Dobczyce

Po kłótni z żoną zabił psa... bo za dużo szczekał

Po kłótni z żoną zabił psa... bo za dużo szczekał
Zdjęcie ilustracyjne, nie przedstawia poszkodowanego psa.

Choć początkowo 49-latek twierdził, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią psa, którego znalazł martwego w beczce z wodą, na drugi dzień przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Jak podaje myślenicka policja, gdy 49-letnia mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Dobczyce wróciła do domu, zastała swojego psa martwego na trawniku przed domem.

- Jej podejrzenia padły na męża, ponieważ zanim wyszła z domu między małżonkami doszło do kłótni o czworonoga.  Mężczyzna miał go dosyć, bowiem uciekał poza ogrodzenie, zaczepiał przechodniów i dużo szczekał. 49-latek twierdził jednak, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią psa, tłumacząc się, że znalazł go martwego w beczce wody - wyjaśnia Dawid Wietrzyk, oficer prasowy myślenickiej policji.

Te tłumaczenia wzbudziły podejrzenia kobiety i powiadomiła policjantów. Również mundurowi nie uwierzyli w tłumaczenia będącego pod wpływem alkoholu mężczyzny.

Dawid Wietrzyk, oficer prasowy myślenickiej policji

W związku z podejrzeniem iż doszło do przestępstwa zatrzymali go. We wtorek w Komisariacie Policji w Dobczycach podejrzany przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt Kto zabija, uśmierca zwierzę podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Teraz sprawdzone zostaną również warunki bytowania pozostałych czworonogów jakie zamieszkują z małżeństwem.

Komentarze

 • 2 sie 2019

  Zamknąć go do beczki na pare dni. Można też dolać wody. Szkoda psiaka a jemu co najwyżej wlepia mandat bo mała szkodliwość społeczna i pewnie był niekarany

  18 5 Odpowiedz
 • OKOKI 2 sie 2019

  Niestety tak w Polsce jest, cały czas można się bezkarnie znęcać nad zwierzętami :(

  10 4 Odpowiedz
 • 3 sie 2019

  Z tego co ten oficer prasowy Wietrzyk tłumaczy ,to wnioskuje co wszyskie rolnicy,rzeźniki I myśliwi powinni siedziedz w ciupie do trzech lat.A żryć to bedziemy musieli korzonki z opadłymi gruszkami ,albo jakom pasze dla ludzi przygotowaną przez firme NESTLE ,albo jakie inne badziewie.. Ten gościu od tego psa to niezły czób.

  10 11 Odpowiedz
 • 4 sie 2019

  Dopóki sprawcy takich czynów będą karani wyrokami w zawieszeniu, nic się nie zmieni. Ciągle będziemy słyszeć i w telewizji i lokalnie o znęcaniu się nad zwierzetami bądź ich uśmiercaniu.
  Podobno obecna władza(rząd mam na myśli) a szczególnie prezes partii rządzącej jest mocno za zwierzętami(no chyba nie tylko kotami) więc dlaczego nie zmienią prawa tak by kary dla takich k***w były zaostrzone ?
  Zajmują się wieloma innymi sprawami, zmieniają prawo, zwiększyli górne granice kar KK co do niektórych przestępstw m.in. zwiazanych z przemocą (co prawda wobec ludzi ale jednak) a z takimi jak on nic nie robia.

  Taki ktoś - specjalnie nie pisze człowiek, bo na to miano trzeba sobie zasłużyć - skoro jest zdolny do przemocy, zabijania zwierząt, czyli istot słabszych - to myślę, że jest zdolny również do przemocy wobec ludzi - pewnie słabszych fizycznie lub/i psychicznie.

  Tylko kara bezwglednego pozbawienia wolności, na chociażby kilka miesięcy ale bezwględnego + wysoka grzywna może odstraszyć tego typu zwyrodnialców. Nie liczę poważnie chorych psychicznie np. na schizofrenie, miewających epizody psychozy itp. bo tacy nie myślą trzeźwo - wtedy szpital zamiast ZK.
  Dopóki sądy nie zaczną wydawać wyroków bezwzględnego pozbawienia wolności dotąd nic się nie zmieni.
  Zobaczcie ile się słyszy w mediach o podobnych przypadkach i co? I nic. A ile takich spraw nie zostaje ujawnionych bo np. dzieja się gdzieś na wsi i albo nikt nie ma odwagi zgłosić takiego faktu(jak to na wsiach bywa) albo nikt nie widzi.

