Okolice

Sułkowice: Trwa budowa zalewu rekreacyjnego

W Sułkowicach powstaje zalew rekreacyjny. Docelowo będzie to zbiornik o powierzchni  ok. 10 tys. m.kw., a wokół niego powstanie wypożyczalnia sprzętów wraz z toaletami, amfiteatr z zadaszoną sceną, grill, palenisko i ławeczki

Za budynkiem gimnazjum w Sułkowicach powstaje zalew rekreacyjny. Obecnie trwają prace przy wycince zarośli i krzewów na obszarze przyszłego zalewu. Na teren budowy wjechały pierwsze koparki, które wyrównują teren.

Docelowo w Sułkowicach powstanie zbiornik o powierzchni ok. 10 tys. m.kw., a wokół niego powstanie wypożyczalnia sprzętów wraz z toaletami, amfiteatr z zadaszoną sceną, grill, palenisko i ławeczki.

Jak podaje oficjalna strona Urzędu Miasta Sułkowic: Zgodnie ze złożonym wnioskiem i umową o dofinansowanie z Zarządem Województwa Małopolskiego wartość całkowita projektu pn. „Budowa zalewu rekreacyjnego w Sułkowicach” wyniesie przeszło 4,5 mln zł. w tym kwota dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to przeszło 2,5 mln zł.

Komentarze

 • 31 mar 2011

  No , a u nas zrobili .... strzelnicę .... YEAH !!!!

  2 Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 31 mar 2011

  To nie do uwierzenia rzeby Sułkowiczamy budowały jezior dla rekreacji, a w miast Myslenice nie miano!
  Panie Burmiszczu uprasza siem mieskańcy o zezbudowanie akmen wodny w miast Myślenice dla rekremacji mieskańcy. Ino rzeby nie budować jaki mały jezior jak w wieś Sułkowice, tylko morze na jakie sto kilometer, z plażo, palmo i paniemkami w bikimi! I rzeby pomyslano o jaki bar z drinki dla rekreamacji Pan Zdzich!
  zezpowarzamniem
  Zdzichó
  podskryptum: i niech nie budujo amfiteatra ino oper!

  5 Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  a na zarabiu zróbcie śmietnisko, zresztą nie musicie bo już jest, za co serdecznie dziękujemy naszym władzom

  4 Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  ciekawe czy na sezon bedzie juz gotowe.. oby.

  2 Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  kierunek rozrywek odpoczynku i turystyki: dobczyce - sulkowice, a myslenicka strefa czasu wolnego ciagle spi

  1 Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  Świetna inicjatywa. Niech wreszcie w UMiG Myślenice d...ę ruszą.

  Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  A jakie piękne kąpieliska mogłyby być w Osieczanach na dawnych żwirowiskach, wystarczyłoby tylko wyrzucić wędkarzy na zalew dobczycki.

  Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  Co z tego. W Wiśniowej powsta taki zalew kilka lat temu, też była wypożyczalnia scena grill i bar. Teraz został tylko przewrócony płot, śmieci i brudny plac zabaw dla dzieci.

  Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  ...a co ze zalewem dobczyckim,taki kawałek dorodnego akwenu się marnuje,a w lecie z chęcią dość spora grupa osób by tam uczęszczała(pewnie w tysiącach sztuk) :) i wędkarze mieli by duzą satysfakcję z połowów na tej wodzie........widać niektórzy potrafią zbudować od podstaw sztuczny zbiornik w Sułkowicach a i napewno podniesie się infrastruktura,spadnie bezrobocie i ludzie będą mieć radość w sezonie letnim,nie mówią o zyskach jakie będą z tego tytułu czerpać.....ehhh....wydaje mi się że zagospodarowanie zalewu dobczyckiego w tym stuleciu wydaje się nierealne i napewno się tego niedoczekamy....a szkoda..

  1 Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  Posłać nasze WŁADZE na przeszkolenie do Sułkowic, teraz macie porównanie na kogo głosowaliście, to jest nauczka na przyszłość.

  Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  no proszę proszę inni wykorzystuja jak moga unijne dotacje a my?????u nas syf i nikomu to jakoś nie przeszkadza

  1 Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  Jasne że strzelnica to był poroniony pomysł. Mamy miejsce do zabawy dla garstki ludzi, których to kręci, w tym nasze myśliwskie władze...

  Sułkowice patrzą na potrzeby szerszej grupy mieszkańców, i to się chwali. A jeśli zkef26alew będzie ściągał ludzi z dalszych miejsc, to oni też coś kupią w lokalnych sklepach, pójdą na lody etc. No i interes się będzie kręcić.

  Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  Cyt...."Jasne że strzelnica to był poroniony pomysł. Mamy miejsce do zabawy dla garstki ludzi, których to kręci, w tym nasze myśliwskie władze..."

  Nie tylko dla kokoś kogo to kręci ale przede wszystkim dla kogoś kogo na to stać ! Nie tania impreza ta strzelnica. :/

  1 Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  A nam po co budować jezioro? Przecież w czasie wyborów ekipa obecnego Burmistrza obiecywała udostępnienie Zalewu Dobczyckiego dla celów rekreacyjnych. Zapomnieliście już? Czy najedliście się "zapachem" tej kiełbasy wyborczej?

  Aaaa, rozumiem, wyborcza strona Macieja znikła zaraz po wyborach wraz z deklarowanymi tam obietnicami. Jednak niektórzy oprócz dobrej pamięci mają jeszcze kopię tej strony. (tak w razie, jakby co)

  Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  [quote=gość: iii] Co z tego. W Wiśniowej powsta taki zalew kilka lat temu, też była wypożyczalnia scena grill i bar. Teraz został tylko przewrócony płot, śmieci i brudny plac zabaw dla dzieci. [/quote]
  Musi być wypożyczalnie sprzętu wraz z toaletami,,,tak jak to podkreślił autor artykułu ...to bardzo ważne.

  Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  @iii: w Wiśniowej bajorko jest za małe na jakiekolwiek łódki i kajaki :) sa takowe, ale od brzegu do brzegu w dwa machnięcia wiosłem. I nie można się w nim kąpać bo nie ma na stałe ratownika. Ale w sezonie coś tam się dzieje - jest plac zabaw dla dzieci, jest "stary basen" przepływowy na Krzyworzece, jest scena, sklepik etc. Bez szału ale dość miło.

  Za to w Łapanowie zalew jest konkretny, co skutkuje tym, że co weekend w lecie parę tysięcy ludzi go odwiedza.

  Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  Szanowny UMiG Myślenice Nie macie pieniędzy na od budowę zarabia zwlekacie z naprawieniem szkód a bierzecie się za następną rzecz którą będziecie robić latami i nie skończycie..
  Zróbcie z jednym a potem bierz cię się za drugie... Zarabię od budować i rozwinąć rekreacyjnie.... i po 2 3 sezonach i wracają się koszta... jakieś imprezy muzyczne grilla a po 23:00 dyskoteki dla młodych... To wy nic nie myślicie... z poważanie
  Antoni..

  Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  no jeszcze w niedalekich Harbutowicach budują wyciagi narciarskie

  Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  zamiast szczelnicy (sic!) lepszą inwestycją byłoby lodowisko, jak nie całoroczne to chociaż w zimie, bo już dawno takiego u nas nie było

  Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  Okazuje się że nawet w tak pozornie nieciekawym mieście jak Sułkowice można coś wymyśleć.
  Nasz dział promocji UMIG zajmuje się niewiadomo czym, władza myśli tylko o polityce a na Zarabiu syfa jakiego nie było chyba od samej wojny.

  Odpowiedz
 • 31 mar 2011

  Sprawa Zalewu Dobczyckiego wróci jk bumerang przy następnych wyborach.O Zarabiu to szkoda gadać ,czasy świetności ma za sobą.
  A wystarczyło w czasie budowy zamiast wozić żwir wybrać go z koryta powyżej jazu i zalew gotowy.Jak Raba ma nie wylewać jak jest w tym miejscu zamulona równo z progiem i niewielkie przybranie powoduje że wychodzi z brzegów .Czy tego nie widać?

  Odpowiedz
 • 1 kwi 2011

  Dla sfrustrowanych nadmienię, że zalew był planowany już od roku 1999 więc tak szybko tego nie ruszyli. Co ciekawe zalew powstanie ale zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Środowiska ma powstać po 2024 zbiornik retencyjny o znacznie większej powierzchni na tym terenie, czy więc nie jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto?

  Odpowiedz
 • 1 kwi 2011

  [quote=gość: nieoświecony]
  ... A wystarczyło w czasie budowy zamiast wozić żwir wybrać go z koryta powyżej jazu i zalew gotowy.Jak Raba ma nie wylewać jak jest w tym miejscu zamulona równo z progiem i niewielkie przybranie powoduje że wychodzi z brzegów .Czy tego nie widać? [/quote]

  Nieoświecony. Nie wystarczy tylko raz wybrać żwir. Trzeba to powtarzać za każdym razem gdy przyjdzie większa woda. Górskie rzeki mają to do siebie, że podczas wysokich stanów niosą olbrzymie ilości kamieni, które natychmiast zapełniają wszelki doły w korycie. Kiedyś, kiedy wolno było brać żwir z Raby, to nie było takiego problemu. A dziś rumowisko dociera do zalewu i skutki mamy takie jak widać w Osieczaniach. Zbiornik powoli się zapełnia.

