Okolice

Sułkowice: Trwa budowa zalewu rekreacyjnego

Sułkowice: Trwa budowa zalewu rekreacyjnego

W Sułkowicach powstaje zalew rekreacyjny. Docelowo będzie to zbiornik o powierzchni  ok. 10 tys. m.kw., a wokół niego powstanie wypożyczalnia sprzętów wraz z toaletami, amfiteatr z zadaszoną sceną, grill, palenisko i ławeczki

Za budynkiem gimnazjum w Sułkowicach powstaje zalew rekreacyjny. Obecnie trwają prace przy wycince zarośli i krzewów na obszarze przyszłego zalewu. Na teren budowy wjechały pierwsze koparki, które wyrównują teren.

Docelowo w Sułkowicach powstanie zbiornik o powierzchni ok. 10 tys. m.kw., a wokół niego powstanie wypożyczalnia sprzętów wraz z toaletami, amfiteatr z zadaszoną sceną, grill, palenisko i ławeczki.

Jak podaje oficjalna strona Urzędu Miasta Sułkowic: Zgodnie ze złożonym wnioskiem i umową o dofinansowanie z Zarządem Województwa Małopolskiego wartość całkowita projektu pn. „Budowa zalewu rekreacyjnego w Sułkowicach” wyniesie przeszło 4,5 mln zł. w tym kwota dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to przeszło 2,5 mln zł.

Komentarze (31)

 • Brak zdjęcia
  31 mar 2011

  a na zarabiu zróbcie śmietnisko, zresztą nie musicie bo już jest, za co serdecznie dziękujemy naszym władzom

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 mar 2011

  ciekawe czy na sezon bedzie juz gotowe.. oby.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 mar 2011

  Cyt...."Jasne że strzelnica to był poroniony pomysł. Mamy miejsce do zabawy dla garstki ludzi, których to kręci, w tym nasze myśliwskie władze..."

  Nie tylko dla kokoś kogo to kręci ale przede wszystkim dla kogoś kogo na to stać ! Nie tania impreza ta strzelnica. :/

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 mar 2011

  no proszę proszę inni wykorzystuja jak moga unijne dotacje a my?????u nas syf i nikomu to jakoś nie przeszkadza

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 mar 2011

  ...a co ze zalewem dobczyckim,taki kawałek dorodnego akwenu się marnuje,a w lecie z chęcią dość spora grupa osób by tam uczęszczała(pewnie w tysiącach sztuk) :) i wędkarze mieli by duzą satysfakcję z połowów na tej wodzie........widać niektórzy potrafią zbudować od podstaw sztuczny zbiornik w Sułkowicach a i napewno podniesie się infrastruktura,spadnie bezrobocie i ludzie będą mieć radość w sezonie letnim,nie mówią o zyskach jakie będą z tego tytułu czerpać.....ehhh....wydaje mi się że zagospodarowanie zalewu dobczyckiego w tym stuleciu wydaje się nierealne i napewno się tego niedoczekamy....a szkoda..

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Balkon w stylu boho - praktyczne aranżacje
Lifestyle 0

Balkon w stylu boho - praktyczne aranżacje

Styl boho na balkonie to nie tylko popularna estetyka, ale także sposób na stworzenie przytulnej i relaksującej przestrzeni na świeżym powietrzu. W tym artyku...