Okolice

Burza z gradem przeszła nad powiatem. Efekt? Pożar domu i zalane piwnice

Burza z gradem przeszła nad powiatem. Efekt? Pożar domu i zalane piwnice

W nocy nad powiatem myślenickim przeszła burza z gradem, a miejscami wiatr osiągał 100 km/h. W Niezdowie piorun spowodował pożar domu, a w Myślenicach woda zalała piwnice

Wczoraj ostrzegaliśmy o burzy z gradem jaka miała przejść przez powiat myślenicki. Na terenie powiatu myślenickiego straż pożarna interweniowała w związku ze złymi warunkami atmosferycznymi trzykrotnie.

W Niezdowie (gmina Dobczyce) w wyniku wyładowania atmosferycznego doszło do całkowitego pożaru dachu oraz poddasza domu. - Strażacy pracując w aparatach powietrznych podali prądy gaśnicze wody z zewnątrz oraz od strony wnętrza obiektu w celu ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do rozbiórki dachu, izolacji termicznej poddasza w celu sprawdzenia ewentualnie mogących wystąpić zarzewi ognia – wyjaśnia mł. byrg. Roman Ajchler, rzecznik prasowy PSP Myślenice.

Na miejsce wezwano również karetkę, która zabrała dwóch mieszkańców domu na obserwację do szpitala w Myślenicach. W działaniach gaśniczych brały udział jednostki JRG Myślenice, OSP Dobczyce, OSP Dziekanowice, OSP Sieraków, OSP Skrzynka.

Sześcioosobowa rodzina została bez dachu nad głową. Spaliło się poddasze, dach pokryty był eternitem, strych wypełniony wieloma przedmiotami, zimową odzieżą itp. Uszkodzony wskutek uderzenia piorunem został także samochód. Dodatkowo dom zalała nocna ulewa. 

Na portalu pomogam.pl zorganizowano zbiórkę dla rodziny poszkodowanej w pożarze. Pieniądze można wpłacać pod tym linkiem.

Strażacy dwukrotnie interweniowali w Myślenicach, gdzie woda zalała piwnice na ul. Sikorskiego. Do wypompowania wody z zalanych pomieszczeń wykorzystano pompy szlamowe.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej