Drogi

Na drogach znów niebezpiecznie

Na drogach znów niebezpiecznie

W Sieprawiu jeden z samochodów „zaparkował” na dachu drugiego, a w Jaworniku, w groźnie wyglądającym zderzeniu osobówki i ciężarówki, nikt nie ucierpiał

Do zderzenia w Sieprawiu doszło 28 października. Jedna osoba została poszkodowana, zaopatrzona i przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Jak poinformował Roman Ajchler, rzecznik KP PSP w Myślenicach, działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzenia sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni oraz ściągnięciu jednego pojazdu z drugiego. W akcji udział brały jednostki JRG Myślenice, OSP Siepraw.

Dzień później straż otrzymała zgłoszenie o groźnie wyglądającym zderzeniu na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Jawornik.

Roman Ajchler, rzecznik prasowy KP PSP Myślenice: Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej nie stwierdzono osób poszkodowanych, co skutkowało zakwalifikowaniem zdarzenia jako kolizja samochodu osobowego i ciężarowego. Zabezpieczono miejsce zdarzenia w sposób umożliwiający częściowy ruch pojazdów na drodze, usunięto rozbite elementy pojazdów z jezdni oraz poddano sorpcji rozlane płyny eksploatacyjne. W działaniach udział brały JRG Myślenice oraz OSP Jawornik.

Komentarze

  • 30 paź 2019

    Czy mi się wydaje, czy ciężarówka wyjechała od strony Rudnika i wymusiła pierwszeństwo na osobówce, a ta nie wyhamowała i uderzyła w tył ciężarówki? Kilka dni wcześniej w tym samym miejscu wyjechał mi w ten sposób autokar. Na szczęście wyhamowałem bez problemu.

    Odpowiedz
  • 30 paź 2019

    Nie ma miesiąca aby tam nie było wypadku, zanim powstanie wiadukt powinni nasi zarządzający już wnioskować o światła. "żyj i daj żyć innym"

    3 Odpowiedz

Zobacz więcej