Dobczyce

Po kłótni z żoną zabił psa... bo za dużo szczekał

Zdjęcie ilustracyjne, nie przedstawia poszkodowanego psa.

Choć początkowo 49-latek twierdził, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią psa, którego znalazł martwego w beczce z wodą, na drugi dzień przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Jak podaje myślenicka policja, gdy 49-letnia mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Dobczyce wróciła do domu, zastała swojego psa martwego na trawniku przed domem.

- Jej podejrzenia padły na męża, ponieważ zanim wyszła z domu między małżonkami doszło do kłótni o czworonoga.  Mężczyzna miał go dosyć, bowiem uciekał poza ogrodzenie, zaczepiał przechodniów i dużo szczekał. 49-latek twierdził jednak, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią psa, tłumacząc się, że znalazł go martwego w beczce wody - wyjaśnia Dawid Wietrzyk, oficer prasowy myślenickiej policji.

Te tłumaczenia wzbudziły podejrzenia kobiety i powiadomiła policjantów. Również mundurowi nie uwierzyli w tłumaczenia będącego pod wpływem alkoholu mężczyzny.

Dawid Wietrzyk, oficer prasowy myślenickiej policji

W związku z podejrzeniem iż doszło do przestępstwa zatrzymali go. We wtorek w Komisariacie Policji w Dobczycach podejrzany przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt Kto zabija, uśmierca zwierzę podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Teraz sprawdzone zostaną również warunki bytowania pozostałych czworonogów jakie zamieszkują z małżeństwem.

Komentarze

 • 2 sie

  Zamknąć go do beczki na pare dni. Można też dolać wody. Szkoda psiaka a jemu co najwyżej wlepia mandat bo mała szkodliwość społeczna i pewnie był niekarany

  18 5 Odpowiedz
 • OKOKI 2 sie

  Niestety tak w Polsce jest, cały czas można się bezkarnie znęcać nad zwierzętami :(

  10 4 Odpowiedz
 • 3 sie

  Z tego co ten oficer prasowy Wietrzyk tłumaczy ,to wnioskuje co wszyskie rolnicy,rzeźniki I myśliwi powinni siedziedz w ciupie do trzech lat.A żryć to bedziemy musieli korzonki z opadłymi gruszkami ,albo jakom pasze dla ludzi przygotowaną przez firme NESTLE ,albo jakie inne badziewie.. Ten gościu od tego psa to niezły czób.

  10 10 Odpowiedz
 • 4 sie

  Dopóki sprawcy takich czynów będą karani wyrokami w zawieszeniu, nic się nie zmieni. Ciągle będziemy słyszeć i w telewizji i lokalnie o znęcaniu się nad zwierzetami bądź ich uśmiercaniu.
  Podobno obecna władza(rząd mam na myśli) a szczególnie prezes partii rządzącej jest mocno za zwierzętami(no chyba nie tylko kotami) więc dlaczego nie zmienią prawa tak by kary dla takich k***w były zaostrzone ?
  Zajmują się wieloma innymi sprawami, zmieniają prawo, zwiększyli górne granice kar KK co do niektórych przestępstw m.in. zwiazanych z przemocą (co prawda wobec ludzi ale jednak) a z takimi jak on nic nie robia.

  Taki ktoś - specjalnie nie pisze człowiek, bo na to miano trzeba sobie zasłużyć - skoro jest zdolny do przemocy, zabijania zwierząt, czyli istot słabszych - to myślę, że jest zdolny również do przemocy wobec ludzi - pewnie słabszych fizycznie lub/i psychicznie.

  Tylko kara bezwglednego pozbawienia wolności, na chociażby kilka miesięcy ale bezwględnego + wysoka grzywna może odstraszyć tego typu zwyrodnialców. Nie liczę poważnie chorych psychicznie np. na schizofrenie, miewających epizody psychozy itp. bo tacy nie myślą trzeźwo - wtedy szpital zamiast ZK.
  Dopóki sądy nie zaczną wydawać wyroków bezwzględnego pozbawienia wolności dotąd nic się nie zmieni.
  Zobaczcie ile się słyszy w mediach o podobnych przypadkach i co? I nic. A ile takich spraw nie zostaje ujawnionych bo np. dzieja się gdzieś na wsi i albo nikt nie ma odwagi zgłosić takiego faktu(jak to na wsiach bywa) albo nikt nie widzi.

  3 3 Odpowiedz
  • 5 sie

   Jeden niedawno zabił własne dziecko coby babie zrobić na złoś,a ten czerep psa tyż coby własną babe wnerwić.To cioty bez jaj,Takich dziadów bedzie więcy bo teroz z chłopów robią baby,a z bab chłopów .Taka moda.

   3 Odpowiedz
 • 4 sie

  Bestialskie zachowanie zasługuje na surowszą karę! Od kwietnia za okrutne traktowanie zwierząt sprawca może być skazany na pięć lat więzienia. Można jeszcze dołożyć nieodpłatną kontrolowaną pracę na cel społeczny i wydać zakaz posiadania zwierząt.

  3 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Stałe rejsy po zbiorniku dobczyckim? Tak, ale tylko edukacyjne. Na razie...
Dobczyce 1

Stałe rejsy po zbiorniku dobczyckim? Tak, ale tylko edukacyjne. Na razie...

Trwające około godziny regularne rejsy edukacyjne po zbiorniku dobczyckim będą odbywały się co weekend. To wspólne przedsięwzięcie Wodociągów Miasta Krakowa i Wód Polskich i Dobczyc. Czy to realny krok do wpuszczenia białej floty na zalew? Odpowiedzi na to pytanie, mieszkańcy regionu oczekują od lat. I choć temat otwarcia zalewu wraca regularnie p...

Był ścigany listem gończym. Wpadł po popisach na ulicach miasta
Dobczyce 4

Był ścigany listem gończym. Wpadł po popisach na ulicach miasta

Ściganemu listem gończym 38-latkowi od dłuższego czasu udawało się unikać policji. Uwagę funkcjonariuszy ściągnął na siebie „przegazowując” swój motocykl w centrum Dobczyc Uwagę policjantów z dobczyckiego komisariatu przykuł motocyklista wyjeżdżający z ul. Jagiellońskiej w kierunku rynku. Ten kilkukrotnie przegazował maszynę i jechał slalomem. St....

Rodzice skarżą się na wójta. Przedszkole pozostaje w Czasławiu. Na rok...
Raciechowice 0

Rodzice skarżą się na wójta. Przedszkole pozostaje w Czasławiu. Na rok...

Wójt chciał przenieść przynajmniej jeden oddział przedszkola z Czasławia do Raciechowic, ale rodzice i dyrektor byli przeciwni. Temat trafił na kolejne sesje rady gminy. Wacław Żarski zmienił plany, przynajmniej na rok … O planach związanych z przeniesieniem przedszkolaków z Czasławia do Raciechowic wójt Wacław Żarski mówił jeszcze podczas czerwco...

Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy
Głogoczów 8

Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy

W Głogoczowie na drodze krajowej nr 7 zderzyły się dwa samochody, które całkowicie zablokowały przejazd w kierunku Krakowa Poszkodowane zostały 3 osoby w tym pieszy przechodzący przez przejście dla pieszych. Strażacy, którzy zjawili się na miejscu udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy. - Niezbędna okazała się stabilizacja odcinka szyjnego kręg...

Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich za miesiąc. Trwa odnawianie szlaków
Turystyka 3

Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich za miesiąc. Trwa odnawianie szlaków

Mimo, że do Małopolskiego Zlotu Szlakami Walk Partyzanckich jeszcze miesiąc, to prowadzące na Suchą Polanę szlaki zostały odnowione przez PTTK Lubomir W bieżącym roku mija 75 rocznica krwawych wydarzeń i ciężkich walk partyzanckich w rejonie Łysiny. Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego „Lubomir” w Myślenicach po raz 29...