Polityka

Grażyna Ambroży odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej rady miejskiej

Grażyna Ambroży odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej rady miejskiej
Grażyna Ambroży (Bez Układów) Fot. Piotr Jagniewski

Na wniosek radnego Wacława Szczotkowskiego (PiS) głosowano nad odwołaniem wiceprzewodniczących rady. miejskiej. Od początku kadencji były nimi Grażyna Ambroży (Bez Układów) i Eleonora Lejda-Kuklewicz (KWMO)

Podczas pierwszej sesji kadencji 2018-2023  radni gminy Myślenice na przewodniczącego rady wybrali Jana Podmokłego (KWWMO), a po obu jego stronach zasiadły dwie wiceprzewodniczące - Grażyna Ambroży (Bez Układów) i Eleonora Lejda-Kuklewicz (KWW MO).

Dzisiaj po piętnastu miesiącach od tego wyboru na wniosek radnego Wacława Szczotkowskiego (PiS) odbyło się głosowanie nad ich odwołaniem. Podczas sesji nie padło uzasadnienie wniosku, jednak wypowiedź na ten temat opublikował jeden z portali wydawanych przez gminną spółkę:

Wacław Szczotkowski (PiS): Podczas dokonanego w zeszłym roku wyboru prezydium rady doszło do dyskryminacji radnych największego klubu, na który oddało swój głos najwięcej mieszkańców naszej gminy. Klub Prawa i Sprawiedliwości, najliczniejszy w radzie miejskiej nie miał przewodniczącego, ani nawet wiceprzewodniczącego rady. 

W tajnym głosowaniu za odwołaniem Grażyny Ambroży opowiedziało się 12 radnych, przeciw było 9, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Natomiast za odwołaniem Eleonory Lejdy-Kuklewicz opowiedziało się 10 radnych, przy 11 głosów przeciw i 0 wstrzymujących się. Tym samym nie została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej rady. 

Zobacz relację z sesji rady miejskiej w Myślenicach. 24 lutego 2020.

- Chciałam serdecznie podziękować panu przewodniczącemu i wiceprzewodniczącej za współpracę. Nie pełniąc funkcji wiceprzewodniczącej, będę miała więcej czasu dla mieszkańców i obiecuję im, że zintensyfikuje swoje prace i będę równie bacznie przyglądać się działaniom pana burmistrza jak on mnie - na zakończenie sesji odwołanie skomentowała Grażyna Ambroży (BU).

Powiązane tematy

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

Komentarze

 • Pietja 24 lut

  Z jakiego powodu poleciała?

  29 14 Odpowiedz
 • 24 lut

  Indywidualne interesy? Czyżby pisowskie otoczenie czuło się zagrożone rosnącą popularnością pani Grażyny?

  62 43 Odpowiedz
  • 24 lut

   Ona popularna ?:D właśnie widzimy :D chyba u mezusia na kmy :D

   46 41 Odpowiedz
   • Samanta Rigerr 24 lut

    Ha ha ha , zaraz będzie przeprowadzona kolejna rozmowa z radnymi, ten Pan z kmy lubi rozmawiać publicznie z żonką

    39 17 Odpowiedz
 • 24 lut

  ooooożesz a cóż to się stało? Nie żebym nie mówił o braku doświadczenia :

  Vivaldi napisał/a:

  20 wrz 2018
  Ucieszyłem się, że jest ktoś trzeci, dodatkowo wielka zaleta że kobieta, ktoś inny i życzę Pani Grażynie aby powalczyła, aby doszła jak najwyżej się da ale boję się, że radny to max albo przy całym szacunku Pani Sołtys. Public Relations mocno za słaby. Starzy wyjadacze ją połkną jako aperitif. Mowa ciała wskazuje na to, że mocniejszą pozycję ma przedmówca - kimkolwiek on jest - niż sama Pani Grażyna. No i masz rację, na tym poziomie "bur-mistrzowskim" czytanie z kartki jest prawie faux pas.