  3 3 Odpowiedz
  • 5 sie 2019

   Jeden niedawno zabił własne dziecko coby babie zrobić na złoś,a ten czerep psa tyż coby własną babe wnerwić.To cioty bez jaj,Takich dziadów bedzie więcy bo teroz z chłopów robią baby,a z bab chłopów .Taka moda.

   3 Odpowiedz
 • 4 sie 2019

  Bestialskie zachowanie zasługuje na surowszą karę! Od kwietnia za okrutne traktowanie zwierząt sprawca może być skazany na pięć lat więzienia. Można jeszcze dołożyć nieodpłatną kontrolowaną pracę na cel społeczny i wydać zakaz posiadania zwierząt.

  3 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Stan wodomierzy sprawdź sam i prześlij dane do urzędu
Dobczyce 0

Stan wodomierzy sprawdź sam i prześlij dane do urzędu

Urzędnicy z Dobczyc proszą mieszkańców o samodzielny odczyt wodomierzy i przesłanie tej informacji do 8 kwietnia Tę formę przekazania danych wprowadzono w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa. Dobczycki urząd prosi o przesłanie tych informacji do 8 kwietnia. Można to zrobić  za pomocą poczty elektronicznej, wysyłając mail na adres: woda@dob...

Paryż widziany okiem fotografa
Dobczyce 1

Paryż widziany okiem fotografa

Fotografia pozwala zobaczyć świat innymi oczami. Jego fragment podczas wystawy zaprezentował Paweł Stożek, który sfotografował Paryż W Galerii Okrągłej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach można oglądać wystawę zdjęć będąca drugą odsłoną cyklu „Paris, Paris”. Po żeńskim spojrzeniu Liliany Wolnik, przyszedł czas na męski punkt widzenia, -...

"Świece zgasiła wojna". Ta książka opowiada historię społeczności żydowskiej
Dobczyce 0

"Świece zgasiła wojna". Ta książka opowiada historię społeczności żydowskiej

Książka Elżbiety Polończyk-Moskal zawiera historię społeczności żydowskiej w Dobczycach. Opowiada historię ponad 80 rodzin i zawiera unikatowe fotografie Prezentacja książki miała miejsce we foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach. "ŚWIECE ZGASIŁA WOJNA - Historia społeczności żydowskiej w Dobczycach" Elżbiety Polończyk-Moskal...

Ogień im nie straszny. Boją się raka
Społeczeństwo 1

Ogień im nie straszny. Boją się raka

Jak się okazuje 60% strażaków umiera na raka. Nieprane przez lata mundury bojowe mogą być dla nich sporym zagrożeniem, ponieważ na nich osadzają się rakotwórcze substancje. Rozwiązaniem może być pralnica, ale czy uda się ją zorganizować na terenie powiatu myślenickiego? Jak pokazują najnowsze badania, prawie dwie trzecie strażaków, którzy w wieku...

Płoną trawy w regionie. Mężczyzna z poparzonymi nogami trafił do szpitala
Droginia 3

Płoną trawy w regionie. Mężczyzna z poparzonymi nogami trafił do szpitala

Kiedy strażacy zjawili się na wskazanym miejscu, czekała na nich nie tylko płonąca łąka, ale również mężczyzna z poparzonymi nogami Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że w cieniu walki z epidemią koronawirusa na terenie powiatu myślenickiego płoną łąki. Gospodarze za nic mają przepisy, wydane komunikaty rządowe i apele strażaków. Ci ostatni tylko w o...

Mniejszy ruch na drogach. Kierowców kusi prędkość, więc pędzą. Tak tracą prawa jazdy
Drogi 5

Mniejszy ruch na drogach. Kierowców kusi prędkość, więc pędzą. Tak tracą prawa jazdy

Ponad 100 km/h przez Dobczyce i 119 w Raciechowicach, to prędkość z jaką poruszali się kierowcy w terenie zabudowanym. Mniejszy ruch na drodze sprawia, że jeździmy szybciej Mija drugi tydzień, kiedy jesteśmy objęci społeczną kwarantanną, co sprawia, że ruch na drogach maleje. Wielu kierowców wykorzystuje to do szybkiej jazdy, która często kończy s...