Krzyszkowice

Blokada Zakopianki w Krzyszkowicach. Burmistrz apeluje o złagodzenie protestu. Organizatorzy mają 3 postulaty

Blokada Zakopianki w Krzyszkowicach. Burmistrz apeluje o złagodzenie protestu. Organizatorzy mają 3 postulaty
Spotkanie dotyczące sobotniego protestu odbyło się w poniedziałek 20 stycznia w UMiG Myślenice Fot. Piotr Jagniewski

Na najbliższą sobotę 25 stycznia mieszkańcy Krzyszkowic planują blokadę Zakopianki. Kilka dni przed protestem jego organizatorzy spotkali się z przedstawicielami gminy i radą sołecką. Na prośbę o złagodzenie protestu przedstawiają swoje postulaty

Mieszkańcom Krzyszkowic od lat obiecywano rozwiązanie problemu związanego z zagrożeniem dla pieszych i kierowców, jakie generuje skrzyżowanie drogi powiatowej z Zakopianką. Po latach stracili cierpliwość i na sobotę 25 stycznia zapowiadają blokadę „siódemki”. Data nie jest przypadkowa, bowiem tego dnia w Małopolsce rozpoczynają się ferie, a w Zakopanem odbywa się Puchar Świata w Skokach Narciarskich.

W ramach protestu mają zamiar zablokować pasy wstrzymując ruch. - Chcemy tym sposobem zwrócić uwagę kierowców, lokalnego samorządu, władz wojewódzkich i zarządcy drogi na niebezpieczny problem, z którym walczymy każdego dnia. Wyjdźmy wszyscy na pasy – chcemy wreszcie bezpiecznie żyć – mówią organizatorzy protestu. 

 

Kilka dni do protestu

Po serii spotkań z samorządowcami oraz przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, kilka dni przed protestem w myślenickim magistracie na przeciwko siebie usiedli jego organizatorzy, mieszkańcy Krzyszkowic, przedstawiciele rady sołeckiej, a także przedstawiciele urzędu miasta i gminy Myślenice.

Inicjatorzy protestu przekonywali, że ma on na celu tylko i wyłącznie zwrócenie uwagi na problem i skłonienie władz oraz osób decyzyjnych do podjęcia działań prowadzących do poprawy bezpieczeństwa na wspomnianym skrzyżowaniu. - Na ostatnim spotkaniu w GDDKiA nie otrzymaliśmy żadnych konkretów, żadnego dokumentu. Wyłącznie słowa i kolejne obietnice – mówili.

Jak zapewniali; protest nie ma podłoża politycznego i jest kierowany do GDDKiA, która jest zarządcą tej drogi oraz do Ministerstwa Infrastruktury w którym zapadają decyzje o skierowaniu pieniędzy na dane inwestycje. Na ręce przedstawicieli tych instytucji składają petycję, którą do tej pory podpisało ponad tysiąc osób.

 

Burmistrz apeluje o złagodzenie protestu

Podczas spotkania burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) apelował o złagodzenie formy planowanego protestu, argumentując swoją prośbę obawą o konsekwencje jakie może przynieść blokada Zakopianki.

Burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS): Rozumiem sytuację, którą mamy na Zakopiance, bo jako mieszkaniec Jawornika muszę się zmagać z tymi samymi problemami. Jesteśmy krok od skierowania tej przebudowy do procesu inwestycyjnego. Moja zeszłotygodniowa wizyta w Ministerstwie Infrastruktury dotyczyła przede wszystkim sytuacji w Krzyszkowicach i tego jak może wyglądać protest.

Chciałem poprosić organizatorów strajku o pewną roztropność i odpowiedzialność. Mam nadzieję, że te nerwowe ruchy nie wpłyną na odłożenie tej inwestycji w czasie. Proponuję, żeby sobotni protest miał formę jak najmniej ingerującą w ruch na Zakopiance. Dajmy szansę Generalnej. Myślę, że lada dzień na programie inwestycyjnym znajdzie się ostateczny podpis ministra i to zadanie zostanie skierowane do realizacji.

Na szali mamy wszystkie inne inwestycje na Zakopiance w Jaworniku, Bęczarce, Głogoczowie. Patrząc na przykłady innych rozwiązań siłowych, zwracam uwagę i proszę o roztropność, żeby sytuacja się nie wymknęła spod kontroli i żebyśmy sami tego nie żałowali.

- mówił podczas spotkania gospodarz gminy.

W odpowiedzi usłyszał, że mieszkańcy już wykazali się zrozumieniem i złagodzili formę protestu. Jak wyjaśniali organizatorzy; pierwotnie planowany był jako zdarzenie cykliczne i miał odbywać się raz w miesiącu. - Ponieważ widzimy dobrą wolę, nie wyjdziemy na pasy w lutym, marcu i kwietniu dając szansę ministerstwu na podjęcie decyzji. Kolejny protest zaplanowany jest na długi majowy weekend – wyjaśniała Bożena Góra.

Burmistrzowi wtórował Robert Pitala (PiS), radny powiatowy reprezentujący Krzyszkowice oraz sekretarz gminy Myślenice.

Radny powiatowy i sekretarz gminy Robert Pitala (PiS): Mam taką propozycję, aby państwo rozważyli wejście na pasy na kilka minut i zablokowali ruch. Na pewno będzie efekt medialny, wszyscy to zobaczą, powstanie korek, a później można przejść do łagodniejszej formy i ustawić się przy przejściu.

Dzisiaj krąży opinia, że będziecie blokowali pasy od 8 do 11 z małymi przerwami. Niepotrzebnie się to nakręca, bo ludzie myślą że będzie Armagedon. Później będziemy mówić, że jest to gest dobrej woli mieszkańców, że nie idą „na rympał” i jak to się mówi „po bandzie”, tylko rozumieją co udało się do tej pory zrobić i użyjemy tego jako argumentu w dalszych rozmowach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

W odpowiedzi Waldemar Kleszcz i Bożena Góra zaprosili samorządowców do „wspólnego wyjścia na pasy”. Żaden z obecnych nie zadeklarował swojego udziału, ale również go nie wykluczył.

 

Trzy godziny protestu i trzy postulaty

Waldemar Kleszcz, mieszkaniec Krzyszkowic współorganizator protestu: Na pewno nie staniemy z boku przejścia. Wyjdziemy na pasy. Możemy złagodzić protest jeżeli do soboty do godziny 8 zostaną spełnione nasze postulaty. Skrócimy protest o godzinę za każdy z nich – zapewnia Waldemar Kleszcz.

Aby uniknąć sobotniego protestu, a następnie drugiego zapowiadanego na długi majowy weekend mieszkańcy stawiają trzy warunki.

Pierwszym jest podbity i podpisany harmonogram działań z maksymalną datą zakończenia inwestycji z dniem 31 grudnia 2023 roku, drugim trójstronne porozumienie w sprawie finansowania pomiędzy GDDKiA, UMiG Myślenice i Starostwem Powiatowym, a trzecim zatwierdzenie przez ministerstwo programu inwestycyjnego.

Czy mieszkańcy Krzyszkowic postępuja właściwie planując blokadę Zakopianki w ich miejscowości?

 • zdecydowanie tak
 • raczej tak
 • trudno powiedzieć
 • raczej nie
 • zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • zdecydowanie tak zdecydowanie tak 72%
 • raczej tak raczej tak 7%
 • trudno powiedzieć trudno powiedzieć 5%
 • raczej nie raczej nie 3%
 • zdecydowanie nie zdecydowanie nie 13%
 • Głosów: 1262

Powiązane tematy

Komentarze

 • 21 sty 2020

  O tak myślałem ze za tym wszystkim stoi W. Kleszcz, pierwszy i najaktywniejszy hejter urzędującego burmistrza. Ale zaraz, zaraz, to w koncu kleszcz czy niejaki nazbyt aktywny Jamrozik z Facebooka ? Bo to podobno jedna i ta sama osoba :D Teraz już mam milion procent pewności to to jedna wielka szopka polityczna. A Pani organizatorka jest tak na prawdę słupem pana Kleszcza :D jaki świat mały :D

  156 80 Odpowiedz
  • 23 sty 2020

   Mieszańcy są potrzebni do postawienia krzyżyka.Wtedy kandydaci mizdrzą się do suwerena. Przed ostatnimi wyborami samorządowymi też tak było. Polityka ? Najłatwiej tak to skwitować. Słowo- wytrych, które ma zamknąć gęby tym, którzy mają czelność upomnieć się o swoje. A tak dobrze żarło... Suweren ma odwagę wykonywać "nerwowe ruchy" i "pójść na rympał" ! Cóż za bezczelność i niegodziwość ! No i to kopanie w życiorysach organizatorów... Obrzydliwe i niegodne nawet takich polityków za jakich Wy się macie. Wszystko kojarzy się Wam z polityką, tak jak żołnierzowi kojarzyło się wszystko z pewną częścią ciała. Włodarze, bierzcie się do roboty a nie wmawiajcie intencji politycznych ludziom, którzy poświęcają swój czas i pieniądze w bardzo słusznej sprawie . Gdyby tak było, zrobili by to przed wyborami samorządowymi.! Organizatorzy wiedzą, czego chcą i sądzę, że nie dadzą się zwieść obietnicom. Bo "nikt nie da ci tyle,co polityk ci obieca". To włodarze upolitycznili problem. W przeciwnym wypadku sami przyłączyliby się do protestu.

   16 14 Odpowiedz
 • 21 sty 2020

  Wy podziękujcie lepiej Bogu, ze Jarosław Szlachetka został burmistrzem, gość z którym się przynajmniej liczą w takim GDDKiA, Sejmiku czy Województwie. Jestem pewny, ze z jego pomocą uda się zorganizować przebudowę tego skrzyżowania. Oj biada by wam była, biada, gdyby Pana Szlachetka zabrakło.

  147 92 Odpowiedz
  • 21 sty 2020

   To że Jarosław Szlachetka został burmistrzem Myślenic nie stawia go wyżej w hierarchii I nie daje mocy wladczej.

   51 68 Odpowiedz
  • 23 sty 2020

   Że liczą się w Województwie, to się zgadza. Wojewódzki Konserwator Zabytków pozostawił nam zabytek w postaci starej szkoły. Nawet niewidzialna ręka napisała na nim "POMNIK PITALI". Inna niewidzialna ręka napis zamalowała. Oj liczą się z Panem Burmistrzem w Województwie...A Krzyszkowiczanie nadal oglądają ten zabytek. Ani nie będzie to zburzone, ani odbudowane. Ludzi, którzy napisali pismo opowiadające się za wyburzeniem budynku pan Szlachetka, wtedy poseł, na zebraniu wiejskim nazwał PASZKWILANTAMI. Dla młodych - piękna lekcja samorządności .
   Że liczą się w GDDKiA, to widać po reakcji Pana Burmistrza w sprawie protestu.Jeżeli liczyłby się w tej instytucji, nie nazywałby słusznego protestu mieszkańców "nerwowymi ruchami" lub inny "wejściem na rympał".

   13 9 Odpowiedz
 • 21 sty 2020

  Przecież zakopianka jest własnością GDDiA.
  Przecież lokalne władze zakopianki nie przebudują.
  Wiec stroną w sporze są mieszkańcy Krzyszkowic i dyrektor gddia.
  Burmistrz jako człowiek opcji rządzącej, może tylko mediować, bo takie deklaracje składał.
  Nie czynilbym z tego lokalnej sprawy politycznej.

  33 76 Odpowiedz
  • 21 sty 2020

   Maski opadły :D chocbys się pan dwoił i troił zapachu KODziarstwa z tego „protestu” nie przewietrzysz. Czuć go na kilometr :D

   81 43 Odpowiedz
   • 21 sty 2020

    To PiS powinien zrobić protest przeciwko budowie skrzyżowania.

    27 55 Odpowiedz
    • 21 sty 2020

     Ze co ? :D przecież PiS od zawsze był za przebudowa tego skrzyżowania :D coś ci się bono zeznania mieszają :D:D

     60 25 Odpowiedz
     • 21 sty 2020

      TomeL szkoda że od kilku(nastu) lat PiS nie zrobił nic co poprawiloby sytuację na tym przejeździe, więc czas na spojrzenie prawdzie w oczy i powiedzeniu sobie jakie jest PiS...

      35 56 Odpowiedz
      • 21 sty 2020

       To PiS rządzi od kilkunastu lat ? Hahahaha ludzie wyłącznie ten TVN :D
       Bono ale nie zmieniaj tematu, maski opadły KODziarstwo się zagotowało i ludzie to widza :D

       53 27 Odpowiedz
       • 21 sty 2020

        To TVN ma jeszcze przewagę nad TVP info?
        Myślałem ze TVP info rzadzi umysłami Polaków.
        Myślisz ze TVP jeszcze ma widzów? Jeżeli tak to jakaś nieliczna grupa bez znaczenia.

        29 29 Odpowiedz
       • 21 sty 2020

        TomeL nie wiem czy w twoim mózgu jest taka informacja że PiS rządziło wcześniej, bo chyba nie było czarnej dziury :D, osobiście nie interesuje mnie którą stacje oglądasz a tak na marginesie mówiąc to co to ma wspólnego z omawianym tematem? Ktoś tu chyba szuka dziury w całym

        14 27 Odpowiedz
     • 21 sty 2020

      Czyli, że PiS to skrzyżowanie zbuduje, tylko powoli. Zadecydują o tym pod koniec przegranej kadencji?
      I jak PiSu już nie będzie to wtedy zacznie na zakopiance protestować- PiS a protest będzie słuszny i nie polityczny..

      25 52 Odpowiedz
     • 22 sty 2020

      Tak jak wszystkie inne partie w regionie. Tu rzecz nie w pobożnych życzeniach.

      9 23 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 21 sty 2020

  Prezydent lubi narty może będzie jechał i akurat utknie w korku i zobaczy problem z bliska 😉

  60 38 Odpowiedz
  • 21 sty 2020

   Wyślą po niego śmigłowiec albo samolot Case coby mogli zobaczyć go na czas w telewizji piso-kurskiej

   38 36 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 sty 2020

  Hahahah, kogoś tu strach obleciał, a reakcja i słowa ciekawe... Co one o niektórych mówią.......

  Stać przy swoim do momentu pojawienia się konkretów, a konkretów na razie nie ma. Gdzieś tam za mgłą, tak jak pociąg do Krakowa i obiecacanki niższych opłat na rzecz gminy.

  Cóż, wszystko co dzieje się od kilku lat jest polityczne, wszystkie protesty są polityczne, jeśli ktoś ma inne zdanie to też robi się polityczne, nawet stanowiska dyrektorskie w GDDiK są polityczne. Czyli zmiana idzie chyba w dobrym kierunku Erdogan, Putin, Kim Dzon, Orban, Łukaszenka. Jak będziemy trzymać ten kierunek zmian to za parę lat polityczny będzie konkubinat, trochę jak w starej piosence T.Love.

  33 64 Odpowiedz
 • 21 sty 2020

  Osobiście uważam, że burmistrz faworyzuje Jawornik od dłuższego czasu A wieś Krzyszkowice zsunął na drugi plan. Czy burmistrz kiedykolwiek wyjeżdżał z Krzyszkowic w stronę Myślenic w godzinach szczytu? Wydaje mi się że nie, aczkolwiek twierdzi że wie jak wygląda sytuacja na tym skrzyżowaniu, co chwilę w wiadomościach słyszę o wypadku na przejeździe w krzyszkowicach. Po przejęciu władzy przez Jarosława Szlachetkę można było zauważyć przebudowę Myślenic oraz Jawornika czyli 2 miejscowości które są mu bliskie. Mieszkańcy Krzyszkowic wyjdzcie na pasy i pokażcie że każda miejscowość powinna być na równi w hierarchii.

  53 82 Odpowiedz
  • 21 sty 2020

   Poniosło Cię grubo z tym faworyzowaniem. Węzeł w Jaworniku jest o wiele bardziej strategiczna inwestycja od przedmiotowego skrzyżowania. Ale to pasuje trochę poczytać, dowiedzieć się coś na dany temat a nie pleć bzdur bo „tak mi się wydaje”.

   Już pomijam fakt, ze jest to największa wieś w gminie, mająca bardzo rozwinięta strefę przemysłowa (a nie mająca dojazdu do niej z prawdziwego zdarzenia). Wszystko jest zaplanowane z głowa, po kolei i tego się trzymajmy. Nie szukajcie problemów tam gdzie ich nie ma !

   85 66 Odpowiedz
   • 21 sty 2020

    Bolek rozumiem że nadal pragniesz podzielić ludzi na równych I rowniejszych? To nie jest jakieś "podmiotowe skrzyzowanie" pragnę zauwazyc iż Burmistrz Jarosław Szlachetka mieszka właśnie w Jaworniku, więc chyba sprawa jest oczywista że dba o swoje bezpieczeństwo, Uwierz mi że jestem bardziej zorientowany w temacie niż ci się wydaje a "plecenie bzdur" zostawię osobą Twojego pokroju. Czyli idąc twoim tokiem rozumowania wychodzi na to, że wielkość wsi wpływa na ilość inwestycji? Problemem od dłuższego czasu jest przejazd w Krzyszkowicach, osoba która wyjeżdża ma dosłownie parę sekund na przejechanie na tzw. Środek. No ale cóż, nie będę się spierać z Polityką rzadu PiS która sięga dna A nawet głębiej:)

    26 52 Odpowiedz
    • 22 sty 2020

     "Jestem bardziej zorientowany w temacie niż ci się wydaje" a wcześniej "burmistrz faworyzuje jawornik". Prosze Cie człowieku nie załamuj mnie. Manipuluj dalej. Nie, mój tok rozumowania polega na tym, że w jakiejś wsi jest strefa przemysłowa z KTÓREJ GMINA MA PROFITY (jak byś nie zrozumiał o co chodzi, bo jesteś chyba strasznie niekumaty) to wypadałoby rozwiązać problem komunikacyjny, który tam jest od zawsze. Już nie wspominam po raz kolejny SKRZYŻOWANIA koło kładki, które codziennie przecina o wiele więcej osób jadąc na Rudnik/Sułkowice/Bielsko. Wyobraź sobie, że nie każdy jest takim Januszem jak ty i myśli tylko i wyłącznie o własnej dupie. Więc lepiej nie ośmieszaj się i zamilcz, wyjdzie ci to na zdrowie. Widać, że kolejny platfus się dorwał do klawiatury (taki klon bono).

     53 12 Odpowiedz
     • 22 sty 2020

      Po 1 nie myślę tylko o sobie lecz chce zauważyć że większość wypadków właśnie jest na tym przejeździe. Po 2 nikogo nie manipuluje w przeciwieństwie do wspomnianego Burmistrza, nie musisz mi powtarzać 2 razy bo jeszcze rozumiem co piszesz:), w Krzyszkowicach też jest problem komunikacyjny od zawsze więc nie widzę aby ta inwestycja była pilniejsza od tunelu w krzyszkowicach I na odwrót. Widzę, że lubisz robić sztuczna szopkę w Internecie A sam nie wiesz do czego dokładnie zmierzasz, więc myślę że to Ty powinieneś zamilknąć raz na zawsze. Pozdrawiam.

      9 29 Odpowiedz
      • 22 sty 2020

       Na szczęście czasy PO, kiedy to zabierano głos komu chciano skończyły się bezpowrotnie. Kończę z Tobą dialog bo albo masz 15 lat albo nie masz pojęcia o funkcjonowaniu świata a w szczególności inwestycjach planowanych na zakopiance, bo tego temat dotyczy. Żyj w swoim wirtualnym świecie, w którym się liczysz tylko ty i twoje wygody.

       30 11 Odpowiedz
 • 21 sty 2020

  Ktoś obiecał przed wyborami, niech się teraz dwoi i troi, aby rozwiązać ten problem.
  Problem tych wyjazdów jest bardzo poważny, ile to strachu i nerwów kosztuje kierowców, korzystających z nich. Wielu ludzi nie rozumie tego problemu, ponieważ tam nie wyjeżdżają.
  Spróbujcie chociaż raz i wtedy możemy dyskutować.

  107 95 Odpowiedz
  • 21 sty 2020

   Zgadzam się z Tobą w 100%, tam codziennie rozgrywa się "rosyjska ruletka"

   24 52 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 sty 2020

  Teraz chyba już cały lokalny PiS wziął się za minusowanie 🤣

  131 88 Odpowiedz
  • 21 sty 2020

   Prawda w oczy kole :D co koledzy z KODu w komentarzach nie pomogą ?:D

   73 167 Odpowiedz
   • DajMI MINUSY! 21 sty 2020

    Przecież tu wystarczy ciasteczka wyczyścić i można minusować do woli, żadne to osiągnięcie. Wystarczy trochę czasu i "was" też można zminusować... dzieciaczki..

    149 86 Odpowiedz
 • 21 sty 2020

  Czyli wypłynęło, że W. Kleszcz macza w tym ręce. Tym samym protest ma na pewno podłoże polityczne. Tym samym zostanę w domu.

  76 49 Odpowiedz
  • 22 sty 2020

   Również się nie wybieram bo mną ani moja rodzina pan kleszcz nie bedzie rozwiązywał swoich prywatnych spraw. Panie Kleszcze nie ma pan na tyle jaj żeby od początku wyjsc z ukrycia ? wysluguje sie pan kobieta ? porażka ci ludzie zrobia wszystko żeby uderzyć w gmine a nie żeby rozwiać problem skrzyżowania ! To juz wole przez polanke do myslenic jezdzic niz isc ramie w ramie z takimi ludzmi

   45 20 Odpowiedz
   • 22 sty 2020

    dokładnie, początkowo inicjatorami byli Państwo Góra, nie było wspomniane o innych inicjatorach, nagle wyskakuje jak z kapelusza dodatkowa osoba, jak wiadomo której nie po drodze z władzami samorządowymi.
    Wypłynęło o co tak na prawdę chodzi.

    35 18 Odpowiedz
    • 24 sty 2020

     Przyjacielu, tu organizatorami powinni być wszyscy mieszkańcy bez względu na poglądy.Po co te wszystkie animozje?Jak kochasz władze samorządowe, to je kochaj .Twoja sprawa. Nie o kochanie tu chodzi tylko o działanie w tak ważnej, obecnie najważniejszej dla mieszkańców sprawy.Chyba nie powiesz mi, że krzyszkowiccy radni coś w sprawie skrzyżowania zrobili...Siedzą jak mysz pod miotłą, nie wiem czy są zastraszeni czy dotknęła ich amnezja - kto ich wybrał. Bo na razie sprawiają wrażenie, że poszli do Rad dla kasy. No i bardzo dobrze, że ludzie wzięli sprawę we własne ręce. Jeżeli ktoś tu wyraża inny pogląd, to albo jest radnym, albo nigdy nie wchodził ani nie wjeżdżał na zakopiankę w Krzyszkowicach.
     Swoją drogą cieszę się, że ujawniają się malkontenci, gwarantuję, że to jeszcze bardziej zintegruje i zdeterminuje organizatorów i protestujących.
     Dziękuje wam.

     5 Odpowiedz
 • 21 sty 2020

  Hejterzy działają :))taka ich rola...

  22 27 Odpowiedz
 • 21 sty 2020

  My tu się plusujemy i minusujemy, a ja mam pytanie, gdzie wielki nieobecny
  (zaginął, już nie przyznaje się do nas, twórca "Dobrego czasu dla Ziemi Myślenickiej, którego plakaty wyborcze gdzieniegdzie jeszcze przenikają na tablicach ogłoszeniowych, przypominają nam o nim ), co przed 13 października 2019 roku, też wiele obiecywał na temat budowy bezkolizyjnych skrzyżowań i tu i ówdzie.

  Zaginął tu i także w kuluarach sejmowych, tak ciężko pracuje dla naszego "dobra na Ziemi Myślenickiej", że ani razu nie zabrał głosu w sejmie i też nie złożył żadnej interpelacji, oświadczenia.
  Strach się bać, czy da radę się zaktywizować przed końcem kadencji w 2023 roku.

  48 54 Odpowiedz
 • 22 sty 2020

  Taki strajk to pomaga burmistrzowi w realizacji obietnicy wyborczej.
  Powinien dziękować organizatorom.

  24 38 Odpowiedz
 • 22 sty 2020

  Wole już przez Polanke do Myślenic jeździć, niż iść ramie w ramie z takimi ludżmi. Nigdzie w sobote nie idziemy.

  43 23 Odpowiedz
  • 22 sty 2020

   Się przejmie sądy to się takich wsadzi do pierdla i już się strajki skończą.

   16 30 Odpowiedz
   • 22 sty 2020

    I tak powinno być jak w tej wielce nowoczesnej i postępowej Europie !

    32 9 Odpowiedz
    • 22 sty 2020

     Lubimy zamordyzm i musimy mieć rządzących którzy zawsze mają rację.
     A Europa do głupole, niech dalej brną w tą demokrację.

     11 25 Odpowiedz
     • 22 sty 2020

      Bono skończ już pieprzyć bo jak zwykle pieprzysz głupoty zamiast odnieść do meritum swojego kodziarstwa, które organizuje ten protest. Chcieliście brzydko mówiąc "wyruchać" mieszkańców Krzyszkowic i wykorzystać ich do swoich nędznych gierek politycznych. Jednak jak słusznie ktoś zauważył, "maski opadły" i wszyscy już widzą ile polityki w tym całym "proteście". Ludzie otwórzcie w oczy, bo nawet w słusznej sprawie jak widać, ktoś wami manipuluje.

      Ps. Nie pisz, że Europa to głupole bo Cie Twoje Pany z kodu za jajca powieszą.

      35 18 Odpowiedz
      • 22 sty 2020

       Rozumiem , że ten protest jest zły bo utrudnia życie mieszkańcom powiatu, ale żeby łączyć walkę o bezpieczeństwo z polityką, tylko dlatego że rządzi PIS i jego pomazaniec w Myślenicach, to już gruba przesada.

       Tzn. mają czekać i nie wyjeżdżać na drugą stronę zakopianki, albo poczekać z tymi protestami aż zmieni się opcja polityczna?

       Rozumiem, nie powinni protestować gdy maja perspektywę poprawy, czy mają? I w której kadencji, bo ostatnią przesiedzieli cicho.

       17 24 Odpowiedz
  • mirek@ 22 sty 2020

   kogo by tu teraz zaatakowac zeby obrzydzic ludziom to co nie podoba sie burmistrzowi? protest nie na reke? to rusza banda hejterów obrazajaca wszystkich doookola :) dziecinada panie i panowie nic poza tym. WYJDŹCIE NA ULICE I WALCZCIE O SIEBIE !!!!!!

