Sułkowice

Mieszkańcy chcą oświetlenia na ul. Sucha Góra, ale gmina nie ma pieniędzy

Mieszkańcy chcą oświetlenia na ul. Sucha Góra, ale gmina nie ma pieniędzy

Radny Kamil Żądło pisze w imieniu mieszkańców ul. Sucha Góra do burmistrza, aby zamontował uliczne latarnie. Ten odpowiada, że rada miejska nie zabezpieczyła środków w budżecie na ten cel

Radny Kamil Żądło w imieniu mieszkańców ul. Sucha Góra złożył interpelację do burmistrza w sprawie montażu oświetlenia. Jak zapowiada, ich dokładną lokalizację jest gotowy wskazać w kolejnym etapie realizacji przedsięwzięcia. 

- Lampy w znaczny sposób podniosą bezpieczeństwo w tej okolicy. Dodatkowo o zasadności interpelacji świadczy fakt, wystosowania odrębnego pisma intencyjnego w tej sprawie, pod którym podpisało się wielu mieszkańców - uzasadnia radny Kamil Żądło. 

W odpowiedzi burmistrz wyjaśnia, że gmina nie zabezpieczyła środków i w roku 2020 nie jest planowany montaż nowego oświetlenia. Ponadto wylicza, że koszt takiego przedsięwzięcia na ul. Sucha Góra to ok. 50 tys. zł.

- W budżecie gminy na rok 2020 rada miejska nie zabezpieczyła środków na rozbudowę oświetlenia ulicznego na terenie Sułkowic. Realizacja oświetlenia na wnioskowanym przez pana odcinku drogi wiąże się z wykonaniem projektu budowlanego, uzgodnieniami z ZDW w Krakowie oraz Zakładem Energetycznym Tauron, uzyskaniem pozwolenia na budowę w Urzędzie Wojewódzkim. Szacowany koszt zadania to 50 tys. zł - odpowiada burmistrz Artur Grabczyk. 

Komentarze

 • 20 lut 2020

  Jak to nie ma pieniędzy? To na co idą? Przecież w Sulkowicach nie ma żadnych, nawet najmniejszych inwestycji. Gdzie są pieniądze? Gmina ma tylko fundusze na wynagrodzenia pracowników administracji ?

  39 2 Odpowiedz
 • 20 lut 2020

  W gminie Sułkowice nie ma pieniędzy na nic. Nie głosowałam za populista i tym Panem, który zachowuje się jak dewotka. Nie można z nim na poziomie porozmawiać, tylko krzyczy i pokazuje jaki jest „ważny”, rekompensując sobie tym zapewne braki w innych dziedzinach... teraz mniej sarkastycznie...

  Gmina jest w okropnym stanie, ale powiedziałabym ze przyczyna jest nieudolność i bezradność ludzi, którzy nią kierują z burmistrzem na czele. Założył nawet profil Facebook gminy, natomiast słowa krytyki są usuwane lub blokowane. Strona ładniej wyglada jak są same pozytywy... ale tak naprawdę za co możemy chwalić obecna władze? Za podwyżki? Za obiecanki i gruszki na wierzbie? Nigdy nie spełnione obietnice? Za przypisywanie swojej bezradności poprzedniej władzy? Za zatrudnienie nowych pracowników administracji osób, które jak domniemam może zbyt kompetentne nie są, za to łączy je „niezwykła więź.” ? Powiem tak, różnie było w naszej gminie, ale jeżeli obecny burmistrz porównywał rządy poprzedniej władzy do filmów Barei, to ja porównam jego rządy do reżysera paradokumentów typu „trudne sprawy”...

  44 2 Odpowiedz
  • 20 lut 2020

   Jak to na nic? Huczne otwarcie komisariatu będzie, poczestunki, konfetti, zielona trawa, może nawet poseł z PiS!
   Burmistrz będzie mógł bić czołem. Nawet dzieci usunęli z ulicy, żeby ważnym osobistościom nie przeszkadzały, idąc chodnikiem do szkoły. Będą chyłkiem po błocie pomykać, przez boisko. W takich chwilach człowiek pojmuje, gdzie ma nas władza.

   25 1 Odpowiedz
 • 20 lut 2020

  BRAWO

  12 Odpowiedz
 • 20 lut 2020

  Z drugiej strony czy warto coś robić w Sułkowicach ? Mieszkańcy i tak nie potrafią uszanować tego co jest, zniszczone przystanki, zdewastowana toaleta koło kościoła, skradzione, powyrywane ławki, podpalone samochody, kompilisko w rok otwarcia zaśmiecone, altanki podpalone, w okolicznych lasach dzikie wysypiska i śmieci wywiezione za pomocą traktora, na drogach okoliczni gowniarze uprawiają sobie rajdy samochodowe... prawdziwy dziki zachód, tam może potrzebny jest szeryf a nie burmistrz ?

  38 3 Odpowiedz
 • 20 lut 2020

  Trzeba przyciągnąć przedsiębiorców, żeby otwierali firmy i płacili podatki, stworzyć im warunki do rozwoju i wspierać, pomagać z papierologią. To jest źródło bogactwa innych gmin.

  14 Odpowiedz
 • OKOKI 20 lut 2020

  Jak wybraliście sobie taką łamagę na burmistrza to tak macie.

  23 2 Odpowiedz
  • mirek@ 20 lut 2020

   Podobnie w Myślenicach 🤷‍♂️ ale co wybraliśmy to mamy teraz nas czekają lata marazmu

   12 2 Odpowiedz
   • 20 lut 2020

    Ciężko się nie zgodzić, facet nie ma o niczym pojęcia a bierze się za rządzenie. Tak jak napisał @Brownie - do pokazywania się, poczęstunków i confetti jest pierwszy, jeżeli chodzi o zarządzenie miastem - tragikomedia.

    Za czasów nieszczęsnych rządów Pułki, sprawcy wszelkich nieszczęść, z którą zmaga się obecna władza, gmina działała bez "doradców", dodatkowych referatów czy nawet przez rok bez zastępcy. Opłaty były tragicznie... niskie w porównaniu do obecnych, a i człowiek był na poziomie, swojej nieudolności nie musiał wynagradzać sobie przez zawyżenie własnego ego i zachowywać się jak wielmożny hrabia, bo w kontekście swoich działań wygląda komicznie, a efekty są tragiczne.

    23 Odpowiedz
 • 20 lut 2020

  proponuje podnieść opłatę za śmieci

  12 Odpowiedz
  • 20 lut 2020

   Dla dobra ogółu, nie podawaj pomysłów. Jeżeli władza nie wykorzysta tego pomysłu to może to zrobić jeden z „doradców”... aż strach pomyśleć jaka będzie następna podwyżka... w ubiegłym roku były dwie...

   11 Odpowiedz
 • 20 lut 2020

  Bije się w piersi bo zagłosowałem na tego pana. Z resztą wyboru dużego nie było ale liczyłem na jakiś powiew świeżości. A tu czuć tylko powiew największego smogu w okolicy. A ja takiego rozczarowania nie przeżyłem od czasu słynnego wykonania hymnu przez Edytę Górniak.

  24 Odpowiedz
  • 20 lut 2020

   Zawsze możesz wziąć "pożyczkę" bez prowizji (za to z oprocentowaniem) na wymianę pieca w domu. Pożyczkę poleca nie ten słynny aktor, lecz w swoim mniemaniu ktoś o zdolnościach zahaczających o sferę sacrum...

   14 Odpowiedz
  • 21 lut 2020

   Nie tylko Ty masz takie rozczarowanie. Większość osób, z którymi rozmawiam mówi dokładnie to samo. Z deszczu pod rynnę. Takiego wybujałego EGO dawno nie widziałem.

   19 Odpowiedz
 • 23 lut 2020

  Z jakiego deszczu? Przy tych rządach to chyba z mgły pod rynnę. Kilkukrotnie słyszeliśmy jak obecny „burmistrz” powtarzał jak to gmina jest w fatalnym stanie...

  Po tym do było a co jest to tylko zaczynam się obawiać się ze obecna władza strategie swoją opiera na tym ze „kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”... biorąc pod uwagę autora tego cytatu należy tylko spróbować być spokojnym ze to nie prawda...

  5 Odpowiedz
 • 23 lut 2020

  piniendzy ni ma i nie będzie? skąd my to znamy... zatrudnia się ,,doratcuf" za zasługi w wyborach, a to kosztuje, oj kosztuje. No i zbiera się kasę, bo trzeba 2 mln, żeby dobrze zrobić powiatowi i kupić od powiatu rozpadającą się ruderę po dawnym internacie. Żeby tam zrobić urząd gminy BEZ PARKINGU! To jest dopiero numer! Ale sam to wymyślił z czerepachem, to teraz będzie szedł po trupach, żeby udowodnić, że jego na wierzchu. A powiat naciska, bo trza kasy na budowę nowej wypasionej siedziby powiatu.

  7 2 Odpowiedz

Zobacz więcej