Polityka

Poseł. Reprezentant regionu od zadań specjalnych?

Poseł. Reprezentant regionu od zadań specjalnych?
Od 2018 roku Władysław Kurowski pełnił funkcję radnego powiatowego. Od 16 listopada 2019 sprawuje mandat posła na Sejm. Fot. Piotr Jagniewski

Władysław Kurowski złożył ślubowanie i już oficjalnie reprezentuje nasz region jako poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Przed wyjazdem do Warszawy, samorządowcy wyposażyli go w pakiet oczekiwań od spraw lokalnych - na złotym pociągu kończąc. 

W sejmowych ławach IX kadencji wśród 460 posłów zasiądzie 176 nowych parlamentarzystów. Jednym z nich jest Władysław Kurowski, który w wyborach parlamentarnych 2019 zdobył 10 525 głosów i tym samym będzie reprezentował nasz region oraz Prawo i Sprawiedliwość w ławach sejmowych.

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu, które odbyło się 16 listopada, posłowie złożyli uroczyste ślubowanie. Rota ślubowania zapisana w Konstytucji brzmi: "Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej".

Tekst roty odczytał marszałek senior Antoni Macierewicz. Zgodnie ze swoją wolą posłowie mogą dodać do wypowiedzianych słów przysięgi zdanie – „Tak mi dopomóż Bóg”, co uczynił m.in. poseł z Jawornika.

 

Poseł. Reprezentant regionu od zadań specjalnych?

Po zdobyciu mandatu Władysław Kurowski pojawił się m.in. na posiedzeniu rady gminy Myślenice i rady powiatu, gdzie od 2018 roku pełnił funkcję radnego. Oprócz gratulacji ze strony samorządowców otrzymał też… zadania, a w powiece nawet całą ich listę.

Najpierw podczas spotkania z radnymi miejskimi usłyszał m.in. od burmistrza Jarosława Szlachetki (PiS) o najbardziej palących problemach, z jakimi borykają się mieszkańcy gminy. Wśród wyzwań, które czekają nie tylko samorządowców, ale również posła - burmistrz wymienił m.in. inwestycje w poprawę bezpieczeństwa, budowę bezkolizyjnych przejazdów przez Zakopiankę w Jaworniku, Krzyszkowicach i Głogoczowie, a także doprowadzenie do realizacji połączenia kolejowego na linii Kraków-Myślenice.

Z kolei w trakcie sesji rady powiatu, gdzie od 2018 roku Władysław Kurowski pełnił mandat radnego - wicestarosta Rafał Kudas (Forum Ziemi Myślenickiej) wręczył mu listę 8 najważniejszych spraw do rozwiązania w powiecie myślenickim, albo w systemie działania samorządów w Polsce.

Na zestawieniu wicestarosty Kudasa znalazła się m.in. realizacja bezpiecznych węzłów komunikacyjnych na Zakopiance w Jaworniku, Krzyszkowicach, Bęczarce i Głogoczowie, * rozbudowa oddziałów neurologii i wewnętrznego w myślenickim szpitalu przy udziale 75% dofinansowania z budżetu państwa, * budowa zachodniej obwodnicy Myślenic, * budowa linii kolejowej z Krakowa do Myślenic, * zwiększenie finansowania myślenickiego szpitala ze środków NFZ oraz Ministerstwa Zdrowia, * pomoc samorządom gminnym w pełnej realizacji gospodarki wodno-kanalizacyjnej, *zwiększenie finansowania opieki dla seniorów w domach pomocy społecznej, * działanie na rzecz rekompensaty dla samorządów w związku ze stratami dochodów wynikającymi z obniżenia podatku PIT.

Czy uważasz, że Władysław Kurowski spisze się lepiej w roli posła niż Jarosław Slzachetka?

 • zdecydowanie tak
 • raczej tak
 • trudno powiedzieć
 • raczej nie
 • zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • zdecydowanie tak zdecydowanie tak 15%
 • raczej tak raczej tak 10%
 • trudno powiedzieć trudno powiedzieć 23%
 • raczej nie raczej nie 19%
 • zdecydowanie nie zdecydowanie nie 33%
 • Głosów: 537

W swoim programie wyborczym poseł z Jawornika obiecywał m.in. poprawę infrastruktury drogowej na Zakopiance oraz drogach gminnych i powiatowych, modernizację służby zdrowia, wsparcia dla ochotniczych straży pożarnych z naszego regionu.

– Zawsze działałem blisko ludzi, znam problemy mieszkańców, znam problemy ziemi myślenickiej i uważam, że dobrze będę reprezentował mieszkańców i odpowiednie je rozwiązywał. Jeżeli mieszkańcy zaufają mi, to deklaruję, że wszystkie problemy, które są na ziemi myślenickiej, będę rozwiązywał i reprezentował interesy mieszkańców – mówił w mediach przed wyborami.

 

Powiązane tematy

To już pewne. Władysław Kurowski posłem!
Wybory Parlamentarne 2019 42

To już pewne. Władysław Kurowski posłem!

Państwowa Komisja Wyborcza potwierdza. Prawo i Sprawiedliwość zdobywa 43,59%, co daje mu samodzielną większość w Sejmie, do którego wprowadzi 235 posłów. Jedn...