  Vivaldi napisał/a:

  21 wrz 2018
  aż się zainteresowałem bardziej tym "Bez układów" cóż to za układ wyszedł spod kamienia i się nie pomyliłem. Cała formacja doklejana czasem do Nowoczesnej, czasem do KODu, czasem do PO w sumie do wszystkich po trochę czyli klasycznie do wszystkiego znaczy do niczego.
  Tymczasem w lokalnym komitecie https://dziennikpolski24.pl/gmina-myslenice-75-kandydatow-na-radnych-i-3-na-burmistrza/ar/13502581 jak BEZ UKŁADÓW zobaczyłem nazwiska zwłaszcza jedno to znając człowieka "bez układów" oplułem ekran ze śmiechu i musiałem później czyścić. Paradoksalnie wystarczy dotknąć tematu a już trzeba sprzątać :-)

  no i ten brak kompetencji i tutaj był opisany.

  Vivaldi napisał/a:

  21 lis 2018
  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C348035%2Cgowin-w-psl-bedzie-bunt-przeciwko-zakazowi-wspolpracy-z-pis.html

  nie wiem coście tacy zdziwieni? Przecież powszechnie wiadomo o odgórnym zakazie współpracy z PiS. Centralne niesnaski PO i Nowoczesna przenosi na samorządy i w tym momencie nijak się to ma w stosunku do współpracy pro publico bono. Od dawna było wiadomo - oni nie głosują ZA tylko PRZECIW. Tak będzie i teraz u nas. Zblokują się na każdym możliwym etapie więc fakt jest równowaga tylko problem będzie w tym , że staniemy w miejscu lokalnie a w którą stronę się nie obrócić dupa będzie z tyłu. Czyli mamy kadencję radnych udających "że się robi"....tylko dlaczego za moje pieniądze i podatki? Dla mnie do zwolnienia w trybie pilnym, tak bym to załatwił w firmie.

  chyba sobie szklaną kulę kupię, zobacze jak się z niej wróży. Ale z fusów po kawie też nieźle się sprawdziło :-)

  Ktoś Panią Grażynę tutaj (i to nie ja byłem) może niesłusznie określił jako "rozmemłaną i nie konkretną" ale fakt, że nie potrafiła się określić co do konkretów (reaktywacja SP nr 1 czy uchwała na 50lecie koronacji obrazu NMP), albo "trafne i ważne" pytania w stylu dlaczego parkomat nie wydaje reszty. Szkoda drążyć już głębiej jak lokal iTV vs konkurencyjna działalność męża (dlaczego chciała wycofać uchwałę można by teraz zapytać).
  Generalnie Pani Grażynie bardzo dziękujemy za zaistnienie ale ja ubolewam, bo ten Pan przy wyborach co podpowiadał zza pleców nie spisał się i spisał ją na pożarcie. Szkoda, że wyczucia brakło. Może warto by aby porozmawiała z POdpowiadaczem i zadała pytanie "i co teraz"? Cóż mówiłem dwa lata temu, sołtys może i dobry ale ....... to wszystko.

  22 37 Odpowiedz
 • mirek@ 24 lut

  Bolało że się przebojem wdarła do polityki i widać kto ma parcie na stanowiska

  43 26 Odpowiedz
  • 25 lut

   Ale cie piecze :D i dobrze, słychać wycie? znakomicie :D

   21 27 Odpowiedz
   • mirek@ 25 lut

    pieklo raczej pis ktory dwa lata kombinowal jak sie jej pozbyc. glosowanie mowi samo za siebie ktos z radnych skumal sie z pisem i tyle. pan szewc w moim mniemaniu nie posiada wcale lepszych predyspozycji do tego stanowiska, jesli nie gorsze ale co ja tam wiem przeciez nie jestem w pisie buahahaha

    25 19 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 24 lut

  To ten sam szczotkowski co chciał gminy wolnej od lgbt?

  44 22 Odpowiedz
 • 24 lut

  I bardzo dobrze ! Karma wraca, mówiłem ze tak będzie. Oszukała swoich wyborców, mydlac oczy ze jest bez układów. Pierwsze co zrobiła po wyborach, poleciała do układu za stołek. Pomijam już zupełnie fakt ze p. Grażynie kompetencji brakowało, nie miała merytorycznego przygotowania. Gratulacje dla Mirka, gość doświadczony samorządowiec, od razu to lepiej wyglada. Myśle ze druga vice i sam przewodniczący już czuja, ze ich stołki się powoli przewracają. Brawo rada !!

  44 61 Odpowiedz
 • 24 lut

  To że PiS głosował za odwołaniem nie zaskakuje, ale za jaką korzyść i kto z radnych dał się przeciągnąć?

