Polityka

Władysław Kurowski: Proszę radnych, aby nawiązali lepszą współpracę z burmistrzem

Władysław Kurowski: Proszę radnych, aby nawiązali lepszą współpracę z burmistrzem
Władysław Kurowski od listopada 2018 roku pełni funkcję radnego powiatowego. Przysięgę poselską złoży 12 listopada podczas pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji. Fot. Piotr Jagniewski

„Proszę wszystkich radnych, aby nawiązali jeszcze lepszą współpracę z burmistrzem. To przyczyni się do tego, że praca będzie łatwiejsza, decyzje podejmowane sprawniej i więcej czasu zostanie na pracę merytoryczną. To będzie z korzyścią dla wszystkich”

- podczas wczorajszej, XVII sesji rady miejskiej w Myślenicach mówił Władysław Kurowski, poseł elekt z ramienia Prawa i Sprawiedliwości

 

XVII sesja rady miejskiej w Myślenicach rozpoczęła się od gratulacji skierowanych do Władysława Kurowskiego, który podczas Wyborów Parlamentarnych 2019 zdobył 10 525 głosów i tym samym będzie reprezentował nasz region oraz Prawo i Sprawiedliwość w ławach sejmowych.

To najlepszy wynik w wyborach do Sejmu wśród kandydatów, którzy kiedykolwiek startowali z terenu Ziemi Myślenickiej. Władysław Kurowski zdobył o 1383 głosów więcej niż w 2015 roku Jarosław Szlachetka.

Burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS): W perspektywie tych 4 lat, kiedy w 2015 roku odbywały się poprzednie wybory do Sejmu i Senatu trzeba zauważyć, że zauważalny jest wzrost frekwencji o prawie 8,5%. To bardzo dobry wynik i za to dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy głosowali zarówno na komitet Prawo i Sprawiedliwość jak Koalicyjny Komitet Wyborczy, Konfederację, Komitet Polskiego Stronnictwa Ludowego, czy Sojusz Lewicy Demokratycznej.

W dalszej wypowiedzi gratulował nowo wybranemu posłowi i życzył owocnej współpracy z samorządem gminnym. Wśród wyzwań jakie czekają nie tylko samorządowców, ale również posła – burmistrz wymienił m.in. inwestycje w poprawę bezpieczeństwa, budowę bezkolizyjnych przejazdów przez Zakopiankę w Jaworniku, Krzyszkowicach i Głogoczowie, a także doprowadzenie do realizacji połączenia kolejowego na linii Kraków-Myślenice.

 

Władysław Kurowski, poseł elekt (PiS): Jestem zaskoczony frekwencją, za co należą się podziękowania wszystkim mieszkańcom gminy Myślenice. To największy sukces demokracji. Z wyborów na wybory udział mieszkańców w decydowaniu o rozstrzygnięciach, które rzutują na przyszłość, jest coraz szerszy. Jest to pewnego rodzaju uwieńczenie mojej kilkudziesięcioletniej działalności społecznej. Dziękuję za zaufanie, postaram się go nie zawieść i będę pracować tak, aby za 4 lata z podniesioną głową starać się o reelekcję.

Gratuluję i dziękuję kontrkandydatom za to, że udało nam się wszystkim poprowadzić dobrą kampanię wyborczą i dzisiaj nie musimy się odwracać plecami od siebie mijając się w mieście. Wszyscy wygrać nie mogli.

Bardzo państwa proszę wszystkich radnych, aby nawiązali jeszcze lepszą współpracę z panem burmistrzem, bo myślę, że to przyczyni się do tego, że praca będzie łatwiejsza i skuteczniejsza w stosunku do mieszkańców gminy Myślenice i wszystkim przyniesie korzyści. Aby łatwiej podejmować decyzje, żeby były sprawniejsze, lepiej dopracowane i więcej czasu zostawało na pracę merytoryczną, a inne zachowania zajmowały mniej miejsca. To będzie z korzyścią dla wszystkich.

W Wyborach do Sejmu zostało wybranych 460 posłów spośród ponad pięciu tysięcy stu kandydatów, zgłoszonych na dwustu trzydziestu czterech listach przez dziesięć komitetów wyborczych. O jeden mandat poselski ubiegało się średnio 11 osób. Zaprzysiężenie posłów odbędzie się 12 listopada podczas pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji.

Pierwszy rok Jarosława Szlachetki na stanowisku burmistrza Miasta i Gminy Myślenice w kadencji 2018-23 oceniam na:

 • celujący
 • bardzo dobry
 • dobry
 • dostateczny
 • dopuszczający
 • niedostateczny
 • Zobacz wyniki
 • celujący celujący 11%
 • bardzo dobry bardzo dobry 14%
 • dobry dobry 13%
 • dostateczny dostateczny 11%
 • dopuszczający dopuszczający 11%
 • niedostateczny niedostateczny 40%
 • Głosów: 2060

Powiązane tematy

To już pewne. Władysław Kurowski posłem!
Wybory Parlamentarne 2019 42

To już pewne. Władysław Kurowski posłem!

Państwowa Komisja Wyborcza potwierdza. Prawo i Sprawiedliwość zdobywa 43,59%, co daje mu samodzielną większość w Sejmie, do którego wprowadzi 235 posłów. Jedn...

Komentarze (11)

 • 29 paź 2019

  Kurowski odważ się i poproś swojego prezesika Jarozbawa o lepszą współpracę z organami ścigania aby tą waszą całą pisovatowską mafię odciąć od okradania Polaków

  41 27 Odpowiedz
 • 29 paź 2019

  A jak wyglądała współpraca między radnym Kurowskim a burmistrzem Ostrowskim ?
  Hikopkryzja.

  30 14 Odpowiedz
 • 29 paź 2019

  Wstrętni radni z innych obozów nie pozwalają nam przebudować Myślenic po pisowsku. No co za zwierzęta z ryjkiem! :D

  28 16 Odpowiedz
 • Marta 29 paź 2019

  i co pan poseł w w ogole obiecał bo nie bardzo kojarze... znam twarz tylko z plakatow nigdzie wiecej go nie bylo nawet na forum

  19 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 paź 2019

  Mówi tak, jakby to nie same pisiory siały zamęt, rozwalając czego się tkną. Z mafiami vatowskimi, Banasiem i innymi prawymi i sprawiedliwymi trzeba będzie poczekać do zmiany politycznego klimatu co drugi pod paragrafy.

  Naszym portfelom też 500+ daje radę
  zdjecie

  23 17 Odpowiedz

Zobacz więcej