Drogi

Przez 3 godziny jak na ostrym dyżurze - tak wczoraj pomagali strażacy

Przez 3 godziny jak na ostrym dyżurze - tak wczoraj pomagali strażacy

Wczoraj, 27 sierpnia, między godziną 15 a 18, strażacy kończąc służbę na jednym miejscu zdarzenia, byli kierowani na kolejne. Usuwali powalone drzewa i pomagali przy wypadkach, a w jednym z nich rannych zostało 6 osób, w tym dwoje dzieci.

Pierwsze ze zgłoszeń wpłynęło po godzinie 15. Doszło do zderzenia czołowego autobusu z samochodem osobowym na drodze wojewódzkiej w miejscowości Harbutowice. Informację o czołówce” odebrała jednostka PSP w Suchej Beskidzkiej i zadysponowała zastępy strażaków z powiatu suskiego. W trakcie kolejnych zgłoszeń potwierdzono lokalizację na terenie powiatu myślenickiego i dysponowano dalsze zastępy z powiatu myślenickiego.

Roman Ajchler, rzecznik prasowy PSP w Myślenicach: Poszkodowanych zostało 6 osób, w tym dwoje dzieci. Biorące udział w zderzeniu pojazdy blokowały przejazd w obu kierunkach. Działania strażaków polegały na pomocy ratownikom medycznym w transporcie poszkodowanych do ZRM i LPR. Wyznaczono i zabezpieczono miejsce lądowania śmigłowca LPR na drodze wojewódzkiej nr 956, a na koniec usunięto skutki zdarzenia z jezdni w celu przywrócenia przejazdu.

Kolejne dwa zgłoszenia dotyczyły Bysiny. W jednym miejscu konary drzew spadły na drogę powiatową, a w drugim drzewo pochyliło się na linię energetyczną. - Usunięto zagrożenia wykorzystując między innymi strażacki podnośnik hydrauliczny – wyjaśnia Ajchler.

Następny wypadek miał miejsce w Myślenicach na odcinku drogi ekspresowej S7. Samochód osobowy uderzył w betonową ścianę. Uszkodzony pojazd blokował pas ruchu w kierunku Zakopanego. Jedna osoba została poszkodowana, opatrzona i przewieziona do szpitala.

Zgłoszenie o godzinie 18.10 dotyczyło kolizji na drodze krajowej nr 7 w Głogoczowie. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. Strażacy OSP Głogoczów i JRG Myślenice zabezpieczyli miejsce oraz usunęli skutki tego zdarzenia z jezdni. Uszkodzone samochody zabrała służba pomocy drogowej.

Zgłoszenia wpływające pomiędzy godziną 15.19, a 18.10 spowodowały zaangażowanie w działania wszystkich sił JRG Myślenice oraz jednostek OSP z miejscowości, w których miały miejsce. Zastępy PSP działające w jednym miejscu były od razu kierowane do kolejnych zdarzeń.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej