Polityka

Mirosław Fita nowym wiceprzewodniczącym rady. Zastąpił Grażynę Ambroży

Mirosław Fita nowym wiceprzewodniczącym rady. Zastąpił Grażynę Ambroży
Nowym wiceprzewodniczącym rady został Mirosław Fita (PiS)

Mirosław Fita (PiS) został wybrany na wiceprzewodniczącego rady gminy Myślenice. Zajął miejsce Grażyny Ambroży (Bez Układów)

Podczas dzisiejszej sesji rady gminy na wniosek radnego Wacława Szczotkowskiego (PiS) głosowano nad odwołaniem wiceprzewodniczących rady miejskiej. Od początku kadencji były nimi Grażyna Ambroży (Bez Układów) i Eleonora Lejda-Kuklewicz (KWMO)

W tajnym głosowaniu za odwołaniem Grażyny Ambroży opowiedziało się 12 radnych, przeciw było 9, nikt nie wstrzymał się od głosu. Natomiast za odwołaniem Eleonory Lejdy-Kuklewicz opowiedziało się 10 radnych, przy 11 głosów przeciw i 0 wstrzymujących się. Tym samym nie została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej rady.

Nowym wiceprzewodniczącym w miejsce odwołanej Grażyny Ambroży przy 12 głosach za 8 przeciw i 1 wstrzymującym się został Mirosław Fita reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość. 

Zobacz relację z sesji rady miejskiej w Myślenicach. 24 lutego 2020.

- Serdecznie dziękuję za głosy popierające i te będące na nie. Postaram się wypełniać swoje obowiązki w jak najlepszy sposób - wybór skomentował nowy wiceprzewodniczący.

Powiązane tematy

Komentarze (24)

Zobacz więcej