   25 35 Odpowiedz
   • 22 sty 2020

    Zapal świeczkę, idź pod Sąd i ochłoń :) może przejdzie :D

    34 25 Odpowiedz
    • mirek@ 22 sty 2020

     A jaki związek mają świeczki palone pod sądem z protestem na zakopiance i tym że ludzie wychodzą bo burmistrz nie spełnia swojej obietnicy?

     23 27 Odpowiedz
     • 22 sty 2020

      Na wykonanie swych zobowiązań ma całą kadencje a więc jeszcze ponad 3 lata. Ale co ja kodziarowi tłumaczył będe :) pal świeczkę i WIO pod Sąd, tam wasze naturalne środowisko :)

      31 23 Odpowiedz
      • mirek@ 22 sty 2020

       Nie każdy kto ma inne zdanie niż twoje i twoich przełożony musi być z kodu. Odkoduj się człowieku i otwórz oczy. Tematem jest protest w Krzyszkowicach i to że burmistrz sobie nie radzi że swoimi wyborcami bo nie potrafi się z nimi dogadać. Zresztą z kim on się dogadał przez ten rok? Sami Swoi każdy inny to wróg. A fakty są takie że nic się nie dzieje w Krzyszkowicach.

       25 30 Odpowiedz
 • 22 sty 2020

  Od kilku dni miałam co raz bardziej mieszane uczucia w związku w protestem. Na początku czytałam o Pani dobrej woli, o chęci dogadania się. Potem jednaj już było tylko gorzej. Dzisiaj już widzę, że jest jeszcze jakieś drugie dno. Nie wiem jak niektórzy ale ja czuje się oszukana. Po co to ukrywanie niektórych kontrowersyjnych osób ? bawcie się polityką gdzie indziej ale bez mojego i mojej rodziny udziału.

  40 29 Odpowiedz
 • 22 sty 2020

  Dokładnie. Podstępem, niby dla dobra społeczności. Prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw. Już się zaczęły szantaże, że jak będzie podpis to skrócą. Chore zagrywki, aby tylko wywołać kodziarskie zamieszanie.

  35 22 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sty 2020

  PiS nie potrzebuje Unii, im wystarczą pieniądze z naszych ppdatków i dożywocie przy korycie. Polacy potrzebują otwartego świata, dla rynku pracy, wyjazdów, kontaktów i dotacji, rozwoju. Glupota, egoizm, zachłanność? Bo na razie to wprowadzanie bałaganu idzie po linii korzystnej dla Rosji. I to medialne przekomarzanie się z Rosją to pic

  zdjecie

  zdjecie

  19 33 Odpowiedz
  • 22 sty 2020

   Ty jak się budzisz to od razu pis pis pis ? chłopie co tutaj ma pis do rzeczy ? szlak cie trafia ze KODziarstwo w proteście zostało zdemaskowane ? :D no to kolejny do świeczki i pod Sąd ! Raz, dwa, raz, dwa :D :D Manipulujecie ludźmi i łżecie w żywe oczy. My takich nie lubimy.

   36 22 Odpowiedz
   • 22 sty 2020

    Panie, on cytuje alkoholika z soku z buraka, daj Pan spokój to poważne źródło wśród lewackiej części społeczeństwa (notabene finansowane przez PO). Ale przecież to nie jest protest polityczny (przypomina się szanowna pani Iwona Hartwich).

    32 21 Odpowiedz
    • 22 sty 2020

     Napisałem na samym początku to zostałem odrzucony błotem a jednak miałem nosa!

     21 9 Odpowiedz
  • 22 sty 2020

   A kto to jest ten gość w kapeluszu? Co za autorytet?

   22 10 Odpowiedz
 • Zofia 22 sty 2020

  Nie dla pustych obietnic! Bardzo dobrze ze wychodzicie na drogę jak chcieli głosów to byli wszędzie i obiecywali cuda a dzisiaj apele o siedzenie w domach bo stracimy inwestycje na zakopiance... To szantaż? Kto straci? Bo ja pewno nie mieszkańcy Krzyszkowic w ktorych lata się obiecuję

  26 34 Odpowiedz
  • 22 sty 2020

   Proszę się za mnie nie wypowiadać ani za moją rodzinę ! chce pani brac udział w gierkach politycznych ? proszę bardzo ale my nigdzie nie idziemy.

   32 29 Odpowiedz
 • 22 sty 2020

  Wstyd Drodzy Państwo wykorzystywać ludzi do własnych interesów politycznych. Wstyd Proszę Państwa, wykorzystywać niejedną tragedię jaka miała miejsce na tym skrzyżowaniu aby przemycić związki polityczne w proteście. Mamy obrotnego burmistrza, który może lobbować i robi to w generalnej czy innych wyższych szczeblach, mamy swoich 2 radnych. Po co te wojny ? nie można współpracować jak człowiek z człowiekiem ? Burmistrz został wybrany w demokratycznych wyborach, tak chciała zdecydowana większość. Weźcie to na klate a nie jak gówniarstwo, któremu zabawkę zabrano plujcie jadem i atakujcie na każdym kroku.

  Przecież nawet dziecko mające Facebooka wie, że szanowny (za takiego się uważa) Pan W.K na wylewa wiadro pomyj na urzędującego burmistrza i radnego R.P. I co i on niby nagle z nimi chce coś zdziałać ? on nagle z burmistrzem chce problemy rozwiązywać ?. Proszę nas, społeczności nie rozśmieszać. Panie W.K WSTYD, zasłaniał pan się kobietą ? a teraz brylowac na salonach pan chce ?! Ja z Kodem, z PO ani z żadną opcją polityczną nie chce być mieszany ! dlatego również odpuszczamy sobotnią gre polityczną. Wolę rozmawiać z włodarzami, chodzić, poprosić, zapytać, prowadzić dialog niż w takich cyrkach brać udział. Stare chłopy a jak dzieci się zachowują ! Jak przeczytałem o tych szantażach, przypomniały mi się ubeckie metody, jak widać komuna w Polsce ma się całkiem dobrze.

  M.T z Krzyszkowic

  42 25 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 22 sty 2020

  "Radny powiatowy i sekretarz gminy Robert Pitala (PiS): Mam taką propozycję, aby państwo rozważyli wejście na pasy na kilka minut i zablokowali ruch. Na pewno będzie efekt medialny, wszyscy to zobaczą, powstanie korek, a później można przejść do łagodniejszej formy i ustawić się przy przejściu.
  Później będziemy mówić, że jest to gest dobrej woli mieszkańców, że nie idą „na rympał” i jak to się mówi „po bandzie”, tylko rozumieją co udało się do tej pory zrobić i użyjemy tego jako argumentu w dalszych rozmowach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad."

  Jeśli przedstawiciele urzędu podają takie rozwiązania publicznie to budzi obawy jak przedstawiają inne wydarzenia i działania związane z gmina...

  Tu się urodziłem tu mieszkam całe życie i coraz bardziej niepokoje się o moje miasto i gminę a jeszcze 4 lata

  28 25 Odpowiedz
  • Jacek Karwatowski 22 sty 2020

   Liczy się "efekt medialny" reszta jest milczeniem. Wszystko na pokaz

   13 8 Odpowiedz
  • 22 sty 2020

   Problem jest w tym, że partia trafiła pod strzechy. Poprzednik układał się ze wszystkimi i taki powinien być jego następca. Poprzedni partyjni burmistrzowie Nowacki, Kurowski, i radny Żądło ze Zarabia wojowali z Cupiałem i straszyli że zrobi szlaban na Zarabie.
   Telefonika tak się wkurzyła na wojujące partyjne władze, że nawet wodę mineralną kupowali poza miastem. Wojowali też ze Starostwem.
   Historia się powtarza, to nie będzie dobra kadencja dla miasta.

   14 26 Odpowiedz
 • 22 sty 2020

  My mieszkańcy natomiast nie wychodzimy, Proszę nie wypowiadać się za wszystkich !

  44 22 Odpowiedz
  • 22 sty 2020

   A my natomiast wychodzimy proszę pozostać w domu !

   24 24 Odpowiedz
   • 22 sty 2020

    Od nas też nikt nie idzie. Nie z takimi "organizatorami". Dziekuje zdecydowanie wole przez Polanke jezdzic.

    42 19 Odpowiedz
    • 22 sty 2020

     I niech tak zostanie , lepsza bezpieczniejsza droga a przechodzić tez będziesz Pan przez Polankę ?

     Czy tylko kursy samochodowe w kierunku Myslenic ???

     19 14 Odpowiedz
     • 22 sty 2020

      Pan nie rozumie, Z Panem Kleszczem jak by mi płacili to bym nigdzie nie poszedł. Nie mam zamiaru być kojarzy z platformą a tym bardziej z kodem. Od 20 lat jakoś sobie radziłem z zakopianką i trudno jak mam taki wybór to nie mam żadnego. W szopce politycznej udziało brać nie będziemy.

