Miasto

Młodzi Socjaldemokraci z Myślenic w Sejmie RP

Młodzi Socjaldemokraci z Myślenic w Sejmie RP

Ponad 20 osób z Myślenickiej i Krakowskiej Federacji Młodych Socjaldemokratów odwiedziło Sejm

Członkowie FMS i sympatycy wysłuchali na sali plenarnej parlamentu przemówienia Ministra MSZ Radosława Sikorskiego i przyglądali się debacie sejmowej na temat polityki zagranicznej. Następnie zwiedzali budynek sejmu poznając arkana politycznej sztuki, polskiego prawa i zasad panujących w polskim parlamentaryzmie od 1493r.

Zwieńczeniem wizyty w sejmie była prywatna wizyta u wicemarszałka sejmu Jerzego Wenderlicha. Marszałek mocno wypytywał o sytuację w Małopolsce. Wspominał swoją wizytę w Myślenicach sprzed dwóch lat i wyraził nadzieję na kolejną, jeśli tylko obowiązki na to pozwolą. Następnie młodzi ludzie udali się na spotkanie z premierem Leszkiem Millerem. Zastali go w gabinecie przy ulicy Rozbrat.
- Taki wyjazd to nie tylko edukacja, nowe doświadczenia, ale i świetna towarzyska rozrywka – uważa Radek Skałka uczestnik wyjazdu z Myślenickiego FMS.

Sekretarz organizacji Wojewódzkiej FMS i przewodniczący myślenickiego koła Federacji Dariusz Szczotkowski przekonuje, że to nie ostatnia inicjatywa: - Obecnie przygotowujemy na szczeblu wojewódzkim wymianę z naszymi kolegami z hiszpańskiej PSOE, mam nadzieję, że to się uda. Prócz tego planujemy spotkania z ekspertami w dziedzinie gospodarki i socjologii. Partyjna młodzieżówka to nauka przez zabawę do tego pożyteczna dla społeczeństwa.

Radny Miasta i Gminy Myślenice Rafał Kudas, który również uczestniczył w wyjeździe planuje stworzenie projektu, który pozwoli na podobne spotkania i wyjazdy również osobom niezrzeszonym w żadnej organizacji. – Takie inicjatywy pozwalają młodym ludziom lepiej zrozumieć demokratyczne mechanizm państwa, budują obywatelskie społeczeństwo. Wraz z Darkiem chcielibyśmy by takie lekcje odbierali nie tylko członkowie FMS czy SLD – mówi.

Powiązane tematy

Komentarze (81)

 • Brak zdjęcia
  21 mar 2011

  Cechą charakterystyczną lewaków jest to, że w większości to tchórze... Krzyczący na forach, mocni w grupie.... Bo to nie są ludzie czynu... (chyba że społecznego:-)) Twrzą w twarz jesteście malutcy... Wiecie, czemu w średniowieczu nie było lewicy? Bo wtedy, można było w celu obrony wiary lub pogladów wyzwać kogoś na ubitą ziemię.. Gdyby tak można było teraz to szybko byście zmienili poglądy... I nie gadajcie mi tu za chwilę, że jestem zacofany i chcę wracać do średniowiecza.. Ja po prostu uważam, ze ludzie dzielą się na wojowników i tchórzy a tych pierwszych zdecydowanie więcej jest po prawej stronie. Najgorsze w tym wszystki jest to, że pochwalacie ZŁODZIEJSTWO, w postaci podatków, okradanie przedsiębiorców, dzięki którym ten kraj funkcjonuje i się rozwija...

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 mar 2011

  Jak to powiedział Korwin.

  "Wy chcecie tylko żreć".
  Idealna puenta.

  Pozdrawiam.

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 mar 2011

  kręta i wyboista droga na wiejską ulice prowadzi.... ale każdy jak może tak sobie na tej trasie radzi....

  2 1 Odpowiedz
 • 27 mar 2011

  Rozumiem że badania przeprowadziłeś sam ? (bo nie dopatrzyłem sie kto się pod nimi podpisał ). Poza tym mam taka jedną małą prośbę : skoro obrzucasz swoich przeciwników tytułami "bezmózgowców"- sam zacznij myśleć a nie chłonąć jak gąbka propagandę ze "szczerbca" czy jakiejś "jedynie słusznej ideologi". Bo według mnie nie ma większej głupoty niż ślepy fanatyzm.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 mar 2011

  MyśleniczaninNR - umiesz tylko napisać ''czerwona zaraza''swoimi wypowiedziami sam pokazujesz jakim jesteś bezmózgowcem.
  Próbujesz narzucić innym swoje idee, ale zapominasz o tym, że każdy, ale to KAŻDY ma swój rozum i to on decyduje co chce robić a co nie i co mu odpowiada !
  1.
  Kobieta ma prawo poddać się aborcji, ponieważ ty mówiąc o aborcji mówisz tylko o zbijaniu i to prawda to zabicie niewinnego dziecka ale co z kobietą, która została bez karnie ośmieszona, upokorzona i SKRZYWDZONA.
  Zastanawiałeś się kiedyś to ta osoba musi odczuwać ?
  Nie nigdy, nie prawda ? Liczy się to że usunęła płód !
  A postaw się w jej sytuacji czy później mógłbyś spokojnie patrzeć na dziecko, które było efektem gwałtu ?
  Ile kroć popatrzył byś na nie wracała by chwila twojego upokorzenia i zniesławienia.
  Usuwając taki płód kobieta stara się zapomnieć i my jako naród powinniśmy jej na to pozwolić.
  2.
  Geje - jesteś takim katolikiem a jakbyś nie zauważył to 60 - 70 % księży jest gejami !
  Tyle się słyszy o tym jak molestowali dzieci. Dla człowieka wierzącego to największy grzech a jednak to w większości kapłani - (słudzy Boga) dokonują takich rzeczy !

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej