Dobczyce

Po kłótni z żoną zabił psa... bo za dużo szczekał

Zdjęcie ilustracyjne, nie przedstawia poszkodowanego psa.

Choć początkowo 49-latek twierdził, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią psa, którego znalazł martwego w beczce z wodą, na drugi dzień przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Jak podaje myślenicka policja, gdy 49-letnia mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Dobczyce wróciła do domu, zastała swojego psa martwego na trawniku przed domem.

- Jej podejrzenia padły na męża, ponieważ zanim wyszła z domu między małżonkami doszło do kłótni o czworonoga.  Mężczyzna miał go dosyć, bowiem uciekał poza ogrodzenie, zaczepiał przechodniów i dużo szczekał. 49-latek twierdził jednak, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią psa, tłumacząc się, że znalazł go martwego w beczce wody - wyjaśnia Dawid Wietrzyk, oficer prasowy myślenickiej policji.

Te tłumaczenia wzbudziły podejrzenia kobiety i powiadomiła policjantów. Również mundurowi nie uwierzyli w tłumaczenia będącego pod wpływem alkoholu mężczyzny.

Dawid Wietrzyk, oficer prasowy myślenickiej policji

W związku z podejrzeniem iż doszło do przestępstwa zatrzymali go. We wtorek w Komisariacie Policji w Dobczycach podejrzany przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt Kto zabija, uśmierca zwierzę podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Teraz sprawdzone zostaną również warunki bytowania pozostałych czworonogów jakie zamieszkują z małżeństwem.

Komentarze

 • 2 sie

  Zamknąć go do beczki na pare dni. Można też dolać wody. Szkoda psiaka a jemu co najwyżej wlepia mandat bo mała szkodliwość społeczna i pewnie był niekarany

  18 5 Odpowiedz
 • OKOKI 2 sie

  Niestety tak w Polsce jest, cały czas można się bezkarnie znęcać nad zwierzętami :(

  10 4 Odpowiedz
 • 3 sie

  Z tego co ten oficer prasowy Wietrzyk tłumaczy ,to wnioskuje co wszyskie rolnicy,rzeźniki I myśliwi powinni siedziedz w ciupie do trzech lat.A żryć to bedziemy musieli korzonki z opadłymi gruszkami ,albo jakom pasze dla ludzi przygotowaną przez firme NESTLE ,albo jakie inne badziewie.. Ten gościu od tego psa to niezły czób.

  10 11 Odpowiedz
 • 4 sie

  Dopóki sprawcy takich czynów będą karani wyrokami w zawieszeniu, nic się nie zmieni. Ciągle będziemy słyszeć i w telewizji i lokalnie o znęcaniu się nad zwierzetami bądź ich uśmiercaniu.
  Podobno obecna władza(rząd mam na myśli) a szczególnie prezes partii rządzącej jest mocno za zwierzętami(no chyba nie tylko kotami) więc dlaczego nie zmienią prawa tak by kary dla takich k***w były zaostrzone ?
  Zajmują się wieloma innymi sprawami, zmieniają prawo, zwiększyli górne granice kar KK co do niektórych przestępstw m.in. zwiazanych z przemocą (co prawda wobec ludzi ale jednak) a z takimi jak on nic nie robia.

  Taki ktoś - specjalnie nie pisze człowiek, bo na to miano trzeba sobie zasłużyć - skoro jest zdolny do przemocy, zabijania zwierząt, czyli istot słabszych - to myślę, że jest zdolny również do przemocy wobec ludzi - pewnie słabszych fizycznie lub/i psychicznie.

  Tylko kara bezwglednego pozbawienia wolności, na chociażby kilka miesięcy ale bezwględnego + wysoka grzywna może odstraszyć tego typu zwyrodnialców. Nie liczę poważnie chorych psychicznie np. na schizofrenie, miewających epizody psychozy itp. bo tacy nie myślą trzeźwo - wtedy szpital zamiast ZK.
  Dopóki sądy nie zaczną wydawać wyroków bezwzględnego pozbawienia wolności dotąd nic się nie zmieni.
  Zobaczcie ile się słyszy w mediach o podobnych przypadkach i co? I nic. A ile takich spraw nie zostaje ujawnionych bo np. dzieja się gdzieś na wsi i albo nikt nie ma odwagi zgłosić takiego faktu(jak to na wsiach bywa) albo nikt nie widzi.