      38 23 Odpowiedz
      • 22 sty 2020

       No to przecież Pana wybór nikt NIE zmusza nikogo proszę pozostać w domu my jednak wychodzimy bo zależy nam na bezpieczeństwie !!!!

       22 22 Odpowiedz
       • 22 sty 2020

        Od nas również kilka domów rezygnuje, podziękujcie "organizatorom". Bez ich łaski i manipulacji skrzyżowanie uda się wyremontować. Nie potrzeba do tego babraniny politycznej.

        38 21 Odpowiedz
        • mirek@ 22 sty 2020

         Komentuje na tym forum od lat. Pod tym artykułem nagle głos zabiera mnóstwo osób które nie pójdą ale to wszystko nowi użytkownicy którzy obrzydzaja innym protest. Czarny PR? Protestujący Trzymam za was kciuki bądźcie konsekwentni!

         26 32 Odpowiedz
         • 22 sty 2020

          To, że nowi użytkownicy to nie mają prawa głosu ? u was w platformie i kodzie tak pewnie jest :D bardzo dobrze właśnie że ludziom otwarło oczy i wypowiadają się. Każdy ma prawo wyrażać własne zdanie to już nie czasy platformy że cenzura była na każdym kroku :D Brawo ludzie pokażcie tym kombinatorom że nie ma zgody na coś takiego ! NIE DLA PROTESTU POLITYCZNEGO

          35 23 Odpowiedz
          • mirek@ 22 sty 2020

           Nikomu nie zamykam ust i nikogo nie wyzywam w przeciwieństwie do Ciebie. Nie masz ochoty nie idź ale nie przyszywaj wszystkim dookoła latki tych których się najbardziej obawiasz i żywisz do nich nienawiść.

           25 30 Odpowiedz
           • 22 sty 2020

            Brawo !!!!

            11 27 Odpowiedz
           • 22 sty 2020

            Co ty chłopie ćpiesz ? do mnie piszesz w ogóle ? od szufladkowania na tym forum to zawsze byłeś Ty i wszyscy to doskonale wiedzą. Obrońca uciśnionych się znalazł...

            34 10 Odpowiedz
            • mirek@ 22 sty 2020

             A bijcie sobie pianę nie zmieni to faktu że burmistrz sobie nie radzi i go przerasta ta funkcja a protest i tak się odbędzie cokolwiek tu napiszesz ludzie deklarują że na pasy wyjdą.

             27 30 Odpowiedz
             • 22 sty 2020

              Że co ? hahahaha zamilcz już i nie kompromituj się :D dobrze, że ciebie trzymanie świeczki pod Sądem nie przerasta :D A niech protestują ja nie popłaczę się z tego powodu w przeciwieństwie do ciebie :D ja natomiast udziału w hucpie politycznej brał nie będe :D Weź bona pod Sąd jak idziesz, będzie wam raźniej ;)

              26 22 Odpowiedz
         • 22 sty 2020

          Ja nowym użytkownikiem nie jestem a na protest się również nie wybieram. Coś słaba ta twoja teoria Sherlocku. Nie będziesz ludziom ust zamykał.

          38 18 Odpowiedz
        • 22 sty 2020

         Naprawdę to nie trzeba tłumaczyć się czy się wyjdzie czy nie !

         Wolność mamy ktoś chce wychodzi ktoś nie chce nie wychodzi .....

         24 24 Odpowiedz
        • 24 sty 2020

         Ta choroba to obsesja.

         1 Odpowiedz
      • 24 sty 2020

       Ilu kilogramowym młotem można by niektórym wybić z głowy polityczny protest ?A może by tak zebranie wiejskie zwołać ?

       1 Odpowiedz
    • 24 sty 2020

     Przyjacielu, zorganizuj sobie swój protest a nie marudź.

     1 Odpowiedz
  • 24 sty 2020

   Mniej emocji, wykrzykników. Nikt Cię z chałupy nie będzie wyciągał na siłę. I nie życzę sobie wypowiadania się za mieszkańców. Gadaj sama za siebie. Każesz nie wypowiadać się za wszystkich a w pierwszym zdaniu to robisz.

   6 Odpowiedz
 • 22 sty 2020

  Marketing "fejkowych" kont na miasto info :-)
  Rozumiem, że to taka próba wpłynięcia na frekwencje w wydarzeniu ?
  Pamiętajcie, że gracie zdrowiem i życiem mieszkańców Krzyszkowic i podróżujących zakopianką bo rozwiązanie tego problemu jest ważna nie tylko dla mieszkańców. Mieszanie polityki do wszystkiego jest głupie i nieetyczne.
  Pamiętajcie, że Wasz komputer zostawia ślad jakim jest np IP.

  Nowe fejkowe konta:

  TomaL
  Darion
  Dorota
  Publicysta
  Aneczka72

  Pewnie do wieczora pojawi się jeszcze kilka :-)

  32 34 Odpowiedz
  • 22 sty 2020

   Jest i kolejny nadworny przesławny platformator miasto info :D kolejny który będzie mówił kto może się udzielać a kto nie :D Stanij z kolegami ze świeczką pod Sądem :D bardziej się tam nadasz detektywie :D w tamtym roku konto założyłem "geniuszu" :D

   29 19 Odpowiedz
   • 22 sty 2020

    A Ty kolego tak nie szalej z tym sądem bo możesz się dochrapac przez te hejterskie wpisy 😂

    Wystarczy tylko pewne kroki prawne zastosować wobec takich ludzi jak Ty !i przestaniesz być anonimowy i cwaniak przed klawiaturą 😂

    15 29 Odpowiedz
    • 22 sty 2020

     Jeeest zaczynają się ubeckie metody zastraszania :D brak argumentów to Sądem mnie będzie straszył hahahahahaa usta mi nie zamkniesz cwaniaku z przed klawiatury :D

     28 17 Odpowiedz
  • 22 sty 2020

   Nie wiedziałem, ze aby się moc wypowiadać na Miasto Info, konto trzeba minimum pół roku wcześniej założyć. Twoje logika nigdy mnie nie przestanie zadziwiać.

   36 16 Odpowiedz
   • DajMI MINUSY! 22 sty 2020

    Jak to jest ze w 40 minut od napisania komentarza masz juz 18 plusow. Tutaj na stronie nie ma takich ruchow i mozliwosci zeby tak szybko tyle osob dokopalo sie do Twojego komentarza. Po prostu manipulujecie opinia publiczna a administracji miasto-info w to gra, bo kazdy minus / plus to nowe wyswietlenie strony i potem reklamodawcom moga prezentowac ze maja setki tysiecy wyswietlen. lol.

    17 19 Odpowiedz
    • 22 sty 2020

     Pisze to gość, którzy wczoraj natrzaskal 100 minusów w 5 minut.

     19 12 Odpowiedz
     • DajMI MINUSY! 22 sty 2020

      Nie no, jakbys przeczytal ze zrozumieniem moj komentarz, to tylko pokazalem, zebys sie Ty przestal bawic w hurtowe plusowanie swoich wypowiedzi i manipulowanie opinia publiczna, poniewaz to jest bardzo znany "myk" na stronie i da sie odwrocic sytuacje. To wy bawicie sie w ten sposob, ze kazde wasze komentarze sa przeplusowane do gory, a inni w dol. Spojrz na to co Ty robisz, w godzine podniosles do 19 plusow swoj komentarz, gdzie tutaj jest tona komentarzy, temat juz nie jest "nowy" i nie ma mozliwosci, zeby w tak krotkim czasie ten temat byl tak chwytajacy - to wynika z samej strony i tego, ze jest godzina 13:45 i ludzie sa w pracy :).

      Hahah, niestety, zeby sie bawic w "manipulowanie opinia publiczna: to trzeba miec minimum intelektu i jeszcze potrafic to robic. Ponadto ja nie przeplusowuje swoich wypowiedzi, a Ty to robisz teraz nieustannie - vide twoje wypowiedzi.

      Ergo, zachowujecie sie jak banda idiotow, ktora mysli, ze ma przed soba innych idiotow, ktorych bedzie wstanie "ograc" i zmanipulowac.

      15 16 Odpowiedz
  • 22 sty 2020

   A to Pan mi będzie mówił gdzie i kiedy mogę założyć sobie konto ? takich bredni to jeszcze na forum nie widziałam. Boli, że ktoś na dany temat ma inne zdanie ? trudno, musi Pan z tym jakoś żyć.

   22 18 Odpowiedz
   • DajMI MINUSY! 22 sty 2020

    Przeciez wy jestescie jedna i ta sama osoba - to widac po stylu pisania.

    Robicie wszystkie "trollowe" konta spacje po znakach interpukcyjnych np. tutaj to widac. "konto ?" "zdanie ?",. tak samo pisze tomel " pieron ! ".

    1. Tak sie nie pisze w internecie, bo zasady pisowni j. polskiego mowia, ze po slowie nie ma spacji jesli stawiamy po nim znak interpunkcyjny, wiec poprawnie powinno byc "konto?" "zdanie?" "pieron!".

