Okolice

Sułkowice: Trwa budowa zalewu rekreacyjnego

W Sułkowicach powstaje zalew rekreacyjny. Docelowo będzie to zbiornik o powierzchni  ok. 10 tys. m.kw., a wokół niego powstanie wypożyczalnia sprzętów wraz z toaletami, amfiteatr z zadaszoną sceną, grill, palenisko i ławeczki

Za budynkiem gimnazjum w Sułkowicach powstaje zalew rekreacyjny. Obecnie trwają prace przy wycince zarośli i krzewów na obszarze przyszłego zalewu. Na teren budowy wjechały pierwsze koparki, które wyrównują teren.

Docelowo w Sułkowicach powstanie zbiornik o powierzchni ok. 10 tys. m.kw., a wokół niego powstanie wypożyczalnia sprzętów wraz z toaletami, amfiteatr z zadaszoną sceną, grill, palenisko i ławeczki.

Jak podaje oficjalna strona Urzędu Miasta Sułkowic: Zgodnie ze złożonym wnioskiem i umową o dofinansowanie z Zarządem Województwa Małopolskiego wartość całkowita projektu pn. „Budowa zalewu rekreacyjnego w Sułkowicach” wyniesie przeszło 4,5 mln zł. w tym kwota dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to przeszło 2,5 mln zł.

Komentarze

  • 31 mar 2011

    No , a u nas zrobili .... strzelnicę .... YEAH !!!!

    2 Odpowiedz
  • Zdzichó Kowal PJN 31 mar 2011

    To nie do uwierzenia rzeby Sułkowiczamy budowały jezior dla rekreacji, a w miast Myslenice nie miano!
    Panie Burmiszczu uprasza siem mieskańcy o zezbudowanie akmen wodny w miast Myślenice dla rekremacji mieskańcy. Ino rzeby nie budować jaki mały jezior jak w wieś Sułkowice, tylko morze na jakie sto kilometer, z plażo, palmo i paniemkami w bikimi! I rzeby pomyslano o jaki bar z drinki dla rekreamacji Pan Zdzich!
    zezpowarzamniem
    Zdzichó
    podskryptum: i niech nie budujo amfiteatra ino oper!

    5 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    a na zarabiu zróbcie śmietnisko, zresztą nie musicie bo już jest, za co serdecznie dziękujemy naszym władzom

    4 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    ciekawe czy na sezon bedzie juz gotowe.. oby.

    2 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    kierunek rozrywek odpoczynku i turystyki: dobczyce - sulkowice, a myslenicka strefa czasu wolnego ciagle spi

    1 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    Świetna inicjatywa. Niech wreszcie w UMiG Myślenice d...ę ruszą.

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    A jakie piękne kąpieliska mogłyby być w Osieczanach na dawnych żwirowiskach, wystarczyłoby tylko wyrzucić wędkarzy na zalew dobczycki.

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    Co z tego. W Wiśniowej powsta taki zalew kilka lat temu, też była wypożyczalnia scena grill i bar. Teraz został tylko przewrócony płot, śmieci i brudny plac zabaw dla dzieci.

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    ...a co ze zalewem dobczyckim,taki kawałek dorodnego akwenu się marnuje,a w lecie z chęcią dość spora grupa osób by tam uczęszczała(pewnie w tysiącach sztuk) :) i wędkarze mieli by duzą satysfakcję z połowów na tej wodzie........widać niektórzy potrafią zbudować od podstaw sztuczny zbiornik w Sułkowicach a i napewno podniesie się infrastruktura,spadnie bezrobocie i ludzie będą mieć radość w sezonie letnim,nie mówią o zyskach jakie będą z tego tytułu czerpać.....ehhh....wydaje mi się że zagospodarowanie zalewu dobczyckiego w tym stuleciu wydaje się nierealne i napewno się tego niedoczekamy....a szkoda..

    1 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    Posłać nasze WŁADZE na przeszkolenie do Sułkowic, teraz macie porównanie na kogo głosowaliście, to jest nauczka na przyszłość.

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    no proszę proszę inni wykorzystuja jak moga unijne dotacje a my?????u nas syf i nikomu to jakoś nie przeszkadza

    1 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    Jasne że strzelnica to był poroniony pomysł. Mamy miejsce do zabawy dla garstki ludzi, których to kręci, w tym nasze myśliwskie władze...

    Sułkowice patrzą na potrzeby szerszej grupy mieszkańców, i to się chwali. A jeśli zkef26alew będzie ściągał ludzi z dalszych miejsc, to oni też coś kupią w lokalnych sklepach, pójdą na lody etc. No i interes się będzie kręcić.

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    Cyt...."Jasne że strzelnica to był poroniony pomysł. Mamy miejsce do zabawy dla garstki ludzi, których to kręci, w tym nasze myśliwskie władze..."

