Lubień

Krzyż ma być widoczny z nowej Zakopianki. Postawili go w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

Krzyż ma być widoczny z nowej Zakopianki. Postawili go w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II
Fot. Facebook/Parafia św. Wojciecha w Krzeczowie

Mający 27 metrów krzyż stanął na Kiecce – najwyższym wzniesieniu Krzeczowa. Ma być widoczny z każdego punktu tej miejscowości, a przede wszystkim z nowej Zakopianki

Dzisiaj zakończył się montaż krzyża, który został zainstalowany na Kiecce (631 m n.p.m) w ramach setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Stalowa konstrukcja ma 27 metrów wysokości. Za instalacje odpowiada parafia św. Wojciecha w Krzeczowie (gmina Lubień), a pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest emerytowany proboszcz parafii ks. Antoni Płaczek.

Krzyż będzie nosił imię Jana Pawła II, a jego poświęcenie odbędzie się w lecie.

 

Powiązane tematy

Komentarze (49)

 • Brak zdjęcia
  2 lut 2020

  Lepszy krzyż niż tęcza

  43 24 Odpowiedz
 • 2 lut 2020

  Ale ludzie co wam przeszkadza ten Krzyz? Daliscie choc 1zl na to? Nie. Jezdzicie zakopianka? Odworccie wzrok jak was boli. Liczycie innym koszta? To ich sprawa. Dajcie na WOSP i WOSP pomaga!!! Malo Wam sie wyswietla prósb o pomoc dla chorych dzieciatek? Dajcie! Wplaccie!!! Kazdy sobie!!! Jakby kazdy komentujacy tak gorliwie tematy religijne wplacic na jakies biedne chore Biedactwo to bylo by super!!!

  38 23 Odpowiedz
 • 2 lut 2020

  Ilu potrzebującym ludziom można było pomóc za te pieniądze.... Ile spraw załatwić wydatkując tą energię dla dobra innych ludzi. A tak powstała zimna architektura. Nie rozumiem i pewnie już nie zrozumiem takiej postawy. Jezus mówił: "Bądź dobry jak chleb." Rozmnażał dobro, rozmnażał miłość bliźniego. Mówił: "Po owocach ich poznacie." Czy stawianie krzyży to akt miłosierdzia wobec bliskich, potrzebujących? Czy takich owoców oczekiwał od nas Chrystus? Moim zdaniem po stokroć NIE!

  38 25 Odpowiedz
 • 2 lut 2020

  Żaden z Was złamanego grosza na ten cel nie dał, nikt Wam nie zabrał działki żeby postawić te krzyż ale do krytykowania jesteście pierwsi.

  46 41 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 2 lut 2020

  Pan kracy a ty wierzysz w Boga czy metalowe krzyże i kapliczki górujące nad osadami?

  40 30 Odpowiedz

Zobacz więcej

Lubień. Mężczyzna zginął w pożarze domu
Lubień 0

Lubień. Mężczyzna zginął w pożarze domu

"Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy, pożar był już bardzo mocno rozwinięty, a w trakcie trakcie działań strażacy otrzymali informacje, że wewnątrz budynk...