byli obecni na spotkaniu, ich tablice odsłonił starosta Józef Tomal. Pozostali byli komendanci KPP w Myślenicach zrobili to osobiście. Obecnie w czynnej służbie pozostaje tylko mł. insp. Michał Gamrat, który jest Komendantem Powiatowym Policji w Chrzanowie.

 

Powiązane tematy

Policja świętuje swoje 100-lecie
Myślenice 16

Policja świętuje swoje 100-lecie

Dokładnie sto lat temu Sejm Ustawodawczy uchwalił ustawę o Policji Państwowej, która stała się symbolem wolnej Polski wracającej na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów. Dzisiaj na Rynku funkcjonariusze tej formacji celebrować będą swoje święto Uroczysty apel odbył się na myślenickim rynku. To wydarzenie było okazją do wręczenia awansów, odz...

Komentarze

 • 19 lip

  Czyli zastosowano pisowską metodę wymazywania gumką i zakłamywania historii. Jeśli 100-lecie tej formacji to dlaczego ujęto ostatnie 30 lat? Jakiś problem z latami 1919-1990? Komendantów wtedy nie było? A jeśli wystawa podlega ustawie dezubekizacyjnej to czemu tam jest pan Białek. Ustawa wyraźnie wskazuje daty. Wystarczy że ktoś służył 1 dzień a dla naszego rzadu jest już ubekiem.

  23 10 Odpowiedz
 • 19 lip

  Ciekawe, kto wpadł na taki pomysł i kto jest sponsorem gumki do mazania... Małpują senatorów. Na pocieszenie dodam: mam nadzieję, że może nie są to malowane za 8 tys. zł portrety takie, jaki ma Karczewski. Na razie Karczewski swój portret schował do piwnicy. Swoją drogą,gdybym byłą byłym komendantem, z szacunku dla poprzedników nie uczestniczyłabym w tej pożałowania godnej imprezie.

  15 5 Odpowiedz
 • 19 lip

  Śmieszne to i ahistoryczne. Dla mnie historia zaczyna się od rządu dobrej zmiany a historia Myślenic to dopiero od jesieni 2018 roku , kiedy burmistrzem został jaśniej panujący nam pan Szlachetka też Jarosław.

  13 7 Odpowiedz
 • 19 lip

  I to jest apolityczna Policja ? Ale, ego oczekiwiac

  9 3 Odpowiedz
 • 19 lip

  Ostatni mój wpis to błąd drukarski

  2 2 Odpowiedz
 • 19 lip

  Zgadzam się w zupełności z przedmówcami. Nie można tak po prostu zapomnieć o tych co byli przed 1990 rokiem. Nie wiem z jakich powodów nie było na tej tzw uroczystości panów B. Białka i W. Szeteli. Może uznali, że nie bedą honorować swoimi osobami tak wybiórczego traktowania historii myślenickiej Policji. Jeśli tak było to - szacunek dla Panów.
  Przy okazji pozdrawiam pana insp. Bogdana Białka - naprawdę mam za co.🤝

  7 2 Odpowiedz
 • 20 lip

  Przykrym jest, że Policja tak jawnie daje się wciągać w politykę.

  9 1 Odpowiedz
 • 21 lip

  Przeciętna ofiara deformy Zalewskiej dostała komunikat; policja istnieje od 1990 roku .Wcześniej była czarna dziura, Obywatele byli poddawani samosądom, nie było też Prokuratury i Sądów. Komuś przez gardło nie przejdzie słowo Milicja. W 1990 roku zmieniono nazwę Milicji na Policję. Dzień przed zmianą nazwy Milicja miała zaufanie 20 - 30 % społeczeństwa. Na następny dzień, już jako Policja miała 70 - 80 % zaufania społecznego. W większości z tymi samymi ludźmi, starymi nyskami , rozklekotanymi maszynami do pisania, przykłady mogę mnożyć. Zajmijcie się tym historycy. W Myślenicach jest Was co najmniej kilku. I zapamiętajcie, oprócz przeklętych było też normalne życie. Z historią nie należy kombinować. Ona po prostu była. Możemy tylko z niej wyciągać wnioski na przyszłość.

  6 1 Odpowiedz
  • 21 lip

   Ale ty nie wyciągnąłeś wniosków, obrażasz pamięć wyklętych, a gloryfikujesz UBeków,. PZPRowców,, którzy firmowali i wspomagali system zniewolenia narodu. Ci młodsi założyli SLD - córkę PZPR i dalej zakłamują.

