Kościół

Zmiany w parafiach. Którzy księża odejdą i kto przyjdzie na ich miejsce?

Zmiany w parafiach. Którzy księża odejdą i kto przyjdzie na ich miejsce?
Ks. Jarek Łabęda odchodzi z parafii NMP w Myślenicach. Wierni podziękują mu za pracę duszpasterską w piątek 30 sierpnia o g.18:00.

Archidiecezja Krakowska opublikowała listę księży, którzy odchodzą ze swoich stanowisk. Kto ich zastąpi i które parafie czekają zmiany?

Na terenie powiatu myślenickiego żadne zmiany nie dotyczą księży proboszczy, jednak ruchy kadrowe widać wśród księży wikariuszy.

W Myślenicach ks. Jarosław Łabęda został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Narodzenia NMP i mianowany wikariuszem parafii św. Bartłomieja w Morawicy. Na jego miejsce przychodzi ks. Janusz Korbel z Parafii NMP Matki Kościoła na Białym Prądniku w Krakowie.

W Wiśniowej ks. Stanisław Figura został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Wiśniowa i mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Nowym Prokocimiu. Jego miejsce zajmie ks. Piotr Pietruszka, który do Wiśniowej przyjedzie z parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Nowym Prokocimiu.

Powiązane tematy

Komentarze (7)

 • Brak zdjęcia
  28 sie 2019

  szkoda powinni zmienić wielmożnego księdza proboszcza Adama Pawickiego ponieważ ludzi ma za nic

  44 16 Odpowiedz
 • 28 sie 2019

  Widzę że ksiądz od pcimskiego koguta zostaje.

  22 10 Odpowiedz
 • 28 sie 2019

  No to strone parafii NMP można zamknąć, Miasto info ją zastępuje, Viva katopisotaliban

  13 24 Odpowiedz
 • 29 sie 2019

  Przychodzi KS.Janusz Kornel. Dobry spowiednik. Duszpasterz studentów. Bezinteresowny organizator koloni i pielgrzymek. Wzorowy Katecheta. Filantrop i miłośnik teatru. Inteligentny, pracowity i pobożny.

  17 28 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 wrz 2019

  ja rzadam usuniecia z parafii brata alberta proboszcza adama pawickiego nie szanujacego ludzi !!! traktujacego wiernych jak dućki !!!!

  7 7 Odpowiedz
  • 6 mar 2022

   Zawód jak każdy inny. Korzystasz to płać. Lekcji nie masz za darmo, auto też ci za darmo nikt nie naprawi, zęba nie wyleczy.
   Nie chcesz płacić, nie korzystaj. W TV TRWAM, możesz być codziennie na mszy, i nikt nie będzie patrzył ile wrzuciłaś/eś na tacę, nie musisz się stresować, że cię obgadają.
   A i nie masz nerwicy, bo nie widzisz ile inni wrzucają.

   3 Odpowiedz
 • 3 wrz 2019

  Co to są "dućki"?

  4 2 Odpowiedz

Zobacz więcej