Dobczyce

Po kłótni z żoną zabił psa... bo za dużo szczekał

Zdjęcie ilustracyjne, nie przedstawia poszkodowanego psa.

Choć początkowo 49-latek twierdził, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią psa, którego znalazł martwego w beczce z wodą, na drugi dzień przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Jak podaje myślenicka policja, gdy 49-letnia mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Dobczyce wróciła do domu, zastała swojego psa martwego na trawniku przed domem.

- Jej podejrzenia padły na męża, ponieważ zanim wyszła z domu między małżonkami doszło do kłótni o czworonoga.  Mężczyzna miał go dosyć, bowiem uciekał poza ogrodzenie, zaczepiał przechodniów i dużo szczekał. 49-latek twierdził jednak, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią psa, tłumacząc się, że znalazł go martwego w beczce wody - wyjaśnia Dawid Wietrzyk, oficer prasowy myślenickiej policji.

Te tłumaczenia wzbudziły podejrzenia kobiety i powiadomiła policjantów. Również mundurowi nie uwierzyli w tłumaczenia będącego pod wpływem alkoholu mężczyzny.

Dawid Wietrzyk, oficer prasowy myślenickiej policji

W związku z podejrzeniem iż doszło do przestępstwa zatrzymali go. We wtorek w Komisariacie Policji w Dobczycach podejrzany przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt Kto zabija, uśmierca zwierzę podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Teraz sprawdzone zostaną również warunki bytowania pozostałych czworonogów jakie zamieszkują z małżeństwem.

Komentarze

 • 2 sie

  Zamknąć go do beczki na pare dni. Można też dolać wody. Szkoda psiaka a jemu co najwyżej wlepia mandat bo mała szkodliwość społeczna i pewnie był niekarany

  18 5 Odpowiedz
 • OKOKI 2 sie

  Niestety tak w Polsce jest, cały czas można się bezkarnie znęcać nad zwierzętami :(

  10 4 Odpowiedz
 • 3 sie

  Z tego co ten oficer prasowy Wietrzyk tłumaczy ,to wnioskuje co wszyskie rolnicy,rzeźniki I myśliwi powinni siedziedz w ciupie do trzech lat.A żryć to bedziemy musieli korzonki z opadłymi gruszkami ,albo jakom pasze dla ludzi przygotowaną przez firme NESTLE ,albo jakie inne badziewie.. Ten gościu od tego psa to niezły czób.

  10 11 Odpowiedz
 • 4 sie

  Dopóki sprawcy takich czynów będą karani wyrokami w zawieszeniu, nic się nie zmieni. Ciągle będziemy słyszeć i w telewizji i lokalnie o znęcaniu się nad zwierzetami bądź ich uśmiercaniu.
  Podobno obecna władza(rząd mam na myśli) a szczególnie prezes partii rządzącej jest mocno za zwierzętami(no chyba nie tylko kotami) więc dlaczego nie zmienią prawa tak by kary dla takich k***w były zaostrzone ?
  Zajmują się wieloma innymi sprawami, zmieniają prawo, zwiększyli górne granice kar KK co do niektórych przestępstw m.in. zwiazanych z przemocą (co prawda wobec ludzi ale jednak) a z takimi jak on nic nie robia.

  Taki ktoś - specjalnie nie pisze człowiek, bo na to miano trzeba sobie zasłużyć - skoro jest zdolny do przemocy, zabijania zwierząt, czyli istot słabszych - to myślę, że jest zdolny również do przemocy wobec ludzi - pewnie słabszych fizycznie lub/i psychicznie.

  Tylko kara bezwglednego pozbawienia wolności, na chociażby kilka miesięcy ale bezwględnego + wysoka grzywna może odstraszyć tego typu zwyrodnialców. Nie liczę poważnie chorych psychicznie np. na schizofrenie, miewających epizody psychozy itp. bo tacy nie myślą trzeźwo - wtedy szpital zamiast ZK.
  Dopóki sądy nie zaczną wydawać wyroków bezwzględnego pozbawienia wolności dotąd nic się nie zmieni.
  Zobaczcie ile się słyszy w mediach o podobnych przypadkach i co? I nic. A ile takich spraw nie zostaje ujawnionych bo np. dzieja się gdzieś na wsi i albo nikt nie ma odwagi zgłosić takiego faktu(jak to na wsiach bywa) albo nikt nie widzi.

  3 3 Odpowiedz
  • 5 sie

   Jeden niedawno zabił własne dziecko coby babie zrobić na złoś,a ten czerep psa tyż coby własną babe wnerwić.To cioty bez jaj,Takich dziadów bedzie więcy bo teroz z chłopów robią baby,a z bab chłopów .Taka moda.

   3 Odpowiedz
 • 4 sie

  Bestialskie zachowanie zasługuje na surowszą karę! Od kwietnia za okrutne traktowanie zwierząt sprawca może być skazany na pięć lat więzienia. Można jeszcze dołożyć nieodpłatną kontrolowaną pracę na cel społeczny i wydać zakaz posiadania zwierząt.

  3 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Nie jestem policjantem, ale muszę szanować mienie gminy oraz pasje i spokój mieszkańców 
Dobczyce 4

Nie jestem policjantem, ale muszę szanować mienie gminy oraz pasje i spokój mieszkańców 

Tomasz Suś nie jest policjantem. Nikogo nie będzie ścigał i nie będzie sam się ścigał na trasie. Tomasz Suś szanuje wszystkie pasje, ale musi też szanować dobro jakim jest mienie gminne i spokój mieszkańców Dobczyc. W ten sposób musimy myśleć - na temat walki z niszczeniem mienia przez drifterów amatorów na parkingu przy ul. Podgórskiej mówi Tomas...

Niedawno wypowiedział wojnę drifterom. Dzisiaj Tomasz Suś proponuje inne rozwiązanie
Dobczyce 12

Niedawno wypowiedział wojnę drifterom. Dzisiaj Tomasz Suś proponuje inne rozwiązanie

"Kręciołki, czy to co tam się wyprawia na motorach i samochodami jest żenujące. (…) Zapiszcie się ludzie na jakieś wyścigi” – podczas ostatniej sesji rady gminy do fanów motoryzacji apelował Tomasz Suś. - „OK, ale gdzie?” – pisaliście w komentarzach. Burmistrz proponuje rozwiązanie – ma nim być piknik motoryzacyjny Podczas ostatniej sesji rady gm...

Dopalacze i środki psychoaktywne mogą doprowadzić do śmierci
Społeczeństwo 0

Dopalacze i środki psychoaktywne mogą doprowadzić do śmierci

Czym są dopalacze i narkotyki? Jakie konsekwencje może ze sobą nieść ich zażywanie? Policjanci przypominają, że zażywanie środków psychoaktywnych, a w szczególności dopalaczy, może powodować śmiertelne zatrucia. Na te i na wiele innych pytań w Szkole Podstawowej w Dziekanowicach odpowiadał oficer prasowy KPP w Myślenicach i dzielnicowy z Dobczyc....

Kolejne wyjazdy do kolizji
Drogi 0

Kolejne wyjazdy do kolizji

Przyczyną jednej z wczorajszych kolizji było prawdopodobnie oślepienie kierowcy przez słońce. W ostatnich zdarzeniach ucierpieli też kierowcy jednośladów. Jak informuje Roman Ajchler, we wtorek, przed godz. 17, dyżurny operacyjny KP PSP w Myślenicach  otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z dostawczym (najechanie na poprzedzający poj...

To koniec korków na nowej Zakopiance? Zmiana ruchu na węźle Skomielna
Drogi 4

To koniec korków na nowej Zakopiance? Zmiana ruchu na węźle Skomielna

Zmieniona została organizacja ruchu na węźle Skomielna S7. To przez wąskie gardło na rondzie tworzyły się korki na nowym odcinku Zakopianki Od piątku, 11 października, ruch pojazdów wjeżdżających na rondo w ciągu DK28 od strony Krakowa i kierujących się na południe, nie przecina się z ruchem pojazdów jadących od strony Nowego Targu i Zakopanego w...