    Nie tylko dla kokoś kogo to kręci ale przede wszystkim dla kogoś kogo na to stać ! Nie tania impreza ta strzelnica. :/

    1 Odpowiedz
  • 31 mar 2011

    A nam po co budować jezioro? Przecież w czasie wyborów ekipa obecnego Burmistrza obiecywała udostępnienie Zalewu Dobczyckiego dla celów rekreacyjnych. Zapomnieliście już? Czy najedliście się "zapachem" tej kiełbasy wyborczej?

    Aaaa, rozumiem, wyborcza strona Macieja znikła zaraz po wyborach wraz z deklarowanymi tam obietnicami. Jednak niektórzy oprócz dobrej pamięci mają jeszcze kopię tej strony. (tak w razie, jakby co)

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    [quote=gość: iii] Co z tego. W Wiśniowej powsta taki zalew kilka lat temu, też była wypożyczalnia scena grill i bar. Teraz został tylko przewrócony płot, śmieci i brudny plac zabaw dla dzieci. [/quote]
    Musi być wypożyczalnie sprzętu wraz z toaletami,,,tak jak to podkreślił autor artykułu ...to bardzo ważne.

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    @iii: w Wiśniowej bajorko jest za małe na jakiekolwiek łódki i kajaki :) sa takowe, ale od brzegu do brzegu w dwa machnięcia wiosłem. I nie można się w nim kąpać bo nie ma na stałe ratownika. Ale w sezonie coś tam się dzieje - jest plac zabaw dla dzieci, jest "stary basen" przepływowy na Krzyworzece, jest scena, sklepik etc. Bez szału ale dość miło.

    Za to w Łapanowie zalew jest konkretny, co skutkuje tym, że co weekend w lecie parę tysięcy ludzi go odwiedza.

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    Szanowny UMiG Myślenice Nie macie pieniędzy na od budowę zarabia zwlekacie z naprawieniem szkód a bierzecie się za następną rzecz którą będziecie robić latami i nie skończycie..
    Zróbcie z jednym a potem bierz cię się za drugie... Zarabię od budować i rozwinąć rekreacyjnie.... i po 2 3 sezonach i wracają się koszta... jakieś imprezy muzyczne grilla a po 23:00 dyskoteki dla młodych... To wy nic nie myślicie... z poważanie
    Antoni..

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    no jeszcze w niedalekich Harbutowicach budują wyciagi narciarskie

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    zamiast szczelnicy (sic!) lepszą inwestycją byłoby lodowisko, jak nie całoroczne to chociaż w zimie, bo już dawno takiego u nas nie było

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    Okazuje się że nawet w tak pozornie nieciekawym mieście jak Sułkowice można coś wymyśleć.
    Nasz dział promocji UMIG zajmuje się niewiadomo czym, władza myśli tylko o polityce a na Zarabiu syfa jakiego nie było chyba od samej wojny.

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    31 mar 2011

    Sprawa Zalewu Dobczyckiego wróci jk bumerang przy następnych wyborach.O Zarabiu to szkoda gadać ,czasy świetności ma za sobą.
    A wystarczyło w czasie budowy zamiast wozić żwir wybrać go z koryta powyżej jazu i zalew gotowy.Jak Raba ma nie wylewać jak jest w tym miejscu zamulona równo z progiem i niewielkie przybranie powoduje że wychodzi z brzegów .Czy tego nie widać?

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    1 kwi 2011

    Dla sfrustrowanych nadmienię, że zalew był planowany już od roku 1999 więc tak szybko tego nie ruszyli. Co ciekawe zalew powstanie ale zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Środowiska ma powstać po 2024 zbiornik retencyjny o znacznie większej powierzchni na tym terenie, czy więc nie jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto?

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    1 kwi 2011

    [quote=gość: nieoświecony]
    ... A wystarczyło w czasie budowy zamiast wozić żwir wybrać go z koryta powyżej jazu i zalew gotowy.Jak Raba ma nie wylewać jak jest w tym miejscu zamulona równo z progiem i niewielkie przybranie powoduje że wychodzi z brzegów .Czy tego nie widać? [/quote]

    Nieoświecony. Nie wystarczy tylko raz wybrać żwir. Trzeba to powtarzać za każdym razem gdy przyjdzie większa woda. Górskie rzeki mają to do siebie, że podczas wysokich stanów niosą olbrzymie ilości kamieni, które natychmiast zapełniają wszelki doły w korycie. Kiedyś, kiedy wolno było brać żwir z Raby, to nie było takiego problemu. A dziś rumowisko dociera do zalewu i skutki mamy takie jak widać w Osieczaniach. Zbiornik powoli się zapełnia.

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    1 kwi 2011

    :D przecież to Prima Aprilis :D ale się zrobiliście w konia :D

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    1 kwi 2011

    [quote=gość: długi john] :D przecież to Prima Aprilis :D ale się zrobiliście w konia :D [/quote]

    Zauważ, geniusz, że temat został wrzucony wczoraj - 31.03.

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    1 kwi 2011

    :] dla podpuchy... geniuszu...

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    1 kwi 2011

    To nie żart. Praca idzie wolno ale coś tam widać. Nie będzie to duży zalew, ale ważne że będzie i to się liczy. A co do strzelnicy: Z takimi cenami jak tam oferują potencjalnym klientom, to nie zwróci się to nawet za 40lat.