  3 3 Odpowiedz
  • 5 sie

   Jeden niedawno zabił własne dziecko coby babie zrobić na złoś,a ten czerep psa tyż coby własną babe wnerwić.To cioty bez jaj,Takich dziadów bedzie więcy bo teroz z chłopów robią baby,a z bab chłopów .Taka moda.

   3 Odpowiedz
 • 4 sie

  Bestialskie zachowanie zasługuje na surowszą karę! Od kwietnia za okrutne traktowanie zwierząt sprawca może być skazany na pięć lat więzienia. Można jeszcze dołożyć nieodpłatną kontrolowaną pracę na cel społeczny i wydać zakaz posiadania zwierząt.

  3 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Nadchodzi zima. Policja pomaga bezdomnym. Nie bądź obojętny
Dobczyce 1

Nadchodzi zima. Policja pomaga bezdomnym. Nie bądź obojętny

Bezdomny, 40-letni mężczyzna z Wielkopolski, nie widział, gdzie się znajduje. Koreańczyk natomiast wybrał koczowniczy tryb życia i twierdzi, że póki co zimno mu nie doskwiera. Rozpoczęły się patrole w ramach akcji "Zima, bezdomni" Myśleniccy i dobczyccy dzielnicowi podczas pełnionej służby zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać sc...

Ogień pojawił się w pralni. W akcji brało udział 5 jednostek straży
Dobczyce 0

Ogień pojawił się w pralni. W akcji brało udział 5 jednostek straży

Zgłoszenie o pożarze w budynku pralni w Dobczycach, w piątek 25 października, straż otrzymała po godz. 21:30. Na miejscu okazało się, że pali się instalacja elektryczna wraz z więźbą dachową. Jak poinformował Roman Ajchler, rzecznik PSP w Myślenicach, pierwsze działania gaśnicze podjęli pracownicy obiektu, wykorzystuję dostępne środki. Odłączono d...

Dobczyce pożegnały Elżbietę Kautsch. "Oddała temu miastu całe swoje serce"
Dobczyce 0

Dobczyce pożegnały Elżbietę Kautsch. "Oddała temu miastu całe swoje serce"

Mieszkańcy Dobczyc pożegnali Elżbietę Kautsch. "To osoba, która oddała rodzinnemu miasto całe swoje serce" „Mam nadzieję żyć pożytecznie w rodzinnych Dobczycach do końca swych dni” - w 2012 r. odbierając wyróżnienie „Zasłużony dla Ziemi Dobczyckiej” mówiła Elżbieta Kautsch. Żegnająca ją społeczność gminy Dobczyce wie, że w słowach tych nie było pr...

Ukradł opla i schował go w garażu. Może trafić za kratki na 10 lat
Powiat myślenicki 0

Ukradł opla i schował go w garażu. Może trafić za kratki na 10 lat

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 35-latkowi z powiatu myślenickiego, który ukradł opla o wartości 40 tys. zł. Samochód odzyskali policjanci z powiatu krakowskiego Do kradzieży auta doszło z 17 na 18 listopada na parkingu w Skawinie. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Jak informuje myślenicka policja, kiedy pokrzywdzony zauważył brak poj...

Głogoczowskie Gospodynie działają Lokalnie!
Głogoczów 0

Głogoczowskie Gospodynie działają Lokalnie!

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie zaprosiło w okresie od lipca do grudnia 2019 roku mieszkańców miejscowości i dzieci z Przedszkola Samorządowego do udziału w projekcie „Polska to My. Przyszłość to Wy” W Głogoczowie już powoli widać efekty Programu Działaj Lokalnie. Mieszkańcy wsi w ramach projektu Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w...