Myślenice

Druhowie instalują tablice informacyjne swojego autorstwa. Tak wykorzystali Inicjatywę Lokalną

Druhowie instalują tablice informacyjne swojego autorstwa. Tak wykorzystali Inicjatywę Lokalną
Fot. OSP GP

Przy "lipce", „lisich jamach” , na Polanie "Mikołaj" oraz przy "Kapliczce św. Mikołaja" druhowie z OSP Górne Przedmieście zainstalowali tablice informacyjne. To ich pomysł na wykorzystanie Inicjatywy Lokalnej

Na tablicach znalazły się podstawowe informacje dotyczące danego miejsca oraz przypomnienie o właściwym zachowaniu – zakaz pozostawiania śmieci, jazdy motocrossami i quadami czy zachowanie ciszy. 

Tablice montowane są w ramach Inicjatywy Lokalnej 2020 w której strażacy z Górnego Przedmieścia złożyli projekt pn. „Informujmy, edukujmy turystów na Plebańskiej Górze i pod Dalinem”.  

Tablice znalazły się w siedmiu lokalizacjach – w miejscu dawnej lipy „Lipki”, a obecnie i kapliczki Matki Bożej, pod Krzyżem upamiętniającym Światowe Dni Młodzieży, w miejscu drogi rolnej na gruntach senatora Andrzeja Średniawskiego, pod wzniesieniem Dalin, na tzw. „lisich jamach”, na Polanie "Mikołaj" oraz przy Kapliczce św. Mikołaja.

Maciej Górka, wiceprezes OSP Górne Przedmieście: Zadaniem projektu była działalność edukacyjno – informacyjna, ale i również przestrzeganie turystów przed niewłaściwym zachowaniem.

Kilka razy w ciągu roku nasza jednostka zajmuje się sprzątaniem śmieci na wyżej wymienionych obszarach i często interweniujemy w tej sprawie do lokalnych mediów. Z roku na rok jest coraz lepiej, a takie profilaktyczne działania z pewnością będą miały jeszcze lepszy efekt w przyszłości.

Tylko w czasie montażu tablic druhowie zebrali kilka worków szklanych butelek. 

Oliwier Bzowski

Powiązane tematy

Komentarze (8)

 • 6 paź 2020

  i super inicjatywa. PTTK jak zwykle śpi i organizuje kolejny zlot partyzantów.

  19 1 Odpowiedz
 • 6 paź 2020

  No tylko akurat ta tablica mogła być gdzieś z boku a nie centralnie na planie kapliczki :(

  17 1 Odpowiedz
 • mirek@ 6 paź 2020

  naprawde? wkopaliscie to w ziemi tuz przed sama kapliczka? nie dalo sie gdzies z boku? to nie tablica jest tu najwazniejszym elementem polany

  13 2 Odpowiedz
 • Robert 6 paź 2020

  "Zakaz pozostawiania śmieci, jazdy motocrossami i quadami" - i cóż z tego, że tablica jest, postawcie kogoś kto będzie ten zakaz egzekwował i nakładał kary !!! Taka tablica równie dobrze mogłaby stać w szopie.

  11 2 Odpowiedz
 • 7 paź 2020

  Coś mi się wydaje, że niedługo druhowie. będą musieli zająć się COVID
  Bo władza sobie wyraźnie nie radzi.
  Najlepiej co rządzącym wychodzi to propaganda sukcesu.
  A mały książę, pokazuje gdzie ma poddanych z rzadu i pozwala im zrobić sobie wspólne zdjęcie ale bez swojego książęcego udziału.
  „Pan” jest tylko jeden.

  9 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...