Zapasy

Zapaśnicy przywieźli 9 medali z ostatnich w tym roku zawodów

Zapaśnicy przywieźli 9 medali z ostatnich w tym roku zawodów

W ostatnich tegorocznych zmaganiach KS Dalin reprezentowało dwóch zawodników walczących w zapasach klasycznych i siedmiu w formule uproszczonej. Wywalczyli dziewięć medali: 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe

W zawodach rozgrywanych w miniony weekend, w stylu klasycznym pierwsze miejsce wywalczył Wojciech Łętocha, a Mikołaj Łętocha trzecie. W formule uproszczonej złote medale zdobyli: Patryk Jaśkowiec, Michał Niedojad i Kacper Żelazny, srebrne: Antoni Światłoń i Kacper Jamróz, a brązowe: Kacper Bijan i Konrad Sroka.

Na zakończenie zawodów podsumowano cały cykl Małopolskiej Ligi Zapaśniczej, oraz wręczono dodatkowe nagrody za klasyfikację drużynową i dla zawodników, którzy zwyciężali we wszystkich czterech zawodach. KS Dalin otrzymał puchar za zajęcie trzeciego miejsca. Dodatkowo Patryk Jaśkowiec znalazł się w trójce wyróżnionych zawodników, którzy zwyciężali w każdym turnieju.

Turniej Mikołajkowy był ostatnim tegorocznym startem w sezonie obfitującym w sukcesy na matach całej Polski. W najważniejszych zawodach zaliczanych do punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego (Mistrzostwa Polski i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików) nasi zawodnicy uzyskali 28 punktów.

W 2019 roku punktowało pięciu zawodników KS Dalin. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz – 13 punktów, Jan Mastela – 11 punktów, Jakub Miska – 2 punkty, oraz Kacper Bijan i Filip Pacelt – po 1 punkcie. Pozostałe małopolskie kluby w stylu klasycznym i sumo uzyskały łącznie 9 punktów.

W krakowskim turnieju mikołajkowym, będącym również czwartym rzutem Małopolskiej Ligi Zapaśniczej, uczestniczyło łącznie 99 zawodników i zawodniczek z 6 klubów.

Komentarze

Zobacz więcej