  Przekornie może się stać, że popularność pani Grażyny wzrośnie jeszcze bardziej. A w ogóle to kandydujcie ludzie, żeby nie stało się w Myślenicach tak jak PiS zadziałał w Pcimiu gdzie już w gminie już monopartyjny komunizm bo ani jednego radnego spoza układu nie ma

  41 23 Odpowiedz
  • 25 lut

   Ale skończ że się już błaźnić z tą popularnością bo się ludzie z ciebie śmieją. Babka nołnejm i popularność hahahah już ci wspomniałem wyżej, że chyba u mężusia na jego smiesznym portaliku internetowym :D chyba że to mężuś pisze ? :D Karma wróciła, oszukała wyborców to spadła ze stołeczka. Powinna jeszcze zdać mandat jak by chociaż odrobinę honoru miała.

   Ps. Widzę że już antypatus, dzieciuch minusuje hahaha. Dać gówniarzowi internet

   27 36 Odpowiedz
   • 25 lut

    Partyjny i to czuć. Masz czego bronić i dużo do stracenia. Ssadło na d.psku swoje waży, już nie do łopaty

    20 12 Odpowiedz
 • 24 lut

  no i widzisz, odkąd Obajt wywiózł Andrzeja na taczkach Pcim żyje :-))) lepiej jednak monolit niż jak za poprzedników zbudować coś z gównolitu.

  21 35 Odpowiedz
 • 25 lut

  Zdecydowanie za długo to trwało. Chciałbym zobaczyć jej wyraz twarzy, ciekawe czy poleciała płakać w rękaw Maciusia. Tak kończą miłośnicy kodu i wszystkie ich pomioty (pazerne na stanowiska)

  31 41 Odpowiedz
  • Jacek Karwatowski 25 lut

   a jak koncza partyjniacy "pazerne na stolki" ?

   26 16 Odpowiedz
   • 25 lut

    Na stanowiskach, bo mają przynajmniej doswiadczenie w samorządzie. Nikt ich z szafy nie wyciągnął i na siłe nie lansuje. Gdyby babka na burmistrza nie startowała to w życiu do rady by się nie dostała. Ale spokojnie, jak szybko się pojawiła w myślenickiej polityce, tak szybko zniknie. W sumie to już znika

    23 31 Odpowiedz
 • 25 lut

  Bardzo dobra decyzja, przecież ta Pani kompletnie się nie nadawała do pełnienia tej funkcji.

  28 32 Odpowiedz
 • 25 lut

  Od dawna uważam i to się sprawdza że samorząd (przynajmniej gminy i powiaty) powinny być dane mieszkańcom jak nazwa mówi tzn. wolne od polityki i partyjnych rozgrywek. Doczekamy tego jak społeczeństwo zmądrzeje, póki co u nas na prosiaka zagłosują byle był z PiS. PiS jak się dostanie na stołki to tradycyjnie robi zadymy na koszt podatnika amiast wziąć się do współpracy i konkretnej roboty.

  W sumie co to za degradacja, gdyby z fotela przewodniczącego to możnaby dysputować. Dla mnie nie ma tematu, niepotrzebne darcie kotów i przepychanki między stołkami, a miasto traci.

  19 16 Odpowiedz
  • 27 lut

   O czym ty klepiesz w te klawisze? Weź idź z tymi pytaniami i zadaj je w Raciechowicach tam "fachowcy" z twojej opcji rządzili. W Pcimiu nie chcieli powtórki z rozrywki i szybko się zorientowali, że z tobą i wami to równia pochyła a później dno i metr mułu.

   5 4 Odpowiedz
 • 25 lut

  Kodziorze to bujający w chmurkach ,złotouśći dobrotliwi ludkowie, lyle co strasznie naiwni , ze zanikiem instynktu samozachowawczego i w konfrontacji z rżeczywisośćią szybko spadają ze stołków.

  20 26 Odpowiedz
 • 25 lut

  W końcu radni przejrzeli na oczy i zdecydowali się rozpocząć wielkie porządki w prezydium. Jak już poprzednicy zaznaczyli, pani radna zdecydowanie nie nadawała się do pełnionej funkcji. Często miałem okazje oglądać sesję i miałem wrażenie, że ona nie wiedziała o czym mówi. Myliła się, nikt nie wiedział do czego zmierza, w końcu obrała strategie "być na tak ale jednak trochę na nie. Tak się nie da". Ludzie to widzieli i w końcu nawet jej koledzy i koleżanki powiedzieli "dość". Coś układ pani nie obronił, a łatka pozostała. Chyba nie było warto.

