Społeczeństwo

Metamorfoza z Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie – 30 kg

Decyzję o przejściu na dietę, podejmujemy z różnych powodów - chęć zdrowszego odżywiania, udoskonalenie wyników badań czy poprawa samopoczucia, jednak najczęściej jest to po prostu osiągnięcie szczuplejszej sylwetki. Tak też było w przypadku Pani Ani– bohaterki naszej metamorfozy

 

Jak się Pani czuje po spadku 30 kg?

Rewelacyjnie, stałam się wulkanem pełnym energii, znajomi mówią, że promienieje ode mnie szczęście, jestem pełna życia. Przed kuracją ciągle byłam ospała, nie miałam siły na podstawowe czynności, a teraz nawet nie pamiętam kiedy robiłam drzemkę w dzień. Jestem dużo bardziej pewna siebie. Po prostu teraz wiem że żyje. Żyję całą sobą!

Jak minęły Pani miesiące kuracji?

Bardzo dobrze minął mi ten czas, nie spodziewałam się, że to może wyglądać tak pozytywnie!

Teraz jest to już po prostu nawyk, element mojej codzienności, nie odbieram tego jako odchudzania czy kuracji, jestem bardziej świadoma tego co jem i na co należy zwracać uwagę podczas zakupów.

Ogólnie pokochałam mój nowy styl życia i zdrowe odżywianie… i nie tylko ja.

Czy pojawiły się chwile słabości?

Oczywiście, że tak i nie raz nawet skusiło mnie coś, co nie powinno znaleźć się w mojej diecie ze względu na moje dolegliwości zdrowotne (które teraz po spadku zbędnych kilogramów unormowały się na tyle, że jestem na minimalnych dawkach leków).

Czego najbardziej brakowało Pani w ciągu tego czasu?

Czego brakowało…. Hmmm… lodów takich z maszyny polanych jakimś toffi, byłam od nich uzależniona w przeszłości. Szczególnie że wakacje były naprawdę gorąceale jak widać da się przeżyć i wygrać z nałogiem. Poza tym dostałam dużo przepisów od Pani dietetyk na słodkości mrożone które świetnie zastąpiły tradycyjne lody.

Co motywowało Panią do wytrwania w założeniach diety?

Najbardziej motywowały mnie efekty, które przyznam zauważyłam dość późno, po prostu nie dopuszczałam do siebie myśli że chudnę. Cały czas myślałam, że i tym razem na pewno się nie uda. Bodajże dopiero po utracie 18 kg kupiłam nowe ciuchy i to tylko dlatego, że osoby z mojego otoczenia mówiły „Ania, ale schudłaś wiszą na Tobie ubrania” i dopiero wtedy zaczęło do mnie docierać, że tym razem naprawdę się udało i że w końcu mam nad sobą kontrolę i silną wole. I tak trwam w tych założeniach uparcie, bo na tym wyniku nie kończę!

Bardzo wspiera mnie w tym moja Pani dietetyk, która mimo, że zdarzały mi się gorsze tygodnie - nigdy nie przestała we mnie wierzyć i mocno mnie wspierać. Dla mnie najlepszy dietetyk w mieście!!

Jak zachęciłaby Pani innych do skorzystania z usług naszego centrum?

Myślę ze nie ma nic lepszego do zachęty jak moje zdjęcia przed i po. Po prostu jak zobaczyłam je obok siebie zrozumiałam, że warto było przypilnować się i oduczyć złych nawyków żywieniowych. Jeśli będę dla kogoś inspiracją to bardzo się cieszę. Nic się samo nie wydarzy. Wszystko potrzebuje czasu, ale ja wiem, że praca i silna wola popłaca. Nie czekaj, nic nie ryzykujesz, możesz jedynie zyskać. Każdy kto pyta, jak schudłam i dowiaduje się, że jestem pod okiem dietetyka pyta „o matko ciężko jest wytrzymać? Nie jesteś głodna? Trudno jest?” więc odpowiem wam publicznie: NIE , NIE i NIE !!! jest pysznie, zdrowo i sporo - głodni nie będziecie! więc jeśli dalej marzysz o zmianie wyglądu i zdrowia wybór należy do CIEBIE! Ja też zawsze mówiłam, że mam grube kości! Bo było łatwo się wytłumaczyć ze zbędnych kilogramów, jak się okazało kości mam całkiem cienkie. Ja polecam bardzo!

 

Dietetyk Monika Sroka
CENTRUM DIETETYCZNE PROJEKT ZDROWIE
32-400 Myślenice, ul. 3 Maja 14a
tel. kom. 577-133-322
myslenice@projektzdrowie.info

 

 

Darmowe konsultacje dietetyczne w Myślenicach w ramach akcji „Pomagamy, nie oceniamy” 

Po raz kolejny mieszkańcy Myślenic i okolic będą mogli skorzystać z darmowych konsultacji dietetycznych w gabinecie Projekt Zdrowie Myślenice. To nie jedyna z niespodzianek, którą przygotowali organizatorzy akcji społeczno-edukacyjnej „Pomagamy, nie oceniamy”. Kampania organizowania przez Polskie Centra Dietetyczne potrwa od 9 września do końca listopada. 

Celem akcji „Pomagamy, nie oceniamy” jest edukowanie w zakresie prawdziwych przyczyn otyłości, zwiększanie świadomości na temat bezpiecznych metod jej leczenia oraz zwrócenie uwagi na sposób traktowania osób otyłych w Polsce. 

W ramach akcji oferujemy możliwość odbycia darmowych konsultacji dietetycznych w gabinetach Projekt Zdrowie na terenie całej Polski. W trakcie spotkania dietetyk przeprowadzi analizę składu ciała, wykona badanie poziomu tkanki tłuszczowej, poda wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu oraz podpowie, jak zmienić nawyki żywieniowe. - Rola dietetyka w procesie leczenia otyłości to oprócz pracy w zakresie ustalania planów żywieniowych i spraw merytorycznych, to bardzo ważna praca w zakresie psychodietetycznym, czyli wspieranie, motywowanie oraz opieka. I taką opiekę zapewniamy naszym Pacjentom - tłumaczy Monika Sroka, dietetyk w gabinecie Projekt Zdrowie w Myślenicach. 

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie www.pomagamy-nieoceniamy.pl

Już dziś możesz zapisać się na bezpłatną konsultację pod numerem telefonu: 577-133-322 lub za pomocą formularza kontaktowego myslenice.projektzdrowie.info

CENTRUM DIETETYCZNE PROJEKT ZDROWIE
32-400 Myślenice, ul. 3 Maja 14a
tel. kom. 577-133-322
myslenice@projektzdrowie.info

Zobacz więcej

Projekt Zdrowie. Pani Sylwia schudła 14 kg
Społeczeństwo 0

Projekt Zdrowie. Pani Sylwia schudła 14 kg

Decyzję o przejściu na dietę, podejmujemy z różnych powodów – chcemy się lepiej odżywiać, poprawić wyniki badań czy  samopoczucie,  jednak najczęściej jest to...