Okolice

Kraków stolicą smogu? Zobacz jak wypada w porównaniu z miejscowościami powiatu myślenickiego

W najnowszym zestawieniu stężenia pyłu PM2,5 miejscowości powiatu myślenickiego pzebijają stolicę Małopolski przynajmniej kilkukrotnie

Myślenicki Alarm Smogowy zamieścił najnowsze statystyki dotyczące średniogodzinowego stężenia pyłu PM2,5 z godz. 20 dnia 7 stycznia w oparciu o dane z airly.eu. Jak się okazuje w Krakowie stężenie wynosiło 148% i było kilkukrotnie niższe niż w miejscowościach powiatu myślenickiego.

Najgorzej w tym zestawieniu wypadły Sułkowice (1434%), Trzemeśnia (972%), Krzczonów (944%), Myślenice (897%), Lubień (837%), Dobczyce (680%).

Powiązane tematy

Komentarze (15)

 • 10 sty 2020

  Nie mogę się doczekać czasu kiedy nikt nie będzie palił węglem a czujniki nadal będą alarmować... Ciekawe za kogo się wtedy ten alarm smogowy weźmie?

  13 4 Odpowiedz
 • 9 sty 2020

  Ok. Rozumiem. Mamy niesamowity problem ze smogiem. Kazdy to czuje. Ale szczerze? Czy osoby zajmujące sie alarmem smogowym traktuja to jako prace? Czy powolanie? Bo nawolywac i mowic ze jest zle to ja, kazdy umie!?

  9 1 Odpowiedz
 • 11 sty 2020

  Dobrze piszesz. Nagle teraz jest wielkie halo!! Drewno do kominka -bee, wegiel-bee! Od stuleci ludzie palili tym i co? Nic. Ale, zaczęta paklic PLASTIKIEM I INNYM SMIECIAMI!!! To i podciagnieto rowniez wegiel czy drzewo....maskara. Jak Debile przestana palic smieciami, powtarzam smieciami to drewno i wegiel nie sa przeszoda samą w sobie! Idac "piękną" mysla zakazmy ognisk"(drzewo)!!!! Przeciez to szkodzi!!!

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 sty 2020

  To dziwny ten raport bo na obecną chwilę jest całkiem inaczej.

  9 6 Odpowiedz
 • 10 sty 2020

  Jak Redakcja nie ma o czym pisać to zostaje "temat-rzeka"...

  6 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...