  Cieszy rozłam u radnych MO. Dzięki temu Burmistrz wraz ze swoimi radnymi będzie w stanie coś zrobić dobrego dla tego miasta i gminy. Mam nadzieje, że przewodniczący niedługo też się zmieni. Przegraliście panowie gminę, dla dobra mieszkańców rzecz jasna. Trzymam kciuki za Burmistrza i jego radnych.

  M.T z Krzyszkowic

  25 29 Odpowiedz
  • 25 lut

   No widzisz, a Ty już tak raz "zza drzewa"przy proteście w Krzyszkowicach wyskakiwałeś a to co napisałeś tutaj potwierdza tylko wątpliwości jakie są prawdziwe powody ataku na niepisowskich radnych

   15 9 Odpowiedz
   • 27 lut

    znaczy się demokratyczny wybór większości w radzie to atak? nakręcasz sam sprężynę niepotrzebnie.

    4 3 Odpowiedz
 • 25 lut

  Tak właśnie dzieje się jak ktoś jest nie wygodny . Przy ostatnich spotkaniach radnych i sprawie zamknięcia szkoły np. Nr 5 jako jedna z nielicznych bardzo dała się znać naszemu burmistrzowi bo była za mieszkańcami a nie za nim !!!

  30 18 Odpowiedz
  • 25 lut

   Mylisz się, była za starym układem (a nie mieszkańcami), który jest przeciwny każdej decyzji burmistrza, (taka walka o utracone w demokratycznych wyborach koryto). Gdyby to poprzedni układ zamykał te szkoły, jestem pewny, że głosowałaby za zamknięciem :) trochę logiki zamiast pustych sloganów :D dodatkowo gdyby tak było jak piszesz, to równie dobrze mogłaby polecieć druga vice albo przewodniczący bo też byli przeciw. A jednak zostali na stanowiskach. Brak kompetencji i doświadczenia samorządowego i nawet jej koledzy z koalicji mieli jej dość.

   20 24 Odpowiedz
 • 25 lut

  Pani Grażyna jako jedyna merytorycznie i składnie po polsku potrafi się wypowiedzieć , reszta Państwa Radnych poza Kamilem Ostrowskim , Bogdanem Podmokłym i Tomaszem Wójtowiczem ma problemy ze składną i logiczną wypowiedzią swoich myśli , ( albo coś usłyszeli , albo coś im ktoś powiedział albo jeszcze dostali jakieś smsy ). Pozdrawiam wszystkich tutaj zaglądających .

  32 21 Odpowiedz
  • 25 lut

   To może zmienić branże i zacząć uczyć? Na przykład w takiej prywatnej szkole na Chełmie? Po pierwsze zarobili by kupę kasy a przy okazji udowodnili by Szlachetce że decyzja o zamknięciu była błędna. Jak to śpiewa klasyk "A little less conversation, a little more action" ;)

   12 13 Odpowiedz
 • 26 lut

  A za czyjej kadencji ta szkoła na Chełmie została zbudowana?, bo to że taki los podzieli wiadomo było już w chwili decyzji o jej budowie.

  5 6 Odpowiedz
  • 26 lut

   Rejestr Szkół i Placówek Oświatowych:
   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W MYŚLENICACH
   Numer RSPO: 69875
   Data założenia: 1984-05-21

   3 2 Odpowiedz
   • 27 lut

    Szkoła funkcjonowała jeszcze za głębokiego PRLu, ale nowy budynek został wzniesiony w latach 90tych, bliżej roku 2000.

    1 Odpowiedz
 • 26 lut

  Prawdopodobnie za Kurowskiego. Członek PiS buduje, członek PiS likwiduje. Jaja 😁

  10 7 Odpowiedz
  • 26 lut

   no no, w 1984 to Kurowski rządził w Myślenicach, tak tak :)

   Rejestr Szkół i Placówek Oświatowych:
   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W MYŚLENICACH
   Numer RSPO: 69875
   Data założenia: 1984-05-21

   3 3 Odpowiedz
 • 27 lut

  Błąd kolego, UG i dyrekcja szkoły mają dokumentację co i jak. Tu się mówi o oddaniu do użytku obecnego budynku a nie o zaistnieniu szkoły. W 1984 r. to istniała szkoła w starym budynku w rejonie gdzie kupił dom Makłowicz.