    2. Po drugie jak sie chce sprawiac wrazenie "tloku" na forum, to powinno sie zadbac o spojnosc wypowiedzi i jakies no, nie wiem - zmiane stylistyki wypowiedzi.

    Nie trzeba byc specjalnym polonista, zeby zauwazyc, podobny sposob ukladania zdan :_)

    20 18 Odpowiedz
    • 22 sty 2020

     Dawaj pobaw się minusami jak wczoraj. Nie odmawiaj sobie tej „przyjemności”. I ktoś taki śmie innym manipulacje zarzucać. Tez pisze w ten sam sposób, według Twojej bardzo dziwnej logiki jestem ta sama osoba co pozostali ? Weź się za odrabianie lekcji „iks de”.

     13 14 Odpowiedz
     • DajMI MINUSY! 22 sty 2020

      No czyli udowadniasz, ze to jedna i ta sama osoba, bo wczoraj z toba na forum nie dyskutowalem :)

      Haha nawet trollowac dobrze nie potraficie.

      13 18 Odpowiedz
      • 22 sty 2020

       Zazwyczaj czytam tez inne komentarze, widocznie nie do końca opanowałeś te umiejetność jeszcze. Szkoda jednak, ze to gimbaziarskie iks de usunąłeś, idealnie obrazowało twój obecny poziom intelektualny. Bez odbioru sherlocku...

       16 10 Odpowiedz
       • DajMI MINUSY! 22 sty 2020

        Nic nie usuwalem :) Nie da sie usuwac tu komentarzy samodzielnie - jesli korzystasz ze strony - naucz sie jej funkcjonalnosci, a nie tylko czysc ciasteczka w przegladarce.

        :)

        14 19 Odpowiedz
  • 22 sty 2020

   Lukaszz, Ty też po "Dolnowiejskiej" szkole jesteś, że kilku liter nie potrafisz poprawnie napisać? TomaL to w Starostwie urzęduje a nie na tym forum :-)

   25 12 Odpowiedz
  • 22 sty 2020

   Proponuję polityczne waści porzucić. Sprawa skrzyżowania jest ważna i nie istotne jest kto w proteście będzie brał udział. Idea jest dobra i nie zakłócajmy jej polityką.

   16 1 Odpowiedz
  • 23 sty 2020

   Dobra trolle, godziny pracy urzędu to doskonały czas na sianie zamętu. Jedziecie ...

   9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sty 2020

  Trochę nuty politycznej się wdarło i to jest błąd, że pojawia się trolling krzyczący na każdą inicjatywę społeczną że jest polityczna. Dajcie dowody pisowskie trolle że ktoś z tych ludzi działa w jakiejś partii, a bo skoro nie działa to znów manipulujecie. Dajmy mieszkańcom głos, a z naszej strony - tzn. mieszkańców powiatu - przynajmniej zrozumienie, bo kto wie - być może przy delikatnie mówiąc opieszałości urzędników sami będziemy kiedyś skazani na własne działanie.

  Zrozumiałe jest w tej sytuacji, że otoczenie burmistrza będzie posuwało się do różnych sposobów, żeby przynajmniej na czas przejazdu Dudy sprawę zamieść pod dywan. Od przymilania, przez groźby, do kolejnych obiecanek. O tyle to dla nich niewygodne, że od czasu obietnic wyborczych brak EFEKTÓW działania tej ekipy i mieszkańcy są ciągle w punkcie wyjścia.

  23 27 Odpowiedz
 • 22 sty 2020

  Proponuję polityczne waści porzucić. Sprawa skrzyżowania jest ważna i nie istotne jest kto w proteście będzie brał udział. Idea jest dobra i nie zakłócajmy jej polityką.

  28 3 Odpowiedz
 • 22 sty 2020

  Widzę że zabawa na stronie nadal trwa, nie wiem czy osoby które hejtują osoby które wychodzą na pasy i na siłę przypisują im z jakiej partii są (A w sumie to chyba jedna osoba) ma jakieś profity od burmistrza za to? Tak jak już pisałem wyżej, skrzyżowanie w Krzyszkowicach jest chyba najbardziej niebezpiecznym miejscem na trasie Kraków-Zakopane, więc rozumiem że "Pupilki" burmistrza mogą czuć się oburzone że nie zrobią im kolejnego przejazdu czy może kolejnej kładki. Dla mnie sprawa jest oczywista, i każda miejscowość powinna być tak wspaniale wspierana jak Jawornik. Życzę miłego wieczoru wszystkim (hejterom też:))

  12 22 Odpowiedz
  • 22 sty 2020

   Buahahahah, czlowieczku zobacz sobie zdjęcie z radia kmy z kim wasza „organizatorka” siedzi i powiedz mi ze to nie są KODowcy Myśleniccy (bardzo aktywni także na Facebooku) :D No może jeszcze zaprzeczysz ?? :D po raz kolejny powtarzam MASKI OPADŁY! i co dalej będziesz udawał glupa i próbował robić z nas wszystkich idiotów ?? :D ile wam płaca (albo jednej osobie) za pisanie tych bredni ? Ludzie zobaczyli na własne oczy i rezygnują z tej szopki. Koniec politycznej manipulacji. Pamiętajcie, Krzyszkowice zapamietają i rozlicza was z każdej złotówki która przepadnie przez ten cyrk polityczny który obecnie ma miejsce ! Mimo wszystko hejterze również życzę miłego wieczoru :)

   21 14 Odpowiedz
   • 22 sty 2020

    Z tego co mi wiadomo organizatorka od samego początku nie upolityczniała tego strajku więc nie rozumiem do czego dążysz Ale okej, tak na marginesie to nie wiem o co wam chodzi z tymi partiami albo że swieczkami pod sądem oraz innymi żenującymi tekstami, ciągle probujecie wciągnąć w to sprawy polityczne, jednakże ja radziłbym powstrzymać się z tego typu wypowiedziami bo to robi się już po prostu nudne. Nie rozumiem też co stoi na przeszkodzie aby osoby z PiS-u czy z PO czy z innej partii nie mogły wyjść razem na pasy i pokazać O co tak naprawdę chodzi w tym proteście. Nie rozumiem także po co pluć jadem na siebie w sieci zamiast zjednoczyć siły na ten jeden dzień I nie mieszać w to politycznych zagrywek...

    14 12 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    22 sty 2020

    Ktoś obok kogoś/z kimś siedzi? O co chodzi? Głupio kombinujesz, i w dodatku nawijasz jak łeb zakłuty w kółko to samo
    https://m.youtube.com/watch?v=plyq9-w2W_U

    2 14 Odpowiedz
   • 23 sty 2020

    MASKI OPADŁY 😂to typowe hasło pewnego radnego gminy 😂przypadek ????

    6 2 Odpowiedz
 • 22 sty 2020

  Obecność KODu dobitnie pokazuje „o co tak na prawdę chodzi w tym proteście„. Przecież KOD jedyne co chce zrobić to zadymę i udowadnia to ten żenujący postulat Który mówi m.in ze budowa ma się zakończyć do końca 2022 roku :D jakim niby cudem ? a może jeszcze bardziej nierealne postulaty wymyśla, żeby mieć „podkładkę” :) powtarzam, Krzyszkowice was rozlicza za każda zmarnowana złotówkę przez ten cyrk co robicie. A skoro organizatorka nie chciała upolityczniania to czemu z miłośnikami KODu po redakcjach łazi ? Po co do magistratu niedoszłego posła nowoczesnej ze swą redakcja ciągnie ? Po co ukrywają jednego z organizatorów który chyba chroni interesów byłego burmistrza a obecnego na każdym kroku atakuje ? Dlaczego usuwa komentarza broniących burmistrza a atakujących go zostawiała ? Dalej mam wymieniać ?:) Za taka „neutralności polityczna” To my wszyscy dziękujemy :D mydlenie oczu I te wzniosłe teksty pozostaw dla naiwnych, których na szczęście z dnia na dzień jest co raz mniej :) Plucie jedem to jest bezczelne udawanie ze ten protest nie ma z polityka nic wspólnego :D Kończę ta dyskusje i niech ludzie robią jak uważają. Ja na pewno z KODem w jednym rzędzie nie pójdę, bo już za stary jestem na takie szopki polityczne:)

  29 58 Odpowiedz
 • 23 sty 2020

  I SŁUSZNIE TRZA POKAZAĆ PO KTÓRY STRONIE JEST RACJA !!! BLOKOWAC NA CAŁEGO GÓRNO WIES Z TENCZOWKI SIE DOŁACZO I WYSYŁO DELAGATÓW I TRAKTOR NA BLOKADA

  3 69 Odpowiedz
 • DajMI MINUSY! 23 sty 2020

  Obecność tak wielu ze stronictwa popierającego władze jedynie potwierdza, że władza boi się kompromitacji.

  Jak się poprzegląda tematy, to nigdzie nie ma tak, żeby "PiS i wybory PiS" mieli po setki plusów, z reguły zachowane są jakieś proporcje, mniej lub bardziej odpowiadające rzeczywistym poglądom ludzi, tutaj mamy sytuacje, że po kilku minutach, komentarze pro władza są w góre, komentarze, nawet minimalnie krytykujące władze, albo zwracające uwagę na problem.rzeczywisty, a nie polityczny, również.