Komentarze

 • mirek@ 18 lis 2019

  Samorządowcy sprytnie, facet się cieszy ze poseł a ci mu wyznaczają listę zadań... Przecież to samorządowcy są od rozwiązywania problemów na swoim terenie a zrzucanie pociągu na posła? Każdy widzi jak to wygląda

  18 9 Odpowiedz
  • 18 lis 2019

   To znaczy, że jego program (poniżej) to program dla samorządu a on tylko miałby być ekonomem od nadzoru?
   No to za mało obiecał. Mógł obiecać drogę szybkiego ruchu Górne Przedmieście Sułkowice do realizacji przez powiat, bo to droga powiatowa.

   "W swoim programie wyborczym poseł z Jawornika obiecywał m.in. poprawę infrastruktury drogowej na Zakopiance oraz drogach gminnych i powiatowych, modernizację służby zdrowia, wsparcia dla ochotniczych straży pożarnych z naszego regionu."

   6 6 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 18 lis 2019

  Był sołtysem był burmistrzem radnym i jakimś ekspertem w Pcimiu. Teraz poseł ale jakos watpie w jegonsile przebicia a panu kudasowi gratuluje w końcu się przebił do jakiegoś medium bo odkąd go wybrali na wicestaroste to cisza jakby nic nie robił tylko byl

  15 5 Odpowiedz
  • 18 lis 2019

   Jako burmistrz nie błyszczał, żadnej pamiątki po sobie nie zostawił. Myśleniczanie pamiętają burmistrza Kurowskiego z tego, że był i na tym koniec.
   Nawet zdjęcia nie miał przy czym zamieścić.

   15 2 Odpowiedz
  • 21 lis 2019

   Pan Kudas ma właśnie taki "problem" Najczęściej przed wyborami pojawia się a po znika do następnych

   2 Odpowiedz
 • 18 lis 2019

  Kudas bywa..... najczęściej na zdjęciach z Tomalem na jakichś nowych chodnikach..

  14 5 Odpowiedz
  • Marta 18 lis 2019

   cos w tym jest, jakby nie mial nic do powiedzenia tylko pozuje na tych chodnikach

   9 3 Odpowiedz
  • 18 lis 2019

   Oj to z Tomalem na nowych chodnikach bywać nie powinien, najwyżej w Starostwie i to tym starym.
   Jak będą budować nowe Starostwo to Kudas musi bywać na zdjęciach najczęściej bez Tomala, na etapach owej budowy.

   9 6 Odpowiedz
  • 21 lis 2019

   ....tudzież rondach...
   Na szczęście miejsc na nie coraz mniej i gdzie oni się będą teraz lansować?

   Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 18 lis 2019

  wszyscy siebie warci, robic nie ma komu to zrzucaja zadania na posla - potem beda mowic oooo skoro posel nie zalatwil to co my morzemy tu na dole? a wyplatka leci

  13 6 Odpowiedz
 • Marta 18 lis 2019

  moim zdaniem za duzo nie zwojuje w tej warszawie

  16 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2019

  Hohoho, nowy poseł jak sw. Mikołaj.. no to na czasie... Hohoho.

  6 3 Odpowiedz
 • 18 lis 2019

  Szczerze. Bedzie 2 kadencje! Zobaczycie! Fakt faktem nie bedzie go widac w sejmie jako waznego posła. Bedzie szarakiem/głosem, ktory pis potrzebuje do swoich kradziezy, zapedów. Zwykly glos, ręka podniesona w głosowaniu. Nic więcej. Nic Nam Myśleniczanom nie ugra, nie załatwi. Szlachetka był taki sam, ale wiekiem był młodszy i rówierz wielkie gó**o wniósl w sejm. Dali mu do wyboru: albo brak 2 kadencji w sejmie, albo startuj u siebie tam w tych Myślenicach na burmistrza, my Ci pomozemy, zaplecze, kasa itp. A Ty sie bedziesz bawil w polityke u siebie na podwórku. Podrosniesz, nauczysz sie i moze, moze wrocisz! Ale bedziesz juz doswiadczonym czlowiekiem w politycznym CV....Otworzcie oczy!!!!! Ludzie. Proszę was!

  22 3 Odpowiedz
 • OKOKI 18 lis 2019

  Do zadań specjalnych się nadaje ,zna się na przekrętach.

  10 5 Odpowiedz
 • 24 lis 2019

  Tak, poseł od zadań specjalnych, a do tej pory dalej nie umie lub nie chce posprzątać swoich plakatów po wyborach.
  Naprawdę Panie pośle wstyd!!!!
  Wieszać miał kto po 4,5,6 plakatów na jednej tablicy ogłoszeniowej zajmując nieraz całą jej powierzchnię, jednocześnie w czasie kampanii wyborczej nakłaniając inne komitety wyborcze do łamania prawa poprzez zaklejanie plakatów wyborczych aby mogli zaprezentować swoich kandydatów oraz zwykłych ludzi, którzy np chcieliby zawiesić na tablicy klepsydrę.
  Panie pośle wzywam do stanięcia na wysokości zadania:
  ""Proszę anulować plakaty, bo przegracie"!!!!

  7 Odpowiedz

Zobacz więcej

W szpalerze spojrzeń
Fotofelieton 2

W szpalerze spojrzeń

Myślenice, Rynek 11 listopada, 15:13. „Składam te kwiaty jako członkini komisji ds. kobiet oraz Platformy Obywatelskiej. Cześć pamięci wszystkim, którzy najb...

Nie ma czujników, nie ma smogu?
Myślenice 6

Nie ma czujników, nie ma smogu?

Gmina Myślenice tłumacząc decyzję oszczędnościami, zrezygnowała z obsługi 13 czujników smogu ulokowanych na jej terenie. „To pozbawienie mieszkańców dostępu d...