Piłka nożna

Po pięciu kolejkach Orzeł liderem V ligi

Po pięciu kolejkach Orzeł Myślenice zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Choć piłkarze z Dolnego Przedmieścia przegrali na inaugurację z Radziszowianką, to w kolejnych meczach nie przegrali ani raz

Orzeł Myślenice - Jordan Zakliczyn 2:0 (1:0) Kyrylov 2, Kasprzyk 67
ORZEŁ: Obłaza - Żak, Kasprzyk, Mistarz, Serafin (75 Firek) - Kyrylow, Suder, Marchiński (57 Pilch), Olesek (66 Grochal) - Frasik (46 Kasperek), MatejczykI (82 Moskal). (www.orzelmyslenice.pl)

Drużyna z Dolnego Przedmieścia w ostatniej kolejce pokonała Jordan Sum Zakliczyn 2:0 (1:0) po bramkach Kyryla Kyrylova i Adriana Kasprzyka. Spotkanie korzystnie rozpoczęło się dla Orła, bo po dośrodkowaniu w pole karne i nieporozumieniu w szykach obronnych rywali przytomnie odnalazł się Kyryl Kyrylov i z najbliższej odległości trafił do siatki.

W końcówce pierwszej połowy w przeciągu minuty dwie okazje miał Antoni Matejczyk - najpierw minął już bramkarza, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem, a później po dośrodkowaniu Krzysztofa Żaka strzelał głową, jednak piłka poszybowała tuż obok spojenia słupka z poprzeczką.  Po zmianie stron pierwszym ostrzeżeniem dla rywali był groźny strzał Tomasza Marchińskiego.

Później niewiele się działo pod obydwoma bramkami, aż do 67. minuty, kiedy to Mateusz Suder wypatrzył Adriana Kasprzyka, który po asyście tego pierwszego uderzył z woleja w długi róg, ustalając wynik zawodów. Orzeł sięgnął po kolejne trzy punkty, które wywindowały go na pozycję lidera w ligowej tabeli.