  To smutne, że próbuje się manipulowac opinią publiczną w tak prostacki sposób.

  188 48 Odpowiedz
  • 23 sty 2020

   Jakiej kompromitacji? kompromitacja to będzie jak sie obecni organizatorzy z kodem ośmieszą i zamiast coś zdziałać, to stracą wszystkie co udało się do tej pory ustalić. Jeżeli chcą terroryzować tak mało realnymi wymogami gminę i GDDKiA, to bez naszej obecności,
   Tak się składa, że w prostacki sposób, to próbuje się ukryć obecność kod'u na tym proteście (i Pana W.K).

   M.T z Krzyszkowic

   47 195 Odpowiedz
   • DajMI MINUSY! 23 sty 2020

    Gdyby nie było strachu o kompromitacje - nie byłoby takiego uaktywnienia się w tym temacie, pyskówki, wyzywania się wzajemnego i rozgrzanych emocji.. Protest przeszedłby bez echa. Tymczasem faktycznie, to jest ostatnia szansa, żeby na Zakopiance coś ugrać, bo jak faktycznie S7 pójdzie od węzła Bieżanów inną trasą, bardziej w strone Sieprawia, to już nic na Zakopiance nie będzie powstawać.

    193 49 Odpowiedz
    • 23 sty 2020

     Pan na prawdę wierzy w to, że obecnym organizatorom zależy na szybkim załatwieniu sprawy? z tymi "realnymi" postulatami?
     Kod myślenicki (jak w całej Polsce zapewne) słynie z tego, że jego głównym i podstawowym zadaniem jest destabilizacja rządu, urzędu, sołectwa etc., Mało tego, ukrywają tam człowieka, który atakuje non stop urząd i burmistrza gminy. Niech Pan pomyśli realnie na czym im tak na prawdę zależy.
     Miał to być protest bez polityki a okazuje się teraz, że w pierwszym rzędzie z organizatorami pójdą hejterzy myślenickiego magistratu i myślenicki kod. Brawo.

     49 198 Odpowiedz
     • DajMI MINUSY! 23 sty 2020

      Tak się składa, że nie interesuję mnie kto kogo hejtuje, kto jest komu wrogi i nieprzychylny, bo to nie jest /clue/ problemu. Clue problemu, to niebezpieczne skrzyżowanie, na jednej z najbardziej ruchliwych dróg krajowych w Polsce. Każdemu z nas, niezależnie od tego, kogo i co popiera, winno zależeć na rozwiązaniu problemu. Tak się składa, że faktycznie można mieć poczucie, że to miejsce jest olane i zapomniane, jak się zobaczy, ile w ostatnich 10 latach powstało rozwiązań na odcinku KRK-MCE. Mówię to jako mieszkaniec Myślenic, kierowca oraz rodzic.
      Zupełnie mnie i jak mniemam większość osób nie interesuje, kto jest w KOD, kto jest w PiS, ponieważ NIE WARTOŚCIUJE W TEN SPOSÓB LUDZI. Interesuje mnie jak pewnie sporą część ludzi - rzetelne rozwiązanie problemu. A fakt, że udzielam się w tym temacie na forum jest jedynie rezultatem strasznie prostackiej formy na propagandę.

      200 51 Odpowiedz
      • 23 sty 2020

       Więc niech Pan nie liczy na "rzetelne rozwiązanie problemu". Skoro Pana również nie interesują takie rzeczy jak hejt ze strony organizatorów (i kodu) to proszę na ten temat się nie wypowiadać. Kod i "rzetelne rozwiązanie problemu", koń by się uśmiał...

       39 201 Odpowiedz
       • DajMI MINUSY! 23 sty 2020

        Ja się nie wypowiadam na temat KODu - to Publicysta, Pan Kracy, TomeL, Bolek i kilka innych nowopowstałych profili się na ten temat wypowiada, nieustannie mnie utwierdzając w przekonaniu, że pisze to jedna i ta sama osoba.

        Ja nie rozmawiam o polityce, ja nie krytykuje poszczególnych osób, ja krytykuje zachowanie jakie odbywa się tutaj, na forum.
        Jeśli masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, wróć do szkoły. W Myślenicach są dobre licea i dobrzy poloniści, może pomogą.

        193 42 Odpowiedz
 • 23 sty 2020

  Boże jakie dziecko :D hahahaha patus ale wiesz ze lajkowanie swoich wypocin to jak lizanie się po jajach ?. :D hahahaha Manipulator roku :D

  26 189 Odpowiedz
  • 23 sty 2020

   Daj mu już spokój, dzieciak się rozbeczał o plusy to teraz kodziarstwo będzie plusował a wszystkich innych minusował. Dzieci nie powinny mieć dostępu do internetu. W sobotę śpię do południa. Antypatus dawaj ze 100 minusów i tak każdy już widzi, że ameba jesteś. Ust nam nie zamkniecie.

   25 150 Odpowiedz
 • 23 sty 2020

  https://sport.interia.pl/skoki-narciarskie/news-mieszkancy-planuja-protest-przed-ps-w-zakopanem-mozliwe-utru,nId,4283472

  Sprawa nabiera medialnego rozpędu. Zarazem to co mogę zauważyć z pobieżnej lektury - przykra jest nieodpowiedzialność niektórych userów za coś co powinno leżeć na serduchu wszystkim. Tego typu problemy powinny byc rozwiązywane ponad podziałami i bez dzielenia ludzi.

  Anonimowe wypisywanie na forum nic nie kosztuje. I sortowanie ludzi też. Tak czy owak, sprawa przestaje nagle być lokalna i przekaz idzie w wielki świat. Ja Krzyszkowice popieram - wspólne działanie i twarde stanie przy swoim, a będzie dobrze. Przyjazna Zakopianka w Waszych rękach!

  186 29 Odpowiedz
 • 23 sty 2020

  To jest tak smutne że lepiej zablokować komentarze. Manipulacja władz strony to kompromitacja portalu. Kto ma chęć uczestniczyć w dobry mieszkańców i bezpieczeństwie skrzyżowania to będzie na pewno. Nas nie obchodzi Pan Kle..... Burmistrz tylko bezpieczeństwo w życiu i zdrowiu. Pan Burmistrz jest teraz .Pan klesz.... Jest ale wiecznie nie będą działać w taki czy w inny sposob.. my chcemy by nasze dzieci miały bezpieczeństwo kto przejeżdża przez skrzyżowanie to zdaje sobie sprawę z powagi tego miejsca. Zresztą by robić odcinek Lubień nowy targ. W pierwszej kolejności powinni wykonać i zapewnić drogi wjazdowe w Jaworniku krzyszkowicach Beczarce Głogoczów i tyle w ty temacie. Teraz mają co chcieli ... Mam nadzieję że ludzie z tych miejscowości pójdą również tym torem co Krzyszkowice. Ps oczywiście Jawornik nie będzie miał pewnie odwagi.

  141 25 Odpowiedz
 • Ten komentarz został usunięty.

  • Ten komentarz został usunięty.

   • Piotr 23 sty 2020

    TomeL 21 sty
    Czekam teraz, aż myślenickie lewactwo (robactwo) zacznie przywiązywać się do bram owych szkół, jak do drzew na rynku :D :D :D plisss dajcie tylko wcześniej znać, chętnie cyrk na żywo obejrzę :D

    Przypominam co byś czasem nie zapomniał i nie zalewał się łzami, że ominął cię "cyrk"przybądź jutro od 16.00 myślę, że nawet do 19 pod szkołą nr 5.
    Mam nadzieję, że skoro tyle masz czasu po forum siedzieć i pisać to przybędziesz, żeby potem móc napisać "gorące" posty na forum.
    Zobaczysz również tych lewaków, komunę i co tam jeszcze twojej główce się marzy. Będziesz mógł opowiedzieć wśród znajomych, że widziałeś 25-40 letnich komunistów i lewaków.

    118 19 Odpowiedz
    • 23 sty 2020

     Jak szukasz naiwnych żeby przyszli i poparli wasz protest to zle trafiłeś :D musiałbyś mi zapłacić za czas :D ponadto jestem za tym żeby te szkoły zlikwidować zwłaszcza ze następne szkoły macie kilometr dalej ! Potrzebne jest przedszkole.

     9 37 Odpowiedz
     • Piotr 24 sty 2020

      No ręce opadają.
      Nie wiem czyś głupi czy udajesz głupiego ?? Czy może ze szkoły Ministerstwa Sprawiedliwości Łukasza Piebaka ?

      Przecież sam pisałeś
      "TomeL 21 sty
      Czekam teraz, aż myślenickie lewactwo (robactwo) zacznie przywiązywać się do bram owych szkół, jak do drzew na rynku :D :D :D plisss dajcie tylko wcześniej znać, chętnie cyrk na żywo obejrzę :D"

      ".......plisss dajcie tylko wcześniej znać, chętnie cyrk na żywo obejrzę :D......"