  Odpowiedz
 • 1 kwi 2011

  :D przecież to Prima Aprilis :D ale się zrobiliście w konia :D

  Odpowiedz
 • 1 kwi 2011

  [quote=gość: długi john] :D przecież to Prima Aprilis :D ale się zrobiliście w konia :D [/quote]

  Zauważ, geniusz, że temat został wrzucony wczoraj - 31.03.

  Odpowiedz
 • 1 kwi 2011

  :] dla podpuchy... geniuszu...

  Odpowiedz
 • 1 kwi 2011

  To nie żart. Praca idzie wolno ale coś tam widać. Nie będzie to duży zalew, ale ważne że będzie i to się liczy. A co do strzelnicy: Z takimi cenami jak tam oferują potencjalnym klientom, to nie zwróci się to nawet za 40lat.

  Odpowiedz
 • 2 kwi 2011

  tam parking budują..:p wierzcie we wszytko co piszą..:]

  Odpowiedz
 • 2 kwi 2011

  Jestem sułkowiczaninem i wiem co tam budują wiec nie ma baidolenia. obiekt ma być oddany w następnym roku.

  Odpowiedz
 • 12 kwi 2011

  no to się klimat zmieni!
  stójcie!

  Odpowiedz
 • 30 kwi 2011

  W GOCZAŁKOWICACH RÓWNIEŻ JEST ZBIORNIK WODY PITNEJ,A OD KILKU LAT MOŻNA TAM KORZYSTAĆ Z WYPOŻYCZALNI SPRZĘTU PŁYWAJĄCEGO,JEST PEŁNE ZAPLECZE DLA WSZYSTKICH CHĘTNYHCH,KTÓRZY TYLKO CHCĄ SOBIE ODPOCZĄĆ NAD WODĄ.W DOBCZYCACH TŁUMACZĄ SIĘ TYM,ŻE NIE MOŻNA KOŻYSTAĆ REKREACYJNIE ZE ZBIORNIKA WODY PITNEJ.TOTALNA BZDURA,BO W KAŁUŻY JEST CZYŚCIEJSZA WODA.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Pływali statkiem po Zbiorniku Dobczyckim. Stanie się to normą?
Dobczyce 4

Pływali statkiem po Zbiorniku Dobczyckim. Stanie się to normą?

Tylko podczas jednego weekendu 600 osób wzięło udział w rekreacyjnych rejsach po Zbiorniku Dobczyckim. To przedsmak tego jak mogłoby być wykorzystywane jezioro… gdyby udało się doprowadzić do jego otwarcia Rejsy statkiem zostały zorganizowane przez Wodociągi Miasta Krakowa we współpracy z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie – Regionalny Z...

Mają szybkie samochody, nowoczesne kamery i jedno zadanie... wyłapywać piratów drogowych
Drogi 2

Mają szybkie samochody, nowoczesne kamery i jedno zadanie... wyłapywać piratów drogowych

Dzisiaj na drogi małopolski wyjeżdżają policjanci specjalnej grupy „Speed”. Są wyposażeni w szybkie samochody, nowoczesne kamery, a ich główne zadanie polegać będzie na wyłapywaniu piratów drogowych  Małopolski zespół „Speed” rozpoczyna dziś działania na drogach. Do grupy należy 50 funkcjonariuszy z całego województwa. Nie są to tylko policjanci „...

Sebastian Kasprzyk Honorowym Ambasadorem Gminy i Miasta
Dobczyce 3

Sebastian Kasprzyk Honorowym Ambasadorem Gminy i Miasta

Czołowy polski biegacz specjalizujący się w zawodach przeszkodowych OCR - Sebastian Kasprzyk ze Stojowic, podczas Dni Dobczyc 2019 otrzymał wyróżnienie „Honorowego Ambasadora Gminy i Miasta Dobczyce” Wyróżnienie przyznała mu Rada Miejska, a oficjalnie odebrał je z rąk przewodniczącej i wiceprzewodniczącego w trakcie Dni Dobczyc 2019. Sebastian Ka...