Speed-Ball

Marcelina Ryś i Zbyszek Bizoń wygrywają w Pucharze Polski

Marcelina Ryś i Zbyszek Bizoń wygrywają w Pucharze Polski

Jesienne podsumowanie wyników w Pucharze Polski w speed-ballu przyniosło dwa zwycięstwa dla zawodników z Gminy Myślenice. Marcelina Ryś i Zbigniew Bizoń triumfowali jako najlepsi polscy speed-balliści

Przez sezon 2019 zawodnicy rywalizowali o podium w dwóch konkurencjach: grze singlowej oraz grze indywidualnej na czas – super solo. Klasyfikacja pucharowa kobiet i mężczyzn prowadzona była z w 2 grupach wiekowych. Stawką w grze były nie tylko miejsca na podium w cyklu zawodów, ale również zwycięstwo w Pucharze Polski.

Podczas wrześniowych zawodów rozegranych w Chełmie będących zarazem finałem pucharu wystartowali zawodnicy z różnych stron Polski, którzy zostali wyłonieni w lokalnych kwalifikacjach. Wsparciem dla startu zawodników trenujących przy Stowarzyszeniu Sportownia była Gmina Myślenice, która przekazała środki na wyjazd na Lubelszczyznę.

Klasyfikacja Pucharowa w sezonie 2019 była prowadzona przez Federację Speed-ball Polska w dwóch kategoriach wiekowych Under 14 oraz Kategorii Open. Zawodnicy zbierali punkty na podstawie wyników gry singlowej oraz gry na czas. Puchar Polski miał wyłonić najlepszych speed-ballistów, czyli 4 najlepszych graczy z 1 miejsc. Dwa Puchary powędrowały do naszego regionu dla zawodników trenujących przy Stowarzyszeniu Sportownia.

 

W kategorii U14 dziewcząt Puchar Polski wywalczyła Marcelina Ryś z sekcji Speed-ball Poręba za wyniki w grze singlowej i super- solo. Marcelina w sezonie 2019 rozegrała około 20 meczy i żadnego nie przegrała w swojej kategorii wiekowej. Ponadto doskonałe starty w grze na czas dały jej przewagę 175 punktów nad zawodniczkami z 2 miejsca w klasyfikacji pucharowej. W kategorii Open mężczyzn w której mierzą się doświadczeni speed-balliści triumfował Zbyszek Bizoń. Zebrane punkty za grę na czas i mecze singlowe dały mu znaczną przewagę nad zawodnikiem z drugiego miejsca.

Pozostałe dwa Puchary powędrowały do Klubu Speed-ball Rudniki (woj. opolskie) gdzie triumfowali Jakub Dwornik (kat. U14 chłopców) oraz Magdalena Matusiak (kat. Open kobiet).

Finał I Pucharu Polski został zorganizowany dzięki wsparciu z Fundacja Santander.

Komentarze

Zobacz więcej