Badminton

Tomasz Proszek zdobył dwa medale na "Narodowych Dniach Badmintona 2019"

Tomasz Proszek zdobył dwa medale na "Narodowych Dniach Badmintona 2019"

Tomasz Proszek, zawodnik sekcji badmintona TKKF "Uklejna" Myślenice wywalczył w Katowicach dwa medale w międzynarodowym seniorskim turnieju badmintona

Turniej był imprezą towarzyszącą dla Mistrzostw Świata Seniorów w Badmintonie rozgrywanych również w halki katowickiego Spodka. Ranga imprezy była tym wyższa, że startowali w nim również zawodnicy którzy odpadli w trzech pierwszych rundach Mistrzostw Świata.

Tomek w parze z Dominiką Guzik-Płuchowską (AZS AGH Kraków) byli bezkonkurencyjni w kat. mikst 35+ wygrywając w półfinale z parą szwedzką oraz w finale z parą polska-rosyjską.

W deblu męskim w kat. 35+ w parze z Darkiem Opatrzykiem (KS Wolant Jaworzno), Tomek zdobył III miejsce ulegają w półfinale parze z Ukrainy, a następnie wygrywając mecz o trzecie miejsce z parą z Polski.

Narodowe dni Badmintona przyciągnęły ponad 550 zawodników, a w Mistrzostwach Świata wzięło udział ponad 1500 uczestników.

Komentarze

Zobacz więcej

Ruszają rozgrywki I Ligi Badmintona
Badminton 0

Ruszają rozgrywki I Ligi Badmintona

W sobotę 17 września reprezentanci TKKF UKLEJNA Myślenice zainaugurują rozgrywki I Ligi Badmintona PZBad   Gospodarzem pierwszej kolejki ligowej  I Ligi Bad...