Dobczyce

Reaktywują teatr, a mieszkańcy wybierają jego nazwę

Reaktywują teatr, a mieszkańcy wybierają jego nazwę

Po kilkudziesięciu latach przerwy Dobczyce reaktywują teatr. Ten jako premierowy spektakl wystawi „Zemstę” Aleksandra Fredry. Ale pod jaką nazwą? W gminnej ankiecie mieszkańcy stawiają na „Teatr pod Zamkiem”

Po kilkudziesięciu latach niebytu gmina z pomocą Magdaleny Sokołowskiej-Gawrońskiej reaktywuje amatorski teatr w Dobczycach. Obecnie reżyserka pracuje z zespołem nad premierową sztuką. Aktorzy wśród których znajdziemy m.in. Adama Rutę, Julię Piwowarczyk, Arkadiusza Kolińskiego, Pawła Piwowarczyka, czy Stanisław Żuławińskiego wystawią adaptację „Zemsty” Aleksandra Fredry.

Zanim do tego dojdzie, na oficjalnej stronie urzędu gminy i miasta Dobczyce mieszkańcy mogli wybrać pod jaką nazwą będą występować aktorzy. Wśród propozycji najwięcej, bo 246 głosów oddano na „Teatr pod Zamkiem” (51%), „Teatr z Koziarowa” zajął drugie miejsce i oddano na niego 174 głosy (36%). Kolejne nazwy wybierane przez mieszkańców to „Zamkowy Teatr” – 36 głosów (7%), „Teatr w Dolinie” – 23 głosy (5%), „Teatr Wypas – Pod Zamkiem” - 7 głosów (1%), „Teatr Wypas – Zamkowy” – 2 głosy; „Teatr nad Rabą i w Dolinie” – 1 głos.

Jak zastrzegają urzędnicy; „ostateczną decyzję o wyborze nazwy Teatru w Dobczycach podejmie komisja powołana przez Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce”.

Komentarze

Zobacz więcej

Przystanek natura w Porębie
Poręba 0

Przystanek natura w Porębie

Przystanek Natura to miejsce, w którym dzieci spędzają czas w otoczeniu przyrody, zamiast patrzeć się w ekran smartfona. To tutaj uczą się szacunku do...

Gute Arbeit
Historia Lekkostrawna 5

Gute Arbeit

Jest zima 1939 roku. Mały domek na Górnym Przedmieściu Myślenic skrywa w swym wnętrzu ciepły przedpokój. Przy stole, w wygodnym krześle, siedzi Klaus....