Kolarstwo

Stanisław Nowak z Sieprawia Mistrzem Polski w MTB Eliminator

Stanisław Nowak z Sieprawia Mistrzem Polski w MTB Eliminator

Stanisław Nowak z Sieprawia zdobył pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski MTB Eliminator rozgrywanych w Sławnie

Eliminator MTB to cykl zwodów w młodej odmianie XCE. Wyścigi tego typu rozgrywane są często w centrach miast gospodarzy, wokół starówek i rynków. Tym razem Polski Związek Kolarski organizację imprezy powierzył Sławnu, gdzie otwarto nowy kompleks sportowo-rekreacyjny.

Wśród faworytów nie bez podstaw wymieniano zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, m. in. Stanisława Nowaka oraz aktualnego Mistrza Polski Juniorów, Piotra Kryńskiego. Już pierwsza runda eliminacyjna pokazała, że mocny będzie ten pierwszy.

Stanisław Nowak: Wykręciłem najlepszy czas, więc byłem dobrej myśli. W kolejnych biegach podtrzymywałem passę zwycięstw i gdy dostałem się do finału nie chciałem kończyć inaczej niż na pierwszym miejscu. Było szybko i ciasno, ale spryt i dobra dyspozycja pomogły mi w zwycięstwie. Na starcie pojawili się najmocniejsi rywale, więc musiałem się naprawdę napracować.

Po pierwszym zakręcie prowadził Łukasz Szymczyk, natomiast na długości całej trasy, było tylko jedno miejsce, gdzie była możliwość wyprzedzania. Stanisław Nowak wykorzystał tę możliwość.

Mistrzostwa Polski MTB Eliminator:

Mężczyźni:
1. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
2. Łukasz Szymczyk (Nexelo Wałbrzych)
3. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

Kobiety
1. Julia Zięba (Hurom Accent Sławno Team)
2. Magdalena Zawierta (WKK Wieruszów)
3. Patrycja Piotrowska (Fundacja Piotrowski Bikes)

Komentarze

Zobacz więcej