Karate

Wszyscy zawodnicy wrócili z medalami

W minioną sobotę w Ostródzie odbył się pierwszy w historii turniej IKO POLISH OPEN. Myślenicką Akademię Karate Byakko reprezentowało 4 zawodników. Wszyscy zawodnicy wrócili z medalami z najważniejszego turnieju w tym roku.

Turniej, w którym udział wzięło ponad 460 zawodników z Polski, Niemiec, Ukrainy, Białorusi, Rosji, a nawet Japonii,  stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. W rywalizacji z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe brały udział dzieci, kadeci, młodzicy, juniorzy, seniorzy oraz weterani.

Myślenicką Akademię Karate Byakko reprezentowało 4 zawodników: Sensei Marcin Sturgulewski, który stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii kata Seniorów, Aleksander Nowak również zajął 1 miejsce, deklasując swoich przeciwników w kategorii 14-15 lat, -60kg. Miłosz Pilch w konkurencji kata uplasował się tuż za podium, a w kumite 8-9 lat, -25kg zdobył brązowy medal, podobnie jak Daria Bzdek w kategorii kumite 8-9 lat, -30kg.

- Jestem dumny z moich podopiecznych, pomimo krótkiego stażu treningowego, z powodzeniem rywalizują z najlepszymi zawodnikami. Przed nami do końca roku jeszcze 3 zaplanowane starty, w których weźmie udział większa liczba zawodników z Myślenic. Najważniejsze nie są jednak wyniki sportowe, a przełamanie swoich lęków i stresu związanego z rywalizacja sportową. Przyda się im to również do przechodzenia prób życia codziennego - podsumowuje start sensei Marcin Sturgulewski.

Gościem honorowym był Dyrektor Międzynarodowego Departamentu IKO Kyokushinkaikan Shihan Katsuhito Gorai 7 Dan z Japonii.