      To daje ci wcześniej znać i wcale nie zapraszam cię żebyś przychodził popierać protest - nigdzie tego nie napisałem.

      5 1 Odpowiedz
     • baron nk klasa 24 sty 2020

      nie pomyliliście czasem tematów tutaj jest o blokadzie zakopianki a piszecie o zamykaniu szkoły

      3 Odpowiedz
 • 23 sty 2020

  Ciekawe, ale ten cały trolling, leje się w godzinach pracy UMiG.
  Przypadek?

  54 14 Odpowiedz
  • 23 sty 2020

   Hmm też to zauważyłem, zupełnie jak w godzinach pracy Starostwa hmmm Przypadek ? :D

   15 56 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   23 sty 2020

   Nie :-D

   24 5 Odpowiedz
 • 23 sty 2020

  Bono Sherlocku, ty cierpisz na jakas manie, ze z urzędu cie prześladują czy coś ?

  19 49 Odpowiedz
 • 23 sty 2020

  Drogi TomeL zamierzam informować ludzi którzy przyjdą na protest, że obecna władza zaliczyła ich do robactwa i "kodziarstwa" tylko dlatego, że walczą o bezpieczny przejazd na Zakopiance. Ciekawe jak się poczują...

  17 13 Odpowiedz
  • 23 sty 2020

   Drogi obserwatorze, nie Zwykłych mieszkańców tylko Kodowcow którzy tymi mieszkańcami manipulują :) tak im możesz to przekazać ! I bardzo miło ze wyrażasz się O mojej osobie „władza” :D dziękuje :D

   11 17 Odpowiedz
   • 23 sty 2020

    Ogarnij się człowieku bo ziejesz nienawiścią !!!

    Patrząc w lustro to pewnie sam siebie straszysz swoim zachowaniem 🤪😂😂😂

    10 11 Odpowiedz
   • 24 sty 2020

    Widać, przyjacielu, żeś hospitalizowany z Bolkiem na tym samym oddziale. No i dobrze, razem raźniej.

    3 3 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 23 sty 2020

  Witam,
  żal im pieniędzy na przebudowę skrzyżowania, to niech założą światła. Będę bezpiecznie przechodzić przez dłuuugą ulicę Zakopiańską.

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sty 2020

  Złamał czy nie złamał...

  4 11 Odpowiedz
 • 24 sty 2020

  Panie TomeL czytam co Pan wypisuje i oczom nie wierzę. Toż to jakieś pomieszanie z poplątaniem. Jak Pan połączył protest o bezpieczny przejazd na Zakopiance z KODem...Czy Pan nie rozumie, że mieszkańcy Krzyszkowic to nie jest grupa głupich i "zmanipulowanych" ludzi tylko zwykli obywatele, którzy chcieliby móc komunikować się ze światem nie narażając życia swojego i swoich dzieci codziennie pokonując bardzo niebezpieczne skrzyżowanie na Zakopiance?

  18 16 Odpowiedz
  • 24 sty 2020

   Widać, ze fake konto zalozone teraz, ale odpowiem. Trzeba być idiotom, żeby nie widzieć, ze to kod organizuje. I tak z informacji jakie mam od rodziny juz bardzo dużo osób zrezygnowało z tego wiecu politycznego, wiec prawdopodobnie sami kodowcy z „organizatorami” będą.

   15 15 Odpowiedz
   • Piotr 24 sty 2020

    A co ma do znaczenia kiedy zostało konto założone ? Nie rozumiem dlaczego uważasz, że jest to fake? Ci co są nowi nie mają prawa głosu ? Nigdzie w regulaminie miasto-info nie znalazłem, że nie można się wypowiadać np do 7 czy 14 dni od założenia konta.

    Ja też mam informację od rodziny, że bardzo dużo osób nie zrezygnowało z tego wiecu, I prawdopodobne jest, że na czele stanie tego protestu stanie sam Jarosław Kaczyński.
    Twoje prawdopodobne, jak i moje prawdopodobne jest tak samo prawdopodobne jak to, że na ziemi wylądują kosmici.

    7 3 Odpowiedz
   • 24 sty 2020

    Uczulony na KOD Bolku, zamiast hejtować weź do łapy słownik ortograficzny, to nie boli.

    11 8 Odpowiedz
    • 24 sty 2020

     Tak samo jak myślenie, a widzę ze problem masz straszny. Piotruś nie wiesz do kogo była kierowana aluzja z fake kontami, to nie udzielaj się.

     4 9 Odpowiedz
  • 24 sty 2020

   To jest chłop, któremu wszystko kojarzy się z KOD - em. jak żołnierzowi wszystko kojarzyło się z pewną częścią ciała Maryni...Ma to nawet swoją medyczną nazwę.

   7 4 Odpowiedz
 • 24 sty 2020

  Bolek, na którą chodzisz do pracy?

  4 6 Odpowiedz
 • 24 sty 2020

  Bolek jest hospitalizowany, dostał zgodę ordynatora na posługiwanie się internetem.

  8 5 Odpowiedz
 • 24 sty 2020

  To prawda ,że jestem nowa . Po przeczytaniu komentarzy Bolka i TomeLa postanowiłam się zalogować i napisać komentarz. Co nie znaczy , ze moje konto jest nieprawdziwe.Pana Bolka zachęcem do podjecia próby wjechania do Krzyszkowic jadąc od Krakowa. Jest to skuteczny sposob na zrozuminie istoty jutrzejszego protestu oraz pozbycia sie natretnych myśli na temat kodu.

  11 6 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   24 sty 2020

   UG zamiast zająć się konkretną robotą siedzi w godzinach pracy o hejtuje na forach - możecie sobie to wyobrazić?

   Po tych ludziach akurat teraz tak... Setki tysięcy dla tej ekipy co miesiąc z naszych podatków, a wdzięczność macie. Górą partyja!

   11 4 Odpowiedz
 • 24 sty 2020

  Wydawało mi się że ten protest miał zwrócić uwagę i być może rozwiązać problem bezpieczeństwa.
  Okazuje się że został ubrany w polityczne przepychanki i to przez część mieszkańców Krzyszkowic, którzy nie pójdą bo są wyborcami pisu. Drodzy państwo Idiotyzm.

  12 5 Odpowiedz
 • 24 sty 2020

  Cygnusie, mieszkańcy Krzyszkowic pójdą protestować. To mieszanie z błotem organizatorów protestu i zarzucanie im ambicji politycznych jest tak głupie, że nie zasługuje na komentarz.Nie chcę pastwić się nad obecnymi radnymi, burmistrzem, bo nie o to chodzi. Ale powiem jedno;toto towarzystwo ma pełno w portkach. Świadczy o tym chociażby prymitywny hejt. Chłopcy zdobyli władzę i nie do końca wiedzą jak ją skonsumować. Żal.

  8 4 Odpowiedz
 • 25 sty 2020

  Panie Bolku i Panie Tomelu byłam na proteście. Byli tam mieszkańcy Krzyszkowic walczący o bezpieczny przejazd przez Zakopiankę. Był Pan Sołtys, Radny Pitala i sam Burmistrz (przyglądali się z boki). Czy nadal koledzy uważają, że to był protest polityczny ?Czyżby wyżej wymienieni politycy zapisali się do kodu ? To jak przebiegał protest i ilu ludzi w nim uczestniczyło obala wszelkie teorie panów forumowiczów.

  8 3 Odpowiedz
 • 25 sty 2020

  Oczywiście ze polityczny, kod Myslenice zjawił się w bardzo licznej obstawie. A ze burmistrz przyszedł ? Pokazal tylko ze jest ponad podziałami i zamknął niektórym KODziarzom gęby, bo liczyli ze się nie pojawi i będą mieli pożywkę do hejtowania. I co wybudowali wam ten tunel ? Bo jadę za chwile go obejrzeć. Dobrze ze szopka się kończyła.

  4 8 Odpowiedz
  • 8 lut 2020

   Chłopie masz obsesję na punkcie KOD-u. Zapewniam cię, że można to leczyć. Choroba polega na tym, że wszystko kojarzy ci się z KOD-em. Jak żołnierzowi na unitarce kojarzyło się wszystko z..... Maryni. Ludzie walczą o cywilizowany wjazd. Walczą o to mieszkańcy - bez względu na sympatie polityczne. Przyjacielu, zamilcz, bo wstyd przynosisz naszemu regionowi.

   2 Odpowiedz
 • 25 sty 2020

  Jakie ty podzialy widzisz? Przeciez miszkancy Krzyszkowic walcza o możliwość bezpiecznego przejazdu a nie przeciw czemuś. Warto zejść na ziemię i opisywać rzeczywistość taką jaka ona jest.

  10 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wychodzili ten tunel!
Krzyszkowice 0

Wychodzili ten tunel!

Tunel w Krzyszkowicach ma powstać w 2024 roku. W starostwie złożono pierwsze podpisy w trójstronnym porozumieniu. To m.in. wynik determinacji mieszkańców, któ...