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    2 kwi 2011

    tam parking budują..:p wierzcie we wszytko co piszą..:]

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    2 kwi 2011

    Jestem sułkowiczaninem i wiem co tam budują wiec nie ma baidolenia. obiekt ma być oddany w następnym roku.

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    12 kwi 2011

    no to się klimat zmieni!
    stójcie!

    Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    30 kwi 2011

    W GOCZAŁKOWICACH RÓWNIEŻ JEST ZBIORNIK WODY PITNEJ,A OD KILKU LAT MOŻNA TAM KORZYSTAĆ Z WYPOŻYCZALNI SPRZĘTU PŁYWAJĄCEGO,JEST PEŁNE ZAPLECZE DLA WSZYSTKICH CHĘTNYHCH,KTÓRZY TYLKO CHCĄ SOBIE ODPOCZĄĆ NAD WODĄ.W DOBCZYCACH TŁUMACZĄ SIĘ TYM,ŻE NIE MOŻNA KOŻYSTAĆ REKREACYJNIE ZE ZBIORNIKA WODY PITNEJ.TOTALNA BZDURA,BO W KAŁUŻY JEST CZYŚCIEJSZA WODA.

    Odpowiedz

Zobacz więcej

Nadchodzi zima. Policja pomaga bezdomnym. Nie bądź obojętny
Dobczyce 0

Nadchodzi zima. Policja pomaga bezdomnym. Nie bądź obojętny

Bezdomny, 40-letni mężczyzna z Wielkopolski, nie widział, gdzie się znajduje. Koreańczyk natomiast wybrał koczowniczy tryb życia i twierdzi, że póki co zimno mu nie doskwiera. Rozpoczęły się patrole w ramach akcji "Zima, bezdomni" Myśleniccy i dobczyccy dzielnicowi podczas pełnionej służby zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać sc...

Motocyklista uderzył w drzewo. Zginął na miejscu
Jasienica 4

Motocyklista uderzył w drzewo. Zginął na miejscu

W Jasienicy w wyniku uderzenia w drzewo śmierć na miejscu poniósł motocyklista Wczoraj w godzinach porannych zastęp JRG Myślenice został zadysponowany do pomocy funkcjonariuszom policji podczas wykonywania oględzin miejsca wypadku w Jasienicy. Jak się okazało mężczyzna uderzył w drzewo i zmarł w wyniku wypadku. Zadania realizowane przez strażaków...

Wypadł z drogi, dachował i zatrzymał się na ogrodzeniu
Trzemeśnia 0

Wypadł z drogi, dachował i zatrzymał się na ogrodzeniu

Dwie osoby poszkodowane w tym jedna uwięziona w karoserii samochodu terenowego, który dachował na drodze powiatowej w Trzemeśni Wypadek miał miejsce w sobotę 16 listopada na drodze powiatowej w Trzemeśni, gdzie samochod trenowy wypadł z jezdni i dachował. Po kilku koziołkach zatrzymał się na ogrodzeniu. Dwie osoby zostały poszkodowane w tym jedna...

Piesi nie czują się tu bezpiecznie. Większość kierowców pędzi nawet setką
Osieczany 28

Piesi nie czują się tu bezpiecznie. Większość kierowców pędzi nawet setką

Każdego dnia drogę powiatową w Osieczanach pokonuje 10 tys. samochodów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby 87% z nich nie przekraczało prędkości, często pędząc ponad 100 km/h  „Bezpieczeństwo pieszych w Osieczanach” to temat debaty, jaka z inicjatywy policji i starostwa powiatowego odbyła się w budynku szkoły podstawowej. To drugie spotkanie dot...

Osiem osób przewieziono do szpitala - bilans weekendu na drogach w powiecie
Drogi 3

Osiem osób przewieziono do szpitala - bilans weekendu na drogach w powiecie

Kolejny wydłużony weekend był pracowity dla myślenickich strażaków. Odnotowano 15 zdarzeń, z czego 11 to wyjazdy do wypadków i kolizji, 3 pożary oraz 1 usunięcie drzewa podgryzionego przez bobry, zagrażającego przewróceniem Jak nas poinformował Roman Ajchler, rzecznik KP PSP w Myślenicach, działania strażaków polegały na udzielaniu pierwszej pomoc...

Wspólna własność? Nie w tym mieście. Potrafią zniszczyć niemal wszystko
Sułkowice 3

Wspólna własność? Nie w tym mieście. Potrafią zniszczyć niemal wszystko

W gminie Sułkowice wandale bawią się w najlepsze. Tym razem zniszczyli przystanek autobusowy w Biertowicach „Z przykrością informujemy o kolejnym akcie wandalizmu w naszej gminie. Dzisiaj w nocy zniszczono przystanek w Biertowicach” – czytamy na oficjalnym kanale Miasta i Gminy Sułkowice. Burmistrz po raz kolejny apeluje o reagowanie i zgłaszanie...