  5 Odpowiedz
 • 27 lut

  Grażyna- to imię jakże wymowne ;-)

  8 7 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wójt Raciechowic funduje obiad i bukiet 30 róż za największą frekwencję. Tak chcą walczyć o wóz strażacki
Wybory Prezydenckie 2020 2

Wójt Raciechowic funduje obiad i bukiet 30 róż za największą frekwencję. Tak chcą walczyć o wóz strażacki

Obiad dla sołtysa lub pani sołtys i osoby towarzyszącej w jednej z restauracji, a za drugie miejsce bukiet z 30 róż. Tak Wacław Żarski (PiS) chce zmobilizować mieszkańców, aby poszli na wybory i uzyskali najwyższą frekwencję Po I turze wyborów prezydenckich 2020 nagrodzono kilkanaście miejscowości w Polsce, w których uzyskano najwyższą frekwencję....

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę
Myślenice 31

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę

Radni miejscy podjęli uchwałę, na mocy której upoważniają burmistrza do prowadzenia negocjacji w sprawie zamiany dróg powiatowych znajdujących się w centrum Myślenic na drogi gminne Zgodnie z podjętą uchwałą (12 głosów za, 5 przeciw, 3 wstrzymało się) w sprawie dróg gminnych przeznaczonych do ewentualnej wymiany za drogi powiatowe znajdujące się n...

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata
Wybory Prezydenckie 2020 145

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

W czasie kampanii mieszkańcy regionu mieli okazję spotkać się z Rafałem Trzaskowskim, ale również dwa razy w powiecie wizytował walczący o reelekcję Andrzej Duda (PiS). Na tydzień przed wyborami do udziału w nich namawiał Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Za tydzień na kolejne 5 lat wybierać będziemy prezydenta Polski, a kampani...

Starosta Józef Tomal: Przyjąłem Rafała Trzaskowskiego na prośbę jego, posła Sowy i byłego senatora Bisztygi
Wybory Prezydenckie 2020 29

Starosta Józef Tomal: Przyjąłem Rafała Trzaskowskiego na prośbę jego, posła Sowy i byłego senatora Bisztygi

„Pan Trzaskowski i Marek Sowa oraz były senator Stanisław Bisztyga zapytali mnie, czy taką wizytę może złożyć w budynku starostwa prezydent Warszawy. Wyraziłem zgodę ze względu na powinowactwo przodków i pełnienia przez praprzodka pana Trzaskowskiego Ludźmiła Trzaskowskiego zaszczytnej funkcji starosty myślenickiego" - na pytania radnych Prawa i...

Dlaczego nie wszystkie gminy publikują interpelacje radnych i odpowiedzi?
Polityka 0

Dlaczego nie wszystkie gminy publikują interpelacje radnych i odpowiedzi?

Zarówno to, o co pytają w interpelacjach radni, jak i odpowiedzi samorządowców powinny być niezwłocznie publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej, który posiada zarówno gmina, jak i starostwo. Czy tak jest i czy samorządy robią to przejrzyście dla zwykłego Kowalskiego? W ślad za artykułem 24. ustawy o samorządzie gminnym, "treść interpelacji...

Wręczyli Rafałowi Trzaskowskiemu obraz z podobizną przodka i dyplom z herbem miasta. Burmistrz chce przeprosin i 10 tys. zł
Wybory Prezydenckie 2020 128

Wręczyli Rafałowi Trzaskowskiemu obraz z podobizną przodka i dyplom z herbem miasta. Burmistrz chce przeprosin i 10 tys. zł

Burmistrz Myślenic domaga się przeprosin i wpłaty 10 tys. zł na cele społeczne za to, że na dyplomie, który mieszkańcy wręczyli Rafałowi Trzaskowskiemu, użyli herbu miasta i podpisu „mieszkańcy Myślenic” Na finiszu pierwszej tury kampanii prezydenckiej jako pierwsze sprawę nagłośniło Radio Zet w jednym z serwisów informacyjnych. Przypomnijmy; k...