   2 8 Odpowiedz
 • 21 lip

  Sajgonie, jesteś żywym przykładem i, ofiarą deformy Zalewskiej.Nikogo nie gloryfikuję.Człowieku: nie było PZPR=u,? Nie było UB i SB i nie ma SLD ? Nie było też Wałęsy. Co do przeklętych... Postrzelili moją Prababcię. Bo nie chciała im dać ostatniego bochenka chleba, który miała dla swoich dzieci.

  4 1 Odpowiedz
  • 21 lip

   Wyjątki się zdarzają, które psują opinie o wszystkich. Podobnie teraz większość księży jest ok , ale zdarzy się przypadek i... Także wśród większości dobrych policjantów zdarza się wyjątek. Ale w poprzednim systemie wszyscy którzy należeli do milicji , UB, PZPR, ZSL niestety wiedzieli jaki system zniewolenia Polaków firmują i wspomagają.. Ci którzy nie należeli nie mieli dostępu do niczego. Byli katowani i bici za byle co. Udajesz , że tego nie wiesz?

   1 4 Odpowiedz
 • 21 lip

  Sajgonie, uwierz mi, nie mam powodu kochać przeklętych.

  5 1 Odpowiedz
 • 23 lip

  Sajgon.
  Z tego co piszesz wnioskuję, ze jesteś mlodym człowiekiem zindoktrynowanym pisowską paplaniną. Otoż wiedz, że w tej nieboszczce milicji służyli ludzie, których ni cholery nie obchodziła ideologia socjalizmu. Chcieli po prostu łapać zwyczajnych bandytów. Do jednego wora wrzucasz tych, którzy "krzewili socjalizm" i tych, którzy narażali swoje życie żeby dopaść zwyczajne szumowiny, bandytów i seryjnych morderców takich jak Władysław Mazurkiewicz, Zdzisław Marchwicki, Karol Kot, Joachim Knychała czy Leszek Pękalski. Przynależność do PZPR tez traktujesz jako zbrodnię. Zastanawiam sie tylko czy członków jedynie słusznej partii zwanej przewrotnie Prawem i Spawiedliwością, ktorzy w przeszłości byli aktywnymi członkami PZPR też wrzucisz do tego kotła zdrajców czy wielkodusznie rozgrzeszysz z tej plugawej przeszłości.

  5 Odpowiedz
 • 26 lip

  Zbyszku963, takiej historii uczone są obecnie nasze dzieci.

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zawody rowerowe dla dzieci. Udział bezpłatny. Wystarczy się zapisać
Myślenice 0

Zawody rowerowe dla dzieci. Udział bezpłatny. Wystarczy się zapisać

W najbliższą niedzielę na Zarabiu odbywać się będzie Maraton Rowerowy Cyklokarpaty, podczas którego zorganizowane zostaną również bezpłatne zawody rowerowe Cyklokarpaty Kids Race. Maratony Rowerowe Cyklokarpaty to ogólnopolska impreza rowerowa dla amatorów, która w Myślenicach odbywa się już po raz drugi. Trasy maratonu rowerowego prowadzą głównie...

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery
Myślenice 13

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery

Na rondzie przy OSP Śródmieście dwóch mężczyzn siekierami zaatakowało grupę przechodniów Na redakcja@miasto-info.pl nasi czytelnicy informują, że w czwartek 15 sierpnia pomiędzy godz. 22:30 a 23 na rondzie Śródmieście w Myślenicach miało dojść do napadu z użyciem siekier. Informacje potwierdza Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji...

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej
Myślenice 65

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej

Podczas nadzwyczajnej sesji przy 20 głosach "za" i 1 radnej nie biorącej udziału w głosowaniu, radni przyjęli uchwałę, w której „zawierzają dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy Myślenice Macierzyńskiej opiece i trosce Najświętszej Maryi Pannie Pani Myślenickiej” Nadzwyczajna sesja rady gminy została zwołana w ramach trwającego w parafii Narodzenia...

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic
Historia 5

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic

W czwartek 22 sierpnia mija 77 lat od chwili, kiedy Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku znajduje się tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jednego z najtragiczniejszych wyd...

Okradli sklep na 1200 zł. Namierzył ich policjant w cywilu
Myślenice 0

Okradli sklep na 1200 zł. Namierzył ich policjant w cywilu

Ponad 1200 zł warte były zakupy, za które trójka złodziei nie miała zamiaru zapłacić. Kiedy opuszczali sklep ze skradzionym towarem, zostali zatrzymani przez policjanta, który w wolnym czasie był na zakupach To, że policjantem jest się również po służbie pokazał kierownik Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach....